Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 100

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Aktywizacja sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
1
Content available remote Postawy konsumentów wobec wybranych środków aktywizacji sprzedaży
100%
W artykule podjęto próbę oceny postaw konsumentów wobec wybranych środków promocji sprzedaży. W tym celu wykorzystano wyniki badań przeprowadzonych wśród 210 klientów centrów handlowych Poznania. Badania wykazały, iż do najpopularniejszych form promocji należą te, które oparte są na natychmiastowych, zauważalnych korzyściach finansowych. Posiadanie karty stałego klienta czy uczestnictwo w degustacjach zajęły dalsze miejsca. Wielu klientów nie zna korzyści wynikających z posiadania kart stałego klienta, a jeżeli ją deklarują, to są one zwykle przeszacowane. W przypadku degustacji zauważono ponadto, iż istnieje związek pomiędzy czasem spędzanym na zakupach a postawą wobec tego środka promocji. Oczekiwana przez klientów obniżka cen jest różna w zależności od branży. (abstrakt oryginalny)
Zwrócono uwagę na badania Instytutu Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji na temat stosowania promocji w polskich przedsiębiorstwach handlowych. Wskazano przyczyny nie stosowania działalności promocyjnej przez badane przedsiębiorstwa handlowe.
Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji (IRWiK) na temat wpływu reklamy w sklepach na aktywizację sprzedaży. Pokazują one, że trudno jest jednoznacznie oceniać skuteczność reklamy w punktach sprzedaży detalicznej. Jednak jej wizerunek w oczach klientów jest ogólnie pozytywny.
Silna konkurencja na rynku produktów finansowych powoduje, iż banki starają się zaktywizować sprzedaż. Wielkiego znaczenia nabiera zarządzanie czynnościami poprzedzającymi sprzedaż produktu. W artykule przedstawiono instrumentarium umożliwiające: zdefiniowanie wystandaryzowanych procesów sprzedaży; planowanie liczby czynności i czasu ich realizacji; spójne, bieżące i zautomatyzowane rejestrowanie aktywności sprzedażowej oraz raportowanie o czynnościach sprzedażowych.
W artykule podjęto problem badania klientów docelowych największych krajowych sieci delikatesów na potrzeby tworzenia wartości i kształtowania ofert sprzedaży produktów FMCG. W tym celu została dokonana segmentacja klientów przy pomocy macierzy morfologicznej, jako skutecznego narzędzia analiz segmentacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Scharakteryzowana promocja obszaru wpływa w dużym stopniu na jego rozwój oraz zwiększenie ruchu turystycznego. Skutki tego rozwoju podzielić można na dwie kategorie - o charakterze gospodarczym oraz przyrodniczym. Całkowity koszt utrzymania obiektu ponosi dyrekcja Wolińskiego Parku Narodowego. Skutkiem rozwoju turystyki na tym terenie z punktu widzenia gospodarki byłoby więc zwiększenie dochodów parku. To z kolei umożliwiłoby lepszą ochronę niektórych obszarów na jego terenie oraz prowadzenie badań w większym zakresie. Nieco gorzej sytuacja przedstawiałaby się w kwestii środowiska przyrodniczego. Większa liczba turystów oznacza większą liczbę wszelkiego rodzaju odpadków pozostawionych na szlakach i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora. Wzmożony ruch na okolicznych drogach powodowałby emisję znacznie większej ilości zanieczyszczeń niż dotychczas. Hałas spowodowany obecnością ludzi i pojazdów przyczyniłby się do płoszenia chronionych gatunków zwierząt mających tu swoje siedliska, a zaburzenie równowagi ekologicznej na terenie parku narodowego groziłoby katastrofą. Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, trzeba pamiętać, że zwiększenie ruchu turystycznego na tym terenie niesie ze sobą zarówno szanse, jak i wiele zagrożeń.(fragment tekstu)
Reguła wzajemności pojawia się wszędzie tam, gdzie stronami są ludzie. Każdy sprzedawca ma swoją tajną listę przykazań, przestrzeganie której sprawia iż sprzedaje więcej i częściej. Niebagatelną rolę w tej grze pomiędzy sprzedawcą a klientem ma element zaufania czy wzajemności. Etyka biznesu zawsze bowiem przekłada się na wzrost ekonomiczny firmy. (abstrakt autora)
Autorka tłumaczy, że specyfika haseł reklamujących sklepy czy sezonowe wyprzedaże podlega nieustannym zmianom, co wiąże się z chęcią nieustannego pozyskania zainteresowania klientów. Wrażenie aktualności oferty i jej wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru wpływa na kształt wypowiedzi, które przyjmują postać sugestywnych apeli kierowanych do rozumu, emocji, wyobraźni czy zmysłów. Zdaniem autorki, hasła te podlegają ewolucji i wikłają się w różnego typu relacje, gdzie otoczeniem dla werbalnej części komunikatu mogą być różne elementy. Autorka twierdzi, że samodzielność hasła zawsze jest tu pozorna, nawet jeśli nie towarzyszy mu tekst, to forma oddziaływania sprowadza się do obrazu, zestawienia przestrzennego, zapachu czy muzyki.
