Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Business line marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Jakie nowe zadania stawia przed reprezentantami handlowymi firm farmaceutycznych globalizacja rynku oraz rozwój internetu.
Oferta wirtualnych operatorów telefonii ruchomej - Mobile Virtual Network Operator - dotyczy albo klientów zaiteresowanych tylko i wyłącznie tanimi połączeniami (tzw. low income customers), albo określonej niszy rynkowej. Wirtualny operator jest w stanie ich przyciągnąć dobrze im znaną marką oraz ofertą skrojoną na miarę.
Autorka zauważa, że w ostatnich latach bardzo wyraźnie zarysowały się dwa odmienne segmenty klientów obiektów sanatoryjnych. To, z jednej strony, tradycyjni kuracjusze sanatoryjni, kierowani i finansowani przez NFZ, a z drugiej - komercyjni, któzy przynoszą uzdrowiskom wymierne korzyści finansowe. W związku z tym pojawia się konieczność zmiany lub poszerzenia zakresu i profilu oferowanych przez miejscowości wypoczynkowe i ich sanatoria programów pobytowych.
Dotychczasowe atuty konkurencyjne Toyoty pozwalają tej firmie skutecznie konkurować z największymi producentami samochodów i stale zwiększać sprzedaż swoich aut na rynku globalnym. Przedstawiono źródła sukcesu oraz konkurencyjne atuty tej firmy.
Po akcesji do UE wiele firm stara się wykorzystywać nowe możliwości eksportowe. polscy przedsiębiorcy zastanawiają się więc, jak planować komunikację towarzyszącą wejściu polskich produktów na rynki zagraniczne. Autorka podpowiada, jak wesprzeć eksport działaniami PR.
Nasilająca się konkurencja na rynku powoduje konieczność poszukiwania przez przedsiębiorstwa nowych strategii rywalizacji. Istotną rolę w takich działaniach odgrywa obecnie nawiązywanie w rożny sposób do sportu, czyli stosowanie tzw. marketingu przez sport. W tradycyjnej formie polega to najczęściej na sponsorowaniu klubów lub innych organizacji sportowych. Obecnie uwidacznia się tendencja przekształcania prostych porozumień sponsoringowych w marketingowe alianse strategiczne. Ich celem dla sponsorów jest nie tylko zwiększenie stopnia znajomości marki czy też ukształtowanie jej wizerunku, ale także wpływ na zwiększenie sprzedaży produktów. Produkty te są też często tworzone wspólnie przez partnerów aliansu, najczęściej są oznakowywane ich markami. Porozumienia sponsoringowe są coraz częściej traktowane jako strategiczne narzędzia, stosowane w celu tworzenia przewagi konkurencyjnej na rynku. Podstawowym warunkiem sukcesu takich aliansów jest zgodność strategii partnerów porozumienia. Często partnerami klubów sportowych w marketingowych aliansach strategicznych są firmy produkujące odzież i sprzęt sportowy oraz przedsiębiorstwa z branży telekomunikacyjnej czy ostatnio z dziedziny finansów i ubezpieczeń. (abstrakt oryginalny)
Zmieniająca się sytuacja społeczno-gospodarcza w Polsce powoduje, że wielu instytucjom zajmującym się propagowaniem kultury i sztuki - teatrom, muzeom, domom kultury - grozi likwidacja. Autor zastanawia się, czy instytucje te nie mogą funkcjonować jak inne przedsiębiorstwa, podejmując określone działania w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów.
Autorzy piszą, że polskie rolnictwo ma wiele twarzy. Z jednej strony gospodarstwa z niewielkim areałem użytków rolnych, z trudem dające utrzymanie, z drugiej zaś polskie rolnictwo to także nowoczesne gospodarstwa, często z kapitałem zagranicznym, prowadzone przez dobrze wykształconych i przedsiębiorczych producentów rolnych. Właśnie ta grupa jest apetycznym kąskiem dla marketingowych specjalistów. Zdaniem autorów media drukowane i marketing bezpośredni to efektywne kanały dotarcia do rolników średnio- i wielkoobszarowych.
Proces przystosowywania ustawodawstwa polskiego do warunków Unii Europejskiej spowodował zmiany na rynku usług energetycznych w Polsce (nowe Prawo energetyczne w 1997 r.). Konsekwencją tych zapisów było uwolnienie cen na rynku energetycznym i pojawienie się tzw. rynku konkurencyjnego. Przedstawiono jak niemieccy energetycy zdobywają przewagę konkurencyjną oraz jakie działania podejmuje się w Polsce.
W artykule skoncentrowano się na celach oraz podstawowych korzyściach wynikających ze stosowania marketingu zapachowego w przedsiębiorstwie. Przybliżono praktyczne sposoby aromatyzowania pomieszczeń firmowych, odwołując się do konkretnych działań z tego zakresu, podejmowanych przez duże międzynarodowe sieci hotelowe. (fragment tekstu)
Lekarze to trudny i wymagający target działań promocyjnych. Marketing farmaceutyczny to jedna z dziedzin, w której najwcześniej zaczęto wdrażać do codziennej praktyki modną obecnie ideę mikromarketingu, czyli różnicowania komunikatów i instrumentów marketingowego oddziaływania w zależności od cech klienta, już nie na poziomie grup (segmentów), lecz konkretnych klientów-osób.
Jednym z podstawowych celów funkcjonowania banku komercyjnego jest prowadzenie działalności kredytowej, z którą (jak z każdą aktywnością gospodarczą) wiąże się podejmowanie ryzyka.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono główne trendy zachodzące na tym rynku z uwzględnieniem podstawowej charakterystyki najważniejszych jego segmentów. Kluczowym aspektem tej analizy jest ukierunkowanie jej na dokonanie oceny możliwości wejścia na ten rynek polskich producentów w ramach poszerzenia Unii Europejskiej. Mogłaby ona stanowić integralną część planu marketingowego przygotowywanego dla polskich producentów odzieży, planujących rozszerzenie swojej działalności na rynek niemiecki. Artykuł w pełni oparty został na wykorzystaniu wtórnych źródeł danych, do których należały publikacje niemieckich urzędów statystycznych różnorodne zasoby informacji dostępne w sieci Internet.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.