Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 244

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategia komunikowania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Badania, których wyniki przedstawiono w niniejszym artykule, dotyczą działań marketingowych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa funkcjonujące na polskim rynku. Działania te składają się na strategię komunikowania się przedsiębiorstwa z otoczeniem. Zbadano stosowane narzędzia i zrozumienie możliwości ich wykorzystania w praktyce przedsiębiorstwa przez kadrę menedżerską.
W artykule przedstawiono przykład i propozycję komunikacji marketingowej dotyczącej inicjatywy rozwoju infrastruktury transportowej CETC, której celem jest niwelowanie dysproporcji w strukturze gałęziowej przewozów ładunków. Efektem przedsięwzięcia ma być poprawa stanu środowiska naturalnego, rozwój regionów i miast, wykorzystanie potencjału poszczególnych gałęzi transportu - równowaga w różnych aspektach gospodarczych i społecznych. (abstrakt oryginalny)
3
75%
Autor artykułu skupia się na analizie wypowiedzi prezydenta Budapesztu Gergely Karácsonyego i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w mediach społecznościowych, dotyczących ich aktywności międzynarodowej, zauważając, że komunikacja prowadzona jest w kontekście nieobiektywnego przekazu na ich temat w mediach rządowych. Przeprowadzone w artykule badania weryfikują wykorzystanie ram komunikacyjnych, które skłaniają do określonej, pożądanej interpretacji i uzasadnienia zaangażowania burmistrzów w relacje międzynarodowe. Analizując sposób komunikowania międzynarodowej aktywności samorządów, autor dostarcza dodatkowych informacji, pozwalających lepiej zrozumieć podejmowane działania w tym obszarze. Artykuł jest głosem w dyskusji o roli miast w przyciąganiu uwagi międzynarodowej opinii publicznej w kwestii problemów z praworządnością i jakością demokracji w Polsce i na Węgrzech. (abstrakt oryginalny)
Ostatnie 15 lat uznawane jest przez wielu ekspertów za czas rewolucji w komunikacji wewnętrznej. W tym czasie komunikacja przeszła w wielu organizacjach długą drogę, od scentralizowanego i kontrolowanego przekazu informacji z góry na dół do rzeczywistości wielokierunkowej wymiany informacji za pomocą kanałów i narzędzi komunikacji. Niniejszy artykuł jest efektem badań stanu komunikacji wewnętrznej.
Badanie komunikacyjnych strategii i taktyki zajmuje ważne miejsce w strategicznym zarządzaniu. Znaczenie tego artykułu polega na tym, że zainteresowanie współczesnej nauki biznesową administracją pod kątem wyszukiwania wzorców i mechanizmów wpływu komunikacji na odbiorców stale rośnie. W artykule zostały zidentyfikowane strategie i taktyki komunikacyjne stosowane w reklamie anglojęzycznych zasobów internetowych. Zidentyfikowano dwie strategie komunikacji dla haseł sklepów internetowych: 1) strategię pobudzania konsumenta do wyboru towaru lub usługi; 2) strategię pozycjonowania organizacji na rynku. Opisano także różne taktyki komunikacyjne, za pomocą których te dwie strategie mogą być realizowane. Są to: taktyka postępowania z konsumentem; taktyka oznaczenia grupy docelowej; taktyka niejednoznaczności/jednoznaczności wyrażenia, treści i referencji; taktyka przedstawiania zalet i wad organizacji; taktyka podkreślenia kompetencji, doświadczenia, tradycji i wartości; taktyka nazewnictwa towarów i usług; taktyka użycia nazwy sklepu. W artykule podjęto próbę określenia, która z taktyk jest najbardziej efektywna. Zaproponowane wersje są oparte na wynikach wywiadów językowych. (abstrakt oryginalny)
6
75%
Companies which decide on socially responsible activities usually take into consideration benefits including the marketing effects of CSR programmes. However, in order to achieve that, the information about the socially responsible activities of companies must be spread and reach the audience of the company. That includes stakeholders related to the company that might be interested in receiving information about the social initiatives undertaken by the company. These stakeholders are connected with the firm through the network of social ties (SN). The main goal of this article is to present a theoretical framework of roles that these networks of social ties play in the effective communication of CSR activities. This paper is divided into three parts. The first one concerns the problem of how to communicate the involvement of a company in social initiatives. The second one contains the description of possible communication processes and strategies. The last one presents the analysis of the social networks perspective and its main characteristics and, in conclusion, it summarizes the main benefits a company can gain by applying the SN concept to CSR communication in the area of attribution and information spread through various channels. (original abstract)
