Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 45

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Communication management
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Autor podjął się zdiagnozowania czynników wpływających na jakość komunikacji w jednostkach służby zdrowia. W tym celu przeprowadził badania w 6 zakładach opieki zdrowotnej, którymi objętych zostało 436 pracowników. Na podstawie pierwotnych danych przeprowadzono analizę, która pokazała, że w jednostkach istnieją podziały na grupy zawodowe, zjawiska "kompleksu niższości" oraz "manii wyższości". Na tej podbudowie funkcjonują negatywne stereotypy oddziaływujące na jakość komunikacji i relacji międzyludzkiej. Podsumowaniem rozważań jest "piramida relacji intergrupowych" w jednostkach służby zdrowia.(abstrakt oryginalny)
Jednym z najbardziej widocznych dla klienta w całej działalności marketingowej firm elementów marketingu-mix jest promocja/komunikacja marketingowa, mająca na celu poinformowanie o produktach i/lub usługach oraz kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa zapewniając tym samym sukces na rynku. Przedsiębiorstwa obecnie wykorzystują cała gamę różnorodnych instrumentów promocji, zarówno tych o charakterze tradycyjnym np. reklamę, jak też "nowym" np. marketing szeptany itp., pojedynczych, autonomicznych, oraz w odpowiednio dobranych konfiguracjach, uzyskując dzięki temu efekt synergii zapewniający konkurencyjność firmie. Niniejszy artykuł ma na celu analizę wykorzystania nowych instrumentów komunikacji marketingowej przez polskie przedsiębiorstwa, czyli odpowiedź na pytanie czy obecnie polskie przedsiębiorstwa otwarte są na nowe trendy i kierunki w zakresie komunikacji z klientami. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie komunikacją to obecnie istotny element zarządzania projektem, które można udoskonalić dzięki wykorzystaniu technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Rozpoczynając projekt, z reguły nie kładzie się dużego nacisku na planowanie komunikacji, dlatego struktury komunikacji projektu powstają podczas trwania projektu w sposób często niezaplanowany i niesystematyczny. Efektywne zarządzanie projektem wiąże się zatem z ciągłą analizą, oceną i dopasowywaniem struktur komunikacji projektu. Metodę action research (AR) zastosowano w projekcie unijnym "Baltic Museums 2.0" do zidentyfikowania i ostatecznego rozwiązania problemów komunikacji. W ramach cyklu action research stworzono framework oparty na standardzie zarządzania projektami PMBOK (Project Management Body of Knowledge Guide), który pozwala ocenić zastosowanie technologii informacyjnych. Wykazano, że w projekcie można skutecznie wykorzystać zarówno metodę action research, jak i moduł oceniający framework.(abstrakt oryginalny)
Zarządzanie międzynarodowym projektem, w którym uczestniczą partnerzy z różnych krajów i rodzajów instytucji jest wymagającym zadaniem. W tego typu projekcie o rozproszonym międzynarodowym zespole, właściwe zarządzanie komunikacją i dokumentacją wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu projektu. W tym celu należy opracować odpowiednie plany, procedury i zasady, jak również użyć skutecznego narzędzia informatycznego. W Niniejszym artykule skoncentrowano się na tej drugiej kwestii, dotyczącej projektu Baltic Museurns: Love IT!, współfinansowanego z środków UE. Głównym celem artykułu jest określenie fukcjonalności i cech jakie powinno mieć narzędzie wspomagające procesy komunikacyjno-dokumentacyjne w tym projekcie. Badania wykorzystują opinie i doświadczenia praktyków - partnerów projektu Baltic Museurns: Love IT!.(abstrakt oryginalny)
