Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 166

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising technique
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Reklama subliminalna (podprogowa) to reklama kierowana do tzw. podświadomości, czyli warstwy pośredniej psychiki, lokalizowanej gdzieś między świadomością a nieświadomością. Powstaje pytanie, czy w ten sposób można kształtować zachowanie ludzi?
Umiejętnie użyta perswazja stanowi skuteczne narzędzie wywierania wpływu. Dlatego też coraz częściej sięga się po nią w reklamie i public relations. Skutki są wręcz rewelacyjne. W artykule przedstawiono ciekawe przykłady.
3
Content available remote Vybrané teórie a prax reklamných vplyvov
75%
The submitted paper allocates to selected theories of advertising impact. It modifies and integrates them into theoretical system and at once allocates to their practical exploitation. (original abstract)
Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie nowoczesnych technik reklamy w mediach, takich jak Internet oraz telewizja. Na początku scharakteryzowano i określono skuteczność poszczególnych form reklamy w Internecie, tj. bannerów reklamowych, boksów i linków sponsorowanych, pozycjonowania, pasaży handlowych oraz serwisów WWW. W etapie drugim przedstawiono formy reklamy w telewizji, takie jak spoty reklamowe, sponsoring, product placement, oraz wykazano ich wady i zalety. Obok porównania skuteczności wyżej wymienionych form reklamy autor wziął również pod uwagę koszt przeprowadzenia kampanii z ich udziałem w poszczególnych mediach, a także opisał mechanizmy oddziaływania reklamy na odbiorcę. (fragment tekstu)
Do końca 2013 roku 70% użytkowników internetu w USA będzie korzystać z treści udostępnionej przez innych internautów, przy czym 2/3 z nich sama ją stworzy (według badania portalu eMarketer dotyczącego user denerated content - UGC). Mimo, że nieznane są statystyki dla Polski, działania wielu marek pokazują, że trend ten bardzo dynamicznie rozwija się także w naszym kraju. (fragment tekstu)
Techniki perswazyjne i argumentacja są stosowane w celu przekonywania ludzi. Argumenty mają charakter językowo-logiczny, natomiast w technikach perswazyjnych używa się bardziej zróżnicowanych ośrodków. Powstaje pytanie o relacje między nimi. Zarówno techniki perswazyjne, jak i argumenty są stosowane w reklamie. W artykule przedstawiono część wyników ilościowej analizy zawartości przekazów reklamowych zamieszczonych w trzech dziennikach: "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej" oraz "Dzienniku Gazecie Prawnej", w wybranych dwóch miesiącach roku 2007 i 2011. Próbowano ustalić, jakie techniki i argumenty są stosowane w reklamie komercyjnej, a także czy są one używane łącznie, czy oddzielnie. (abstrakt oryginalny)
This article seeks to answer two related questions: are celebrity endorsements more likely to be result in a higher evaluation of the product being advertised than use of an anonymous individual (e.g. a typical consumer); and, if present, do these positive effects vary by product category? To answer these two questions research was conducted on a 237 student sample employing a quasi-experiment consisting of four groups (two product categories and two types of endorsers) using data collected through an online survey. The results indicate that celebrity endorsements do have a positive impact on the evaluation of durable goods, but do not affect the evaluation of frequently purchased products. This finding largely confirms the assumptions of the match-up model, the meaning transfer model, and the ELM model. (original abstract)
"Reklama. Techniki skutecznej perswazji" to kolejna pozycja, która ukazała się w serii Warsztaty Menedżerskie nakładem warszawskiego wydawnictwa Poltex. Najnowsza publikacja W. Budzyńskiego składa się ze wstępu, 12 rozdziałów i zakończenia. Zawiera także dwa aneksy, z których pierwszy przedstawia jednolite reguły prowadzenia interesów z potencjalnymi klientami, drugi zaś to spis wybranych aktów prawnych i samoograniczeń. Cennym uzupełnieniem są zamieszczone przykłady reklam. (fragment tekstu)
Artykuł na temat wykorzystania zmysłów w komunikacji marketingowej. Zaprezentowano sposób wykorzystania poszczególnych zmysłów w reklamie. Omówiono zjawisko synergii zmysłów.
