Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Agricultural marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Organizacją społeczną nazywa się grupę przedstawicieli społeczności (mężczyzn i kobiet), którzy potrafią kierować grupą członków społeczności, rozpoznawać jej problemy oraz starać się znajdować rozwiązania tychże problemów. Organizacja społeczna zapewnia uznaną instytucję i platformę, w której działania dotyczące społeczności oraz poprawa umiejętności społeczności docelowych wiążą się ze wzmocnieniem zdolności negocjacyjnych dla poprawy marketingowej produktów rolniczych. Niniejszy tekst jest analizą przypadku działania organizacji społecznych mężczyzn i kobiet w Pakistanie. Autor ukazuje tendencje rozwoju od wspierania działań produkcyjnych i marketingowych do samodzielnej działalności rolniczych spółek prywatnych(abstrakt oryginalny)
W artykule wskazane zostały źródła literatury traktujące o teoretycznych aspektach marketingu produktów rolniczych oraz kreślące tło historyczne i złożoność przeprowadzanej po dziś dzień reformy gruntowej w Republice Południowej Afryki. Następnie zaprezentowano wyniki badań empirycznych nad problemami marketingowymi wysokotowarowych producentów rolnych gospodarujących na terenie Prowincji Free State w RPA, które pozwoliły na identyfikację kluczowych ograniczeń marketingowych i potwierdziły istotność tego problemu. Na koniec zarekomendowano przedsięwzięcie systemu kroków w celu wsparcia farmerów w kwestiach związanych z marketingiem wytwarzanych przez nich produktów rolniczych. (abstrakt oryginalny)
Autorzy przeanalizowali problemy związane z powstawaniem i rozwojem form integracji poziomej w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Na podstawie przeprowadzonych rozważań, autorzy stwierdzili, że tworzenie grup oraz realizacja przez nie kompleksowych działań marketingowych jest niezbędnym elementem wzrostu konkurencyjności polskiego rolnictwa, poprawy ich pozycji rynkowej oraz warunkiem uzyskiwania pozytywnych efektów ekonomicznych wspólnego działania.
Przedstawiono ocenę stopnia wykorzystania narzędzi marketingowych w wybranych gospodarstwach zajmujących się uprawą roślin ozdobnych. Zakres stosowania marketingu w gospodarstwach oceniono na podstawie wykorzystania narzędzi operacyjnych w klasycznym ujęciu 4P marketingu mix. (oryg. streszcz.)
Przeanalizowano sposoby dochodzenia do przewagi konkurencyjnej na rynku owoców w oparciu o zastosowane instrumenty marketingu mix. Przykład stanowił model grupy producentów, działających w oparciu o statut spółdzielni w rejonie typowo sadowniczym. (oryg. streszcz.)
6
Content available remote Eco Marketing in Agriculture and Barriers to Organic Food Sales
75%
Eco-agriculture is based on the biological approach, in which nature is a unified whole. Its aim is sustainable and ecologically balanced agricultural system producing quality food, protecting and using natural resources and landscapes in a sustainable manner. Market output of eco-agriculture is organic food. Its successful application in the market is distorted by the action of the barriers to their consumption and barriers to quality, price, situational, habit, motivation, information and trust barriers. To overcome these barriers contributes active using of eco marketing tools. (original abstract)
Autorka przedstawia uwarunkowania, które wpłynęły na rozwój grup producentów rolnych w Polsce oraz omawia funkcje tych grup na rynku rolnym. Zasadniczą część artykułu stanowią wyniki badań przeprowadzonych w 62 grupach producentów rolnych w Polsce na przełomie lat 2001/2002. Wyniki badań wskazują na wiele korzyści, które osiągnęli rolnicy w wyniku zintegrowanych działań. Polegają one m.in. na znalezieniu nowych rynków zbytu, poprawie jakości oferowanych produktów, zapewnieniu ciągłości dostaw, a także podejmowaniu działań z zakresu przygotowywania produktów do sprzedaży. Ponadto, w gospodarstwach członków grup nastąpiły zmiany, które przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskiego rolnictwa.