Autor przekonuje, że zakupy grupowe, gdzie nabywcy kupują usługi z bardzo dużym rabatem, mogą być opłacalne również dla branży turystycznej jeśli spojrzeć na platformy zakupów grupowych jak na partnera marketingowego. Według autora tego typu narzędzie może być wykorzystywane do skutecznego promowania usług turystycznych., ponieważ pozwala w prosty sposób zapewnić reklamę hotelu czy pensjonatu oraz wydłużyć sezon i uniezależnić się od pogody.
Rynek internetowych zakupów grupowych jest rynkiem młodym, dynamicznie rozwijającym się w Polsce i na świecie. W naszym kraju funkcjonuje od roku 2010. Dzięki kilkudziesięcioprocentowym zniżkom na produkty i usługi, nabywane przez duże grupy internautów, oferuje korzystne transakcje konsumentom i przedsiębiorcom. Niestety, rynek ten jest pełen pułapek, które mogą powodować z jednej strony zawiedzione nadzieje nabywców, a z drugiej ogromne szkody finansowe i wizerunkowe sprzedawców. Celem artykułu jest prezentacja wyników badań sondażowych przeprowadzonych w firmach uczestniczących w akcjach internetowych zakupów grupowych w Polsce oraz sformułowanie rekomendacji odnośnie efektywnego wykorzystania tej formy marketingu w e-dystrybucji i promocji marki. (abstrakt oryginalny)
Częsty scenariusz podczas kryzysu w firmie to wzywanie eksperta i korzystanie z benchmarków. Niestety wiele badań pokazuje, jak ekspercka intuicja przegrywa w zderzeniu ze skomplikowaną i niejednoznaczną rzeczywistością. Rolą eksperta powinno być zaprojektowanie i przeprowadzanie stosownych testów, a docelowo firmie można pomóc w zbudowaniu takich kompetencji. Dla niektórych klientów ważniejsza jest wygoda od ceny. Stąd potrzeba tworzenia internetowych magazynów lifestyle'owych.(fragment tekstu)
While often operating the margins of propriety, advertisers and marketers are constrained by the social mores of their times. During the early nineteenth century, product promotion opportunities were limited to a mix of newspapers, hoardings and pamphlets. Some enterprising entrepreneurs and innovative individuals pushed the envelope of the acceptable, effectively creating new standards. This paper presents the first case study where the advertising and marketing strategies of a single French entrepreneur are being examined in depth. To successfully promote his products, the small-scale paint manufacturer Louis Viard employed a range of strategies. These ranged from the true and tried media of newspaper advertisements, product packaging and advertising cards to more innovative modes of promotion, such as mobile advertising on delivery carts as well as flamboyant street processions, to clever and engaging use of billboards and product placement in plays. In addition, he maintained a workforce of loudly attired roaming painters, who combined promotion and marketing at the same time(original abstract)
W Polsce public relations bardzo często utożsamiany jest jedynie z relacjami z mediami, niekiedy z tymi gorszego sortu. Aktywność agencji PR-owych postrzegana bywa jako wysyłanie informacji prasowych, które zwykle giną w zalewie innych komunikatów trafiających do skrzynek e-mailowych dziennikarzy. Zetknięcie z taką ekipą specjalistów może wywrzeć negatywne wrażenie. Jednak działalność rzetelnej agencji działu PR może przynieść wiele dobrego. Nie tylko w zakresie budowania wizerunku i relacji z klientami, ale także wpływając na sprzedaż. (fragment tekstu)
Przedmiotem niniejszej pracy jest przedstawienie działania instrumentu marketingowego, jakim jest merchandising. Artykuł skupia się przede wszystkim na odniesieniu tego sposobu aktywizacji sprzedaży do półki sklepowej. Kolejno w nawiązaniu do różnych przykładów opisuje wybrane techniki i zasady merchandisingowe stosowane przy aranżacji sklepowego regału. (skrócony abstrakt oryginalny)
