Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 279

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising forms
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
Artykuł poświęcony reklamie upominkowej, jednej z najpopularniejszych form marketingu firm amerykańskich.
W latach 90. promocja i reklama stały się trwałymi elementami funkcjonowania przedsiębiorstw - nie tylko dużych, często korzystających z bogatych doświadczeń zagranicznych, ale również małych firm o czysto polskim rodowodzie, bez długich tradycji na tym polu. W obu przypadkach pojawia się jednak ten sam problem: efektywnego wydatkowania budżetu promocyjnego.
Zadaniem reklamy jest przede wszystkim promowanie marek, nie zaś przedsiębiorstw. Z czysto korporacyjną reklamą spotykamy się tylko czasem. W ten sposób promują się np. niektóre sieci handlowe. Trudno jednak jest precyzyjnie oddzielić chwyty służące promowaniu firmy od takich, których zadaniem jest lansowanie jej oferty. Z tego rodzaju zjawiskiem najczęściej mamy do czynienia w kampaniach instytucji i produktów finansowych.
Intensyfikacja działań konkurencji wymaga od firm funkcjonujących na rynku coraz bardziej atrakcyjnych i oryginalnych działań promocyjnych. Formą promocji, która spełnia te założenia, wydaje się być reklama mobilna, czyli umieszczona na ruchomych środkach transportu: samochodach osobowych, dostawczych, pojazdach komunikacji miejskiej, jak i samolotach czy balonach. Jakie są zalety i wady nośników reklamy mobilnej. Wykorzystanie tego narzędzia promocji daje dobre efekty łącząc go z innymi nośnikami.
W języku angielskim "tease" znaczy drażnić, a drażnić to - uaktywniać, angażować. Mechanizm ten wykorzystano w reklamie. Zadaniem skutecznej komunikacji teaserowej jest wybicie konsumenta z rutynowego odbioru reklamy, zainteresowanie go komunikatem, zaangażowanie. Wyróżniono i omówiono poziomy oddziaływania teasera, oraz rodzaje reklamy teaserowej. Kampanią teaserową zorganizowaną z największym rozmachem było wprowadzenie na rynekmarki Heyah.
Tematem artykułu są komercyjne reklamy przydrożne. Przedstawiono rodzaje reklam oraz sposoby ich umieszczania. Zwrócono również uwagę na prawne uwarunkowania reklam w pasie przydrogowym.
Na całym świecie większość marek walczy o względy klientów solo. Na kampanię reklamową w duecie, czy też większym zespole decydują się tylko nieliczne, np. Coca-Cola i Bacardi, Toyota i NESTE. Nieśmiałe próby takiej współpracy powoli pojawiają się i w Polsce.
Artykuł poświęcony reklamie katalogowej. Omówiono zalety reklamy katalogowej oraz najważniejsze cechy katalogów reklamowych.
Najprostszym sposobem zaistnienia w internecie jest stworzenie firmowej strony www. Przedsiębiorstwa, które chcą się reklamować w sieci mają do wykorzystania różne formy reklamy internetowej. Do najpopularniejszych należą bannery reklamowe umieszczane na stronach internetowych oraz samootwierające się okienka reklamowe pop-up, a także przesyłki e-mailowe. Jednak należy pamiętać, że środowisko internetowe zmienia się bardzo szybko i pojawiają się wciąż to nowe technologie (np. 'streaming media', 'java', 'flash') dające coraz większe możliwości komunikacyjne i kreacyjne. Umożliwiają one tworzenie i wykorzystywanie nowych internetowych form reklamy takich jak 'danghter window', 'pop-up window', 'interstitials'. Do poszukiwania wciąż nowych form reklamy internetowej zmusza obawa przed znudzeniem się tradycyjnymi formami reklamy w sieci zwłaszcza w postaci statycznych bannerów. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano istotę reklamy długoformatowej, która angażując i dostarczając rozrywki, wkracza do gry o portfele klientów. Omówiono zjawisko kreatywności w długiej formie. Zaprezentowano podobne działania na przykładzie takich firm jak Nike czy Rodarte.
