Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Assistance services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule omówiono rynek usług assistance w Polsce. Przedstawiono powiązanie usługi assistance z ubezpieczeniami komunikacyjnymi, ofertę w systemie direct, koszty dodatkowej ochrony w razie awarii.
W 2012 r. z usług pomocowych skorzystało już ponad 1,2 mln polaków, podczas gdy w 2011 r. było ich 900 tyś. W 2012 r. po raz pierwszy w historii tej branży liczba klientów, którym udzielono pomocy, przekroczyła milion. Assistance stało się tym samym w Polsce po raz pierwszy usługą dla milionów. (fragment tekstu)
Mimo, iż historia ubezpieczeń sięga początków naszej cywilizacji, historia "assistance" wydaje się w porównaniu z nimi być bardzo krótka. Wynika to z faktu, iż powstanie i rozwój tych usług umożliwił dopiero postęp w Sprawnej komunikacji na duże odległości - błyskawiczne i tanie połączenia telefoniczne i przesyłu danych, z i do każdego zakątka na świecie. Pierwotną przyczyną powstania usług assistance, czyli kompleksowej usługi świadczenie pomocy ludziom, przez całą dobę i na całym świecie - było ich powiązanie z ubezpieczeniami kosztów leczenia za granicą oraz ubezpieczeniem komunikacyjnymi. Wraz z rozwojem rynku turystycznego oraz wzrastającą liczbą ludzi podróżujących zarówno dla przyjemności jak i w interesach, towarzystwa ubezpieczeń oferowały odpowiednie rodzaje ubezpieczeń, gwarantujących nie tylko pokrycie kosztów leczenia za granicą, ale również bezpośrednią opiekę oraz nadzór nad leczeniem i podczas transportu do kraju. Dla zakładu ubezpieczeń niemożliwe jest kontrolowanie kosztów w bardzo odległych miejscach, np. dla francuskiej firmy ubezpieczeniowej niewiele mówi kwota 15 000 PLN za hospitalizację, zwłaszcza bez dodatkowej wiedzy, jakie były okoliczności hospitalizacji, jaka była diagnoza, jakie zastosowano leczenie, czy też, czy koszt złomowania lub holowania samochodu uszkodzonego wskutek wypadku odzwierciedla poziom rynkowy. stance są wyznaczane przez samego człowieka (w rozumieniu grupy klientów, oczywiście). Klient sam, świadomie czy też nie, wprowadza się w sytuacje, w których ww. ryzyka istnieją. Drugi ograniczeniem jest ilość pieniędzy, która dana jednostka skora jest za taką ochronę zapłacić w postaci składki ubezpieczeniowej, której wysokość jest przecież skrupulatnie analizowana przez każdy zakład ubezpieczeń. (fragment tekstu)
Organizator wypoczynku zagranicznego jest zobowiązany do zawarcia na rzecz swoich klientów ubezpieczenia obejmującego koszty leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków.
Bankowość spółdzielcza stoi dziś przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest poszerzenie oferty produktowej o bancassurance. Przedstawiono analizę sytuacji banków spółdzielczych na rynku oraz zachowań konsumentów na rynku usług bancassurance.
Jeśli zastanawiamy się, jak wygląda lista życzeń i uwag klientów banków, to możemy być pewni, że liczba wątpliwości czy zastrzeżeń nie będzie mała. Zapytani przez ankieterów skarżą się na ogół, że są niezadowoleni ze współpracy z bankiem, który prowadzi ich rachunek osobisty i tu wskazują na wysokość cen i jakość obsługi. Często skarżą się też na zbyt małą ich zdaniem liczbę placówek oraz ubogą ofertę dodatkową. Tego ostatniego elementu nie należy pomijać, bo jak zajrzymy do raportu AC Nielsen, to dla 62 proc. respondentów dołączenie do zwykłej oferty finansowej usług typu assistance ma pozytywny wpływ na ocenę banku. Czy zatem pakiety ubezpieczeniowe są dziś tym, co może być kartą przetargową w walce o klienta, toczoną między poszczególnymi centralami banków? (fragment tekstu)
Od startu bancassurance w Polsce mija dwadzieścia lat. Artykuł zawiera analizę sytuacji sektora bancassurance w naszym kraju oraz prognozy dotyczące dalszego rozwoju tego typu usług. Zwiększająca się świadomość finansowa Polaków pozwoli na systematyczne poszerzanie i uatrakcyjnianie palety ubezpieczeń oferowanych przez banki. Obok produktów ubezpieczeniowych powiązanych z usługami bankowymi rozwijać sie będą również ubezpieczenia i usługi assistance oferowane przez banki jako samodzielne produkty.
W 2007 r. wartość polskiego rynku bancassurance sięgnęła 12 mld zł., co oznacza 50-procentowy wzrost w porównaniu z 2006 r. W Unii Europejskiej średni wskaźnik dystrybucji ubezpieczeń życiowych przez banki wynosi dziś ok. 35 proc, w Polsce ten odsetek jest obecnie o ok. 10 punktów proc. niższy. Przedstawiono analizę zachowań konsumentów na rynku usług bancassurance w Polsce.