W artykule omówiono wyzwania i ograniczenia stojące przed organizacjami, w wyniku funkcjonowania marek w przestrzeni mediów społecznościowych. W tym ujęciu zaprezentowano zarówno wyzwania w obszarze komunikacji rynkowej, jak i ograniczenia, których głównym źródłem jest obecna silna pozycja konsumenta wynikająca już nie tylko z nieograniczonego dostępu do informacji, ale również masowej produkcji treści i opinii użytkowników produktów i usług na temat ich cech i dopasowania do potrzeb indywidualnych klientów. Na podstawie przeglądu współczesnej literatury poświęconej tym zagadnieniom, przedstawiono obszary, które zasługują na szczególną uwagę i powinny stanowić punkt wyjścia do dalszych analiz dla badaczy przedmiotu oraz przedsiębiorstw podejmujących wyzwania racjonalnej i generującej wartość dla organizacji i klientów obecności w mediach społecznościowych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wykazanie wyższości dywersyfikacji nad standaryzacją komunikacji marketingowej kierowanej na zagraniczne rynki, wyjaśnienie, jak dostosować taką komunikację do różnych wymiarów kultury, a także prezentacja rozwiązań o charakterze organizacyjnym, mających na celu jej usprawnienie. W artykule dokonano przeglądu ważniejszych modeli analizy różnic kulturowych, który wykazał znaczne kulturowe zróżnicowanie współczesnego świata. Oznacza to dla przedsiębiorstw działających w skali międzynarodowej i globalnej większą przydatność dywersyfikacji w stosunku do standaryzacji komunikatów marketingowych. Aby właściwie dywersyfikować komunikację, autor sugeruje wdrażanie w przedsiębiorstwach następujących rozwiązań: pozyskiwanie do służb marketingowych cudzoziemców pochodzących z kraju, w którym firma zamierza prowadzić działalność gospodarczą, wykonywanie badań marketingowych z udziałem obywateli takiego kraju, wysyłanie za granicę własnego personelu na długoterminowe staże i szkolenia. Proponowane rozwiązania mogą poprawić pozycję konkurencyjną polskich przedsiębiorstw prowadzących działalność za granicą. Artykuł ma charakter koncepcyjny. Wykorzystano w nim zarówno wyniki badań prezentowane w literaturze naukowej, jak również koncepcje i własne doświadczenia autora wynikające z pobytu w 36 różnych krajach świata. (abstrakt oryginalny)
Nie można zaprzeczyć, że serwis stworzony przez Marka Zuckerberga to wiodąca platforma marketingowa w dzisiejszym internecie społecznościowym. Trzeba również zwrócić uwagę na ciągłe zmiany i ulepszenia całego ekosystemu wokół Facebooka. Rozwój narzędzi dla biznesu wiąże się przecież ze wzrostem przychodów spółek. Chcę w tym artykule uporządkować wiedzę na temat ostatnich modyfikacji na Facebooku, a także opisać pewne trendy komunikacyjne, które są wiodące od początku bieżącego roku. (fragment tekstu)
The information policy of a public university has two main objectives: it fulfils the duty to provide information and is a part of shaping the image and brand. In the context of the university management and the challenges of good and transparent governance, shaping this policy needs to reconcile the postulate of effectiveness and efficiency with the postulate of rational harmonization of operational practices and with the needs of stakeholders and the community. The information policy of public universities is determined by several factors. They have a major impact on the functioning of the internal and external models used communication and the comprehensive information policy. Public universities are an original field for conducting research in the field of communication, as they play a state-building role, and the importance of tradition plays a big role in their functioning. Such universities should fulfil social expectations, combining them with the requirements, binding them as public entities in the field of communication. (original abstract)
