Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 157

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Blogs
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
1
Content available remote Liternet i liternauci - sieć jako przestrzeń literatury
100%
Artykuł niniejszy dotyczy obecności literatury w pajęczynie stron www. Autorka traktuje literaturę i poezję jako immanentną część kultury wysokiej, a Internet jako narzędzie i przestrzeń społeczną funkcjonalne wobec niej. W artykule zostaną przedstawione relacje pomiędzy szeroko rozumianą literaturą piękną i Siecią, tak jako nowym miejscem jej tworzenia i odbioru, jak i przestrzenią nowych relacji autor-czytelnik. Autorka zastanowi się nad kilkoma fenomenami dotyczącymi literatury w Sieci - blogami i portalami poświęconymi literaturze, platformami do kontaktów autor - czytelnik, dyskusjami literackimi, poezją w Sieci czy interaktywnością procesu tworzenia, widoczną choćby w istnieniu zjawiska wreaderów (writer & reader). Wydawnictwa i dystrybutorzy książek zapraszają swoich czytelników i klientów do pisania recenzji przeczytanych utworów, odżegnując się od zawodowych krytyków. Z kolei oddolna aktywność literacka i poetycka w Sieci (o grafomańskim niekiedy charakterze) stanowi fenomen, kłopotliwy dla krytyków, ale zgodny z duchem czasu i logiką Internetu WEB 2.0, gdzie kwitnie kult amatora. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Wykorzystywanie blogów przez przedsiębiorstwa
100%
Rozwój technologiczny i coraz powszechniejszy dostęp do Internetu pozwala na tworzenie coraz to nowszych technik komunikacyjnych, dostępnych zarówno dla indywidualnych użytkowników sieci, jak i organizacji. Wraz z pojawieniem się fenomenu określanego mianem Web 2.0 blogowanie stało się jedną z prostszych i przystępniejszych metod tworzenia i komunikowania treści przez użytkowników. Autorka opisuje samo zjawisko blogowania, motywy i różnice pomiędzy blogowaniem a innymi formami komunikacji internetowej. Następnie przedstawia korzyści wynikające ze stosowania blogów przez przedsiębiorstwa zarówno w kontaktach ze swoim otoczeniem jak i w usprawnieniu komunikacji wewnątrz organizacji. Zwraca uwagę na zagrożenia, wynikające po części z kwestii prawnych oraz niewprawnego stosowania tego narzędzia, oraz przedstawia zestaw dobrych praktyk.(abstrakt autora)
Jak podają statystyki, co sekundę powstają na świecie dwa nowe blogi, co sześć i pół miesiąca podwaja się cała światowa blogosfera, w sumie jest już ponad 70 milionów blogów1! Ta popularność wirtualnych dzienników to efekt trwającej ostatnio mody na bloga, która oprócz szalonych nastolatków, marzących o byciu "trendy", ogarnia również (a może przede wszystkim) dziennikarzy, polityków, ekspertów, naukowców. Obserwowany, swoisty wręcz, kult bloga wynika zarówno z prostoty jego obsługi, jak i możliwości, jakie wirtualne pamiętnikarstwo niesie ze sobą. Oto bowiem cyberdziennik może stać się doskonałym kanałem komunikacyjnym, medium opiniotwórczym, źródłem informacji (z "pierwszej ręki") oraz wiadomości na każdy niemal temat. Blog może w końcu posłużyć jako narzędzie edukacyjne, samo zaś blogowanie być formą uczenia się lub wręcz uczenia innych. (abstrakt oryginalny)
4
75%
Cel. Przedstawienie różnorodności wzorców podróżowania komunikowanych i propagowanych przez amatorskie blogi podróżnicze. Metoda. Próbę badawczą stanowiły polskie blogi podróżnicze, wybrane pod kątem opiniotwórczości w procesie propagowania wzorców podróżowania. Zasadniczym kryterium wyboru poszczególnych blogów był poziom ich reprezentatywności i popularności wśród czytelników. Jako metodę badawczą zastosowano analizę treści, której poddano wybrane blogi. Wyniki. Opracowana została typologia blogów podróżniczych. Została potwierdzona hipoteza badawcza, głosząca, że autorzy blogów podróżniczych komunikują wzorce podróżowania. Ograniczenia badań i wnioskowania. Badanie dotyczyło wyłącznie amatorskich polskojęzycznych blogów podróżniczych; w trakcie analizy zwrócono uwagę na zakres tematyczny wpisów oraz formy gatunkowe publikacji. Badanie dotyczy przede wszystkim blogów o podróżach dookoła świata, podróżach z dziećmi, psem oraz blogów o tanim podróżowaniu. Implikacje praktyczne. Analiza wskazuje na szeroki zakres możliwych w przyszłości badań nad istotą bloga podróżniczego z różnych perspektyw badawczych. Oryginalność pracy. W artykule przedstawiono propozycję definicji wzorca podróżowania oraz charakterystyki blogera aspirującego do miana trawelebryty. Przedstawiono próbę klasyfikacji blogów podróżniczych według klucza "wzorzec podróżowania". Rodzaj pracy. Artykuł prezentujący wyniki badań empirycznych przeprowadzonych przez autorkę. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Blogowanie jako przejaw innowacyjności konsumenckiej
