Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 180

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing information
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
W ramach projektu badawczego KBN pt.: "Kierunki rozwoju zarządzania marketingowego w Polsce" podjętego przez Katedrę Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie, można będzie przeprowadzić rozpoznanie intensywności rozpowszechniania się idei zarządzania marketingowego w Polsce. Przedstawiono strukturę ocen posiadanego zasobu informacji marketingowej. Scharakteryzowano, jakie są posiadane zbiory informacji dotyczących potrzeb i preferencji konsumentów, informacji o strukturze segmentowej rynku, o strukturze kanałów dystrybucji, o pozycji rynkowej i strategiach marketingowych głównych konkurentów, informacje dotyczące własnych działań marketingowych oraz o zmianach w ogólnym otoczeniu przedsiębiorstwa.
Marketing wirusowy to strategia promocyjna mająca na celu zachęcić klientów do przesyłania innym klientom informacji marketingowej tym samym okazję do lawinowego rozprzestrzeniania się i oddziaływania komunikatu. Przedstawiono motywy skłaniające ludzi do przekazywania informacji marketingowej.
Informacja w XXI w. jest bardzo istotnym czynnikiem budowania przewagi konkurencyjnej, szczególnie w kontekście postępującego procesu globalizacji oraz dynamicznie zmieniających się warunków gospodarowania na rynku lokalnym. Przedsiębiorstwa, które realizują swoje cele gospodarcze nie posiadając sprawnie działającego systemu pozyskiwania i przetwarzania informacji, nie mogą skutecznie prowadzić walki konkurencyjnej z uwagi na uwarunkowania egzogeniczne i endogeniczne. Rezultatem tego jest brak możliwości podjęcia właściwej reakcji na zbliżające się zmiany, wynikające z działania w warunkach niedostatecznej informacji. (fragment tekstu)
4
Content available remote Marketer wspierający w systemie informacji marketingowej organizacji usługowej
100%
Sukces organizacji zaleŜy od umiejętności wykorzystania każdego z dostępnych jej zasobów w taki sposób, aby zmaksymalizować jego efektywność, a kluczowy zasób stanowią ludzie. Niniejszy artykuł poświęcono możliwości wykorzystania pracowników organizacji niebędących etatowymi marketerami jako marketerów wspierających (pomocniczych). Przedstawiono w nim korzyści tego rodzaju odejścia dla organizacji oraz warunki, jakie należy spełnić, by okazało się to korzystne. Wykorzystano wyselekcjonowane źródła wtórne zawierające wyniki badań empirycznych.(oryginalny abstrakt)
6
Content available remote Wymiary komunikacji marketingowej w reklamie
75%
Niniejsza praca odnosi się do wpływu przekazu reklamowego na zachowania konsumentów oraz koncepcji treści informacyjnej reklamy (w tym metod wykorzystywanych do jej mierzenia). Następnie artykuł przedstawia wprowadzenie do zagadnień związanych z komunikacją marketingową, wraz z omówieniem wymiarów, jakich można użyć do jej analizy. Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na dostosowanie informacyjnego oraz komunikacyjnego wymiaru reklamy do segmentu rynku, na którym działa sprzedawca. (abstrakt oryginalny)
Autorka dokonała pewnej systematyzacji wiedzy z zakresu badań marketingowych oraz przeanalizowała sposób ich wykorzystania w polskich przedsiębiorstwach. Treść artykułu jest wynikiem badań ankietowych przeprowadzonych przez autorkę w 2007 roku w 53 przedsiębiorstwach z obszaru Małopolski.
Przygotowanie każdego elementu strategii marketingowej należy poprzedzić zebraniem dostępnych informacji i oceną ich przydatności. Zadania te powinien realizować system informacyjny marketingu (SIM), którego elementami są ludzie, środki techniczne, procedury pozyskiwania, analizy, oceny i udostępnianie okresowej i dokładnej informacji na potrzeby podejmowania decyzji marketingowych [Sojkin 2009, s. 65]. Budowa SIM powinna odpowiadać aktualnym potrzebom przedsiębiorstwa, uwzględniać najnowsze rozwiązania technologiczne, a także koszty pozyskania informacji. Podstawowe cztery moduły SIM, wymienione przez Ph. Kotlera, to podsystem archiwalny, podsystem monitorowania rynku, podsystem badań marketingowych oraz podsystem analityczny. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zaprezentowanie problematyki systemów informacyjnych marketing i podkreśleniu ich roli w organizacjach, którym zależy na sukcesie rynkowym. (fragment tekstu)
Marketing oparty na bazach danych odzwierciedla najnowszy trend w rozwoju współczesnego, wspomaganego technologicznie marketingu. Główną ideą jest zastosowanie interaktywnego podejścia, wykorzystującego indywidualnie adresowane środki przekazu, od tradycyjnej poczty do Internetu, aby być jak najbliżej konsumenta. Problematyka związana z właściwym wykorzystaniem marketingowych baz danych wciąż jest nowością. W artykule opisano sposoby operacyjnego i strategicznego zastosowania baz danych w marketingu. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule, autor omawia predykcyjny model analityczny, w sposób szczególny koncentrując się na najistotniejszych kryteriach warunkujących jego istnienie, metodach generowania skutecznej informacji marketingowej, procesie konstrukcji (tj. etapach związanych z organizacją i implementacją) modelu PMA w firmie w sferze działań marketingowych. W części końcowej przedstawione zostały wyniki z przeprowadzonych badań empirycznych. (abstrakt oryginalny)
Omówiono zakres potrzeb informacyjnych marketingu, metody analizy potrzeb informacyjnych marketingu w przedsiębiorstwie, systemy informacyjne marketingu oraz kierunki ewolucji i rozwoju współczesnych systemów informacji marketingowych.
