Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 35

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Akwizycja
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W ostatnich latach, w związku z ciągle zwiększającą się dostępnością technik komputerowych, rośnie wręcz lawinowo oferta w zakresie oprogramowania. Tendencję tę obserwujemy również w dziedzinie oprogramowania systemów zarządzania jakością (SZJ), statystycznego sterowania procesami (SPC), statystycznej analizy danych, planowania eksperymentów i innych obszarów (fragment tekstu)
Opisywane w pracy stanowisko akwizycji, analizy i prezentacji danych z systemu produkcyjnego umożliwia zapoznanie się z problematyką pozyskiwania i analizy danych z systemu produkcyjnego w warunkach laboratoryjnych. Pozwala ono na prześledzenie całego procesu akwizycji danych z systemu produkcyjnego, począwszy od przygotowania obserwowanego systemu produkcyjnego, poprzez oprogramowanie HMI/SCADA, interfejsy komunikacyjne OPC, konfigurację różnego rodzaju kolektorów przemysłowej bazy danych Historian, definiowanie struktury i logiki działania systemu produkcyjnego w Proficy Plant Apps Administrator, aż do obserwacji wyników działania systemu na ekranach klienckich Plant Apps. Uzyskane dane pozwalają na usprawnienie pracy systemu produkcyjnego, poprawę jako- ści i wydajności produkcji, zwiększenie efektywności zainstalowanych maszyn i urządzeń. Stanowisko umożliwia prowadzenie zajęć dydaktycznych, projektów i prac dyplomowych oraz prac badawczych związanych z rozwojem sprzętu i oprogramowania. W najbliższej przyszłości planowane jest rozszerzenie funkcjonalności stanowiska przez zainstalowanie sprzętowego modułu MES oraz opracowanie metod komunikacji z oprogramowaniem klasy ERP. (abstrakt autora)
Artykuł dotyczy trzech wyzwań w literaturze i praktyce M&A, tj. słabej orientacji na kreowanie wartości, braku zintegrowanego, a także zbyt wąskiego podejścia do procesu integracyjnego. Zaproponowano nowatorskie spojrzenie analityczno-biznesowe, wychodząc naprzeciw powszechnym wyzwaniom w kreowaniu wartości w procesie akwizycyjnym. Koncepcja ta oparta jest na krytycznym przeglądzie ewoluujących w czasie modeli M&A, jak i na doświadczeniach praktycznych autora. Prezentowana struktura akcentuje rolę strategii korporacyjnej definiującej sposób kreowania wartości danej firmy, w tym również jej działalności akwizycyjnej. Podkreśla ona również znaczenie systemu zarządzania przez cele w zapewnieniu odpowiedzialności i spójności działań akwizycyjnych na każdym etapie procesu. Model proponuje także odejście od tradycyjnego podejścia do procesu integracji na rzecz wcześniejszego inicjowania działań integracyjnych. Artykuł prezentuje praktyczne zastosowanie modelu poprzez business case.(abstrakt oryginalny)
Wyznaczenie ograniczeń procesu wartościowania, co do którego nie ma do końca ustaleń czym jest, stanowi zadanie niełatwe. Pierwsza część artykułu jest zatem poświęcona interpretacjom pojęcia wartościowania oraz określeniu wyznaczników rozważanych ograniczeń. Przyjęto, że przedmiotem wartościowania jest sama baza wiedzy (BW) co oznacza, że pozostałe elementy SBW (moduł komunikacji z systemem, mechanizm wnioskowania) są poza zakresem artykułu. W dalszej części, w kontekście zaprezentowanych wcześniej wyznaczników procesu wartościowania rozważane są właściwe ograniczenia. Dla uproszczenia analizy ograniczeń założono, że podstawowe znaczenie ma notacja regułowa; nie powinno wykluczać to jednak trafności rozważań w odniesieniu do innych formalizmów reprezentowania wiedzy. Warstwę ilustracyjną stanowi bliska autorowi sfera zarządzania, co nie przekreśla ogólnego charakteru formułowanych ograniczeń. (fragment tekstu)
5
Content available remote Problemy akwizycji na rynku otwartych funduszy emerytalnych
75%
Na początku artykułu przedstawiono rolę akwizytorów w systemie oraz nieprawidłowości mogące występować w procesie akwizycyjnym. Omówiono m.in. niestaranność przy zawieraniu umów, fałszowanie umów, oferowanie korzyści materialnych w zamian za przystąpienie do funduszu, wyłudzenia oraz utrudnianie transferów. Na koniec zaprezentowano najczęściej wpływające skargi do Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące zabezpieczenia emerytalnego oraz propozycje zmian.