Często twierdzi się, że erotyka to jeden z najskuteczniejszych bodźców, jakimi dysponuje reklama. Może ona jednak przybierać bardzo różne formy: od delikatnej po bardzo wulgarną. Z erotyką w reklamie najczęściej kojarzona jest kobieta. Na temat wpływu erotycznego wizerunku kobiety na skuteczność i efektywność reklam zrealizowano wiele badań. Jednak istnieje szereg zagadnień związanych z tą tematyką, których systematyka jest jednym z głównych celów niniejszego artykułu. Istotnym celem artykułu jest również identyfikacja wskazań dla osób odpowiadających za strategie marketingowe w kwestii percepcji i możliwych efektów komunikatów reklamowych zawierających konotacje erotyczne. (abstrakt oryginalny)
Reklama - przekaz, odbiór, synteza to kompendium wiedzy o współczesnej polskiej reklamie. Dla autora najistotniejsza jest odpowiedź na pytanie: "czy reklama wpływa na nas będąc zawsze czymś niechcianym i nieoczekiwanym, czy też w wyniku pewnych czynników może być wiadomością. A być może wiadomością istotną dla odbiorcy?" Publikacja jest próbą analizy fenomenu reklamy, która choć definiowana jako jeden z szumów informacyjnych, potrafi wpłynąć na opinie i postawy odbiorców. Zdaniem autora dobrze zbudowany przekaz reklamowy jest dziełem sztuki^ opartym na "doprowadzonej do granic syntezie, lapidarności argumentacji oraz prostocie formy" będącej odzwierciedleniem wysoce przemyślanej strategii (fragment tekstu)
Zdaniem autora kluczem do sukcesu każdej kampanii reklamowej jest możliwość poznania reklamowanych produktów pełnią zmysłów. Autor pokazuje jak oddziaływać na poszczególne zmysły, aby skutecznie dotrzeć do konsumentów.
13
Content available remote Zarządzanie poczuciem winy jako środek wpływu w reklamie
63%
Celem artykułu jest zaprezentowanie ram interpretacyjnych pozwalających na wgląd w mechanizmy czyniące z zarządzania poczuciem winy skuteczne narzędzie wpływu w reklamie. Analiza wykorzystania negatywnych emocji w strategiach reklamowych skupia się najczęściej na emocjach strachu i lęku, rzadziej poddawane są analizie emocje samoświadomościowe, takie jak wina i wstyd. Artykuł prezentuje główne założenia teoretyczne oraz wyniki wcześniejszych badań w celu wskazania na znaczenie wywoływania poczucia winy jako skutecznego narzędzia wpływu w reklamie. Wyróżniono trzy rodzaje winy oraz wskazano na ich użyteczność. Podjęte zostały także rozważania dotyczące wpływu intensywności przekazu, wiarygodności reklamy oraz intencji reklamodawcy na skuteczność reklam wywołujących poczucie winy. W podsumowaniu zaproponowane zostały założenia badawcze jako wytyczne do dalszych badań. (abstrakt oryginalny)
Branded content - najgorętszy dziś termin w marketingu A.D.2012. Jego ranga jest już tak duża, że na ostatnim festiwalu reklamy w Cannes po raz pierwszy przyznano nagrody w kategorii Branded Content & Entertainment. Czym tak naprawdę jest, jakie są jego główne zalety i dlatego powinniśmy zaimplementować go do własnej strategii komunikacji w internecie? (fragment tekstu)
Reklama jest obecnie najpowszechniejszym środkiem promocji, który trafia do najliczniejszego grona odbiorców. Celem badań było określenie wpływu reklamy na decyzje nabywcze konsumentów. Najpowszechniejszymi nośnikami reklamy są telewizja, Internet i radio, przy czym najbardziej skuteczne są reklamy telewizyjne, internetowe oraz gazetki reklamowe. Przekaz reklamowy powinien być wyraźnie zróżnicowany w zależności od reklamowanych produktów. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Manažment regulácie a regulačné normy reklamy
63%
