Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 281

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising efficiency
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wprowadzenie reguł gospodarki rynkowej w Polsce wiąże się z powstaniem rynku konsumenta. Coraz więcej reklam pojawia się w radiu, telewizji i na ulicach. Czy Polacy są świadomymi ich odbiorcami? Czy potrafią krytycznie ocenić zawarte w nich informacje? Czy i jak zmieniły się ich postawy wobec reklamy?
2
100%
Artykuł stanowi analizę przykładu wykorzystania reklamy zewnętrznej w przejściach podziemnych Warszawy. Ogromny projekt realizowany przez firmę Media Spot stanowi doskonały przykład na wykorzystany z sukcesem pomysł zadbania o innowacyjność w urozmaiceniu krajobrazu miejskiego stolicy. Reklama zewnętrzna siedmiu firm umieszczona na dwunastu ekranach LCD zachwycała nowoczesnością, przykuwała uwagę i co najważniejsze okazała się strzałem w dziesiątkę w miejscu gdzie zagospodarowano przestrzeń do tej pory szarą i kojarzącą się z brudem i miejscem, które trzeba szybko opuścić. (abstrakt oryginalny)
Jak wybrać korzyści, które powinny zostać przekazane w reklamie? Pomocną metodą przy formułowaniu owych treści jest dedukcyjna metoda w postaci matrycy zaprezentowana przez J.C. Maloneya.
Zaprezentowano matrycę cele/treści przekazu (CTP), narzędzie przydatne w formułowaniu kreatywnej strategii reklamy. Omówiono cele i treści przekazu reklamowego, na podstawie których stosując macierz CTP wyróżnia się cztery kierunki kampanii reklamowych: reklamę prokonsumencką, reklamę defensywną, reklamę porównawczą, reklamę lojalności. Opisane narzędzie to efekt własnych przemyśleń i doświadczeń autora w reklamie.
Wybór prezentera jest kluczowym zadaniem przy konstruowaniu strategii kreatywnej kampanii. Przedstawiono model VisCAP pomocny przy wyborze prezentera - visibility, credibility, atraction, power to główne cechy osobowe dobierane w zależności od celów kampanii reklamowej.
Omówienie tradycyjnych, podstawowych modeli hierarchii efektów komunikacyjnych reklamy.
Autorzy założyli tezę, że o sile oddziaływania na odbiorców reklamy społecznej, prezentowanej na bilboardach, w dużym stopniu decyduje treść przekazu reklamowego, tworzona poprzez wykorzystanie odpowiednich symboli i haseł, pozwalających przekazać główną ideę, natomiast strona wizualna przekazu (kolorystyka i kompozycja) mają w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Bazę źródłową dla weryfikacji postawionej tezy stanowiły wyniki badań, przeprowadzone metodą zogniskowanego wywiadu grupowego w 2003 roku, w ramach zajęć dydaktycznych z przedmiotu metody jakościowe w badaniach rynku oraz prac SKN Marketingu Multimedialnego.
This paper explicitly models the effectiveness of advertising in driving consumer purchases in tourism industry. Sources of data allows authors to assess both the short-term and long-term marginal contributions of advertising on sales in the tourism industry. (original abstract)
10
Content available remote Elektroencefalografia (EEG) w badaniu efektywności komunikacji reklamowej
76%
W niniejszym opracowaniu przedstawiono jedno z nowoczesnych podejść do badania efektywności treści reklamowych tj. z zastosowaniem elektroencefalografii (EEG). Celem przeprowadzonych badań była analiza stosowalności elektroencefalografii do identyfikacji cech, którymi powinna charakteryzować się prezentowana przez firmę efektywna komunikacja reklamowa. (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano istotę reklamy długoformatowej, która angażując i dostarczając rozrywki, wkracza do gry o portfele klientów. Omówiono zjawisko kreatywności w długiej formie. Zaprezentowano podobne działania na przykładzie takich firm jak Nike czy Rodarte.
Większość modeli oddziaływania reklamy na konsumenta opiera się na liniowej sekwencji efektów (wprowadzając różne konfiguracje trzech elementów: myśl-czuj-rób). Po takich modelach, jak AIDA, AIDAS, DIPADA czy DAGMAR, model FCB wydawał się rozwiązywać wiele problemów związanych z tym, w jaki sposób oddziaływać na konsumenta. Model zakłada, że sposób komunikacji reklamowej z konsumentem zależy od dwóch czynników: zaangażowania w zakup produktów (niskie v. wysokie) oraz od sposobu postrzegania produktu (racje v. emocje). W efekcie wyróżniono cztery strategie komunikacji reklamowej: informacyjną, emocjonalną, tworzącą nawyk i dającą satysfakcję. Słabością modelu FCB jest ograniczenie się jedynie do czterech podstawowych modeli hierarchii efektów. Przyglądając się dotychczasowym rozważaniom wielu autorów nad modelem oddziaływania reklamowego oraz badaniom własnym, można odnaleźć przynajmniej sześć sekwencji związanych z kombinacją reakcji: myśl-czuj-rób. Siatka nie wyjaśnia, w jaki sposób sekwencja myśl-czuj-rób, w różnych konfiguracjach, powiązana jest z zachowaniem konsumenta na rynku. Poza tym model wymaga ponownej operacjonalizacji dwóch podstawowych pojęć: zaangażowania i podejścia do produktu. Artykuł wskazuje na pojęcia wymagające doprecyzowania, a poprzez badania własne autorka wskazuje na obszary badawcze wymagające wciąż eksploracji. (abstrakt oryginalny)
Reklamodawcy dostrzegli potencjał reklamy kinowej, któa jest swego rodzaju kompromisem pomiędzy telewizją a nośnikami PRO (prasa, radio, outdoor i inne nośniki uzupełniające). Reklama kinowa zachowuje formę tej pierwszej, ale jej skuteczność wynika z pokrewności z mediami nietelewizyjnymi. Jak pokazują badania - zwrost wydatków na tę formę promocji w I półroczu 2005 roku wyniósł 54,43 proc. w porównaniu a nalogicznym okresem roku ubiegłego.
