Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 180

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Przedmiotem artykułu jest opisanie specyfiki rynku reklamy w Polsce, a także określenie problemów, z jakimi boryka się prawie każda agencja reklamowa, która chciałaby jak najwięcej zarabiać na reklamie i rozwijać się oraz pracownicy działów marketingowych różnych firm, którzy zlecają reklamę.
Przedstawiono realne przesłanki rozwoju rynku reklamy. Przytoczono przepisy prawne dotyczące reklamy. Zamieszczono krótką charakterystykę działań grupowych na rynku reklamy w Polsce i na świecie.
3
Content available remote Starsi ludzie jako segment rynku reklamy w Polsce
75%
Celem przeprowadzonej analizy jest przede wszystkim opisanie obrazu starszych ludzi, obecnego w aktualnych reklamach ze szczególnym uwzględnieniem ról społecznych, jakie przydzielane są seniorom. Dążeniem badawczym jest ponadto charakterystyka środków wizualnych i werbalnych stosowanych w badanych przekazach reklamowych. Analiza koncentruje się również na aspektach marketingowych omawianych zjawisk, albowiem ważne jest także to, jak obecnie postrzega się ludzi starszych jako konsumentów, z jakimi produktami łączy się seniorów w reklamach telewizyjnych. Ten aspekt jest także istotny, gdyż w komunikacji marketingowej często buduje się wizerunek marek, odwołując się do określonych typów nabywców. (fragment tekstu)
Zmiany w zarządzaniu reklamą są możliwe dzięki rozwojowi technologii oraz postępowi procesów globalizacji. Reklama zmienia się w zależności od postępujących przeobrażeń w otoczeniu. Przyspieszenie zmian zwiększa efektywność planowania długookresowego oraz strategicznych decyzji zarządzania reklamą. Wprowadzenie nowych trendów ekonomicznych, politycznych, technologicznych ma wpływ na reklamę, która jest odpowiedzią na nowo powstałe potrzeby i preferencje uwarunkowane zmieniającym się otoczeniem. (fragment tekstu)
Reklama zewnętrzna jest jedną z formą komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem. Choć jest trochę niedoceniana, to jednak ma atuty, które nie zawsze mają bardziej popularne media, takie jak: telewizja, radio czy Internet. Reklama zewnętrzna jest bardziej pozytywnie odbierana przez konsumentów, ponieważ nie nudzi, nie drażni i nie denerwuje tak jak to mogą robić inne formy przekazu reklamowego. Ponadto cechuje się ona względnie niższymi kosztami, dużą powtarzalnością, atrakcyjną wizualizacją czy długim czasem ekspozycji. Jednak chyba najważniejszą jej zaletą jest możliwość dotarcia do ściśle określonej grupy odbiorców poprzez odpowiednią lokalizację. Stosowanie coraz nowocześniejszych nośników tej reklamy (np. reklama elektroniczna) powoduje, że coraz częściej jest ona nie tylko zauważana, ale także chętnie oglądana. Wśród wad reklamy zewnętrznej można wymienić małą selektywność odbiorców oraz trudność pomiaru jej skuteczności. (abstrakt oryginalny)
Telewizja w Polsce od wielu lat utrzymuje pozycję lidera rynku reklamy na tle pozostałych mediów, z 50% udziałem w całości wydatków reklamowych. Ogólny trend spadkowy wydatków na reklamę w Polsce w ostatnich latach odbija się negatywnie na sytuacji reklamy telewizyjnej (czego dowodem jest 5,6% obniżka wydatków na reklamę telewizyjną w roku 2012 vs 2011 ). Rynek reklamy telewizyjnej ulega również wewnętrznym przemianom, jakimi są spadki oglądalności kanałów ogólnopolskich (TVP1, TVP2, TVN, Polsat) na korzyść stacji tematycznych (takich jak: TVN7, TV4, TVP Kultura, TVN24, TV Puls). Nowy układ sił, który jest odzwierciedleniem oglądalności telewizji w krajach zachodnich (proces cyfryzacji przeprowadzony w krajach zachodnioeuropejskich), potęguje niekorzystną kondycję finansową branży (szczególnie nadawcy telewizji publicznej TVP). Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość mediów powoduje, iż w celu zrozumienia jej nowego obrazu konieczna jest dogłębna analiza rynku telewizyjnego w Polsce. To właśnie przetasowania na tym rynku ukazują i wyznaczają nowy kierunek eksploatowania mediów.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest określenie możliwości wykorzystania wyników przeprowadzonych badań nad wartościami kulturowymi w działaniu praktycznym. Podstawą dla przeprowadzenia badań jest charakterystyka psychologicznych mechanizmów rządzących wpływem wartości na skuteczność i efektywność przekazu reklamowego. Zarysowana została też istota kulturowych ram na różnorodnych światowych rynkach, które w formie określonych wartości wpływają na specyfikę przekazów reklamowych.
Autor przedstawia problem walki o kontrolę nad rynkiem telewizyjnym w Polsce. Dotyczy to zwłaszcza pojedynku pomiędzy telewizyjną jedynką a Polsatem.