75%
Celem artykułu jest ocena blogosfery jako przestrzeni zachowań innowacyjnych konsumentów. Autorzy podjęli próbę identyfikacji przesłanek oraz zakresu wykorzystania blogów indywidualnych w omawianym zakresie. W opracowaniu zaprezentowano wyniki badań własnych i analiz dotyczących opisywanych zagadnień.(fragment tekstu)
Moda przeszła w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Dotyczy ona praktycznie wszystkich obszarów funkcjonowania tej branży, także komunikacji. W tym kontekście na znaczeniu zyskały blogi o tematyce mody. Na rynkach lepiej rozwiniętych już od kilkunastu lat zajmują silną pozycję w miksie komunikacyjnym marek modowych z różnych segmentów rynku. Czy w polskich realiach stanowią równie potężne narzędzie komunikacji? Autorzy starają się odpowiedzieć na to pytanie, prezentując w artykule wyniki badań ilościowych przeprowadzonych z udziałem czytelniczek blogów modowych. (abstrakt oryginalny)
Niniejsze opracowanie przedstawia i rozważa zasadność tezy o rosnącej roli społecznościowych kanałów w komunikowaniu treści blogów na rzecz marginalizacji znaczenia dialogu z użytkownikami blogów bezpośrednio na platformach blogowych. W części wstępnej opracowania w oparciu o studia literaturowe omówiono teoretyczne aspekty komunikacji w mediach społecznościowych, a w szczególności specyfikę funkcjonowania blogów i blogosfery. Zaprezentowano również komunikacyjny i społecznościowy profil pokolenia Y jako segmentu najliczniej reprezentowanego w społeczności polskich blogerów. W dyskusji na temat trendów w polskiej blogosferze posłużono się badaniami desk research w postaci analizy raportów i innych opracowań branżowych. Ponadto zaprezentowano również obserwacje i wnioski z prowadzonego przez autora eksperymentu, angażującego przedstawicieli pokolenia młodszych milenialsów do prowadzenia niekomercyjnych prywatnych blogów o dowolnej, wybranej przez nich tematyce. (abstrakt oryginalny)
Celem tekstu jest pokazanie, w jaki sposób funkcjonuje zjawisko, które można określić jako "rozproszoną" (distributed) bazę danych. Analizując taką bazę, chcę pokazać, jak jest ona tworzona i wykorzystywana przez tzw. "rozproszonego" eksperta. Moim obszarem badawczym jest działalność oddolnej, samoorganizującej się grupy blogerów/blogerek, zwanej TTDKN. (...) Szczególnie ważkim naukowo zagadnieniem jest prześledzenie, w jaki sposób grupa blogów stała się samouczącą, poznającą wspólnotą. (fragment tekstu)
9
Content available remote A Blog as an Effective Communication Tool in E-business
75%
W pierwszym etapie rozwoju blogosfery blogi tworzyły przede wszystkim osoby prywatne oraz przedstawiciele mediów, świata rozrywki, polityki i sportu. Obecnie blogowanie podlega postępującemu procesowi komercjalizacji, co oznacza, że firmy coraz częściej decydują się na tworzenie projektów o charakterze akwizycyjnym, wizerunkowym czy doradczym, opartych na komunikacji blogowej. Możliwości ich wykorzystania są dziś ogromne. Blogi stają się uniwersalnym narzędziem, pozwalającym osiągać różne cele biznesowe. W porównaniu do firmowych stron internetowych cechuje je prostota i niskie koszty zakładania i prowadzenia. Celem artykułu jest przedstawienie specyfiki bloga jako skutecznego narzędzia komunikacji w e-biznesie oraz efektów jego stosowania alternatywnie lub komplementarnie ze stroną internetową.(abstrakt oryginalny)