Za pomocą Internetu możliwe jest między innymi przeprowadzenie badań mających na celu ustalenie efektywności działań reklamowych określonych podmiotów rynkowych. Najczęściej przyjmują one postać badań, których istota zakłada wykorzystanie kwestionariuszy ankietowych. Najczęściej ankiety zamieszcza się za pośrednictwem poczty elektronicznej (listy e-mailowe) oraz na witrynach www. (fragment tekstu)
Efekty reklamy często przedstawia się w postaci tzw. piramidy, u podstawy której znajdują się efekty kognitywne, w środku - afektywne, a u wierzchołka - wolicjonalno-behawioralne. Tym samym zakłada się stopniowe obniżanie poziomu kolejnych efektów w stosunku do poprzednich stadiów, tzn. zmniejszanie liczby nabywców demonstrujących te efekty. W ramach projektu badawczego poświęconego identyfikacji i ocenie komunikacyjnych i behawioralnych efektów reklamy postanowiono m.in. dokonać empirycznej weryfikacji zasady piramidy efektów. Przyjmując za teoretyczną podstawę badania modele Rossitera i Percy'ego oraz Lavidge'a i Steinera, dokonano pomiaru efektów dotyczących wybranych marek produktów konsumpcyjnych oferowanych na rynku krajowym i wspieranych reklamą. (abstrakt oryginalny)
Na przełomie kilku ostatnich lat, Internet stał się jednym z głównych kanałów komunikacji marketingowej. Reklama internetowa zagościła już na stałe w kampaniach reklamowych zarówno dużych jak i małych przedsiębiorstw. Głównym celem artykułu jest prezentacja wyników oceny skuteczności reklam realizowanych za pośrednictwem Internetu w przedsiębiorstwach transportowych funkcjonujących na rynku polskim. Cel opracowania został zrealizowany poprzez badania eksploracyjne i analizę następujących problemów badawczych: oceny efektywności modeli rozliczeń kampanii realizowanych w Internecie, oceny wyboru narzędzi do pomiaru efektywności kampanii internetowych, oceny typowania najbardziej efektywnych miejsc umożliwiających emisję reklam, zbadanie czynników wpływających na skuteczność reklamy graficznej, a także oceny skuteczności reklamy internetowej, ze względu na miejsce umieszczenia jednostki reklamowej w serwisie internetowym. (abstrakt oryginalny)
W artykule w świetle badań i koncepcji teoretycznych zdefiniowano reklamę kontrowersyjną i zaprezentowano uwarunkowania jej skuteczności, na przykładzie badań empirycznych nad reklamami marki Play. Celem badań było sprawdzenie skuteczności reklam o różnym stopniu kontrowersyjności: reklamy neutralnej, średnio kontrowersyjnej oraz kontrowersyjnej. Badania miały także zweryfikować, czy dwie odmienne metody analizy danych - analiza wariancji i modelowanie równań strukturalnych – pozwalają na wyciąganie podobnych wniosków o skuteczności reklamy. Sprawdzano, jak pamiętane są poszczególne elementy reklamy, jakie dana reklama wzbudza emocje, i jakie jest nastawienie do marki i do samej reklamy. Ustalono, że zarówno nadmiar emocji pozytywnych jak i negatywnych nie sprzyja skuteczności reklamy analizowanej w świetle modeli sieciowych. Dlatego reklama średnio kontrowersyjna okazała się bardziej skuteczna niż neutralna i kontrowersyjna. Udowodniono, że dopiero połączenie różnych sposobów analizowania danych pozwala na uzyskanie pełnej informacji na temat skuteczności reklamy. (abstrakt oryginalny)
W artykule zwrócono uwagę na nieuchronny proces ubumierania klasycznych mediów i związanych z nimi promocji. Zaprezentowano wady i zalety klasycznych mediów w procesach marketingowych. Zauważono, że pomimo technologii internetowych, media takie jak telewizja czy radio, nadal będą cieszyć się uznaniem wśród marketingowców oraz odbiorców reklamy.
Rynek to podstawowy mechanizm ekonomiczny w gospodarce, funkcjonujący jako nieprzerwanie działający system informacji i wymiany między sprzedającymi, oferującymi dobra i usługi a kupującymi, zgłaszającymi na nie zapotrzebowanie. To rynek wymusza konkurencyjne zachowania jego uczestników i odpowiada za wzrost ogólnej efektywności przedsiębiorstwa. Menedżerowie przedsiębiorstw świadomi są tego, że podejmowanie działań reklamowych jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu rynkowego. Artykuł zawiera analizę podstawowych decyzji dotyczących zarządzania reklamą w zakładach przemysłu tłuszczowego. Obejmują one działania od określenia rynku docelowego po ocenę skuteczności reklamy mającej na celu podtrzymanie pozytywnego wizerunku marki oferowanych produktów, podkreślenie ich unikalnych cech i wysokiej jakości. (fragment tekstu)
Reklama zewnętrzna jest współcześnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych form. Jedną z możliwości wyeliminowania problemu subiektywizmu postrzegania przekazów reklamowych jest zastosowanie nowoczesnego narzędzia, jakim jest eyetracking. W opracowaniu omówiono istotę eyetrckingu oraz możliwości jego wykorzystania na podstawie analizy postrzegania banerów reklamowych, umieszczonych na zewnętrznej ścianie Galerii Handlowej - Plaza w Lublinie. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.