Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Archiving
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule przedstawiono główne możliwości inżynierii odwrotnej. Omówiono narzędzia do odtwarzania geometrii skanowanych elementów. Scharakteryzowano również problemy związane ze skanowaniem różnych struktur materiałów. Zaprezentowano metodę odtwarzania geometrii koła śrutownicy oraz błotnika pojazdu samochodowego. W pracy przedstawiono charakterystyczne wady skanowania światem strukturalnym. (abstrakt oryginalny)
Biuro bez papieru to mit, ale elektroniczna archiwizacja dokumentów (papierowych) wymaga ich przetworzenia na postać cyfrową i zapisania pozyskanych informacji. Prawdopodobieństwo prowadzenia przez firmy własnych archiwów elektronicznych jest niewielkie ze względu na koszty, co może oznaczać, że wkrótce rynek tych usług wzrośnie.
Zarządzanie przechowywaniem danych jest zbiorem zasad i praktyk odnoszących się do fizycznych i logicznych składników systemu przechowywania danych, służących zapewnieniu zasobów pamięciowych w ilości i jakości adekwatnej do potrzeb użytkowników systemu. Logiczne składniki systemu przechowywania danych, które cechują w dużym stopniu zuniformizowane parametry (pojemność, organizacja systemu plików itp.), stanowią jednak tylko pewną abstrakcyjną nadbudowę nad składnikami fizycznymi, na których faktycznie przechowywane są dane, stworzoną dla ułatwienia korzystania z zasobów systemu i zarządzania nim. Różnorodność fizycznych składników systemu przechowywania danych rodzi rozmaite problemy z ich bezkonfliktowym współdziałaniem, a zarządzanie systemem składającym się z dużej liczby elementów, z których każdy wymaga indywidualnego podejścia, staje się niezwykle żmudne.(fragment tekstu)
4
75%
Studenci kierunków informatycznych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego zobowiązani są złożyć wykonane przez siebie prace dyplomowe (licencjackie i magisterskie) w dwóch postaciach - wydrukowanej oraz elektronicznej. Te ostatnie są przechowywane w archiwum Instytutu Informatyki w Zarządzaniu. Najważniejszym przedmiotem archiwizacji jest plik zawierający treść pracy dyplomowej, przy czym zaleca się, by format tego pliku był zgodny z Microsoft Word 6.0. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów, akceptowane są także pliki zapisane w formatach innych wersji programu Word, w kompatybilnym z programem Word formacie Microsoft Rich Text Format, a nawet innych popularnych edytorów tekstu. Z możliwości tej korzysta niewielka grupa studentów(fragment tekstu)
W referacie zaprezentowano zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych. Przedstawiono definicje archiwizacji oraz strategie wykonywania kopii. Każda z nich posiada określone zalety i wady, które wpływają na możliwość ich zastosowania dla określonego przedsiębiorstwa. Przedstawiono również propozycję zabezpieczenia danych w systemach informatycznych baz logistycznych. Zwrócono szczególną uwagę na zapewnienie ciągłości działania przedsiębiorstwa. Wdrożenie harmonogramów wykonywania kopii danych pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa danych przechowywanych na serwerach firmy. (abstrakt oryginalny)
Inwestowanie we własne archiwum nie każdej firmie się opłaca, a z każdym dniem dokumentów przybywa. Rozwiązaniem może być zewnętrzna archiwizacja, czyli powierzenie swoich dokumentów ekspertom, takim jak Archive Management Solutions. AMS w Polsce ma cztery archiwa: w Regułach koło Warszawy, Olsztynie, Poznaniu i Krakowie.
W pracy omówiono opracowany przez autorów Serwer-Archiwizator, który pozwala na efektywne zarządzanie zabezpieczeniem danych w sieciach lokalnych NetWare Novell.
Na polskim rynku usług archiwizacyjnych działa sześć dużych firm. Zainteresowanie tymi usługami rośnie, bowiem długotrwałe przechowywanie dokumentów wymaga klimatyzowanych, dobrze chronionych pomieszczeń. Klientami są banki, firmy, a nawet urzędy państwowe.
