PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2023 | nr 1-2 | 35--40
Tytuł artykułu

"Źródła prawa" i przepisy administracyjne w świetle nowej Konstytucji

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Problem "stanowienia prawa" przez liczne władze administracyjne w Rzeczypospolitej Polskiej staje się w świetle nowej Konstytucji kwestią wymagającą dość zasadniczej, a jednocześnie szybkiej debaty i rekonstrukcji teoretycznej. W Konstytucji nie ma w ogóle pojęcia "przepisów administracyjnych", jakby administracja nowoczesnego państwa mogła obyć się bez kompetencji do ich wydawania, choćby dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego (przepisy ochronne, techniczne, policyjne), i to nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
35--40
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Kulesza M., Administracja publiczna w projekcie Konstytucji RP, "Rzeczpospolita" nr 29/1996, s. 15-16.
  • Kulesza M., Model państwa i administracji publicznej. Uwagi na tle projektu Konstytucji RP, CIVITAS - "Studia z Filozofii Polityki" 1997/1, wyd. Instytut Studiów Politycznych PAN i Ośrodek Myśli Politycznej.
  • Materiały do nauki prawa administracyjnego, red. M. Kulesza, wyd. I, Wydawnictwa UW, Warszawa 1985, oraz wydanie II, PWN Warszawa 1989.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171663986

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.