Coraz częściej umiejętność sformułowania i wdrożenia skutecznej strategii komunikacji przedsiębiorstwa z otoczeniem, przesądza o pozycji firmy. Proces komunikacji stanowi bowiem integralny element oferty, w szczególności tej skierowanej na rynek dóbr przemysłowych. Specyfika relacji, zachodzących na rynku B2B, wymaga starannego doboru narzędzi i kanałów komunikacji, zarówno spośród tych tradycyjnych, stosowanych w ramach promotion-mix, jak i innowacyjnych technologii mobilnych. Wyniki prowadzonych badań oraz obserwacje zachowań podmiotów gospodarczych, wskazują, iż przedsiębiorstwa coraz częściej sięgają po hybrydowe rozwiązania, które usprawniają wymianę informacji. (abstrakt oryginalny)
Banki usiłują dotrzeć do klienta – a zarazem ułatwić mu dotarcie do siebie – coraz to nowymi kanałami. Już niemal żadna techniczna możliwość nie jest im obca. Ale czy to ma sens? Popularny komunikator Skype, służący do tej pory zabawie i prywatnej komunikacji, stał się od niedawna narzędziem całkiem komercyjnym. Kilka banków zdecydowało się na wprowadzenie go w charakterze kanału komunikacji z klientami. Ostatnio zrobił to ING Bank Śląski. Teraz poprzez Skype’a możliwe będzie uzyskanie informacji na temat detalicznej oferty produktowej. Połączenie z bankiem jest bezpłatne. Klient nawiązuje kontakt z infolinią poprzez komunikator Skype, a tam – w zależności od produktu lub usługi, jaka go interesuje – wybiera połączenie z konsultantem odpowiedzialnym za dany obszar. Połączenie z komunikatorem inicjuje odpowiednia aplikacja na stronie internetowej banku. (abstrakt oryginalny)
O potknięciach w komunikacji biznesowej marek można napisać niejedną książkę. Ale firmy już na samym początku mogą minimalizować niebezpieczeństwo najbardziej oczywistych błędów. Potrzebują tylko stworzyć na swój użytek odpowiednią strategię komunikacji. (fragment tekstu)
Zgodność ze społecznymi oczekiwaniami wobec banków czy deklaracjami określonych grup społecznych nie powinny być zdaniem autorów jedynym kryterium oceny przyjmowanej przez bank strategii komunikacyjnej. Rosnąca konkurencyjność na rynku produktów finansowych sprawia jednak, że właściwa strategia PR może znacząco wesprzeć działalność banku, budując jego silną markę, mniej lub bardziej wzmacniając reputację. Autorzy przytaczają wyniki badań zrealizowanych w styczniu przez PBS.
Slogany są ważnymi strategicznymi narzędziami wykorzystywanymi w marketingu i brandingu miast. Niniejszy artykuł ma na celu identyfikację strategii formułowania sloganów miast przez ustalenie kategorii skojarzeń z miastem, które ich twórcy chcą potencjalnie wywołać wśród odbiorców działań marketingowych samorządów miejskich. Wykorzystując technikę analizy treści dokonano przeglądu 144 sloganów małych i średnich miast w Polsce. Wyniki badań pokazały, że slogany miast najczęściej odwołują się do cech osobowości marki miasta, obejmujących głównie takie jej wymiary, jak szczerość i ekscytacja, a także do ukazywania korzyści związanych z doświadczeniem potencjalnego użytkownika miejskiej oferty. Rezultaty opracowania mają implikacje praktyczne, gdyż dostarczają wiedzy gospodarzom miast i pracownikom samorządowym z zakresu metod formułowania sloganów reklamowych innych ośrodków. Mogą mieć także zastosowanie społeczne, pokazują bowiem sposoby kreowania sposobów oddziaływania na percepcję odbiorców działań marketingowych. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Artykuł poświęcony jest wynikom badań teoretycznych i empirycznych w zakresie strategii komunikacji stosowanych w zarządzaniu kadrą menedżerską w organizacjach międzynarodowych. Istotnym elementem przeprowadzanych badań było określenie wpływu pozakulturowych i międzykulturowych problemów komunikacyjnych na spójność strategii personalnych. W opracowaniu prezentowana jest własna koncepcja hierarchicznego układu wynikowego strategii personalnych w korporacjach międzynarodowych, w którym strategia komunikacji międzynarodowej jest jedną z substrategii personalnych. Jest to również koncepcja, która została wykorzystana w badaniach empirycznych i do której odnoszą się główne wnioski zamieszczone w końcowej części artykułu. (abstrakt oryginalny)
