Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 213

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fair
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Ponad 700 firm krajowych i zagranicznych z 29 krajów wzięło udział w zorganizowanej w Poznaniu na terenach MTP w dniach 20-23 września tegorocznej, 24. edycji imprezy TAROPAK. Głównym tematem tegorocznych targów był system EPC, stanowiący połączenie dwóch technologii - RFID oraz internetu. Zagadnienie to było szczegółowo omawiane w referatach ekspertów wygłaszanych na konferencjach i seminariach. Wzbudziło także ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających, jako że system ten był prezentowany przez wystawców.
Artykuł przedstawia historię powstania Międzynarodowych Targów Poznańskich począwszy od XIV wieku, przez rok 1921 kiedy to otworzono Targ Poznański, przekształcony w Targi Międzynarodowe w 1925, aż doczasów obecnych.
Współczesne targi to niezwykle użyteczne narzędzie marketingu bezpośredniego. Tego typu narzędzie wspierające sprzedaż oferują polskim i zagranicznym przedsiębiorcom Międzynarodowe Targi Poznańskie.
4
Content available remote Znaczenie targów w procesie przekazywania informacji - kontekst ery informacyjnej
80%
Od dziesięcioleci targi są traktowane jako wielofunkcyjne wydarzenia, pozwalające na realizację zróżnicowanych celów przez wystawców. W dobie społeczeństwa informacyjnego zyskują jednak na znaczeniu nowoczesne, alternatywne wobec targów formy komunikacji - w tym przede wszystkim Internet. W tym kontekście warto zastanowić się, jaki jest obecny wizerunek targów w wymiarze dzielenia się informacją. W związku z tym celem artykułu jest eksploracja postrzegania funkcji informacyjnej współczesnych targów. Aby tego dokonać, przeanalizowano literaturę przedmiotu oraz zrealizowano badanie wśród wystawców.(abstrakt autora)
Ponad 1000 ozdobionych artystycznie ciężarówek, vanów i innych pojazdów użytkowych uczestniczyło w tegorocznej, 14 już edycji Międzynarodowego Zlotu Ciężarówek Tuningowanych MASTER TRUCK, która odbywała się w dniach 20-22 lipca tego roku. Tym razem swoje maszyny prezentowali przedstawiciele 840 Firm transportowych z Chorwacji, Danii, Finlandii, Niemiec, Polski, Szwajcarii i Szwecji, które podziwiało kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy. Tradycyjnie rozdano szereg nagród w blisko 50 kategoriach, przyznanych m.in. przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego, KG Policji oraz KW i KM Policji w Opolu, Marszałka Województwa Opolskiego, 6 stacji telewizyjnych, Polskie Radio w Opolu, dziennikarzy z mediów specjalistycznych, a także - co ciekawe - przez dzieci przybyłe na Zlot, oceniające najciekawsze, w ich opinii, pojazdy w kategorii "FAWORYT DZIECI". (fragment tekstu)
Przedmiotem artykułu jest ewolucja znaczenia wymiany handlowej, zorganizowanej w postaci targów pod wpływem rozwoju innowacyjnych technik telekomunikacyjnych. Autor nie poprzestał na analizie zmian znaczenia targów w funkcjonowaniu współczesnych przedsiębiorstw, ale także opisał konkretne przykłady wykorzystania Internetu do usprawnienia i optymalizacji działalności handlowej podmiotów gospodarczych zarówno w kontaktach z odbiorcami, jak i dostawcami towarów i usług.
Przedstawiono informacje praktyczne na temat rozwinięcia współpracy handlowej w Kalifornii oraz podano kalendarium imprez targowych w krajach NAFTA w roku 2000.
Targi w Polsce stały się już niemal przemysłem. Rynek targowy należy do firm zrzeszonych w Polskiej Korporacji Targowej, niekwestionowanym liderem zaś są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przyszłość targów wielu ekspertów upatruje w coraz większym podziale na dyscypliny interesujące wąskie grupy profesjonalistów.