Style zarządzania pracownikami stale ewoluują. Każde przedsiębiorstwo, chcąc być konkurencyjnym na rynku pracy, potrzebuje liderów odpowiadających na potrzeby współczesnego zarządzania. Dawniej rządy autokratyczne w firmach, w których jedynie szef miał moc decyzyjną, były powszechnie spotykane. Aktualnie taki styl jest w mniejszości, a zastąpił go styl partycypacyjny, w którym kluczową rolę odgrywają rozmowy całego zespołu - i w taki sposób są podejmowane decyzje. Nie udałoby się to bez rozwoju w aspekcie komunikacji. Celem niniejszego artykułu jest weryfikacja istoty komunikacji w zarządzaniu zespołem oraz znalezienie sposobów na jej poprawę w przedsiębiorstwie. Ważne jest zwrócenie uwagi na rolę lidera w działaniu całej firmy, gdyż jest to osoba, której zadaniem jest motywowanie i wspieranie pracowników przy jednoczesnym dbaniu o wyniki i finanse. To od jego komunikacji zależy, czy pracownicy będą wykorzystywać swój maksymalny potencjał. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote The Essence of Communication Process in Waste Management System
75%
Celem niniejszego artykułu było wskazanie kierunków rozwoju i zmian w procesie komunikacji pomiędzy wszystkimi podmiotami systemu gospodarki odpadami. Usprawnienie tego procesu należy zacząć od identyfikacji jego uczestników oraz wymienianych pomiędzy nimi informacji. Istotne staje się również rozpoznanie kanałów komunikacyjnych i wykorzystywanych nośników, jak i występujących w procesie zniekształceń. Identyfikacja luk i potencjalnych barier w procesie komunikacji w systemie gospodarki odpadami pozwoli wyznaczyć obszary wymagające dalszej analizy i pogłębionych badań. (abstrakt oryginalny)
Kultura w organizacji, także na uniwersytetach, znajduje się pod wpływem wielu czynników wynikających zarówno z otoczenia zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Charakterystyczne cechy kultury organizacyjnej to: scenariusz organizacyjny, filozofia, na której opiera się polityka organizacji, rdzeń wartości determinujących filozofię i misję firmy, klimat organizacyjny, stosunek do pracy, stopień osobistej odpowiedzialności za pracę, osiąganie postępu w organizacji i zwyczajowe sposoby myślenia i działania. Kultura organizacyjna uniwersytetu ma wpływ na formy wykorzystywane do komunikacji wewnętrznej. Autorka próbowała zidentyfikować kulturę organizacyjną niektórych pracowników uczelni i studentów. Celem było ustalenie typu kultury w tej uczelni, a także zbadanie stosowanych form komunikacji między nauczycielami i studentami. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano, jak duże znaczenie odgrywa efektywna komunikacja w firmie. Zwrócono uwagę na rolę menedżera w procesie komunikacji. Wymieniono działania pomocne w usprawnianiu komunikacji.
9
Content available remote Zarządzanie komunikacją organizacji w obszarze social media
75%
Komunikowanie to nieodłączny element funkcjonowania każdej organizacji. Zarówno publika wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, oczekuje, że będzie ona podejmować dialog budujący mosty ponad podziałami, wyjaśniający nieporozumienia, burzący stereotypy. Wszystko po to, aby wzajemne relacje oparte były na wartościach powszechnie uznanych za istotne, czyli na wiarygodności, zaufaniu, zrozumieniu. Opierając komunikację na tych wartościach, można myśleć o wypracowaniu długofalowych relacji, które będą podwaliną pod strategie sukcesu oraz kapitałem na wypadek sytuacji kryzysowych. (fragment tekstu)
The foundation of the social communication system of the Polish police is the press officers of district and city departments, who maintain regular contact with journalists of local and regional media, and incidentally also with national or international mass media. The aim of the 2022 survey was to determine the media relations activities, techniques and tools used by officers. All press officers in the police garrison in the Silesian Voivodeship participated in the research project. 