8
Content available remote Customer Satisfaction as the Basic Principle of a Company's Success
63%
Oczekiwania konsumentów są nie tylko związane z korzyściami materialnymi, które sam produkt może zaspokoić. Zadowolenie z produktu stanowi niezbędną twierdzę do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Przewagą konkurencyjną spółki jest wpływ endogennych zmian, które są wewnątrz firmy i jej zdolności do reagowania na przewidywanie zmiany egzogenne pochodzące z zewnątrz. Celem badań jest analiza relacji w marketingu. Badania pokazują relację pomiędzy klientem a firmą, jest to relacja jeden-do-jednego, która jest spójna z marką i jej celem. Firmy Danone i Grom z sukcesem wykorzystują tego rodzaju politykę marketingową. (abstrakt oryginalny)
Tak więc można powiedzieć, że Wytwórnia Pasz w Bieganowie stosuje w Swojej działalności zasady marketingu. Jest w tym względzie przykładem nowoczesnego przedsiębiorstwa, umiejętnie przystosowującego się do zmieniających się warunków otoczenia rynkowego. Przedsiębiorstwo to jednak powinno prowadzić bardziej elastyczną politykę cenową. W branży przemysłu paszowego panuje znacznie gorsza sytuacja pod względem zaawansowania rozwoju marketingu. Większość firm realizuje tradycyjny zbyt, z trudem dostosowując się do marketingowej koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem. Powoduje to osłabienie ich konkurencyjności i pogorszenie wyników produkcyjnych oraz ekonomicznych. (fragment tekstu)
10
Content available remote Refleksje wokół koncepcji marketingu w agrobiznesie
63%
Celem opracowania jest zwrócenie uwagi na potrzebę rozwijania nowej dziedziny wiedzy, związanej z wykorzystaniem różnych typów i rodzajów współczesnych koncepcji marketingowych w agrobiznesie. Potrzeba rozwijania nowej dziedziny określanej jako marketing w agrobiznesie wiąże się przede wszystkim z biznesową naturą, specyfiką i charakterem poszczególnych ogniw agrobiznesu. Praktyczne zastosowania marketingu w agrobiznesie mają coraz większe znaczenie ze względu na konkurencyjność, innowacyjność i procesy globalizacji we współczesnym świecie. (abstrakt oryginalny)
Celem pracy jest zasygnalizowanie najważniejszych kierunków zmian we współczesnym marketingu, które powinny być uwzględnione również na rynku produktów rolno-spożywczych. Zasady marketingu zmierzają obecnie w kierunku rozwoju wzajemnie korzystnej współpracy (partnerstwa) zamiast współzawodnictwa między sprzedawcą a nabywcą. Rośnie rola internetu oraz wiedzy i informacji, a także ekologii i etyki oraz marketingu strategicznego i społecznego. (oryg. streszcz.)
12
Content available remote Instrumenty marketingu w rolnictwie ekologicznym
63%
Marketing stanowi niezbędny element strategii rozwoju rolnictwa ekologicznego, gdyż istnieje wiele utrudnień zmniejszających konkurencyjność tego rynku (wyższa cena zbytu, rozdrobnienie produkcji i spożycia, krótka przydatność produktów do spożycia). Podstawą programu skutecznych działań marketingowych powinna być specjalna jakość (ekologiczna). Celem pracy jest określenie podstawowych elementów strategii oraz kluczowych instrumentów marketingu operacyjnego, warunkujących w perspektywie zwiększenie udziału produktów ekologicznych do 10 - 15 % rynku żywności w Polsce. Działania marketingowe powinny mieć charakter kompleksowy. Pierwszą jego częścią powinna być prowadzona w imieniu całego krajowego sektora rolnictwa ekologicznego ciągła kampania informacyjno-edukacyjna na temat istoty i walorów wytwarzanych metodami ekologicznymi produktów, łącznie z przekazem, że technologie te chronią, a nie niszczą środowisko. Strategia marketingowa powinna opierać się na segmentacji rynku, współpracy producentów oraz bezpośredniego dotarcia do konsumentów. Niezbędny jest rozwój współpracy biznesowej producentów (grupy marketingowe) w celu organizacji zbiorowej sprzedaży pod jednolitą marką. Kolejnym nurtem profesjonalnego marketingu powinien być rozwój marketingu partnerskiego (relacyjnego) zmierzający do tworzenia trwałych przyjacielskich więzi między sprzedawcą a konsumentem. Wzorem krajów zachodnich, należy zwiększyć w handlu udział produktów świeżych, zamiast przetworzonych. Uwzględniając ogólne trendy zmian stylów życia, uzasadnione jest wzbogacenie oferty sprzedaży o półprodukty ułatwiające przygotowanie obiadu. (abstrakt oryginalny)
Podjęto próbę oceny zakresu wykorzystania marketingu w gospodarstwach zajmujących się uprawą warzyw. Materiał do opracowania stanowiły dane zebrane podczas badań ankietowych przeprowadzonych w 50 gospodarstwach. (oryg. streszcz.)
