PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2022 | nr 25(3) | 88--91
Tytuł artykułu

Recenzja: T. Wardak - Piasta i szprychy: centralny port komunikacyjny - lotnictwo, kolej i nasza przyszłość, nakładem własnym autora, Warszawa, 2021; 452 ss.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Temat Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), za sprawą licznych publikacji medialnych znajduje się obecnie w centrum zainteresowania opinii publicznej. Stanowią one niewątpliwie interesujący zasób wiedzy, ale wymagający zebrania i weryfikacji. Nierzadko ich kompletność i rzetelność pozostają też pod dużym znakiem zapytania. Brak jest natomiast całościowego opracowania podejmującego, zwłaszcza w sposób krytyczny, tematykę tej kontrowersyjnej inwestycji. Dlatego z radością należy przyjąć książkę T. Wardaka pt. Piasta i szprychy: Centralny Port Komunikacyjny - lotnictwo, kolej i nasza przyszłość, stanowiące próbę uprządkowania wiedzy na temat tytułowej gigantycznej inwestycji. Choć nie jest to typowo naukowe opracowanie, a jego autor jest z wykształcenia ekonomistą, to ta bogata w źródła publikacja może zainteresować także geografów transportu. Na 452 stronach wydanej własnym sumptem pracy autor zamieścił standardowy wstęp, dwie części merytoryczne oraz podsumowanie. Pierwsza część, zatytułowana "Piasta", czyli lotnisko, składa się z 17 rozdziałów i dedykowana jest komponentowi lotniczemu CPK. Część druga pt. "Szprychy", czyli koleje składa się z 13 rozdziałów i poświęcona jest składnikowi kolejowemu planowanego kompleksu lotniskowo-transportowego.(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Rocznik
Numer
Strony
88--91
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego PAN
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171660408

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.