Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 718

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 36 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Commercial enterprises
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 36 next fast forward last
Artykuł omawia historię przedsiębiorstwa handlu zagranicznego "Animex" od początku jego powstania w 1951 r. do dnia dzisiejszego.
W artykule omówiono strukturę ponoszonych przez przedsiębiorstwa nakładów inwestycyjnych w sferze aktywów trwałych dotyczących aktywów rzeczowych i aktywów finansowych.
Artykuł omawia wyniki badań przeprowadzonych w grupie 300 przedsiębiorstw detalicznych i 50 przedsiębiorstw hurtowych. Badania zlokalizowano w celowo wybranych miastach Polski, w przedsiębiorstwach handlowych dobranych wg kryterium branży i rodzaju zaspokajanych potrzeb konsumenckich: placówkach z artykułami codziennego użytku oraz placówkach z artykułami okresowego i sporadycznego zakupu. Badania ujawniły podobieństwa i różnice współpracy przedsiębiorstw detalicnych i hurtowych.
W artykule przeprowadzono analizę przedsiębiorstw handlowych w ostatnich trzech latach z punktu widzenia zastosowania określonych zasad finansowania w ich praktyce gospodarczej.
Praca przedstawia analizę procesu planowania asortymentu w wielkopowierzchniowym przedsiębiorstwie handlu detalicznego. Przedstawiono tutaj poszczególne kroki postępowania przy planowaniu asortymentu oraz wskazano czynniki pływające na jego zakup.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono ocenę zaangażowania kapitałów obcych w przedsiębiorstwach handlowych w 3 ostatnich latach.
Artykuł omawia przeobrażenia strukturalne dokonujące się w polskim handlu hurtowym od połowy lat 90-tych.
Artykuł porusza problem trudnej sytuacji polskich przedsiębiorstw handlowych, średnich i małych w obliczu nasilającej się konkurencji zagranicznych sieci handlowych. Autorka wskazuje sposoby wzmocnienia pozycji małych firm handlowych.
Jest to ranking największych czeskich firm przemysłowych i handlowych obecnych na giełdzie papierów wartościowych w Pradze.
Budżetowanie stanowi instrument rachunkowości zarządczej, generujący wielowymiarowe zbiory informacji o sytuacji finansowej i majątkowej przedsiębiorstwa. Wdrożenie koncepcji budżetowania dopasowanej do wielkości i charakteru działalności oraz formy prowadzonej rachunkowości pozwala na poprawę efektywności funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Istnieje zatem możliwość wypracowania koncepcji budżetowania dostosowanej do uwarunkowań mikroprzedsiębiorstwa handlowego Optimum opodatkowanego na zasadach ogólnych (podatkowa księga przychodów i rozchodów). Takie działanie pozwoli na planowanie poziomu rentowności i płynności finansowej, które stanowią podstawowe determinanty przetrwania na rynku, zdobycia przewagi konkurencyjnej i rozwoju.(abstrakt oryginalny)
Artykuł podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: co rozumie się pod pojęciem korporacji handlowych? Czym właściwie są wiodące firmy handlowe świata? Czym staną się w przyszłości? Czy również te przedsiębiorstwa zmuszone są dokonywać fundamentalnych zmian, aby dostosować się do świata epoki informatycznej?
Artykuł jest próbą zdefiniowania pojęcia "sukces przedsiębiorstwa na rynku" oraz określenia czynników, które decydują o jego osiągnięciu.
Artykuł omawia udział kredytów bankowych w finansowaniu działalności przedsiębiorstw oraz bariery pozyskiwania kredytów.
W roku 1999 IRWiK przeprowadził badania wykorzystania różnorodnych instrumentów zewnętrznego finansowania swej działalności przez przedsiębiorstwa handlowe. Interesujące w tym zakresie było ustalenie czynników zdolności akumulacyjnej tych przedsiębiorstw. W tym celu wykorzystano informacje uzyskane od 100 ankietowanych przedsiębiorstw na temat ich funkcjonowania w latach 1996-1998. W artykule poddano analizie następujące czynniki zdolności akumulacyjnych firm: zasięg działania, branża oraz dominujący rodzaj działalności.
W artykule poddano analizie wykorzystanie leasingu przez przedsiębiorstwa handlowe. Jest no bowiem coraz bardziej powszechnym w gospodarce rynkowej źródłem długoterminowego finansowania różnorodnych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz wzrostu majątku przedsiębiorstwa.
Artykuł omawia bariery rozwoju polskich przedsiębiorstw takie jak: nadmierne podatki, drogie kredyty i trudności w jego uzyskaniu, niedostateczny popyt, nieuczciwa konkurencja, bariera zaopatrzenia, wzrost samoobsługowej formy zaspokajania potrzeb przez gospodarstwa domowe, trudności lokalowe, niedobory zatrudnienia.
18
Content available remote Business Intelligence w przedsiębiorstwie handlowym
81%
Artykuł ten prezentuje możliwości pozyskiwania informacji i wiedzy poprzez wykorzystanie technologii informatycznych zwanych Business Intelligence. Business Intelligence (BI) jest to szeroka kategoria aplikacji, technologii i procesów gromadzenia, przechowywania, dostępu i analizy danych, które przekształcają dane w informacje i wiedzę przydatną do optymalizowania decyzji w przedsiębiorstwie. W artykule uwaga skoncentrowana jest na wykorzystaniu BI w podstawowych funkcjach przedsiębiorstwa handlowego: sprzedaż, zarządzanie relacjami z klientem i logistyka. W tych właśnie obszarach BI dostarcza precyzyjnych informacji, które pozwalają lepiej dopasować wszelkie działania firmy do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, gustów i zachowań klienta.(abstrakt autora)
Artykuł omawia możliwości wykorzystania factoringu w przedsiębiorstwach handlowych, prowadzących sprzedaż z odroczonym terminem płatności.
Instytut Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji w 2000 r. przeprowadził badania ankietowe wśród przedsiębiorstw handlowych prowadzących działalność w kanałach dystrybucji artykułów żywnościowych. Jednym z obszarów badań były m.in. inwestycje podejmowane przez badane przedsiębiorstwa, przy czym przeanalizowano związek podejmowanych inwestycji z zasięgiem działania badanych przedsiębiorstw.
first rewind previous Strona / 36 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.