Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 111

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Poland, Hungary-Assistance for Restructuring of their Economies (PHARE)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Przedstawiono genezę cele i priorytety funduszu PHARE. Omówiono zadania, strukturę organizacyjną oraz obszary działania FAPA.
Przedstawiono strukturę wydatków PHARE dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Przedstawiono pomoc Unii Europejskiej dla Polski w ramach programu PHARE w latach 1990-1994.
Omówiono działanie funduszu PHARE od momentu powstania do chwili obecnej. PHARE jest największym programem pomocy finansowej UE. Udział w nim poszczególnych państw zależeć będzie od zaludnienia i wielkości Produktu Narodowego Brutto.
Jest to wstępna ocena Komisji Europejskiej na temat działalności programu PHARE. Przedstawiono dane statystyczne określające pomoc dla poszczególnych państw z podziałem na sektory w latach 1990-96.
W 1989 r. podczas szczytu siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata podjęto decyzję o przyznaniu Polsce i Węgrom pomocy ekonomicznej w ramach programu PHARE, koordynowanego przez Komisję Wspólnot Europejskich. Później programem PHARE objęto również Albanię, Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Rumunię, Słowację i Słowenię. W ramach tego programu opracowywany jest co roku tzw. program indykatywny, zawierający opis poszczególnych projektów. Pakiet krajowego programu PHARE składa się z kilkunastu programów, wśród których znalazł się Program EXPROM. W artykule omówiono zadania i zamierzenia programu oraz wymieniono jego uczestników.
Przedstawiono pomoc finansową Wspólnot Europejskich dla Polski w latach 1995-1999. Pomoc ta obejmuje: bezzwrotną pomoc finansową, pomoc na zasadach komercyjnych, preferencyjne kredyty międzynarodowe oraz instytucje finansowe. Omówiono strukturę wydatków środków PHARE w latach 1990-1998 oraz plany wydatków pomocy finansowej dla Polski w latach 1990 -2007.
Program PHARE został ustanowiony uchwałą Rady Europy Nr 3906 z grudnia 1989 r. Artykuł omawia procedury decyzyjne w fazie programowania i planowania, procedury wdrażania (plan strategiczny, półroczne programy pracy, półroczne raporty). Przyjęliśmy Krajowy Program Operacyjny PHARE 1998.
Przedstawiono plan pomocy w dziedzinie ochrony środowiska dla krajów Europy Środkowej w ramach programu PHARE.
Biuro wymiany Informacji o Pomocy Technicznej (TAIEX) funkcjonuje od 1996 r. Zostało zlokalizowane w Brukseli i działa w strukturze Komisji Europejskiej. Omówiono główne zadnia TAIEX. Celem TAIEX jest zapewnienie wymiany informacji i świadczenia odpowiednich usług na rzecz krajów stowarzyszonych w zakresie prawodawstwa Wspólnot, jego transpozycji do prawa narodowego, wyjaśniania terminologii prawniczej, tłumaczeń, szkoleń i wymiany kadr.
Przedstawiono regiony szczególnej troski w krajach Europy Środkowo-Wschodniej w ramach programu PHARE.
Omówiono pomoc gospodarczą PHARE dla Polski.
Autor przedstawił formę i strukturę pomocy gospodarczej udzielonej krajom Europy Środkowo-Wschodniej przez kraje rozwinięte w latach 1989-1996. Przeprowadził szczegółową analizę pomocy zagranicznej dla Polski.
Parlament Europejski chce o 200 mln ecu zmniejszyć pomoc dla krajów stowarzyszonych z UE. Jednak nawet te okrojone środki trzeba umieć wydać. Artykuł analizuje problem radzenia sobie z programami pomocy.
Omówiono problemy związane z oceną programu Phare. Przybliżono trudności w absorpcji środków pomocowych. Przedstawiono zarzuty pod adresem osób odpowiedzialnych za wykorzystanie środków pomocowych.
Celem artykułu jest próba wykazania korzyści wynikających z położenia przygranicznego województwa dolnośląskiego. Przedstawiono obraz gospodarczy województwa, główne cele współpracy transgranicznej województwa dolnośląskiego oraz możliwości pozabudżetowego finansowania rozwoju i współpracy transgranicznej Dolnego Śląska. Omówiono Program Współpracy Przygranicznej PHARE CBC w regionie dolnośląskim w latach 1994-1999.
Artykuł omawia działania zmierzające do zatrzymania tendencji kryzysowych i przemiany restrukturyzacyjne w regionie wałbrzyskim w latach 1994-1996. Przedstawia pomoc finansową PHARE dla poszczególnych sektorów w Polsce w latach 1990-1994, dotacje dla przedsiębiorstw a także pomoc zewnętrzną dla regionu wałbrzyskiego w latach 1991-1996.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.