Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 41

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek napojów bezalkoholowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
W niniejszym raporcie przedstawione zostały następujące kategorie produktów: soki, nektary, napoje niegazowane i gazowane, wody mineralne oraz napoje energetyczne i izotoniczne. Na potrzeby niniejszego raportu został przeprowadzony przez Instytut PENTOR-Poznań na zlecenie "Poradnika Handlowca" sondaż telefoniczny wśród właścicieli/kierowników sklepów spożywczych i spożywczo-przemysłowych o powierzchni do 400 m2, w którym zapytano badanych o najlepiej sprzedające się w ich placówkach marki poszczególnych kategorii produktowych. W raporcie zostały również wykorzystane wyniki badań firmy SMG/KRC (badanie Target Group Index) oraz ACNielsen (Panel Handlu Detalicznego).
W artykule przedstawiono właścicieli firmy Hoop: Dariusza Wojdygę i Marka Jutkiewicza. Hoop jest zakładem pracy chronionej, zatrudnia na stałe 1200 pracowników, w tym wielu niepełnosprawnych.
Celem pracy była próba wykorzystania nowego naturalnego emulgatora Q-Naturale ® (jest to preparat handlowy firmy Ingredion) w emulsjach napojowych stosowanych do produkcji napojów aromatyzowanych oraz ustalenie optymalnych dla niego parametrów procesu. W tym celu sporządzono emulsje zawierające 3% badanego preparatu. Jako próby referencyjne zastosowano powszechnie wykorzystywane emulsje z gumą arabską, której zawartość w emulsji wynosiła 18%, oraz ze skrobią modyfikowaną OSA (E1450) w ilości 12%. W uzyskanych emulsjach napojowych zbadano rozkład cząsteczek. W gotowych, sporządzonych na ich bazie napojach oznaczano mętność i lepkość, ponadto sprawdzono podatność na tworzenie się obrączki na powierzchni napoju oraz dokonano ich oceny sensorycznej. Uzyskane wyniki pozwalają stwierdzić, że zastosowanie preparatu Q-Naturale® nie wpłynęło istotnie na zmianę badanych właściwości fizykochemicznych emulsji napojowych oraz utworzonych z nich napojów w porównaniu z emulsjami i napojami przygotowanymi z użyciem gumy arabskiej. Ponadto zastosowanie Q-Naturale® w badanych emulsjach nie wpłynęło istotnie na zmianę stabilności gotowych napojów w czasie ich przechowywania. Preparat Q-Naturale® wydaje się odpowiednim naturalnym emulgatorem do tworzenia stabilnych emulsji napojowych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł pokazuje potencjał, jaki tkwi w rynku napojów bezalkoholowych (wody mineralnej) w Polsce, ponieważ Polacy wciąż piją mniej wody niż Włosi czy Niemcy i właśnie dlatego możliwości rozwojowe tej branży uznaje się za nieograniczone.
Omówiono rozwój firmy Dar Natury, największego polskiego dystrybutora naturalnej wody źródlanej w pięciogalonowych butlach. Firma ta opanowała połowę rynku wody mineralnej i źródlanej.
O skuteczności działań marketingowych Coca-Coli świadczy zdobycie przez ten koncern znacznego udziału na rynku polskim w bardzo krótkim okresie.Przedsiębiorstwo nie zaniedbuje żadnego z elementów marketingu. Mimo ugruntowanej pozycji lidera w zakresie produktu Coca-Cola prowadzi badania nad nowymi produktami i rozszerza asortyment produktów nawet o takie, które wcześniej nie były produkowane przez firmę.Ceny produktów są zróżnicowane w zależności od kraju. Przy ich ustalaniu bowiem uwzględnia się nie tylko koszty firmy, ale również sytuację ekonomiczną nabywców w danym kraju.Wypracowane systemy dystrybucji pozwalają nabywcom na wybór najkorzystniejszej dla nich formy zaopatrzenia w produkty firmy.W promocji firmy i jej produktów ważną rolę odgrywa znak firmowy, wiążący się z wysoką jakością produktów. Coca-Cola prowadzi bardzo intensywną reklamę nowych produktów, a także tzw. reklamę przypominającą, która bardzo często pojawia się w środkach masowego przekazu. Jednocześnie, dbając o odpowiedni wizerunek, firma informuje o swoich poczynaniach związanych z utrzymaniem wysokiej jakości produktów oraz związanych z ochroną środowiska. W działalności tej istotne znaczenie ma sponsorowanie różnego rodzaju zawodów i akcji. (fragment tekstu)
Na przykładzie Handlowo-Produkcyjnej Spółdzielni Pracy "Konrad" w Oleśnicy omówiono proces i technologię produkcji napojów bezalkoholowych oraz ich działania marketingowe.
