Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Management of financial institutions
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Stabilność systemu bankowego ma kluczowe znaczenie dla stabilności całego systemu finansowego w Polsce. Omówiono takie zagadnienia jak: corporate governance a nadzór właścicielski, efektywność corporate governance, corporate governance a sektor bankowy, stabilność systemu finansowego a corporate governance, warunki efektywności, przejrzystość firm i rynków.
W rozważaniach o kryzysie finansowym pojawia się również pytanie o rynek szkoleń biznesowych. Paradoksalnie, kryzys może być dobrym dla szkoleń czasem. Zapotrzebowanie na szkolenia w instytucjach finansowych w czasach dekoniunktury podatne jest na działanie skrajnych bodźców, o przeciwnych wektorach. Z jednej strony rośnie popyt na dobrze wyszkolonych specjalistów, którzy będą w stanie zaradzić narastającym problemom, z drugiej jednak tnie się koszty i ofiarą tego mogą paść właśnie szkolenia. Czy w polskiej praktyce zapotrzebowanie na szkolenia rośnie, czy spada? (abstrakt oryginalny)
W nowoczesnej bankowości kwestia zarządzania kapitałem staje się równie ważna, jak kwestia zarządzania przychodami i kosztami. Wo­bec gwał­tow­ne­go przy­ro­stu port­fe­la kre­dy­to­we­go zwią­za­ne­go głów­nie z udzie­la­ny­mi kre­dy­ta­mi hi­po­tecz­ny­mi, nie­któ­re ban­ki w Pol­sce sta­ją przed ba­rie­rą ogra­ni­czeń ka­pi­ta­ło­wych. W sy­tu­acji, gdy port­fel de­ta­licz­ny w nie­któ­rych ban­kach przy­ra­sta na­wet trzy­krot­nie szyb­ciej niż pla­no­wa­no oraz w nie­da­le­kiej per­spek­ty­wie wej­ścia w ży­cie zno­we­li­zo­wa­nych prze­pi­sów do­ty­czą­cych ade­kwat­no­ści ka­pi­ta­ło­wej, część ban­ków sta­je przed ko­niecz­no­ścią zwięk­sze­nia swo­jej ba­zy ka­pi­ta­ło­wej. Artykuł omawia metodę zarządzania kapitałem opartą na ryzyku.
Na podstawie wyników ostatnich trzech lat "Profit" wyróżnia dobrze zarządzane fundusze. Podpowiada, gdzie można liczyć na zyski większe od przeciętnych.
W artykule podjęto próbę przedstawienia roli, jaką odgrywają czynniki otoczenia instytucji finansowych w procesie kreowania innowacji przez te podmioty. W tym celu w odniesieniu do rynku usług finansowych przedstawiono uwarunkowania rozwoju innowacji w sektorze. Zdiagnozowano ponadto poziom innowacyjności polskich instytucji finansowych. W konsekwencji w intensywnie zmieniającym się otoczeniu zidentyfikowano podstawowe czynniki wpływające na potencjał innowacyjny usług finansowych.(abstrakt autora)
Artykuł przedstawia problem testów skrajnych warunków. Podano definicję testów, jako zestawu technik badawczych, stosowanych przez instytucje finansowe w celu określenia odporności na wystąpienie wyjątkowych wydarzeń rynkowych. Wymieniono techniki badawcze: prosty test wrażliwości, analizę scenariuszy, wartość maksymalnej straty, teorię wartości ekstremalnej. Wartość zagrożona (VAR), jest to z kolei określenie granic wystąpienia potencjalnych strat. Wyniki testów to dane dla zarządzającego ryzykiem. Podano możliwości zastosowania informacji dostarczonych przez testy i ograniczenia wykorzystywania tych informacji.
Rozwój fabryk kredytowych w Polsce wpłynie na cały sektor bankowy. Ich powstanie spowoduje, że banki będą stopniowo pozbywały się zarządzania portfelem kredytowym. W artykule przedstawiono korzyści z fabryk kredytowych w zarządzaniu instytucją finansową oraz wnioski dla polskich bankowców wynikające z doświadczeń krajów zachodnich. Fabryki kredytowe spełnią swoje zadanie dopiero wtedy, gdy uda się zmienić aktualnie obowiązujące prawo.
8
Content available remote Bariery implementacji zintegrowanych modeli oceny efektywności i ryzyka
80%
Głównym celem artykułu jest identyfikacja i prezentacja barier wdrażania zintegrowanych modeli oceny efektywności i ryzyka. Rozważania przeprowadzono na przykładzie implementacji zintegrowanego modelu typu RAROC (Risk-Adjusted Return On Capital) w banku komercyjnym. Na początku przedstawiono istotę modeli zintegrowanych ze szczególnym uwzględnieniem modelu RAROC, sposób jego wyznaczania oraz możliwości zastosowań. Następnie przybliżono ważniejsze założenia oraz bariery wdrażania modelu zintegrowanych. Z kolei, zarysowano ewolucyjną i adaptacyjną koncepcję wdrożenia takich modeli. (abstrakt oryginalny)
Współczesny rynek, z panującymi na nim tendencjami zmierzającymi do powszechnej globalizacji, wymusza na uczestniczących w nim podmiotach ciągłe wdrażanie działań podnoszących konkurencyjność. Sprowadza się ona ku dążeniu do zaspokajania tych samych potrzeb klientów za pomocą tego samego zestawu oferowanych wartości. Możliwości takie powstają dzięki: udoskonaleniom w procesach wzajemnej komunikacji; transferowi wiedzy, technologii i wzorów; kosmopolityzacji kultury. Działania marketingowe stosowane przez banki coraz większy nacisk kładą na ścisłe dopasowanie oferty usługowej do potrzeb przedsiębiorstw, upatrując w jej wdrażaniu źródła przyszłych sukcesów. Pod pojęciem marketingu usług bankowych określamy zintegrowane działania banku mające na celu identyfikowanie, przewidywanie i zaspokajanie potrzeb nabywców usług bankowych oraz prowadzące do osiągnięcia przez bank zysku na odpowiednim poziomie. Na rynku bankowym mamy do czynienia z określoną kategorią produktu marketingowego, tj. usługą bankową, której mogą towarzyszyć dobra materialne i inne usługi o mniejszym znaczeniu. (fragment tekstu)
Artykuł poświęcono zarządzaniu organizacjami mikrofinansowymi. Omówiono problemy z dostosowaniem systemu motywacyjnego pracowników od realizacji dwóch najważniejszych celów instytucji, stabilności finansowej oraz realizacji misji społecznej, tj. dostępu do usług finansowych ludzi ubogich.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.