Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 221

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Employee conducts
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
Jak skutecznie modelować postawy pracowników, jak sprawić, aby byli zaangażowani i odpowiedzialni, aby mieli inicjatywę i chęć do kreowania otaczającej ich rzeczywistości? Okazuje się, że z typowym procesem motywowania wiążą się pewne ograniczenia, które mogą utrudniać osiągnięcie pożądanych rezultatów. Znacznie lepsze efekty daje nowa koncepcja - zarządzanie przez docenianie. (fragment tekstu)
Opór wobec zmian jest sposobem radzenia sobie jednostki z niepewnością, jaką niesie zmiana. W artykule przybliżono pojęcie oporu wobec zmian, koncentrując się na jego źródłach osobowych oraz posiłkując się koncepcją innowacyjności - adaptacyjności M. Kirtona i badaniami S. Orega. Wprowadzono także typologię osób, uwzględniając ich nastawienia wobec zmian. Ponadto wskazano na uwarunkowania organizacyjne, wzmacniające opór wobec zmian. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zidentyfikowanie wpływu zaufania wertykalnego na proinnowacyjne postawy pracowników. Duże zainteresowanie zaufaniem zarówno w relacjach interpersonalnych, relacjach pomiędzy organizacjami, jak i w skali makro podkreśla jego znaczenia we współczesnym świecie. Artykuł prezentuje rezultaty badań na podstawie 262 respondentów. Założono, że im wyższy poziom zaufania w relacjach przełożony - podwładny, tym bardziej stymulująco działa na postawy proinnowacyjne podwładnych. Uzyskane rezultaty potwierdziły założoną tezę. (abstrakt oryginalny)
Maruda, Ważniak, Zgrywus - to popularne postacie z bajki o Smerfach. To również zaskakująco trafne określenia najczęściej spotykanych ról podczas spotkań projektowych. Zachowania powiązane z tymi rolami mogą wpływać ożywczo bądź destrukcyjnie na przebieg spotkania. Wiele zależy od tego, jak na nie zareaguje lider. Radzenie sobie z trudnymi zachowaniami podczas spotkań jest ważnym elementem w budowaniu autorytetu kierownika projektu. (fragment tekstu)
Z pewnością nikt z nas nie chciałby wsiąść do samolotu z pilotem, który nie wykonuje swojej pracy z absolutną precyzją i doskonałością. Wolelibyśmy również, aby lekarz chirurg, który będzie nas operował, zadbał o każdy najmniejszy szczegół. W profesjach tych idealne wykonanie jest pożądane. Niektóre osoby stosują jednak podobne standardy w pracy, która tego nie wymaga i w przypadku zadań, które wystarczy wykonać po prostu dobrze. (fragment tekstu)
With a greater level of uncertainty coming from growing competition and increasingly demanding customers, service organisations need to take measures to acquire adequate labour resources and to maintain a sustainable competitive advantage based of these resources. The objective of the paper is to propose a framework that highlights the relationship between quality of work life and employee lifetime value in service industries. It is argued that job quality, which is measured as a misfit between expectations towards work and its perceptions, influences both employee engagement and retention, which are key drivers of employee lifetime value. The strength of this relationship is moderated by individual characteristics and external factors.(author's abstract)
Odpowiedzialność może być rozumiana jako postawa człowieka, której efektem są działania podejmowane w imię tej odpowiedzialności. Koncepcja odpowiedzialnego biznesu staje się kluczowym tematem w polityce gospodarczej UE i powinna być realizowana nie tylko w biznesie. Do tego potrzebna jest m.in. promocja tego zagadnienia oraz edukacja skierowana na podniesienie poziomu wiedzy, świadomości oraz pobudzenia do działania. Celem artykułu jest rozpoznanie postawy pracowników wobec zagadnień społecznej odpowiedzialności biznesu oraz próba jej oceny w kontekście gotowości do działania. Badania przeprowadzono na Podkarpaciu wśród obecnych i przyszłych pracowników firm. (abstrakt oryginalny)
Zwolnienia, obniżki wynagrodzeń, zmiana organizacji pracy czy milcząca postawa zarządu to w ostatnich miesiącach codzienność niejednego HR-owca. Na działy HR spadła olbrzymia odpowiedzialność za nastroje panujące wśród pracowników. Jedni w tych trudnych czasach odnajdują się lepiej, u innych diametralnie spada morale i chęć do pracy. Kluczem do tak różnych postaw jest nastawienie pracowników. (fragment tekstu)
The goal of the paper is to present the findings of empirical research on organizational aspects of commitment. Commitment may be treated as a measure of employee's attitude towards the company. It constitutes an expression of individual's identification with the workplace and a measure of employee's loyalty, it determines satisfaction level and the level of "emotional attachment" to a company. It also reflects the degree of "organizational participation" of an employee, being reflected in positive evaluation and undertaking of activities aimed at business goals of a company. From the point of view of business activities it seems particularly significant to be able to identify those aspects which are related to building employee's commitment. (original abstract)