In the paper I would like to consider blogs as educational methods in higher education. Many authors [Mortensen 2008; Lankshear, Knobel 2006] suggested that blogs have a great potential in supporting the learning process. Blogs are often perceived as easy form of communication, as rather entertainment than teaching tool, but in referring to the assumption of selected authors (first of all Jude Hidgon and Chad M. Topaz according to whom blogs are excellent example of "just-in-time-teaching" method), and my own experience, I would like to show that blogs can be a space that helps to engage students in systematic learning. Moreover, I would like to threat blogs as a form of a performative space - created up to date, where lecturer and students can share their comments and observations, not just during one classes per week. In my paper, in the presented theoretical context, I am gomg to introduce my experience with using blogs during the academic course in my Institute (Institute of Audiovisual Arts) among full-time students of the third year of study and I will compare my observations with A.F. Pearson's conclusions on her using of blog methods with around 260 students during the introductory social problems course. (fragment of text)
Na przestrzeni ostatnich kilku lat Internet zasadniczo przestawił się na technologie zorientowane na użytkownika, takie jak np. blogi, portale społecznościowe czy platformy wymiany multimediów. Rosnący wpływ mediów społecznościowych odczuwany jest na całym świecie; wiodące platformy, jak choćby Facebook, MySpace, YouTube czy ostatnio Twitter, stały się częścią głównego nurtu. Wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu, ludzie chętnie udzielają się we wszelkich mediach społecznościowych, podejmując najrozmaitsze aktywności, od pisania blogów aż po dzielenie się filmami - jeśli tylko jest połączenie, ludzie działają. Artykuł jest próbą teoretycznego zanalizowania i zmapowania różnych koncepcji mediów społecznościowych. Ponadto zdefiniowano ich model biznesowy, wymieniając i krótko opisując jego kategorie i składniki. Głównym celem artykułu jest wszakże zbadanie, w jaki sposób technologie informacyjne i komunikacyjne można przekuć na udany projekt biznesowy, oferując użyteczny model dla młodych i ambitnych przedsiębiorców. Szerzej zaś rzecz ujmując, tekst przedstawia media społecznościowe, z naciskiem na blogi, jako aktualnie dominujący trend w biznesie internetowym.(abstrakt oryginalny)
Artykuł jest poświęcony problemom rankingu i eksploracji blogów. Prezentujemy wprowadzenie do blogosfery i przegląd wcześniejszych prac naukowych. Przedstawiamy relację wpływu występującą między blogami i wykorzystujemy tę relację do odkrycia podzbioru najbardziej wpływowych blogów w kontekście określonym przez zapytanie użytkownika. Metoda zaprezentowana w artykule wykorzystuje dualną reprezentację blogów, która zakłada podział blogu na dwa rozłączne wektory: wektor tematów i wektor cech. Wektor tematów jest wykorzystywany do tematycznego dopasowania blogu do zapytania użytkownika. Wektor cech stanowi rejestr opisywanych pojęć i służy do skonstruowania wynikowego zbioru pojęć. W artykule prezentujemy wyniki wstępnych eksperymentów, które wskazują, że dualna reprezentacja blogów w połączeniu z relacją wpływu stanowi atrakcyjną alternatywę dla aktualnie wykorzystywanych algorytmów rankingu blogów.(abstrakt oryginalny)
W artykule [autorka] stawia tezę o konieczności posługiwania się przez uczelnie i jej struktury nowymi mediami w procesie komunikowania, ze szczególnym uwzględnieniem jednej z form mediów społecznościowych, jaką są blogi. Nowe media w komunikowaniu się uczelni to nie możliwość, to konieczność: szczególnie uczelni, ponieważ na niej spoczywa obowiązek takiego edukowania, aby jej absolwenci w pełni potrafili w przestrzeni społecznej doceniać rolę i wagę komunikowania, umiejętnie posługiwać się wszelkimi narzędziami i możliwościami, znając ich ograniczenia. Nowe media to też szansa na docieranie z ofertą edukacyjną do potencjalnych studentów, przy wykorzystaniu sposobów pozyskiwania informacji charakterystycznych dla tego pokolenia. (fragment tekstu)
14
Content available remote Media społeczne a komercjalizacja blogosfery. Zanieczyszczenia
75%
