Czasopismo
Tytuł artykułu
Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
Abstrakty
Opracowanie skrótowo przedstawia konsekwencje w Niemczech japońskiej katastrofy elektrowni atomowej w Fukushimie 11 marca 2011 r. Utrzymujące się od kilku miesięcy trudności w jej opanowaniu przyspieszyły bieg wydarzeń, które w momencie przygotowania poniższego tekstu (początek czerwca 2011 r.) wskazują wyraźnie na forsowanie przez Niemcy konkretnego planu odnośnie do wycofania się z dalszego użytkowania 17 reaktorów jądrowych. W tym kontekście autor zamierza skoncentrować się przede wszystkim na analizie politycznych i gospodarczych skutków decyzji rządzącej koalicji chadecko-liberalnej (CDU/CSU/FDP), na czele z kanclerz Angelą Merkel - w zakresie zasadniczej zmiany polityki energetycznej, które wywołują ogromne zainteresowanie zarówno w Niemczech, jak i poza granicami tego kraju.(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Strony
45--58
Opis fizyczny
Twórcy
autor
- Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Bibliografia
- Ł. Kuźniarski, Energia jądrowa w Niemczech, "Biuletyn Niemiecki" 2010, nr 13, www.csm.org.pl
- E. Cziomer, Niemcy a kwestia międzynarodowego bezpieczeństwa energetycznego, [w:] Międzynarodowe bezpieczeństwo energetyczne, red. E. Cziomer, Kraków 2008, s. 29-70.
- E. Cziomer, Polityka zagraniczna Niemiec w dobie nowych wyzwań globalizacji, bezpieczeństwa międzynarodowego oraz integracji europejskiej po 2005 roku, Kraków-Warszawa 2010, s. 252-253.
- F. von Tiesenhausen, Solgen des Atomaustieges. Wenn Deutschland schlagartig der Strom ausginge, www.ftd.de [14.06.2011].
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171626012