PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2021 | nr 1 | 10--11
Tytuł artykułu

Cudowne nawrócenia

Autorzy
Warianty tytułu
Miraculous Conversions
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Firmy zaangażowane w produkcję szkodliwych dóbr zmieniają swój profil i zaczynają się interesować pokrewnymi rynkami, które nie wywołują u klientów zgorszenia czy oburzenia. Należy się cieszyć z takich konwersji. Wprawdzie nie muszą one wynikać z pobudek moralnych, ale kierują ludzką pomysłowość i przedsiębiorczość w obszary nieobciążone dotychczasowymi szkodami. Obserwowane na świecie próby wchodzenia firm naftowych na rynek surowców odnawialnych zwiastują realność świata uniezależnionego od paliw kopalnych. Niestety nie wszystkie rządy dostrzegają potrzebę zmian strukturalnych w gospodarce i za pomocą różnych manipulacji starają się te zmiany opóźnić. (abstrakt oryginalny)
EN
Companies that manufacture harmful products are changing their profiles and turning to neighbouring markets which are less likely to be contested by prospective clients. Such conversions are to be applauded. They are not necessarily driven by ethical motives, but they can direct people's ingenuity and entrepreneurship into areas that are charged with less damages. Attempts of oil firms at entering the renewable energy market confirm the feasibility of a world unaddicted to fossil fuels. Unfortunately, not all governments appreciate the need for structural changes and some are trying to postpone them. (original abstract)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
10--11
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171611347

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.