100% of press officers took part in the survey. Responding to the expectations of journalists police officers prefer direct contact with journalists, including 52% by phone. Although press officers consider social media to be a good method of contacting the public (30%), they do not use it themselves in contacts with journalists. They prefer to use the official police website (28%). Police spokesmen, due to the information they have, gain the attention of the mass media and do not have to use modern communication techniques to attract journalists. Maintaining constant contact with journalists, press officers also assessed the level of their professionalism. According to the respondents, TV journalists are characterized by the highest professionalism (41%). In second place are press and radio journalists with a similar number of indications (27% and 24%). The professionalism of Internet editorial staff was rated the worst (8%). (original abstract)
Kampania informacyjna ma szczególne znaczenie, jeśli organizacja wykorzystuje metodę 360 stopni po raz pierwszy. Przemyślana, dobrze przygotowana i zrealizowana, może sprawić, że ocena stanie się narzędziem rozwojowym cieszącym się poparciem pracowników, co stanowi pierwszy krok ku pełnemu wykorzystaniu potencjału tej metody. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Towards Project Communication Management Patterns
75%
Celem pracy jest zdefiniowanie wzorca zarządzania komunikacją projektową na podstawie cech charakterystycznych wzorców zdefiniowanych w innych dyscyplinach, takich jak: wzorce projektowe w inżynierii oprogramowania, wzorce zarządzania wiedzą, wzorce zarządzania architekturą przedsiębiorstwa, wzorce architektury do zarządzania wielokanałowego w przedsiębiorstwie czy wzorce zarządzania projektem. Wszystkie te wzorce mają pewne wspólne koncepcje i elementy, ale dotyczą różnych obszarów i struktur działania oraz specyficznych problemów. Definicja wzorca zarządzania komunikacją projektową zaproponowana w niniejszej pracy jest próbą adaptacji koncepcji istniejących wzorców do cech i istoty zarządzania komunikacją i jej potrzeb. (abstrakt oryginalny)
This article aims to evaluate the approach of the public relations (PR) industry to cybersecurity-related topics. The article is based on research results conducted by a team under the authors' supervision. In 2022, we conducted quantitative research using the Computer-Assisted Web Interviewing technique (CAWI), and its purpose was to acquire knowledge in the field of perception and understanding of the cybersecurity topic by specialists in the public relations industry in Poland. The research results revealed several previously unexplored areas, highlighting gaps in current understanding. This research contributes new insights into the cybersecurity perceptions of PR professionals, enriching the existing body of scientific knowledge. (original abstract)
W artykule zaprezentowano technikę mobilnych badań zachowań komunikacyjnych. Badanie takie proponuje się wykonywać na bazie monitorowania przemieszczeń użytkowników sieci transportowej z wykorzystaniem technologii GPS i GSM. Zastosowana próba doświadczalna wskazuje, że takie badanie jest technicznie wykonalne. Wyniki uzyskane zgodnie z opracowaną procedurą pomiarową pozwalają rejestrować z dokładnością do kilku metrów rzeczywiste zachowania komunikacyjne. Dziennik podróży prowadzony przez respondenta wraz z identyfikacją jego lokalizacji i rejestracją kilku innych atrybutów wyraźnie rozszerza potencjał badania w stosunku do badania ankietowego. W artykule przedstawiono także wynikające stąd możliwości wsparcia przez omówioną technikę modelowania, organizowania i zarządzania sieciami transportowymi w miastach. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przybliżono istotę komunikacji w organizacji. Zaprezentowane definicje komunikacji, pokazują jak wieloaspektowym i interdyscyplinarnym pozostaje proces komunikowania w organizacji. Przedstawiono poszczególne składniki omawianego procesu. Wymieniono i scharakteryzowano kilka rodzajów outsourcingu stosowanego w komunikacji.