Dobrze zorganizowane archiwa radiowe są dziś nie tylko ważną częścią dziedzictwa kulturowego ludzkości, ale też kluczem do sukcesu w zakresie dotarcia do odbiorców, którzy słuchają radia nie tylko w tradycyjnych odbiornikach, jak również są coraz ważniejszym elementem procesu produkcji radiowej. W artykule zostały przedstawione różne przykłady praktyk stosowanych w tym zakresie zarówno przez stacje społeczne w Europie, jak i nienastawione na zysk inicjatywy radiowe w Polsce - koncesjonowane i internetowe stacje studenckie. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zaprezentowanie utworzonego w ramach projektu badawczo-rozwojowego systemu wspomagającego zarządzanie i archiwizowanie dokumentów organizacji. Archiwizacja i zarządzanie dokumentami są zagadnieniami, z którymi stykają się wszystkie przedsiębiorstwa niezależnie od wielkości oraz specyfiki działania. Odpowiednia administracja i kontrola nad przepływem dokumentów w organizacji wpływa na efektywność jej działania. Artykuł ma na celu zaprezentowanie wyników uzyskanych podczas czynnej obserwacji podczas wdrożenia produkcyjnego systemu klasy DMS wykorzystującego technologię RFID. Ponadto zostaną zaprezentowane pozytywne aspekty wdrożenia i omówione wady i zalety systemów klasy DMS. (abstrakt oryginalny)
Zabezpieczenia danych zgromadzonych w formie elektronicznej są coraz doskonalsze, ale i tak zawsze może dojść do ich utraty. Szanse odzyskania utraconych zapisów elektronicznych są jednak coraz większe.W Katowicach znajduje się jedno z najlepszych na świecie laboratoriów odzyskujących dane ze zniszczonych nośników magnetycznych – Ontrack Odzyskiwanie Danych - polski oddział firmy Kroll Ontrack. Firma nie tylko odzyskuje cenne dane, ale może też dostarczać elektronicznych środków dowodowych wymiarowi sprawiedliwości. Rynek usług Data Recovery, Electronic Investigations oraz Kasowania Danych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej jest dopiero w fazie budowy, pozostawiając wiele możliwości zaistnienia na nim dla rodzimych przedsiębiorców. Artykuł opisuje działalność firmy Ontrack Odzyskiwanie Danych.
Omówiono regulacje prawne dotyczące gromadzenia i przechowywania danych w archiwach państwowych. Zwrócono uwagę także na konieczność tworzenia baz danych i innych aplikacji umożliwiających ewidencję posiadanych zbiorów.
W tekście, odwołując się do przykładów współczesnej praktyki artystycznej, skupię się na trzech kwestiach - pierwsza dotyczy pytania o fotografię jako bazę danych wobec tradycyjnego ujmowania medium jako archiwum, druga odnosi się do procesu przeobrażania danych w pamięć, trzecia zaś - do wykorzystania metafory bazy danych w pracach wybranych artystów. (fragment tekstu)
Jednym z ważniejszych etapów badań nad historią i rozwojem przestrzennym miast jest analiza ich archiwalnej kartografii. Historyczne plany są przechowywane w różnych zbiornicach. Przede wszystkim należy tutaj wymienić oddziały Archiwum Narodowego, ale także regionalne muzea i biblioteki. Zdarza się tak-że, że poszukiwane plany są zarchiwizowane poza granicami naszego kraju. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku dokumentacji z okresu kiedy Polska była pod zaborami. Niniejszy artykuł prezentuje analizę historycznej kartografii Szczakowej, ośrodka położonego na terenie zaboru austriackiego - Galicji. W 2 połowie XVIII wieku oraz w wieku XIX na zlecenie władz austriackich opracowano kilka map, które mają fundamentalne znaczenie dla opisywanych studiów. Są to Mapa topograficzna Królestwa Galicji i Londomerii z lat 1779-1783 (w literaturze zwana potocznie mapą Miega, pierwsze zdjęcie wojskowe), Mapa Galicji Zachodniej (tzw. mapa Heldensfelda), Mapa Galicji i Bukowiny z lat 1861-1864 (drugie zdjęcie wojskowe) oraz Mapa Monarchii Austro-Węgierskiej z lat 1869-1887 (trzecie zdjęcie wojskowe). Szczególnie