Aktywna sprzedaż stosowana wobec klienta indywidualnego jest coraz częściej stosowaną metodą, zwłaszcza w dużych galeriach handlowych. O ile taka sprzedaż produktów tanich, których zakup wiąże się z niskim ryzykiem (ze względu na cenę lub okres trwania umowy) ma sens i skutkuje powodzeniem wśród firm stosujących tego typu metody, o tyle zastosowanie takich form sprzedaży wobec produktów zaspokajających podstawowe potrzeby konsumenta i jednocześnie łączące się z wysokim ryzykiem (związanego z wysoką ceną i długim okresem trwania umowy), skutkuje wycofaniem się potencjalnego klienta i utratą zainteresowania pomimo wyraźnych korzyści finansowych.(abstrakt oryginalny)
Uczestnictwo w targach jest naturalną konsekwencją wdrażania zasad gospodarki rynkowej oraz efektywnym narzędziem promocji. Udział w targach międzynarodowych pozostaje dla wystawców integralną częścią zespołu działań marketingowych firmy. Współcześnie rola targów jest niewątpliwie znaczna. Jako forma promocji oznacza wejście w kontakt z potencjalnym odbiorcą - klientem i konsumentem danego produktu. Oprócz pełnienia funkcji ekonomicznych, targi uważane są za wielkie wydarzenia społeczne, dzięki którym rozwija się nie tylko handel, ale także wymiana myśli i kultura. Można sformułować hipotezę, że uczestnictwo w targach jest dla wystawcy ważnym problemem decyzyjnym, umożliwiającym poprzez skuteczną promocję zdobycie nowych rynków. Celem artykułu jest zaznaczenie istotnej roli targów jako narzędzia strategii promocyjnej firmy. W artykule zaprezentowano istotę, cele i krótki rys historyczny targów jako imprezy o światowym charakterze. W dalszej część przedstawiono zasady organizacji targów ITB z 2004 roku w Berlinie jako studium przypadku. (fragment tekstu)
Artykuł porusza następujące zagadnienia: wpływ otoczenia konsumenckiego na wybór metod sprzedaży, stymulatory aktywności w zakresie sprzedaży, nastawienie menedżerów na zmiany w procesach sprzedaży, ocena sprzedaży w kontekście sytuacji na rynkach globalnych i lokalnych.
Głównym celem artykułu było określenie roli agencji merchandisingowej w osiągnięciu przez przedsiębiorstwo przewagi konkurencyjnej dzięki wykształceniu u klientów lojalności wobec marki. Przeprowadzone badania dotyczyły efektów działalności Agencji Merchandisingowej W celu poznania opinii, wrażeń klientów na temat działań organizowanych w sklepach wielkopowierzchniowych przeprowadzono badanie ankietowe. Otrzymane wyniki jasno wskazują, że działania merchandisingowe agencji pozwalają producentom osiągnąć sukces. (abstrakt oryginalny)
Sezon Bożego Narodzenia połączony jest z festiwalem promocji, okazji, kampanii reklamowych i dużej ilości komercyjnych zdarzeń, które mają zachęcić serca konsumentów do odchudzenia swoich portfeli. Jednak w tym czasie nie tylko warto dokonać analizy świątecznych budżetów firmy, ale także spróbować zwiększyć świadomość marki. Z pomocą powinna tu przyjść właściwa komunikacja z klientem. (abstrakt autora)
W ramach realizacji programu partnerskiego banku i sklepu, podmioty nie świadczą usług wzajemnie. Prowadzą działania nieodpłatne, nie powodujące powstania obowiązku uiszczania podatku VAT. Tak orzekł NSA. Podczas realizacji programu partnerskiego banku we współpracy z partnerem handlowym, osoby posiadające bankowe karty płatnicze otrzymują uprawnienia do określonych rabatów w trakcie nabywania w sklepie towarów. Bank w ramach zawartej ze sklepem umowy reklamował ten program partnerski. Działanie takie ma cechy kooperacji. Obie strony działają by osiągnąć własne korzyści. Adresatem głównym programu są klienci banku i sklepu. Wyrok w tej sprawie wydał Naczelny Sąd Administracyjny 9 października 2008 r. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.