W artykule przedstawiono związek pomiędzy zmianami w otoczeniu organizacji a formowaniem postaw pracowniczych i ich wpływem na wyniki ekonomiczne. Zagadnieniem badawczym stało się zdiagnozowanie tego, jak pracownicy (i przyszli pracownicy) rozumieją zaangażowanie. W efekcie postawiono pytanie, czy rozumienie postawy zaangażowania przez adeptów zarządzania może być szansą czy ograniczeniem dla organizacji, w których będą pracować. Według badanych osób kluczowymi elementami składającymi się na postawę zaangażowania są udzielanie się w pracy, chęć przyczynienia się do sukcesu organizacji oraz troska o wysoką jakość świadczonych usług. Najczęściej wskazywane jako niemające związku z zaangażowaniem były stwierdzenia: mający zaufanie do przełożonych, wykonujący polecenia przełożonego, samodzielny na stanowisku, wykonujący swoje obowiązki określone w umowie. Najwięcej wątpliwości budziło natomiast poczucie dumy z pracy w organizacji, zaufanie do przełożonych oraz zadowolenie z pracy.(abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Determinanty satysfakcji pracowników w modelu doskonałości EFQM
75%
Opracowanie, to próba wskazania głównych obszarów funkcjonowania systemu jakości warunkujących satysfakcję pracowników i uskuteczniających zdolność organizacji do osiągania przez nią zakładanych celów projakościowych.
Celem artykułu jest zaprezentowanie wyników badań dotyczących znalezienia odpowiedzi na następujące pytanie badawcze: czy i w jakim zakresie zmieniło się definiowanie w 2018 roku postaw "nieetycznego biznesmena", "nieetycznego pracodawcy" i "nieetycznego pracownika" względem odpowiedzi uzyskanych przez autorkę w 2010 roku. W związku z powyższym w artykule przedstawiono porównanie wyników tychże badań przeprowadzonych metodą ankietową przy użyciu narzędzi: PAPI (Paper and Pen Personal Interviewing) w 2010 roku oraz CAWI (Computer-Assisted Web Interview) w 2018 roku. Na podstawie uzyskanych rezultatów można wnioskować, że społeczeństwo polskie zmienia nastawienie indywidualistyczne(2010r,)na prospołeczne (2018r.) i jest to zauważalne we wszystkich analizowanych kategoriach. Wśród biznesmenów wzrasta świadomość znaczenia pozytywnych relacji z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi w budowaniu przewagi konkurencyjnej; pracodawcy doceniają rolę kapitału ludzkiego, a pracownicy znają swoje prawa i nie obawiają się ich egzekwować. Z każdej perspektywy (biznesmena, pracodawcy i pracownika) zwraca się uwagę na duże znaczenie postaw etycznych, a zachowania nieetyczne nie są już uznawane za przejaw pseudoprzedsiębiorczości ("zaradności"). Ponieważ zauważono istotne zmiany w poszczególnych kategoriach, sformułowano wnioski, które mogą być uwzględnione przez menedżerów, przedsiębiorców i inne osoby odpowiedzialne za zarządzanie kapitałem ludzkim przy opracowywaniu strategii personalnych oraz w działaniach operacyjnych.(abstrakt oryginalny)
Celem autorki była próba zwrócenie uwagi na problematykę dotyczącą relacji między zaangażowaniem i postawą pracowników a jakością wytwarzanych wyrobów, a także pokazanie, jak teoria przekłada się na praktykę we współczesnych przedsiębiorstwach. Całość tematu opiera się na przeprowadzonych badaniach ankietowych. (abstrakt oryginalny)
Postawy pracowników, takie jak satysfakcja z pracy i zaangażowanie (zarówno commitment, jak i engagement) - są ważne dla funkcjonowania organizacji. Mają wpływ na absencję i fluktuację kadr, na umiejętność pracowników dostosowywanie się do zmian, jakość współpracy z innymi pracownikami, innowacyjność, oraz gotowość do podejmowania działań wykraczających poza formalny zakres obowiązków wynikających z opisu stanowiska pracy. Zagregowane w skali organizacji efekty pozytywnych postaw prowadzą do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej - zwiększenia satysfakcji klientów, zyskowności i wartości dla udziałowców. Wyniki ostatnio prowadzonych badań na dużych próbach potwierdzają wpływ postaw pracowniczych na wskaźniki finansowe. Przykłady przedsiębiorstw pokazują, że choć postawy pracownicze są niematerialne, to jednak są one mierzalne i mają znaczenie strategiczne dla każdego rodzaju organizacji. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Factors Shaping Job Satisfaction of Employees
75%
