Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 207

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bank information systems
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Artykuł poświęcony jest informatycznym systemom bankowym, które stanowią istotne narzędzie działalności operacyjnej każdego banku, zarówno w walce konkurencyjnej jak i w usprawnianiu zarządzania.
Autor omawia źródła zagrożeń dla systemów bankowych: błędy i przeoczenia personelu, wirusy i hackerzy, nieetyczni pracownicy, zagrożenia fizyczne polegające na unieruchomieniu centrum obliczeniowego. W dalszej części artykułu przedstawiona została realizacja zabezpieczeń poprzez systemy operacyjne komputerów, sieciowe systemy operacyjne, systemy zarządzania bazami danych, oprogramowanie aplikacyjne oraz przedsięwzięcia organizacyjne.
W artykule przedstawiono wdrożenie systemu klastrowego do zarządzania aplikacją bankową Zorba 3000 w Oddziale Regionalnym PKO BP SA w Katowicach. System ten opiera się na połączeniu wielu komputerów lub innych jednostek obliczeniowych w jedną całość.
W artykule przedstawiono najważniejsze cele, jakie stawiają sobie polskie banki. Skupiono się na rozwiązaniach informatycznych i nowych technologiach, w jakie będą inwestować polskie banki w 2010 roku.
Bankowe systemy informatyczne muszą uwzględniać cechy specyficzne instytucji finansowych. Przedstawiono specyfikę systemu bankowego oraz wymagania wobec systemu ze strony środowiska bankowego. Omówiono cechy charakteryzujące każdy nowoczesny informatyczny system bankowy przeznaczony dla banku wielooddziałowego m.in. elastyczność, scentralizowany charakter przetwarzania z pewnym stopniem rozproszenia danych, kompleksowość, wielowalutowość.
Omówiono historię powstania, działalność oraz system informatyczny Biura Informacji Kredytowej (BIK SA). Zwrócono uwagę także na standaryzację systemów bankowych.
Najważniejszą kwestią, którą trzeba mieć na uwadze jest fakt, że hurtownia danych nie jest gotowym produktem, a raczej procesem przekształcania danych w informacje, którą użytkownicy mogą analizować w celu szybkiego podejmowania taktycznych i strategicznych decyzji dla działania banku. Hurtownia danych może być nawet traktowana jako zbiór procesów połączonych z rozwiązaniami technologicznymi (produktowymi) umożliwiającymi osiągnięcie celów biznesowych przez bank. Rozwiązania hurtowni danych stanowią połączenie technologu bazy danych, sprzętu i oprogramowania w zintegrowany produkt końcowy, który może się zmieniać wraz z dynamiką rozwoju banku. (fragment tekstu)
Banki prowadząc procedury związane z udzielaniem kredytów korzystają z systemów informatycznych, które przyspieszają i usprawniają proces udzielania kredytu. W artykule omówiono przykładowe systemy informatyczne wspierające procesy kredytowe w bankach.
Centralizacja systemów informatycznych jest naturalnym, kolejnym etapem ich rozwoju. Oprócz redukcji kosztów zyskuje się czas i przyspiesza usługi. Autor opisuje korzyści związane z wdrożeniem scentralizowanego systemu usług. Analizuje systemy udostępnione przez firmę Lexmark.
Ścieżki kliniczne (ang. Clinical Pathways) to kompletne plany leczenia pacjenta z problemem zdrowotnym, składające się ze zbioru powiązanych ze sobą interwencji medycznych realizowanych w określonym porządku i w określonym czasie. Zagadnienie ich modelowania, wdrożenia i zarządzania nimi jest złożone, czasochłonne i stanowi wyzwanie dla organizacji medycznych. Stopień złożoności może być różny i zależny m. in. od poziomu, na którym dana organizacja medyczna zarządza ścieżkami klinicznymi (poziom wytycznych krajowych, poziom placówek medycznych, poziom pacjenta), wielkości organizacji, profilu organizacji, stopnia informatyzacji itd. Wyzwanie stanowi m. in. dostosowanie struktury, procesów i kultury organizacji medycznej do funkcjonowania według ścieżek klinicznych.(fragment tekstu)
Obsługa komunikatów płatniczych i informacyjnych systemu SORBNET2. Autor wyjaśnia na czym polega użycie komunikatów i jaki jest ich cel.
W kolejnej części cyklu poświęconego komputeryzacji banków autor omawia zagadnienie operowalności sytemu komputerowego. Przez operowalność systemu rozumie łatwość utrzymywania oprogramowania i baz danych, podatność modułów aplikacyjnych na integrację z pakietami pochodzącymi od innych wytwórców, przejrzystość funkcjonalną oraz łatwość dostosowania czynności do obsługi poszczególnych stanowisk pracy w służbach bankowych.
Firma Hewlett-Packard Polska wprowadziła w banku BRE Bank platformę integracyjną BRElink. W ten sposób bank rozwiązał problem nadmiernej różnorodności rozwiązań informatycznych funkcjonujących w banku. Wdrożenie tego systemu było jednym z największych do tej pory projektów IT w banku.
Artykuł analizuje sytuację polskich banków, co muszą zrobić aby stać się konkurencyjnymi w stosunku do banków zachodnich, przed przystąpieniem do UE. Podaje dane dotyczące: liczby banków, liczby banków generujących straty, złych kredytów.
Celem artykułu jest przedstawienie złożoności stosowanych rozwiązań technicznych i programowych w przykładowym banku spółdzielczym, w celu oceny efektywności i bezpieczeństwa stosowanych rozwiązań informatycznych, które to problemy podejmowano wcześniej w tym sektorze. (fragment tekstu)
16
Content available remote Rozwój i rola e-bankingu w Polsce
75%
Rozwój technologii informatycznych oraz Internetu wpłynął pozytywnie na przekształcenie tradycyjnej bankowości w e-banking. Dzięki tym zmianom na rynku bankowym pojawiło się wiele usług, które klient może wykonywać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Dzięki zastosowaniu pracy w "chmurze" klienci banków mogą zrezygnować z kosztownych zakupów sprzętu i systemów informatycznych i wykorzystywać usługi oferowane przez bank. E-banking przynosi korzyści i oszczędności zarówno bankom jak i ich klientom. (abstrakt oryginalny)
Dobry system informatyczny przeznaczony do obsługi banku powinien być funkcjonalny, techniczny i operacyjny. Artykuł stanowi omówienie tych cech systemu.
Sztuczne sieci neuronowe (SSN) nie są nieomylne, ale już teraz stanowią cenne uzupełnienie procesów decyzyjnych w bankowości. Obecnie jeszcze stosunkowo rzadko spotyka się sztuczne sieci neuronowe w praktycznych zastosowaniach. Wynika to z dużych kosztów wprowadzania systemów, małej wiedzy na ich temat i przekonania o małej niezawodności. Jednym z obszarów bankowości, gdzie mogą zostać wykorzystane SSN, jest analizowanie wniosków kredytowych. W artykule omówiono typy sieci neuronowych oraz perspektywy i problemy ich zastosowania.
Autor omawia korzyści wynikające z wykorzystania w bankach zachodnich zintegrowanych programów komputerowych służących analizie sytuacji ekonomiczno-finansowej klienta na podstawie przedłożonych przez niego, zweryfikowanych sprawozdań finansowych oraz raportów rocznych z prowadzonej działalności.
Scharakteryzowano ideę cloud computing - oceniono jej przydatność, ryzyko z nią związane oraz podano przykład praktycznej realizacji tej usługi. Omówiono także koncepcję private clouds.
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.