Na rynkach produktów tradycyjnych, zwykle o masowym charakterze, zachodzą głębokie zmiany kształtujące nowe oblicze marketingu i promocji. Celem artykułu jest zaprezentowanie sposobów i kanałów komunikacji marketingowej, z uwypukleniem mediów tradycyjnych i społecznościowych. Ponadto przedstawiono specyficzne wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się komunikacja marketingowa na współczesnym rynku produktów rolnych. Realizacji celu posłużyła metoda desk research, której wyniki uzupełniły wiedza i doświadczenia własne autorek. W efekcie ustalono, że nowoczesne technologie, w tym rozwiązania, które niosą media społecznościowe, dokonują znacznych przeobrażeń w podejściu do kwestii komunikacji, jak i samego marketingu. Zmianie uległa nie tylko formuła komunikacji, ale także sposoby docierania do i pozyskiwania nowych konsumentów. Zmieniające się narzędzia pozwalają nie tylko kształtować pełen obraz walorów oferowanych produktów rolnych, ale spełniają również ważną rolę informacyjną i edukacyjną. (abstrakt oryginalny)
15
63%
Ukraine's agricultural sector is developing quickly. While providing solutions to matters of the agricultural industry, marketing should be considered as targeted management of modern agricultural business. One of the specific features of the agricultural market is limitation of land and how production depends on it. More than 80% of agricultural lands are leased to agricultural growers and producers. Under the current conditions of agricultural activity of a business, there is an increase in competitiveness between lessors over reissue of land share lease agreements. Lessors, who are the owners of land shares, have to take their place in the market environment of agricultural businesses and in the system of agricultural marketing in general, since they both perform the functions of the key asset provider, i.e. the land bank and partially the consumer of products made by this business. Key words: agricultural marketing, agricultural market, specific features of agricultural marketing, lessors, lessees, land share owners, rental payments (original abstract)
Sektor zbożowy należy do jednych z ważniejszych w gospodarce żywnościowej krajów Unii Europejskiej (UE). Ceny ziarna oraz produktów jego przetwórstwa, ich zmiany w czasie i wzajemne powiązania, przekładają się bezpośrednio na sytuację dochodową producentów rolnych oraz konsumentów, stąd często stawały się przedmiotem analiz. W niniejszym opracowaniu skoncentrowano się na procesie pionowej transmisji cen, tj. przepływie impulsów od cen surowców rolnych do cen detalicznych w krajach UE oraz wpływie wybranych czynników rynkowych na ten proces. Badania empiryczne przeprowadzono na podstawie miesięcznych cen skupu pszenicy konsumpcyjnej oraz miesięcznych indeksów cen detalicznych pieczywa w krajach UE w latach 2015-2021, wykorzystując modele ARDL. Analiza wykazała, że szybkość i skala reakcji cen pieczywa na szok spowodowany zmianą cen pszenicy była zróżnicowana w poszczególnych krajach. Badania przyczyn odmiennego zachowania cen, bazujące na podejściu ilościowym i jakościowym, wskazały na występowanie i) negatywnej zależności między udziałem piekarni przemysłowych w produkcji pieczywa ogółem a natychmiastową reakcją cen konsumenta na zmiany cen pszenicy oraz ii) negatywnej zależności między stopniem koncentracji handlu detalicznego oraz PKB per capita a długookresowym przełożeniem cen skupu na ceny pieczywa. (abstrakt oryginalny)
Proinwestycyjne i prorestrukturyzacyjne oddziaływanie podatku VAT na działalność rolniczą wymaga wsparcia środkami intensyfikującymi możliwości zbytu produktów rolnych. Rolnik będzie bowiem inwestował w sytuacji osiągania wymiernych korzyści. Takimi środkami są instrumenty marketingowe. Ich zastosowanie zwiększa możliwości funkcjonowania gospodarstw rolnych na współczesnym rynku. Stymulując możliwości zbytu skłaniają one do rozwijania gospodarstw, szczególnie w kontekście odliczania części podatku VAT płaconego w cenach środków produkcji. Stanowią więc znaczący element wsparcia oddziaływania tego podatku na przemiany strukturalne w rolnictwie. (fragment tekstu)
W artykule omówiono funkcje, jakie grupy producenckie pełnią w systemie marketingowym. Przedstawiono zagadnienie grup producenckich jako skutecznej alternatywy w dążeniu do poprawy wyników gospodarowania polskich rolników.
Artykuł poświęcono zagadnieniom promocji gospodarstwa rolnego, powstałego na potrzeby i w ramach rozwoju firmy cateringowej "Trafunek". Przeprowadzone badania ukazały wykorzystanie narzędzi promocji w obiekcie badawczym. Wskazały również znaczną rolę internetu, jako ważnego źródła informacji o produktach i usługach firmy, wpływającego przez to na decyzje zakupowe potencjalnych konsumentów. Określono poziom satysfakcji klientów gospodarstwa, wobec oferowanych przez nie usług. Dokonano również próby optymalizacji doboru narzędzi promocji dla firmy cateringowej "Trafunek". (abstrakt oryginalny)
Doświadczenia krajów UE pokazują, iż tylko zespołowo prowadzony marketing może dać polskim rolnikom szansę zmiany dotychczasowej sytuacji ekonomicznej. W artykule omówiono cel tworzenia grupy producentów rolnych i korzyści wynikające z przynależności do niej. Przedstawiono ponadto formy prawne, bariery i szanse rozwoju grup producentów rolnych w Polsce.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.