Współczesna logistyka zajmuje się miastem w dwóch aspektach. Po pierwsze, traktuje je jako ogniwo łańcucha logistycznego w systemie logistycznym kraju, po drugie, jako samoistny system miejski. Na system logistyczny miasta składają się poszczególne systemy funkcjonalne. Zaliczają się do nich: transport, obejmujący transport dóbr materialnych, w tym również przesył mediów, transport i składowanie odpadów komunalnych, komunikacja zbiorowa i indywidualna, składowanie dóbr materialnych w dzielnicach przemysłowo-handlowych i w sieciach handlowych miasta i sterowanie przepływami dóbr materialnych i osób. Warto zaznaczyć, że 1/3 wszystkich ruchów transportowych w mieście to transport gospodarczy towarowy, a 2/3 to transport osobowy zarówno indywidualny, jak i publiczny. Przemieszczenia osobowe mogą się odbywać przy użyciu transportu indywidualnego albo przy użyciu komunikacji zbiorowej. Współcześnie indywidualny transport zmotoryzowany zaczyna stanowić poważne zagrożenie dla sprawnego funkcjonowanie miasta i płynnego transportu. Dlatego coraz bardziej istotne stają się działania mające doprowadzić do zmian przyzwyczajeń, preferencji i mentalności mieszkańców. Bardzo ważne są pod tym względem rola władz miasta i działania, które podejmują w celu zmniejszenia transportu indywidualnego. Powinno to spowodować większe zainteresowanie transportem zbiorowym. Celem badań prowadzonych przez autorów jest poznanie oceny funkcjonowania komunikacji miejskiej w dwóch różnej wielkości ośrodkach miejskich: średniego miasta Tomaszowa Mazowieckiego i dużego miasta, jakim jest Rzeszów. Badania miały charakter ankietowy i przeprowadzono je z mieszkańcami obu badanych miast. (abstrakt oryginalny)
W artykule skupiono uwagę na temat komunikacji marki przy wykorzystaniu możliwych kanałów komunikacji. Omówiono zjawisko tzw. cyberrewolucji. Zwrócono uwagę na phygital, czyli połączenie świata cyfrowego z realnym w taki sposób, aby dać konsumentowi dodatkową wartość, często wymierną - emocjonalną.
Szczegółowo omówiono zagadnienie zarządzania komunikacją w złożonych strukturach bankowych. Zwrócono uwagę m.in. na komunikację z klientami banku, komunikację wewnątrzbankową i międzybankową oraz na problemy zarządzania komunikacją.
19
Content available remote Networking activities of general judiciary - from theory to practice
63%
Over the last three decades, networks - as a field of research - have acquired a significant place among management sciences. Unfortunately, in the judiciary they have become a subject of more careful analyses only recently, which resulted in a large discrepancy of knowledge - both in theory and in its practical adaptation for the needs of the courts. In order to fill this cognitive gap, an attempt was made to identify levels of organizational maturity of common courts in applying a network form of coordination to auxiliary activity. The basis material for the research was provided in 72 interviews with presidents and court heads, and observations of a non-standardized process of information exchange and knowledge sharing within the voluntary court network established during the implementation of the project hosted by the National School of Judiciary and Prosecutor's Office (Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury) "Education in time management and court proceedings costs - case management" ("Edukacja w dziedzinie zarządzania czasem i kosztami postępowań sądowych - case management"). 60 regional, district and appeal courts from different appeals cooperated horizontally within the scope of this network. During the project, organizational and management solutions were implemented, such as: improvement of case flow management and efficiency of proceedings, development of effective information policy of courts and management of internal and external communication. As part of the exchange of information and knowledge sharing, the courts used the network form of coordination. The procedure proposed in this article designates five levels of organizational maturity of courts in the implementation of the network form of coordination. The developed procedure can be used to track the progress in the common courts' networking and to inspire the courts to use this form of coordination in practice. (original abstract)
The article presents a concept of the methodology of managing information and technical resources related to carrying on the activities and actions described in the first part of the study, and the majority of legally determined actions resulting from the emergence of a crisis situation. As a research area, a special public utility object was chosen, namely a civil airport. The crisis situation that occurred at the airport requires the involvement of many services that aim to implement actions aimed at solving it. The process of the above-mentioned activities, covers formal, organizational and technical aspects. These aspects are briefly shown in the second part of the article. In the third part, special attention was paid to collecting information flows on the crisis situation. On the basis of the research, it was pointed out that the diversity of notification systems, both in the aspect of the available information resources and technical infra-structure, makes the information exchange process disturbed, which may have a significant impact on the time and manner of resolving the crisis situation. The authors in the article point out a possible way to solve this problem by unifying the system of informing all the services involved in activities in a crisis situation. The final part of the article attempts to present a methodology, based on the idea of creating templates of actions, activities and processes, the use of which for crisis management will allow involved bodies to improve the effectiveness of services in crisis conditions, especially in the area of making decisions based on available information. (original abstract)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.