Purpose: The present paper aims at determining the hierarchy of factors influencing job satisfaction. Design/methodology/approach: The empirical section of the paper presents the results of the authors' own research in Henkell & Co and FoodCare companies. Findings: In the research section we are trying to answer the question of what determines job satisfaction of the group of selected respondents and thus what factors and to what extent shape it in the organisations under study. Practical implications: A high level of job satisfaction of employees allows to achieve business objectives. Originality/value: The value of the article is the confirmation that keeping the job satisfaction in organization is important in order to keep work engagement. Originality of the article arises from that job satisfaction is shaped by factors not only including salary, professional development, relations with the supervisor and colleagues, cooperation between departments, but also business ethics.(original abstract)
Reputacja firmy i jej wizerunek to w dzisiejszych czasach wyznacznik tego, po jaki produkt sięga w pierwszej kolejności konsument, jak również, którego pracodawcę najchętniej wybierze pracownik. Spójna strategia budowania wizerunku pracodawcy to dzisiaj nie przejaw mody, lecz sposób na przetrwanie. Wolontariat pracowniczy to jeden z elementów, które wspierają reputację firmy, ale nie tylko. To prawdziwy wkład firmy w budowanie lepszego świata. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu dokonano analizy i oceny wartości kulturowych jako podstawy kształtowania pożądanych zachowań i postaw pracowniczych. W jego części teoretycznej dokonany został przegląd ujęć różnych autorów pojęcia wartości kulturowych w odniesieniu do organizacji gospodarczych. Wskazano na funkcje jakie pełnią te wartości dla organizacji oraz ich znaczenie dla kształtowania kapitału ludzkiego, z uwzględnieniem postaw i zachowań pracowników. Przeprowadzono także analizę i ocenę wartości kulturowych zidentyfikowanych w trzech grupach kapitałowych w trakcie badań empirycznych, przeprowadzonych przez zespół naukowy, kierowany przez autora opracowania. (abstrakt autora)
W artykule przedstawiono aspekty jakościowe przewodzenia procesom zmian w przedsiębiorstwie. Podkreślono znaczenie zasad zarządzania jakością w motywowaniu kierowników i pracowników do efektywnych działań na etapach opracowania i przeprowadzania zmian przez zadaniowe zespoły wdrożeniowe. Przedstawiono uwarunkowania organizacyjne opracowania i przeprowadzania zmian oraz model procesu zmian uwzględniający istotność czynnika ludzkiego. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote The Evolution of Industrial Democracy in a Small-Island Economy, Mauritius
75%
This research work concerns an evaluation of the Employment Relations Act 2008, ERA 2008, from its inception in 2008 up to the present date. Considered as a major revolution in industrial relations, the legislation has met with mitigated results. Firstly, trade unions have contested the legislation in terms of loopholes and inadequacies concerning employee protection. Secondly, the public including people at work are not fully knowledgeable of the legislation because of its complexities and numerous issues that are addressed but not looked into. The assessment of the ERA is seen from the perspectives of employee relations whereby it addresses better the pluralistic perspective since Mauritius, a small-island economy in the Indian Ocean, has maintained its cultural identity of democracy and alongside industrial democracy. The research emphasises that through amendments to the legislation, it is seen that employee relations must sound and dynamic to maintain the concept of industrial democracy and see that employees are better off with the ERA 2008 since it replaced the former Industrial Relations Act (1973). (original abstract)
20
Content available remote Accenting of the Negative Journalism in Economic Crisis Periods
75%
The study joins the law and deontological axis of the journalistic communication and it theorizes the phenomenology of grimness's direct and indirect impact on the journalistic discourse. The assumptions of the starting hypothesis are the following: because of austerity, a lot of changes have occurred in terms of opinions, behavior and attitudes; consequently, these changes occur in the journalistic field, as well as in the media's relationship with the audience. This thesis proves that under economic crisis, under the pressure of lack of money, media operators' negative-persuasive behavior increases. In order to prove this, we appeal to psychological, logical, comparative and argumentative methods. Thus, it is obvious that austerity decreases the audience's availability for media's rational argumentation (persuasion) and increases its sensitivity to journalistic negative emotional, persuasive arguments. Under these conditions, in journalistic communication the media exploits this excess of emotional sensitivity by providing even more persuasive motivations and arguments. (original abstract)
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.