Obecnie światowy rynek assistance obchodzi czterdziestolecie swego istnienia. Chociaż od tego czasu wiele się zmieniło, pojawili się na nim nowi uczestnicy, wzrósł zakres świadczeń oraz liczba krajów, gdzie instytucja ta funkcjonuje, idea assistance nie uległa zmianie. Wystarczy jeden telefon, aby cała machina w krótkim czasie została uruchomiona. Jeden z ważniejszych produktów tego sektora to assistance samochodowy i polisa podróżnego.
Początkowo pojęciem "ubezpieczenia transportowe" obejmowano tylko ubezpieczenie środka transportowego (casco) oraz przewożonego ładunku (cargo). Dopiero w wieku XX - w związku z rozwojem młodszych gałęzi transportu i komunikacji: transportu samochodowego oraz indywidualnej lokomocji, a także lotnictwa - rozwinęły się ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody wynikłe w związku z ruchem tych środków transportu i komunikacji, jak również ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NW) - w związku z ruchem tych środków. Ostatnio w międzynarodowej komunikacji samochodowej rozwija się nowe ubezpieczenie pt. " Assistance", zapewniające pomoc techniczną oraz medyczną w razie wypadku za granicą. Tak więc obecnie pojęcie "ubezpieczeń transportowych " ma szerszy zakres znaczeniowy, zgodny z tendencją rozwojową transportu i komunikacji.(abstrakt oryginalny)
Usługa assistance jest naturalnym dopełnieniem ubezpieczenia, gwarantującym ubezpieczonemu komfort i realną pomoc wtedy, kiedy najbardziej jest ona potrzebna. Kanałem jej dystrybucji są banki, pozyskujące w ten sposób lojalność klientów, a także dodatkowe dochody. Dlatego też mianem bankassistance określa się usługi assistance dedykowane bankom, dołączone do ich produktów - rachunków bankowych, kart kredytowych, kredytów hipotecznych. W artykule przedstawiono korzyści wynikające z włączenia tej usługi do oferty banku. Omówiono także rozwój światowego oraz polskiego rynku assistance.
12
67%
Dynamiczne zapotrzebowanie na przewozy drogowe różnego rodzaju towarów spowodowało gwałtowny wzrost liczby przedsiębiorstw eksploatujących różnego rodzaju pojazdy samochodowe. W praktyce spotykamy przedsiębiorstwa prywatne, państwowe, spółdzielcze eksploatujące co najmniej 5 pojazdów mechanicznych zwane flotami samochodowymi. Celem artykułu jest zaprezentowanie nowoczesnych metod zarządzania flotami pojazdów samochodowych ciężarowych i dostawczych. Stawiamy tutaj tezę, ze ciężarówki są dostępne praktycznie na bieżąco. W artykule opisujemy nowoczesne metody zarządzania takie jak: komputery pokładowe, ogumienie, GPS, assistance, karty paliwowe, systemy rozliczeń finansowych. Zwracamy uwagę na ubezpieczenia towarzyszące flotom samochodowym.(abstrakt oryginalny)
Usługi assistance (ang. pomoc) pojawiły się w Polsce niedawno, choć w wielu krajach europejskich są już standardem. Usługi assistance zyskują coraz większą popularność. Oferują je najczęściej banki i towarzystwa ubezpieczeń razem z produktami. Usługi z grupy assistance obejmują różnorodne świadczenia, od udzielania pomocy technicznej w przypadku awarii samochodu, poprzez wezwanie pomocy medycznej, hydraulika, elektryka, po zablokowanie kart płatniczych czy karty SIM wraz z telefonem komórkowym. Wspólną cechą assistance jest to, że poszkodowany zgłasza zdarzenie pod numer telefonicznego centrum alarmowego, które od tego momentu "przejmuje pałeczkę" i zajmuje się organizacją pomocy.
W artykule omówiono usługi assistance, ich rodzaje oraz to co oferują. W Polsce najbardziej dostępne są usługi assistance oferowane do lub w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych, które gwarantują natychmiastową pomoc w razie wypadku. Popularnością cieszą się także tzw. assistance domowe, które zapewnia pomoc w nagłych sytuacjach - awarii, kradzieży, włamaniach.
Bank
|
2015
|
nr 3
124
W roku 2014 niemal 1,8 mln Polaków skorzystało z usług assistance. Popularność tych usług rośnie z roku na rok. Liczba osób korzystających ze wsparcia podczas nieoczekiwanych zdarzeń losowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła o blisko 60%. To zasługa banków i ubezpieczycieli, najczęściej dodających te usługi do swoich produktów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Nielsen Polska, w 2014 r. 93% dorosłych rodaków posiadało produkty ubezpieczeniowe lub bankowe. Spośród nich prawie co dziesiąty skorzystał z dołączonego do tych produktów pakietu assistance. (abstrakt autora)
Artykuł jest syntezą rozważań na temat bancassurance, perspektyw rozwoju oraz współpracy firm ubezpieczeniowych i assistance z bankami oraz trendów produktowych w tym sektorze. A każda firma assistance, pragnąca liczyć się na rynku musi skutecznie zabiegać o klienta bankowego. Spośród firm posiadających masowe portfele właśnie banki i ubezpieczycieli zalicza się dziś do najważniejszych dla podmiotów sektora usługodawców pomocowych. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.