Autor artykułu zwraca uwagę na szybki rozwój polskiego rynky reklamy w latach 90. i symptomy spowolnienia wydatków na reklamę w latach ostatnich. Podejmuje próbę oceny prognoz rozwoju reklamy w Polsce w odniesieniu do funkcjonujących mediów reklamy. W tym celu prezentuje analizę struktury wydatków na reklamę w innych krajach europejskich.
W artykule przedstawiono aktualną sytuację na rynku reklamy internetowej w Polsce i na świecie. Szczególną uwagę zwrócono na stosunek polskich menedżerów do reklamy online. Porównano wartość polskiego rynku e-reklamy z wartością rynku reklamy internetowej w krajach wysoko rozwiniętych oraz wskazano podstawowe negatywne zjawiska związane z stosowaniem tej formy promocji.
W Polsce najlepiej reklamowo sprzedają się sportowcy konkurencji mało popularnych na świecie. Dla reklamodawców bardziej liczy się osobowość niż uprawiana dyscyplina. Przedstawiono sportowych liderów kampanii reklamowych.
Artykuł omawia metody przygotowania skutecznej reklamy nowego produktu.
Artykuł analizuje rynek pod kątem reklamy społecznej, która w Polsce nie jest jeszcze popularna. Ma to sprawić dopiero Fundacja Reklamy Społecznej. Celem takiej reklamy jest promocja wzorów zachowań i postaw prospołecznych oraz zwrócenie uwagi na problemy nie rozwiązane, a dotyczące nas wszystkich. Posługuje się tymi samymi mediami i technikami, co reklama komercyjna.
Według analityków ZenithOptimedia rynek reklamy spadł o około 12 proc. w porównaniu z rokiem 2008. Jeszcze większe są spadki w sektorze reklamy zewnętrznej. W artykule omówiono zagadnienia związane z segmentem reklamy zewnętrznej (tzw. OOH ).
Tablice reklamowe poza obszarami miast ustawione są wzdłuż szos i dróg szybkiego ruchu, w miastach najczęściej na budynkach stojących przy głównych arteriach komunikacyjnych lub na pasach zieleni. Tablice o powierzchni ok. 12 m kw. nazywane są potocznie billboardami. Jest to główny nośnik reklamy zewnętrznej, a więc tej, która ma do nas dotrzeć gdy przejeżdżamy lub przechodzimy ulicą. Jednakże po wprowadzeniu kodeksu postępowania marketingowego, ustawach antytytoniowych i interwencjach miejskich plastyków i architektów dotychczasowa reklama musi nieco zmienić swe oblicze i styl działania.
16
Content available remote Zarządzanie wzrostem przychodów reklamowych przez przedsiębiorstwo medialne
75%
W pracy przedstawiono zagadnienia związane z zarządzaniem wzrostem przychodów reklamowych przez firmę medialną. Na podstawie analizy strategii stosowanych przez największe grupy medialne w Polsce, w latach 2015 i 2016, określono główne kierunki rozwoju działań innowacyjnych w tym obszarze. Stwierdzono, że głównym źródłem przychodów firmy medialnej są przychody ze sprzedaży reklam oraz przekazu medialnego. Burzliwy charakter współczesnego otoczenia makroekonomicznego i sektorowego, zmiany w zachowaniach konsumentów na rynku medialnym zmuszają zarządzających grupami medialnymi do stałej modyfikacji oferty przestrzeni reklamowej. Zmieniający się sposób konsumpcji mediów, polegający m.in. na ucieczce odbiorców z mediów tradycyjnych do społecznościowych, nasilający się szum reklamowy w mediach tradycyjnych i internetowych powodują, że innowacyjne działania oferentów przestrzeni reklamowych koncentrują się na rozwoju reklamy natywnej, content marketingu, rozwoju ofert specjalnych w rodzaju eventów, ale też i na rozwoju reklamy kinowej oraz niektórych segmentów reklamy internetowej. (abstrakt oryginalny)
Próba podsumownia polskiego rynku reklamy internetowej za rok 1999.
Produkcja i dystrybucja artykułów, upominków i usług reklamowych (zwanych popularnie gadżetami) jest ważną i kreatywną częścią rynku reklamy. Drobne gadżety to potężna już gałąź gospodarki, liczona w setki milionów złotych. Niestety nie ma wiarygodnych szacunków przychodów całej branży, ponieważ różnią się one jak 1:4. Takimi danymi nie dysponuje też Polska Izba Reklamy.
Wirtualna Polska - najstarszy polski portal znajduje się w stanie upadłości. Przedstawiono podział polskiego internetowego rynku reklamowego oraz przychody portali w 2003 roku.
W artykule przedstawiono wyniki I Konkursu Klubu Twórców Reklam gdzie oceniana była kreatywności w tworzeniu reklam. Wyznacznikiem kondycji agencji reklamowych nie są jedynie dane finansowe, ale przede wszystkim jakość ich produktu strategicznego i kreatywnego.
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.