W artykule przedstawiono wyniki badania dotyczącego gromadzenia informacji marketingowych przeprowadzonego w 2009 r. na próbie 450 gmin i powiatów. lak wykazano, gromadzenie informacji w polskich samorządach, oceniane według skali MARKOR, jest na poziomie średnim. Wśród stosowanych metod przeważają konsultacje i monitorowanie otoczenia. Natomiast badania marketingowe są najmniej popularną metodą gromadzenia informacji. Wykazano, że badania turystów i inwestorów prowadzi więcej samorządów o charakterze miejskim. Te powiaty i gminy z reguły mają ponadto większe urzędy, lepiej wykształcone kadry marketingowe oraz lepsze wyniki działalności niż ośrodki nieprowadzące badań.(abstrakt oryginalny)
Istnienie dobrego systemu komunikowania się w organizacji jest podstawą jej sprawnego funkcjonowania. Umożliwia swobodny przepływ informacji, tworzenie ładu we wzajemnych relacjach między pracownikami, sprawne rozwiązywanie problemów. nformacje wykorzystywane do tworzenia odpowiedniego komunikatu muszą być kompletne, uporządkowane, przejrzyste i aktualne. W tym celu przedsiębiorstwa muszą gromadzić nowe i stale uaktualniać posiadane już informacje, stosując rozwiązania z zakresu nowoczesnych technologii informatycznych. Takimi rozbudowanymi systemami informtycznymi, ściśle integrującymi się z procesami zachodzącymi w firmie, są systemy typu CRM, stosowane w jednej z najbardziej popularnych koncepcji zarządzania ukierunkowanych na wykorzystanie kompleksowej informacji o kliencie -Consumer Relationship Management, w celu wykreowania mocnych, długofalowych zwiazków pomiędzy przedsiębiorstwem i jego klientami, będących istotą marketingu partnerskiego. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest próba sprecyzowania tych znamion kryzysu, które mogły pojawić się w systemie informacji i komunikacji marketingowej jako skutek rysy powstałej w paradygmacie gospodarki opartej na wiedzy (która okazała się niezdolna do zapobieżenia kryzysowi gospodarczemu). Celem artykułu jest także wstępne sformułowanie kierunku zmian w systemie komunikacji marketingowej, zgodnych z pojawiającymi się zrębami jednego z nowych paradygmatów rozwoju gospodarczego. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na społeczny kontekst badań marketingowych, na który składają się przede wszystkim uwarunkowania o charakterze ekonomicznym lub społecznym. Uwzględnienie tych czynników, zdaniem autorów nie tylko ułatwia prowadzenie badań marketingowych, ale również wpływa na ich jakość.
Obecnie marketingowcy mają naprawdę niełatwe zadanie, chcąc wyjaśnić spadki czy wzrosty sprzedaży swoich produktów. Ogrom dostępnych danych jest dobrodziejstwem obecnych czasów, ale i ich przekleństwem. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie znaczenia informacji marketingowej w Internecie dla przedsiębiorstwa. Omówiono podstawowe sposoby zbierania i zdobywania informacji marketingowych. Zaprezentowano również rodzaje badań marketingowych w Internecie.
Artykuł podejmuje problematykę informacji marketingowej w przedsiębiorstwie. Przedstawiono ideę systemu informacji marketingowych, definiując jego strukturę i omawiając jej poszczególne elementy. Kładąc szczególny nacisk na technologię informacyjną, wprowadzono pojęcie systemów wspomagających zarządzanie marketingowe i zaproponowano ich klasyfikację. Prezentacja zagadnienia systemów informacyjnych w marketingu została wzbogacona przez podanie kilku przykładów istniejących systemów. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie źródeł informacji marketingowych pozyskiwanych przez spółki joint venture. Badaniami objęto 148 przedsiębiorstw z udziałem kapitału zagranicznego.
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.