Problemem negatywnie postrzeganym w systemie emerytalnym jest coraz częściej akwizycja. Obecnie, zainteresowanie przyszłych emerytów systemem emerytalnym a w szczególności wynikami inwestycyjnymi OFE jest niewielkie. Równocześnie, bardzo dynamicznie wzrasta aktywność transferów na rynku wtórnym. Niewielkie zainteresowanie ubezpieczonych, niska jakość dostępnej informacji zwiększa pole do potencjalnych nadużyć. Jednak problemy z akwizycją wynikają z wewnętrznego błędu tkwiącego w obecnym systemie akwizycji. Biorąc pod uwagę obiektywne przesłanki (trzyletnie lub roczne stopy zwrotu oraz wysokość opłat) i uznane metody prognozowania (na podstawie szeregów czasowych), trudno uznać by w przypadku wszystkich funduszy istniały argumenty przemawiające za członkostwem w konkretnym OFE. To oznacza, że teoretycznie akwizytorzy niektórych funduszy powinni zawiesić działalność dopóki wyniki tych instytucji się nie poprawią albo zmienić fundusz, który reprezentują. Analizując powyższe zagadnienie w kontekście reformy systemu akwizycji można wskazać trzy możliwe rozwiązania: • Częściowy albo całkowity zakaz akwizycji i zastąpienie jej innymi metodami wyboru funduszu (np. via Internet). • Zmianę modelu akwizycji w kierunku niezależnych doradców emerytalnych, odpowiedzialnych za swoje usługi. • Zniesienie możliwości wyboru funduszu, stworzenie jednego powszechnego funduszu kapitałowego, zarządzanie którego powierzone byłoby dotychczasowym PTE (lub także innym instytucjom finansowym). Warto też podkreślić, iż problem akwizycji należy postrzegać w szerszym kontekście, całego systemu emerytalnego, tj. systemie oceny wyników inwestycyjnych, systemie prezentowania informacji o tychże wynikach, a nade wszystko świadomości ekonomicznej Polaków.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia największe fuzje i akwizycje oraz największych doradców na rynku fuzji i akwizycji w I połowie 2000 r.
Obowiązujące zasady prowadzenia akwizycji na rzecz OFE są przyczyną wielu poważnych problemów rynku. Źle prowadzona akwizycja odpowiada w znacznym stopniu za rosnący poziom niezadowolenia z reformy systemu emerytalnego i dezorientację klientów uniemożliwiającą im przede wszystkim identyfikację własnych interesów oraz korzystanie z prawa podejmowania świadomych, niezależnych decyzji, związanych z ich uczestnictwem w systemie. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote The "In-Line" Real-Time Monitoring Station for Production Systems
75%
Artykuł opisuje stanowisko monitoringu "in-line" systemów produkcyjnych, przeznaczone do badań różnych metod akwizycji danych w czasie rzeczywistym, takich jak RFID, kody paskowe, systemy wizyjne itp. Obiektem monitoringu może być laboratoryjny model systemu produkcyjnego lub niewielkie gniazdo produkcyjne. Kamera systemu wizyjnego jest zainstalowana na 3-osiowym manipulatorze, a głowice RFID i skanery kodów paskowych mogą być zainstalowane w dowolnych punktach nad obserwowanym systemem. Zaawansowany sterownik PLC umożliwia sterowanie podsystemami stanowiska i komunikację z różnymi typami sieci przemysłowych i Ethernet. Stanowisko może być nadzorowane za pomocą wyświetlacza z panelem dotykowym HMI lub aplikacji HMI/SCADA zainstalowanej na komputerze PC. Dane pozyskane z podsystemów akwizycji są przechowywane w przemysłowej bazie Historian oraz raportowane i analizowane w oprogramowaniu MES. Stanowisko monitoringu systemów produkcyjnych "in-line" pozwala na prowadzenie badań naukowych oraz zajęć dydaktycznych, uczących wykorzystania nowoczesnych systemów automatycznej identyfikacji.(abstrakt oryginalny)