In this article the author presents the management regulations and regulatory advertising standards. It is characterized by the development of new technologies in advertising and draws attention to the ethical aspect. (original abstract)
17
Content available remote Wykorzystanie postaci jako instrumentu perswazji w reklamie
63%
Popularnym zjawiskiem, jakie można zaobserwować na rynku reklamowym w ostatnich latach, jest wykorzystywanie znanych postaci do popularyzowania marek czy produktów. Sławne osoby odgrywają zasadniczą rolę w kształtowaniu postaw wobec marki, którą promują, przekazując na nie część swojej popularności. Celem artykułu jest opisanie technik perswazyjnych, w których postać reklamowa odgrywa kluczową rolę i ukazanie ich praktycznego zastosowania poprzez podanie odpowiednich przykładów reklam. Posłuży temu jakościowa analiza przekazów reklamowych, ukierunkowana nie na określenie popularności poszczególnych ról nadawców posiłkowych (postaci reklamowych), a jedynie na egzemplifikację zagadnień teoretycznych z zakresu problematyki podjętej tematem niniejszego artykułu. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono charakterystykę i stosowanie technik kreatywnych w reklamach zamieszczonych w kilkunastu ogólnopolskich dziennikach i czasopismach w okresie od stycznia do września 2003 roku. Ukazano strukturę reklam według grup reklamowanych produktów, zastosowane techniki oraz kontekst i częstotliwość ich występowania w badanych reklamach. Wskazano też na dalszy kierunek badań dotyczący skuteczności komunikacyjnej.
19
Content available remote Persuasion Strategies in Polish Advertisements Addressed to Young People
63%
Celem artykułu jest analiza technik perswazyjnych stosowanych w polskich komunikatach reklamowych skierowanych do dzieci i młodzieży. W artykule zamieszczam opis najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych mechanizmów psychologicznych w aktach perswazyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Podkreślam, że czynnikiem warunkującym właściwy wybór strategii perswazyjnej jest precyzyjna analiza stylu życia i hierarchii potrzeb grupy docelowej. Podaję przykłady kampanii reklamowych, które zostały najlepiej zapamiętane i wskazane przez studentów za najsilniej oddziałujące, z którymi pracowałam w grupach fokusowych. Wskazuję, że współczesny młody człowiek to przedstawiciel pokolenia sieci, homo irretitus, raczej prosument niż konsument, przyzwyczajony do myślenia nielinearnego, zniecierpliwiony liczbą informacji, oczekujący fascynujących historii i komunikatów wzbudzających emocje. (abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Kultura w neoliberalizm zaplątana
63%
W zależności od priorytetów jakie przyjmiemy, możemy mówić o dwóch aspektach kultury. W wymiarze materialnym, kultura obejmuje wszelkie wytwory człowieka i jego umiejętności praktyczne, a w duchowym, wierzenia, sztukę i wszystko to, co jest wytworem ludzkiego umysłu. Podział wydaje się zasadny i oczywisty, jednak paradygmat polityczno-ekonomiczny, w którym obecnie funkcjonujemy, powoduje, że nie jest tak jednoznaczny i linearny. W mojej ocenie neoliberalna kultura kładzie akcent na wymiar materialny. Co więcej odnoszę wrażenie, że to co duchowe zostaje zawłaszczone przez to co materialne, albo innymi słowy, to co duchowe materializuje się w neoliberalnym kalejdoskopie. Przywoływana przez zwolenników neoliberalizmu wolność ekonomiczna, powoduje co prawda nieskrępowaną działalność jednostek w sferze kultury, nosi ona jednak znamiona działalności gospodarczej. Zjawiska, na które chciałabym zwrócić uwagę to: nekrologizacja/ zjawisko okazjonalności, instrumentalizacja kultury, festiwalizacja, utelewizyjnienie i pseudo animacja. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.