Niniejszy artykuł jest próbą przedstawienia funkcji, rodzajów oraz celów, jakie spełniać powinna reklama. Szczególną uwagę zwrócono na obecnie powszechne wykorzystywanie motywów szokujących w reklamie. Ukazane zostały przykłady występowania tego typu reklam wśród rekomendowanych marek, które nie boją się kontrowersji i konsekwencji wynikających z poruszania tematów na granicy moralności. Zjawisko shockvertisingu przedstawione zostało zarówno na przykładach zaczerpniętych ze światowego, jak i polskiego rynku reklamy. (abstrakt oryginalny)
W artykule zdefiniowano pojęcie reklamy oraz przedstawiono cele reklamowania nowych technologii. Przedstawiono rodzaje reklamy i mediów na usługach nowych technologii, formy reklam użytecznych w promocji nowych technologii oraz ich otymalną treść.
13
Content available remote Oblicza społecznego shockvertisingu
76%
Artykuł omawia problematykę społecznego shockvertisingu. Społeczny shockvertising opiera się na wykorzystywaniu reklamy szokującej w kampaniach społecznych. W tekście zaprezentowano sposoby ujmowania terminów: "reklama społeczna" i "reklama szokująca". Dokonano również analizy przykładów reklam społecznych, których prezentowanie zostało zakazane lub wzbudziło kontrowersje. Pozwoliło to na określenie środków wyrazu stosowanych w reklamach społecznych. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono sponsoring jako sposób komunikowania oszczędniejszy w formie i bardziej stonowany niż klasyczna reklama, który pozwala uniknąć negatywnych konotacji związanych niekiedy z czysto komercyjnym charakterem reklamy.
Artykuł poświęcony został reklamie w Internecie. Autorzy zwrócili uwagę na dwa zagadnienia. Po pierwsze na sposób prezentacji reklamy i formy jej przekazywania użytkownikom. Po drugie na modele rozliczania kosztów za reklamę internetową.
Istniejące reklamy stopniowo tracą swą skuteczność, niezbędne jest ciągłe kreowanie nowych form i sposobów ich wyświetlania. Za artykułem z MwP 2004/4 przedstawiono kolejne formy przekazu w sieci jak: multiwitryna w służbie firmowej strony, pop-up i pop-under, baner w komunikatorze internetowym (Gadu-Gadu, Tlen), sponsoring internetowy, megaspot.
Internet potrafi łączyć różne elementy marketingu masowego i bezpośredniego, a najpopularniejszym narzędziem promocji sieciowej jest reklama. Jej popularność i jednoczesny wzrost liczby spowodowały degresję skuteczności ich odbioru, co znalazło swój wyraz w podjęciu przez firmy reklamowe działań poszukiwania i wdrażania nowych form reklam. Przedstawiono najciekawsze formy przekazu m.in. upominki multimedialne, interstitials, Brand Mark, Top-layer, w platformach i MMSA-ach.
W artykule zaprezentowano coraz częstsze zjawisko, jakim jest zamieszczanie QR kodów w przekazach reklamowych. Omówiono istotę QR kodów oraz sposoby ich wykorzystania w przekazach reklamowych i roli w pobudzaniu odbiorcy do poszukiwania dodatkowych informacji. Starano się odpowiedzieć na pytanie, czy wykorzystanie QR kodów przyciąga uwagę odbiorcy informacji.(abstrakt oryginalny)
Dynamicznie rozwija się nowa forma wsparcia produktów - segment reklamy w miejscu sprzedaży. Pojawieniu się reklamy w tym miejscu sprzyja rozwój nowoczesnych kanaów dystrybucji, czyli hipermarketów, w których tygodniowa liczba transakcji może sięgać nawet 50 tysięcy. Przedstawiono, jak w praktyce producenci wykorzystują reklamowy potencjał tkwiacy w miejscu sprzedaży.
20
Content available remote Reklama kontekstowa
76%
Artykuł omawia reklamę kontekstową oraz jej różne aspekty. Przedstawiono typy reklamy kontekstowej, modele wyświetlania i rozliczania wyświetleń, systemy reklamy kontekstowej dla reklamodawców i dla wydawców oraz rozwijające się trendy w systemach reklamy kontekstowej. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.