Realizacja systemu z bazą wiedzy (SBW), który by generował i uzasadniał odpowiedzi na poziomie eksperta, wymaga dokładnej analizy badanego problemu. Analiza ta ma za zadanie odtworzenie wiedzy eksperta na temat sposobu rozwiązywania danego problemu i zapisanie jej w bazie wiedzy systemu. Proces ten jest nazywany akwizycją wiedzy. Dotychczasowe doświadczenia związane z budową SBW pokazują, że bezpośrednie transformacje z języka naturalnego do bazy wiedzy z reguły-kończą się niepowodzeniem. Dlatego naturalne wydaje się podejście, w którym fizyczna implementacja SBW zostaje poprzedzona procesem budowy modelu; modelu, który będzie reprezentował wiedzę eksperta w sposób dla niego zrozumiały i jednocześnie będzie łatwo transformowalny na zapis wymagany przez formalizmy reprezentacji wiedzy. Model wiedzy można traktować jako odpowiednik modelu konceptualnego tworzonego podczas projektowania baz danych [WIEL92 J. Proces modelowania i model wiedzy eksperta stanowią integralną część procesu budowy SBW (...). W niniejszej pracy przyjęto, że planowany system jest budowany na podstawie wiedzy jednego eksperta i że wiedza, którą jest on w stanie wyrazić, jest wystarczająca do prawidłowej pracy systemu. (fragment tekstu)
Zdaniem autorki pomysł odebrania otwartym funduszom emerytalnym prawa sprzedawania produktu i przekazanie tej funkcji instytucji publicznej ZUS jest błędne. To byłaby forma cichego upaństwowienia systemu emerytalnego. Nie należy jej administracyjnie ograniczać, a zwłaszcza wprowadzać zakazu akwizycji.
W pracy przedstawiono prototypowy system akwizycji danych pomiarowych w badaniach magnetycznych lin stalowych. Omawiany sposób gromadzenia i przechowywania wyników pomiarów składa się z urządzenia rejestrującego i części softwarowej, która została umieszczona na serwerze. System został przetestowany w warunkach labolatoryjnych. W artykule omówiono podstawowe możliwości systemu oraz przedstawiono analizę wyników z preprowadzonych testów.(abstrakt oryginalny)
Proces akwizycji związany jest z działalnością komunikacyjną organizacji na rynku w celu zbudowania zindywidualizowanej i spersonifikowanej relacji, której efektem jest możliwość bezpośredniego i osobistego promowania oferty przedsiębiorstwa, udzielania bieżących wyjaśnień oraz demonstrowania walorów produktu. W wielu przypadkach akwizycja jest mylnie utożsamiana wyłącznie z osobistą sprzedażą. W konsekwencji realizowanych działań akwizycyjnych lansujących ofertę powinno dojść do zawarcia transakcji handlowej, co świadczyłoby o skuteczności zachowań werbalnych i niewerbalnych w procesie komunikacyjnym akwizytorów. W opracowaniu przedstawiono istotę akwizycji, omówiono specyficzne elementy związane z werbalną i niewerbalną komunikacją, a także wskazano zasadnicze przyczyny negatywnych opinii i emocji narastających wokół tego typu aktywności promocyjnej(abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia zastosowanie nowoczesnej techniki przechwytywania ruchu trójwymiarowego (ang. motion capture) do rejestrowania ruchów kierowcy, a tym samym ruchów kierownicy. Badania dotyczące artykułu zostały przeprowadzone w laboratorium akwizycji ruchu, przy użyciu narzędzi niezbędnych do symulowania jazdy na wybranej trasie, takich jak: symulator jazdy czy specjalistyczny fotel samochodowy. Rejestracja ruchu odbyła się przy użyciu specjalistycznych kamer działających w bliskiej podczerwieni oraz akcesoriów (markerów) do przechwytywania ruchu obiektów (kierowcy czy kierownicy). Dane uzyskane w wyniku takiego nagrania, w szczególności dane ruchu kierownicy, posłużyły do stworzenia algorytmu wyznaczającego liczby ruchów kierownicy. Dane były pobierane z pliku danych ruchu c3d. Otrzymane wyniki mogą zostać użyte w dalszym etapie do wykrywania potencjalnych zagrożeń podczas jazdy. W artykule przedstawione zostały także zagrożenia, jakie mogą zaistnieć podczas nieprawidłowych ruchów kierownicy, takich jak: nerwowość jazdy czy usterki układu kierowniczego.(abstrakt oryginalny)