Celem artykułu jest rozpoznanie sposobów budowania wizerunku marki globalnej w obecnych (pokryzysowych) warunkach zmian otoczenia. Na potrzeby jego realizacji wykorzystuje się metodę krytycznych studiów literatury przedmiotu (krajowej i zagranicznej) oraz empiryczne badania jakościowe z uwzględnieniem metody naukowych badań przypadków (case study). We wstępie autorka opisuje wybrane zagadnienia teoretyczne wyjaśniające istotę marek globalnych oraz ich funkcje we współczesnym otoczeniu. W dalszej części artykułu następuje prezentacja tzw. dobrych praktyk kształtowania wizerunku marki globalnej, np. lidera światowego rynku napojów bezalkoholowych. Podjętą dyskusję kończą rozważania na temat rozpoznanych działań oraz wynikających z nich implikacji praktycznych dla firm oferujących marki globalne.(abstrakt oryginalny)
Przeanalizowano rynek napojów bezalkoholowych w Polsce. Wyróżniono takie grupy napojów jak: wody mineralne, soki, napoje gazowane i niegazowane, napoje energetyczne i izotoniczne.
Omówiono sukces rynkowy wody Muszynianka rozlewanej przez Spółdzielnię Pracy Przemysłu Spożywczego Postęp. Spółdzielcom z Muszyny udaje się konkurować z takimi potentatami jak Nestle i Danone.
Na podstawie badań rynku napojów bezalkoholowych podjęto próbę identyfikacji czynników, które rozstrzygały o pozycji przedsiębiorstw krajowych w stosunku do korporacji transnarodowych. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest identyfikacja wybranych zachowań konsumenckich oraz postaw konsumentów wobec napojów energetyzujących (NE). W artykule przedstawiono wyniki badań dotyczących diagnozy postaw i zachowań konsumenckich na rynku NE oraz ich uwarunkowania. W badaniu zastosowano metodę ankietową. Dobór populacji badanej był przypadkowy i obejmował grupę 507 osób o zróżnicowanym wieku, płci i wykształceniu. W obszarze zachowań ocenie poddano między innymi częstotliwość i rodzaj nabywanych NE oraz preferencje i czynniki decydujące o ich zakupie i konsumpcji. Uczestnicy badania wykazywali duże zróżnicowanie w zakresie częstotliwości spożycia, a rozkład uzyskanych danych sugerował okazjonalne wykorzystywanie tej grupy napojów. Ponad 18% badanych zadeklarowało, że nie spożywa NE w ogóle. Przesłanki spożycia tych napojów były zróżnicowane i zależne od wieku. Młodsza część badanych częściej wskazywała na względy smakowe i chęć ugaszenia pragnienia, osoby starsze wskazywały na potrzebę pobudzenia i walki ze zmęczeniem. Najpopularniejszymi markami były kolejno: Tiger, Red Bull, Be Power, Black, Rock Star, Monster. Do głównych determinant wyboru NE należały kolejno: walory smakowe, źródło potencjału energetycznego, zaufanie do marki i do producenta, cena i właściwości funkcjonalne. Postawy badanych wobec NE były obojętne, z tendencją do negatywnych i korespondowały z częstotliwością i wielkością spożycia. Zróżnicowanie zachowań konsumentów NE wskazuje na konieczność uwzględniania tych różnic w ofercie produktowej. Ponadto warto rozważyć takie działania, które będą zmierzały do zwiększenia zaufania konsumentów do takiej oferty produktowej. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Wartość światowego rynku wody mineralnej i napojów bezalkoholowych szacowana jest na ok. 9 bln USD i rośnie z roku na rok. Jednakże udział poszczególnych państw i regionów w tym rynku jest różny. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników na wszystkich etapach łańcucha dostaw, w tym źródła wody. zdolności produkcyjne, możliwości magazynowe. Duży wpływ mają także czynniki związane z konsumentem. Republika Czeska i Słowacka mają znaczący udział w rynku wody mineralnej i napojów bezalkoholowych, stanowiący ok. 2% światowego eksportu (160 min USD). Obydwa kraje mają znaczące przewagi konkurencyjne na tym rynku. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Sensory Identification of Cola-type Soft Drinks Among Students
75%