W artykule zaprezentowano narzędzia marketingowe stosowane przez organizatorów targów gospodarczych w procesie oddziaływania na zachowania wystawców i rezultaty tych działań oraz prognozy kierunków rozwoju instrumentarium marketingowego tego sektora na przykładzie Hannover Fairs International GmbH. W artykule zawarto również analizę celów wystawców uczestniczących w tych targach, stanowiących deklarację ich oczekiwań w odniesieniu do oferty targowej wystawców. W ramach przeprowadzonego studium przypadku ustalono, że największym zainteresowaniem cieszą się te imprezy targowe, które są rzeczywiście wzorowo zarządzane i dają szerokie możliwości promocyjne ich uczestnikom. Stwierdzono również, że tradycyjne targi gospodarcze, aby przetrwać na dzisiejszym rynku wykorzystują coraz intensywniej w ramach swojej strategii działania nowoczesne formy komunikowania się, takie jak internet, media społecznościowe czy aktywności w świecie wirtualnym i integrują swoje działania z innymi organizatorami. (abstrakt oryginalny)
Jest to praktyczna informacja w jaki sposób można uczestniczyć w targach i wystawach organizowanych na terenie Niemiec. Podano kryteria wyboru imprez targowo-wystawienniczych, informację o organizacji stoiska handlowego i jego obsłudze oraz podano adresy niemieckich organizacji targowo-wystawienniczych.
Jest to kalendarz imprez targowych i wystaw na terenie Niemiec Wschodnich do czerwca 1996 r.
Darmowe napoje, atrakcyjne gadżety czy baloniki? Jak przyciągnąć do stoiska tych, którzy najlepiej pasują do naszej firmy? Bez względu na to, czy firma będzie brać udział w targach biznesowych czy w targach pracy, jej sukces zależy od dobrego przygotowania całego przedsięwzięcia. Rola działu HR oraz jego współpracy z kolegami z marketingu jest tutaj kluczowa. (fragment tekstu)
CeMAT z pewnością należy do imprez targowych, które powinien zaliczyć każdy logistyk, i nie tylko. Od lat są to targi, na których można "dotknąć" technologii i rozwiązań - i tych obecnie wdrażanych, i tych, które wdrażane będą w najbliższych latach. (fragment tekstu)
Opracowanie raportu np. z targów często jest równoznaczne ze sporym wysiłkiem i nerwami. Oczywiście jest prostszy sposób - zaprojektować event za pomocą partenonu. Artykuł zawiera pełny opis tego narzędzia.
Pierwszymi instrumentami pochodnymi (derywatami), jakie pojawiły się na rynku giełdowym w Polsce (w styczniu 1998 r.) były kontrakty terminowe na indeks WIG 20.
Od kilku już lat trwa nieprzerwanie znakomita koniunktura na polskim rynku samochodowym. Choć jej przejawy z każdym rokiem są bardziej widoczne na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu, warto zadbać, aby tym targom zapewnić prawdziwie europejską renomę. Istnieją ku temu obiektywne warunki.
Omówiono udział Polski w targach organizowanych na terenie Niemiec w 1997 r. Były to: Targi Elektroniki Użytkowej w Berlinie, Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metalu EMO w Hanowerze, Polsko-Niemiecki Dzień Przedsiębiorcy na Targach Budowlanych w Gorlitz, Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie n/M., Targi Żywności Angua w Kolonii.
Targi stały się miejscem, gdzie wystawcy prowadzą coraz ostrzejszą walkę o pozyskanie klienta. Artykuł analizuje problem targów, ich renomy, terminów i kosztów udziału przedsiębiorstw.
Imprezy targowe stanowią jeden z wielu instrumentów komunikacji marketingowej wykorzystywanych przez przedsiębiorstwo. Z tego względu działania, które ich dotyczą, powinny zostać uwzględnione w ramach strategii promocyjnej. Wielu autorów, pisząc o imprezach wystawienniczych, posługuje się pojęciem strategii targowej. Można przez nią rozumieć zespół szczegółowych zasad postępowania, mających się przyczynić do przemyślanego, regularnego i planowego udziału w targach, zgodnie z przyjętą koncepcją prowadzenia działań promocyjnych przedsiębiorstwa. Strategia targowa jest strategią o wysokim stopniu konkretyzacji, więc należy ją traktować jako zbiór planów, w których zawarto wytyczne dotyczące prowadzenia działań z obszaru komunikacji marketingowej z wykorzystaniem uczestnictwa w imprezach wystawienniczych. (fragment tekstu)
Targi pełnią różnorakie funkcje dla zwiedzających, m.in.: informacyjną, edukacyjną, ekonomiczną, psychologiczną i komunikacyjną. Celem artykułu jest udowodnienie, że ta ostatnia funkcja ma dominujące znaczenie we współczesnym świecie. Dla weryfikacji tak postawionej tezy wykorzystano wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród publiczności przybyłej na MTG EuroGastro 2012. Analizą objęto częstotliwość i cel uczestnictwa w targach oraz zachowania konsumenckie zwiedzających. Główną uwagę skupiono jednak na roli imprez targowych, poszukując związków pomiędzy nią a innymi zmiennymi charakteryzującymi postawy interesantów.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.