W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy współczesne media społeczne są nośnikiem preferencji społecznych. Dla tak sformułowanego problemu obszarem badawczym są zjawiska zachodzące w blogosferze. Postawiono tezę, że blogosfera podlega komercjalizacji, tym samym nie jest już sensu stricto nośnikiem preferencji społecznych. Aby rozróżnić zależności między społeczną a komercyjną rolą mediów w blogosferze, dokonano sprecyzowania definicji pojęcia mediów społecznych. W tym celu posłużono się teorią społeczeństwa sieciowego autorstwa Manuela Castellsa, wskazując na dwoisty charakter mediów społecznych. Polega on na relacji między strukturą sieci a wewnętrzną potrzebą ujawnienia w niej własnej tożsamości. Przeprowadzono również analizę rozwoju blogosfery oraz wykazano panujące w niej trendy. Przede wszystkim na wzrost liczebności blogerów zakwalifikowanych do grona profesjonalistów, pracowników firm oraz samych przedsiębiorców. Ostatecznie stwierdzono, że blogosfera nie jest jedynie wyrazem mediów społecznych, lecz również środowiskiem ewolucji mediów tradycyjnych. (fragment tekstu)
In this paper, we focus on consumption practices reflected on blogs of Polish minimalists. We analyzed 16 top blogs of the minimalists present in the Polish blogosphere. The objective of the minimalists is to consume less and live simple life without the excess of material objects. We studied the instructions of everyday conduct which the minimalists give on their blogs, as well as the meanings they assign to their practices: their personal stories of becoming a minimalist and statements of their values. The authors belong to one generation-their childhood took place in the times of the shortage economy in the 1980s. This influenced the whole trajectory of their lives and their consumer choices. To interpret their practices we use the categories of rationalization of Max Weber and modern hedonism of Colin Campbell. It appears that minimalists strive for reaching certain emotional states, e.g. peace and wellbeing they imagine, in line with the theory of modern hedonism. A path to those emotional states consists of rationalization of all the temporary, impulse-based pleasures and control over emotions involved in consumption. (original abstract)
W artykule zdefiniowano pojęcie "dziennikarski blog odmedialny", a następnie podjęto próbę opisania tego zjawiska w radiowej przestrzeni internetowej. Wskazano także potencjał wykorzystywania odmedialnych blogów dziennikarskich i oceniono ich rzeczywistą eksploatację. Zweryfikowano także tezę mówiącą o tym, że dziennikarskie blogi odmedialne mogłyby być użyteczne dla nadawców, pod warunkiem spełnienia kryteriów odnoszących się do specyfiki tych blogów (np. ulokowania ich w przestrzeni internetowej mediów, sposobu prowadzenia, aktualizacji, interaktywności, spójności wizualnej i treściowej, ekspozycji dziennikarzy-blogerów i reprezentowanych przez nich audycji). Analizę przeprowadzono na podstawie 54 rozgłośni z całego kraju występujących w badaniach Radio Track. (abstrakt oryginalny)
17
75%
W artykule przedstawione zostały wyniki badań ankietowych studentów, użytkowników oficjalnych serwisów społecznościowych dziekanatu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Badanie wykazało, że serwisy społecznościowe mogą być z powodzeniem wykorzystane jako pomocnicze narzędzie komunikacji ze studentami. (abstrakt autora)
Serwisy społecznościowe i blogi stają się coraz popularniejsze i angażują coraz większą i szerszą grupę ludzi w różnym wieku. Stają się one więc idealnym miejscem dla działań marketingowych. Kluczem do efektywnej kampanii jest to, by użytkownicy pod wpływem działań marketingowych na serwisie społecznościowym sami zaczęli mówić o marce.
Ikony użytkowników są prostą funkcją, oferowaną m.in. przez serwisy blogowe, która pozwala internautom opatrywać publikowane treści reprezentującymi ich plikami graficznymi. Ikony użytkowników traktuję jako odrębne medium, w ramach którego zachodzą określone praktyki kulturowe i produkcja medialna. Z tej perspektywy ikony użytkowników są polem dla kultury popularnej, tworzonej na styku masowej produkcji oraz codziennego życia uczestników kultury. W tekście prezentuję oddolną produkcję kulturową związaną z ikonami użytkowników. Praktyki w tym zakresie świadczą o ogromnych możliwości innowacyjnych Internetu w dziedzinie kultury. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono nowe narzędzia służące do komunikacji z konsumentem i promocji. Omówiono blogi, mikroblogi oraz serwisy społecznościowe, przedstawiając informacje niezbędne przy wykorzystywaniu tych narzędzi.
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.