Purpose: The aim of the study was to make an attempt at evaluating factors that affect the choice and, consequently, purchase and consumption of selected brands of cola-type beverages by students of Lublin universities. Design/methodology/approach: The study was followed by testing sensory recognition of a selected brand of a cola-type beverage. The applied research tool was a survey containing closed-ended and open-ended questions regarding the subject related to the beverage market in Poland. The study was conducted among 100 students of Lublin universities, both male and female, at various age. Findings: The collected results were processed using statistical analysis tools. The drink that was most often selected among the students proved to be Coca-Cola. In the chosen market segment, consumers also show a strong attachment to the brand. At the end of the study, selected cross analyses were performed, which provided an answer to how smoking cigarettes and alcohol consumption affect sensory sensitivity in the study group of students. Originality/value: A novelty in the work is the use of a question in the survey regarding sensory recognition that eliminates the subjectivity of surveys. The respondent may recognize the brand or not. (original abstract)
Szef Coca-Coli Douglas Daft przekonał się, że naprawianie koncernu jest trudniejsze, niż to się na pozór wydaje. Za przeprowadzenie radykalnych zmian rada nadzorcza Coke jest gotowa zapłacić 87 mln USD. Jednym z głównych zadań czekających nowy zespół jest doprowadzenie do tego, by wyjść poza produkcję napojów gazowanych i wejść na szybciej rosnący rynek butelkowanej wody, soków i innych napojów niegazowanych.
Zmiany zachodzące w dystrybucji wód mineralnych są zbieżne z ogólnymi przemianami dystrybucji. Producenci wód mineralnych wykorzystują w swoich strategiach wiele różnych kanałów dystrybucji, często łącząc ze sobą alternatywne formy rozprowadzania własnych produktów. Na rynku wód mineralnych występuje tendencja do skracania kanałów dystrybucji, przejawiająca się w ograniczaniu bądź zupełnej eliminacji ogniw pośrednich. Działania takie mają za zadanie ograniczenie kosztów, a tym samym wzrost atrakcyjności cenowej. Pomimo różnych niedogodności negocjacyjnych, wielu producentów decyduje się na współpracę z dużymi sieciami handlowymi, sprzedając swoje wody nie tylko pod marką producenta, lecz także często pod markami własnymi sieci, z którymi współpracują. (fragment tekstu)
Artykuł prezentuje proces odtworzenia cyklu życia znanej od 1991 r. marki oranżady Hellena, która w wyniku upadłości likwidacyjnej firmy w 2006 r. zniknęła z rynku. Jej odtworzenie, w wyniku przejęcia majątku upadłej firmy przez Jutrzenkę Colian, nastąpiło w 2007 r., kiedy podjęto intensywne działania nad strategią ponownego wprowadzenia na rynek. Precyzyjnie przygotowana i efektywnie wprowadzona strategia marketingowa doprowadziła do wzrostu wartościowo w latach 2010-2012 o 20% segmentu kategorii produktowej oranżada. Ponadto rozwój tej kategorii stał się impulsem do wzrostu i dynamicznego rozwoju w nowych segmentach asortymentowych, odzwierciedlonych znaczną rozbudową portfela produktowego marki Hellena do 29 typów produktu. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest zaprezentowanie w ujęciu historycznym głównych koncepcji dotyczących definiowania wartości użytkowej w naukach ekonomicznych, a także próba określenia wartości użytkowej produktu przez pryzmat korzyści dla konsumentów wynikających z jego zakupu i użytkowania. Analizę taką przeprowadzono na przykładzie wód mineralnych. (fragment tekstu)
Przedstawiono wyniki raportu opartego m.in. na badaniach prowadzonych przez Pentor-Poznań na zlecenie "Poradnika Handlowca" na temat rynku napojów bezalkoholowych w Polsce. Omówiono rynek wód mineralnych, soków, napojów gazowanych i niegazowanych, napojów energetyzujących i izotonicznych. Wskazano również działania promocyjne, ktore w ocenie handlowców powodują największy wzrost sprzedaży promowanego produktu.
Przedstawiono analizę przedsiębiorstw założonych w latach 1989-1995 i działających w branżach: przetwórstwo mięsne i produkcja napojów chłodzących. Analiza czynników sukcesu wskazanych przez właścicieli i zarządzających firm istniejących obecnie jak i już zamkniętych, pokazuje jakie czynniki wpłynęły decydująco na rozwój bądź upadek firm. W analizie tej wykorzystywana jest definicja strategii 5P zaproponowana przez Mintzberga, ze szczególnym naciskiem na "ploy".
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.