ważne było powstanie tzw. katastrów galicyjskich, czyli Katastrów Gruntowych Galicji (metryka józefińska i me-tryka franciszkańska). Obejmowały one zarówno ośrodki miejskie jak i wiejskie. Na przestrzeni następnych lat często były one często wykorzystywane jako baza do tworzenia kolejnych odwzorowań kartograficznych. Do dzisiaj są cennym źródłem informacji na temat historii i rozwoju przestrzennego dawnych miast galicyjskich. Kwerenda i analiza archiwalnej kartografii w procesie poznania historii rozwoju przestrzennego miast ma pierwszorzędne znaczenie. Wiedza ta może także zostać wykorzystana m.in. w bieżącej polityce konserwatorskiej oraz przy tworzeniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. (abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje proces wdrażania nowego systemu zarządzania dokumentami opartego na intranecie. Projekt Archeo został stworzony dla Kompanii Piwowarskiej SA i znacznie usprawnił pracę firmy na różnych płaszczyznach. Na tyle dobrze sprawdził się on w polskiej firmie, że rozważa się wdrożenie go na globalną skalę w Grupie SABMiller - koncernie, którego częścią jest Kompania Piwowarska.
Produkcja dokumentów pożera masę pieniędzy, nawet do 15 proc. całkowitych kosztów firmy. Korzyścią z eliminacji papieru jest przyspieszenie komunikacji między odbiorcą i producentem.
W raporcie przedstawiono nakłady na informatykę bankową. Archiwizacja dokumentów coraz częściej jest uznawana za jeden z elementów zarządzania firmą.
Celem artykułu jest podjęcie dyskusji na temat zasadności i zakresu lokowania publicznych zasobów informacyjnych w mediach społecznościowych (MS). Artykuł zawiera także analizę wykorzystania MS przez instytucje publiczne. Zwrócono w nim uwagę na problemy związane z archiwizacją zasobów informacyjnych na profilach w MS. Przedstawiono też zagrożenia wynikające z wykorzystania MS, a także wyniki badań świadomości studentów SGH i UŁ na temat istnienia administracji państwowej w przestrzeni społecznościowej.(abstrakt autora)
Celem artykułu jest przedstawienie i ocena projektowego charakteru finansowania oraz działalności archiwów społecznych przestudiowanych w ramach projektu badawczego pt. "Archiwa społeczne w Polsce - wielokrotne studium przypadku" [Wiśniewska-Drewniak 2016]. Badanie to miało na celu stworzenie opisu sześciu archiwów społecznych. Szczególnie ważne było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, jak funkcjonują istniejące obecnie w Polsce archiwa społeczne. Zakres badania obejmował takie zagadnienia, jak: powody powstania i cele istnienia zbadanych archiwów, sposoby gromadzenia, przechowywania, opracowywania i udostępniania zasobów archiwalnych oraz ich charakterystyka, działania podejmowane przez archiwum, jego otoczenie, sposoby finansowania, pracownicy, plany na przyszłość i problemy. Zarządzanie projektowe nie stanowiło więc w badaniu odrębnego, zdefiniowanego już na początku problemu badawczego. W trakcie analizy okazało się jednak, że wpływ projektowego sposobu finansowania na istnienie i działanie archiwum powtarza się i jest obserwowany w przypadku wszystkich zbadanych inicjatyw, choć może mieć różny charakter. (fragment tekstu)
Współczesne media są wielokanałowe i masowe, operują słowem, pismem, dźwiękiem i obrazem. W XX wieku stały się trwałym elementem składowym życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Ogół ich właściwości zmienia człowieka i jego świat. Jedną z licznych konsekwencji tego stanu rzeczy był rozwój badań naukowych z zakresu mediów. Artykuł jest próbą wskazania na niezbędność wykorzystania źródeł w badaniach medioznawczych, à także przedstawienia stanowiska autora w niektórych kwestiach z zakresu metodologii, pojęć oraz czynników wpływających na kształt i funkcjonowanie mediów. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.