PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2023 | nr 1 | 261--263
Tytuł artykułu

System z Bretton Woods i jego dziedzictwo. Od pieniądza złotego do cyfrowego, red. Ryszard Bartkowiak, Janusz Ostaszewski i Zbigniew Polański. Warszawa: Oficyna Wydawnicza SGH, 2022, ss. 492.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Recenzowana książka zawiera opracowania powstałe w ramach projektu badawczego prowadzonego w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Publikacja została wydana w roku 2022 przez Oficynę Wydawniczą SGH przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego, PKO Banku Polskiego oraz Związku Banków Polskich. Pierwsze wersje opracowań zaprezentowano podczas dwuczęściowej konferencji "System z Bretton Woods i jego dziedzictwo". Pierwsza konferencja odbyła się 19 listopada 2021 r., druga 16-18 maja 2022 r. Impulsem do podjęcia tej tematyki była pięćdziesiąta rocznica zawieszenie przez Stany Zjednoczone wymienialności amerykańskiego dolara na złoto. To wydarzenie stanowiło cezurę czasową zamykającą powojenny okres budowania stabilności finansowej i zaufania między liberalnymi demokracjami. Równocześnie uruchomiło ono nowy okres dostosowań walutowych, które dodatkowo zostały zakłócone wstrząsami makroekonomicznymi i regionalnymi kryzysami militarnymi. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
261--263
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171663762

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.