Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 457

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 23 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Komunikowanie w przedsiębiorstwie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 23 next fast forward last
Przedstawiono znaczenie właściwej komunikacji wewnętrznej w firmie oraz sposoby przekazu informacji. Jako przykład doskonalenia komunikacji w firmie autorka wybrała amerykański koncern 3M.
Zasady, na których opiera się teatr impro, można z powodzeniem wykorzystać w świecie biznesu, w pracy zespołowej, w szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej. Zasady improwizacji? Tak, by była skuteczna, musi mieć pewne podstawy. Można się ich nauczyć. (abstrakt oryginalny)
Wkrótce może się okazać, że nie tylko duże międzynarodowe organizacje, lecz także mniejsze lokalne firmy będą musiały pomyśleć o doskonaleniu procesów komunikacyjnych. Za sprawą młodych pracowników w przestrzeni społecznej, marketingowej, lecz także organizacyjnej, dokonuje się komunikacyjna (r)ewolucja. Co w praktyce oznacza? (fragment tekstu)
Konflikty rozwiązywane w prawidłowy sposób i na bieżąco nie są odbierane przez żadną ze stron jako wojna, a raczej - jako wyzwanie. Jeśli jednak podejdziemy do nich, jak byśmy szli na wojnę lub będziemy udawać, że nie widzimy, co się dzieje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przerodzą się w szykany lub mobbing. (fragment tekstu)
Lotus umożliwia komunikowanie się w organizacji, zarówno poziome jak i pionowe. Pozwala on na usunięcie problemów pisemnej informacji. Opisując wpływ Lotusa na komunikowanie posłużono się czteroczłonowym modelem organizacji Leavitta. W praktyce podstawowym elementem programu jest poczta elektroniczna oraz przeglądarka internetowa. System pozwala także na dostęp pracowników do aktualnej wersji dokumentów, a także wspomaga proces ich tworzenia, aktualizacji i archiwizacji.
Ważnym instrumentem w zarządzaniu wiedzą w organizacji jest komunikacja. W artykule opisano etapy zarządzania wiedzą i rolę komunikacji wewnętrznej w rozwijaniu wiedzy organizacji.
Artykuł stanowi przyczynek do dyskusji nad funkcjonowaniem komunikacji wewnętrznej w organizacjach. Celem artykułu jest ocena funkcjonowania wybranych elementów komunikacji wewnętrznej w organizacjach. W ramach realizacji celu głównego przyjęto dwa cele szczegółowe: 1) identyfikację podmiotów odpowiedzialnych za komunikację wewnętrzną w organizacjach; 2) ocenę wybranych aspektów planowania i pomiaru działań komunikacyjnych w organizacjach. Artykuł oparto na literaturze przedmiotu oraz raportach i sprawozdaniach zawierających wyniki badań z zakresu komunikacji wewnętrznej. (abstrakt oryginalny)
Z artykułu dowiesz się:Na czym polega kontrakting w organizacji?Jak go wdrażać i wykorzystywać w sytuacji silosów organizacyjnych?W jaki sposób kontraktuje współpracę firma Getinge? (fragment tekstu)
Z artykułu dowiesz się:Jak rozmawiać z pracownikiem o jego efektywności?W jaki sposób komunikować nieakceptowane postawy?O emocjach w trakcie trudnych rozmów. (fragment tekstu)
Czy da się słuchać "nie" bez złości, czy da się mówić "nie" bez poczucia winy i strachu w środowisku pracy? Wielu ludziom wydaje się to niemożliwe. A jednak są sposoby na to, by odmowa zamiast zaognić sytuację, pracowała na rzecz poprawy i znajdowania bardziej efektywnych rozwiązań. (fragment tekstu)
Wyobraź sobie, że zatrudniasz się w nowej organizacji na nowym stanowisku. Zależy ci, aby się zaadaptować w nowym środowisku. Życzliwość ze strony nowo poznanych współpracowników oraz wsparcie ze strony przełożonego pomogłoby ci się odnaleźć w tej organizacji, realizować postawione cele. Stereotypowy, kiepski przełożony daje ci do zrozumienia, że interesuje go tylko zwrot z inwestycji: "pokaż, co potrafisz", "płyń albo giń". Nawet jeśli poradzisz sobie z adaptacją bez wsparcia przełożonego, możesz odczuwać gorycz po takim onboardingu. Tego typu doświadczenie może inicjować wczesną intencję odejścia. Jak temu zaradzić? (fragment tekstu)
Podwładny: Szefie... Sprawa taka... Widziałem kilka razy, jak Waldek podnosi słuchawkę dzwoniącego telefonu i od razu ją odkłada, rozłączając rozmowę. Klienci nie mogą się dodzwonić i kiedy wreszcie się połączą, to od razu są wkurzeni. Ale to oczywiście już nie trafia na Waldka, tylko na innego konsultanta.Przełożony: Jak to podnosi i odkłada słuchawkę?! Rozłącza rozmowę?! Przecież to karygodne! Niemożliwe, on tu pracuje tyle lat i nie wie?! Kiedy ty to widziałeś? Zaraz go zapytam. A ty już zajmij się swoją robotą. (fragment tekstu)
Głównym celem artykułu jest wskazanie problemu dotyczącego zwartości zespołu w kontekście zyskującej na popularności pracy w zespole wirtualnym. Wskazano na sposób i rodzaj komunikacji stosowanej w zespołach wirtualnych oraz podjęto kwestie z zakresu właściwości zespołu i jego członków.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono formy komunikacji wewnętrznej w przedsiębiorstwie. Przedstawiono role, jakie powinne spełniać wydawnictwa wewnętrzne w kształtowaniu public relations w firmie.