W artykule dokonano oceny skuteczności strategii komunikacji polityki spójności na lata 2014-2020 z punktu widzenia działań public relations24. Obejmuje ona podstawowy etap realizacji programu wizerunkowego dla podmiotu, który komunikuje się z swoim otoczeniem. Podmiotem w opisywanym modelu jest instytucja odpowiedzialna za prowadzenie działań promocyjno-informacyjnych w naszym kraju. Odbiorcami są finalni i potencjalni beneficjenci, którzy korzystają lub będą korzystać z funduszy europejskich. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote The Use of New Media in the European Commission's Information Policy
75%
Ostatnie lat potwierdzają, że nowe media stały się jednym z podstawowych elementów realizacji strategii komunikacyjnych instytucji UE. Urzędnicy oraz główni decydenci są coraz bardziej zaangażowani w sferze social media. Jest to tym bardziej znaczące, gdy zauważymy, że korzystają z tych narzędzi w pełni transparentny sposób. Działania takie dodają dynamiki europejskiej polityce komunikacyjnej. W artykule omówiono istotę sfery komunikacji internetowej instytucji UE zgodnej z wytycznymi nowej strategii Komisji Europejskiej, wedle której media społecznościowe są uzupełnieniem konwencjonalnych działań informacyjnych.(fragment tekstu)
Wiele przedsiębiorstw przemysłowych nie wchodzi w bezpośredni kontakt z ostatecznymi konsumentami. W takim przypadku rozpoznanie potrzeb odbiorców jest dodatkowo utrudnione. Takie otoczenie wymaga sprawnie działającej i zaplanowanej komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem. Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców wychodzą coraz bardziej wyrafinowane techniki marketingowe związane z mediami cyfrowymi. Media cyfrowe, przede wszystkim Internet. dają niespotykaną dotąd możliwość badania zachowań konsumenckich i sposobów korzystania z mediów. Dają również możliwość śledzenia zachowań mniejszych, unikatowych, a często społecznościowych grup konsumenckich. Równocześnie rośnie potrzeba rozwiązań strategicznych w komunikacji marketingowej. W niniejszym opracowaniu przedstawione zostały stosowane w praktyce przedsiębiorstw przemysłowych metody i strategie komunikacji marketingowej oraz przede wszystkim kierunki zmian zachodzących w strategii. Analizując strategie marketingowe przedsiębiorstw przemysłowych autor zwraca uwagę na fakt, iż pomimo transformacji systemowej państwo nadal ma duży wpływ na funkcjonowanie i rozwój przemysłu, a to w pewien sposób ukierunkowuje i stwarza bariery działalności przedsiębiorstwa. Takie uwarunkowania wymuszają na komunikacji marketingowej jeszcze bardziej aktywne działanie i szukanie coraz to nowszych rozwiązań. (abstrakt oryginalny)
Znaczenie komunikacji w zarządzaniu przedsiębiorstwem nieustannie wzrasta. Szczególną rolę odgrywa komunikacja wewnętrzna w organizacji. Sprawność komunikacji wewnętrznej zależy od takich czynników, jak: • sposób komunikacji interpersonalnej pomiędzy uczestnikami, szczególnie przełożony/podwładny, • czynniki psychologiczne dot. uczestników komunikowania (motywacja), • czynniki sytuacyjne: struktura organizacyjna, pozycja pracownika w organizacji, kultura organizacyjna. Autorka referatu analizuje zagadnienie komunikacji wewnętrznej w aspekcie postaw i zachowań uczestników komunikacji: menedżera/kierownika i podwładnego pracownika. Prezentuje role, jakie winien pełnić menedżer/kierownik i skutki dla sytuacji komunikacyjnej, kiedy dana rola nie jest realizowana, postawy i zaangażowanie pracowników oraz skutki dla organizacji wynikające z przyjmowania zróżnicowanych postaw. W zależności od rodzaju struktury organizacyjnej oraz portfela strategicznego istnieją możliwości wyboru odpowiedniej strategii komunikacyjnej. Strategia komunikacyjna winna być zintegrowana ze strategią korporacyjną, odpowiedzialną za koordynację i podejmowanie decyzji we wszystkich obszarach aktywności komunikacyjnej przedsiębiorstwa (marketingu i public relations) mając za cel reputację przedsiębiorstwa. Fundamentem dla skutecznej komunikacji korporacyjnej jest właściwa strategia komunikacji wewnętrznej z rolą zgodną ze strukturą i tożsamością organizacji. Istnieją cztery płaszczyzny umożliwiające pełnienie takiej roli: • tworzenia spójności w organizacji; • ustanawiania koordynacji; • uzgadniania odpowiedzialności; • rozdziału ról i obowiązków. Poszukiwanie strategii dodania większej wartości dla przedsiębiorstwa poprzez spójność, koordynację i wzrost odpowiedzialności, wydaje się być najwłaściwszą drogą działań w obszarze komunikacji wewnętrznej. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.