W artykule zanalizowano wpływ określonych czynników na rozwój roli odgrywanej przez zagraniczną spółkę zależną w przedsiębiorstwie międzynarodowym. Zbadano wpływ czynników takich jak: otoczenie spółki zależnej, jej zadania, forma własności oraz sposób jej założenia - na rozwój roli, jaką spółka odgrywa w koncernie międzynarodowym. Rolę spółki zdefiniowano jako model złożony z: celu, który spółka realizuje poprzez swą działalność, zadań w ramach łańcucha wartości w całym koncernie oraz geograficznego zasięgu jej działań. Badając 99 spółek zależnych niemieckich przedsiębiorstw międzynarodowych w Polsce, Czechach i Niemczech, stwierdzono, iż sposób wejścia na rynek i cel działalności spółki w znacznym stopniu wpływaj ą na rozwój jej roli. (abstrakt oryginalny)
Fala wrogich przejęć, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 80. ubiegłego stulecia, pozwoliła wypracować całą gamę środków obronnych przed wrogim przejęciem. Niniejsze opracowanie przedstawia typologię różnych sposobów obrony, która stała się udziałem doktryny polskiego prawa handlowego. Ponadto, praca poddaje analizie - pozostające do dyspozycji menedżerów spółek-celów na gruncie prawa polskiego - techniki obrony stosowane na etapie poprzedzającym wystosowanie wrogiej oferty (wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji). W konkluzji artykułu stwierdzono, że wyłącznie kompleksowe użycie wymienionych technik, połączone z działaniami podjętymi już na etapie przejęcia, tj. stworzenie odpowiedniej do potrzeb spółki taktyki obronnej, może przynieść pożądany skutek w postaci zniweczenia planów nieprzyjaznej akwizycji. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł stanowi drugą część opracowania, które poświęcone jest przedstawieniu możliwie dokładnej charakterystyki publicznoprawnych aspektów transakcji nabycia znacznego pakietu akcji banku krajowego oraz rozwiązanie problemów praktycznych, które to problemy pojawiają się przy tego typu transakcjach. W niniejszej części opracowania zostanie scharakteryzowana instytucja sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego, tak w jej ujęciu materialnym, jak i w ujęciu proceduralnym. Przedstawiono także charakterystykę instrumentów nadzoru, z wykorzystaniem których Komisja Nadzoru Finansowego jest uprawniona oddziaływać na nadzorowane podmioty w celu zabezpieczenia efektywnego wykonywania obowiązków związanych z nabywaniem znacznych pakietów akcji banku krajowego. W tej części opracowania sformułowano także uwagi podsumowujące i wnioski. W opracowaniu wykorzystano metodę analizy dogmatycznej oraz analizy ekonomicznej prawa. Przeprowadzona analiza doprowadziła do konkluzji, że przyjęte przez polskiego prawodawcę jest rozwiązaniem efektywnym, które należycie chroni interesy stron transakcji i jednocześnie interes publiczny ogniskujący się w prawidłowym i bezpiecznym funkcjonowaniu rynku bankowego. (abstrakt oryginalny)
Malejąca dynamika sektora sprzedaży bezpośredniej wynika zapewne z profilu działalności większości jej firm. Oferują one bowiem towary ze "średniej" lub nawet z "wysokiej" półki. W warunkach ogólnego osłabienia siły nabywczej Polaków, odbija się to niekorzystnie na efektach zakupów.
Sprzedaż bezpośrednia rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. W ciągu ostatnich sześciu lat wzrosła ponad trzykrotnie. Wyniki finansowe firm zajmujących się handlem docierającym prosto do domu są znacznie wyższe od osiąganych w tradycyjnym handlu detalicznym i hurtowym.
Pomimo eksplozji nowych super- i hipermarketów, wciąż nie zamiera sprzedaż bezpośrednia, która w dawnych czasach nazywana była mianem handlu domokrążnego. Okazuje się, iż przynajmniej czasami celebrowanie transakcji oraz bliski kontakt z klientem nie zastąpią wielkich, po części zautomatyzowanych i bezdusznych centr handlowych.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.