Organizm człowieka i jego procesy poznawcze wymagają określonego nośnika technologii, który przekazuje informację. Zakodowane dane, komunikaty za pomocą nowoczesnych technologii docierają do odbiorcy w postaci werbalnej lub niewerbalnej. Formy przekazu obejmują informację przy odmiennych predyspozycjach intelektualnych. Struktura odczytu informacji uzależniona jest od samego autora, zróżnicowania kulturowego, myśli artystycznej i emocjonalnej. Kod, jakim posługuje się informacja jest skumulowanym systemem znaków. Kod przekazywany jest do odbiorcy poprzesz kanał informacyjny - środek, który istnieje fizycznie. Środki komunikacji w organizacji dzielą się na pisemne, ustne, audiowizualne, multimedialne, niewerbalne.(fragment tekstu)
Opracowanie składa się z dwu zasadniczych części. W pierwszej zaprezentowano wybrane aspekty teorii zarządzania zmianami w organizacjach. Część druga prezentuje wyniki badań praktyki zarządzania zmianami w wybranych organizacjach gospodarczych Małopolski. Wyniki badań wskazują na niską innowacyjność firm i braki w wykorzystaniu komunikacji, szkoleń i partycypacji bezpośredniej w podnoszeniu kreatywności pracowników. (abstrakt oryginalny)
Kreując wizerunek nowoczesnego przedsiębiorstwa, działającego na mocnych filarach należy pamiętać jakie elementy odpowiadają za jego odbiór. Nie wystarczy posiadanie zasobów kapitałowych, finansowych czy rzeczowych, należy bowiem mieć na uwadze również zasób osobowy, jak i stosować odpowiednie metody pozwalające na wyróżnienie się na tle konkurentów. Co znaczy firma, która posiada środki do zakupu materiałów produkcyjnych, jeśli nie będzie miał kto ich wykorzystywać do tworzenia danego wyrobu. Po co przedsiębiorstwu pakiety usług, gdy nie posiada ono odpowiednich zasobów ludzkich do ich sprzedaży ani wystarczających instrumentów promocyjnych. Jednym z takich narzędzi jest promocja dodatkowa. (fragment tekstu)
Skuteczność komunikacji w przedsiębiorstwie w istotny sposób warunkuje jego sprawne funkcjonowanie, dlatego też tak ważne jest kontrolowanie jej przebiegu. Ze względu na złożoną systematykę celów tego procesu analizie należy poddawać stopień realizacji każdego z nich, co jest równoznaczne z przyjęciem prakseologicznego spojrzenia na zagadnienie skuteczności porozumiewania się w organizacji. Celem głównym niniejszych rozważań jest kwantyfikacja relacji obszarów w skuteczności komunikacji wewnętrznej. Z kolei za cel pośredni przyjęto ustalenie czynników w największym stopniu warunkujących realizację poszczególnych celów działań komunikacyjnych skierowanych do pracowników.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Istota i znaczenie komunikacji w zarządzaniu przedsiębiorstwem
76%
W artykule dokonano analizy istoty, celu i znaczenia komunikacji w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Zrozumienie procesów komunikacji w organizacji jest pomocne w ich diagnozie, a później w szkoleniu pracowników. Większość problemów, jakie istnieją w organizacjach, wynika z niewłaściwego przekazywania i odbioru informacji. (fragment tekstu)
20
Content available remote Wielkość przedsiębiorstwa a sposób komunikowania międzypracowniczego
76%
W niniejszym opracowaniu podjęto problematykę odmienności w procesach komunikacji interpersonalnej przebiegających w małym i dużym przedsiębiorstwie. Celem podjętych badań było wskazanie owych kluczowych różnic w komunikacji pracowników firm o małym i dużym zatrudnieniu. Opracowanie składa się z części teoretycznej i empirycznej. W pierwszej z wymienionych części dokonano opisu zagadnień oraz zdefiniowano podstawowe dla podejmowanej tematyki pojęcia. Do wyraźniejszego zobrazowania dynamiki i zmian zachodzących w krajowych przedsiębiorstwach pod względem ich ilości, wielkości, a także zatrudnienia posłużono się danymi GUS opublikowanymi w latach 2014-2015. Część praktyczna pracy prezentuje wyniki przeprowadzonego badania ankietowego w małym i dużym przedsiębiorstwie województwa śląskiego. Całość artykułu wieńczy podsumowanie, w którym starano się zebrać wnioski z przeprowadzonych badań wraz ze wskazaniem najistotniejszych różnic w sposobie komunikacji w małej i dużej firmie, ich słabych punktów oraz możliwości usprawnienia.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 23 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.