PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | 8 | nr 1 | 267--271
Tytuł artykułu

Meandry ekonomii eksperymentalnej, czyli o potencjale i specyfice metody eksperymentu naukowego w naukach ekonomicznych - recenzja książki pod redakcją Michała Krawczyka pt. Ekonomia eksperymentalna

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Dziedzina nauk ekonomicznych dysponuje szerokim wachlarzem metod i technik badawczych, których pozycja i dojrzałość metodologiczna są zróżnicowane. Szeroko rozumiane zmiany w zakresie gospodarowania z jednej strony wymagają nieco odmiennego, niejako bardziej współczesnego, systemowego, nierzadko inter-dyscyplinarnego podejścia do realizacji procesów badawczych, co jest w pewnym sensie warunkowane "znużeniem" sztampową percepcją procesów badawczych w ekonomii. Z drugiej strony "tradycyjne" metody stwarzają swoisty ekosystem do implementacji w pewnym sensie rewolucyjnych, nieszablonowych rozwiązań badawczych. Jednym z tych tzw. "współczesnych" rozwiązań w zakresie prowadzenia badań naukowych (ale nie tylko) jest metoda eksperymentu naukowego - przez wielu badaczy nadal niedoceniana. (fragment tekstu)
Rocznik
Tom
8
Numer
Strony
267--271
Opis fizyczny
Twórcy
  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171612441

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.