Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Audycje radiowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W tym opracowaniu omówiliśmy tylko niektóre problem statystyczne związane z organizacją, zbieraniem głosów, wynikami i dynamiką zmian na Liście Przebojów Trójki. (fragment tekstu)
Mówiąc do mikrofonu w studiu radiowym, należy wyobrazić sobie, że po drugiej stronie słucha tylko jeden człowiek, podpowiadają młodym adeptom doświadczeni radiowcy. To zbliża autora i słuchacza, ułatwia stworzenie bardzo ważnej i potrzebnej w radiu intymności. Pomaga również pracować nad zdolnością przewidzenia antycypowanych reakcji słuchaczy. Refleksja nad tym, w jaki sposób to , o czym mówi nadawca, wpływa na drugiego człowieka, czyli odbiorcę, jest konieczna od samego początku tworzenia programu.(fragment tekstu)
Niniejszy artykuł opisuje pierwsze próby regulacji radiofonii w Stanach Zjednoczonych. Radio już w latach trzydziestych stało się w Ameryce zjawiskiem masowym. Początkowo wykorzystywane było ono w znacznej mierze dla realizacji celów oświatowych, jednak z czasem stacje radiowe przybrały przede wszystkim charakter komercyjny. Proces ten budzi! wiele kontrowersji i miał wpływ na kształt unormowań prawnych w tej dziedzinie. (abstrakt oryginalny)
Celem tekstu jest analiza modelu komunikacji z patronami Radia 357 - internetowej stacji radiowej finansowanej przez słuchaczy przy wykorzystaniu patronatu cyfrowego. Metodologia: dokonano jakościowej analizy treści znajdujących się na forum dla patronów rozgłośni. Na materiał empiryczny złożyło się 200 postów stacji, 21 081 komentarzy patronów oraz nagrania filmowe trwające łącznie 1050 minut. Analiza objęła okres od października 2020 r. do stycznia 2022 r. Wyniki i wnioski: przeprowadzona analiza wskazuje, że model komunikacji Radia 357 jest silnie uwarunkowany przez sposób finansowania rozgłośni. Stacja równolegle komunikuje się ze wszystkimi słuchaczami (za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych) i moderuje odrębne fora dla najbardziej zaangażowanych patronów. Komunikacja wynika częściowo z indywidualnego modelu przyjętego przez rozgłośnię, częściowo zaś z ram i narzędzi narzuconych przez techniczne uwarunkowania platformy crowdfundingowej, na której prowadzona jest zbiórka. Wartość badawcza: analiza dostarcza wiedzy na temat charakterystyki oraz mocnych i słabych stron opisywanego modelu komunikacji. Co szczególnie ważne, zważywszy na ostatnie dekady dynamicznego rozwoju radiofonii, model ten istotnie różni się od dotychczasowego sposobu komunikowania tradycyjnych stacji radiowych.(abstrakt oryginalny)
5
75%
W artykule zaprezentowano naukowe poglądy na to, w jaki sposób tradycyjne stacje radiowe dobierają muzykę nadawaną na antenie. Zanalizowano nowy typ internetowej stacji radiowej - Last.fm, koncentrując się na sposobach monitorowania muzycznych preferencji słuchaczy i wykorzystywania zdobytej w ten sposób wiedzy do kształtowania repertuaru muzycznego stacji. W końcowej części tekstu porównano Last.fm ze sklepami oferującymi pliki muzyczne oraz podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy Last.fm ma szansę na odniesienie sukcesu jako serwis subskrypcyjny(abstrakt oryginalny)
W związku z wprowadzeniem obowiązku rejestrowania audycji radiowych zaistniała potrzeba stworzenia systemów do rejestrowania audycji radiowych oraz informacji umożliwiających dogodne i szybkie przeszukiwanie zarejestrowanych audycji pod katem wybranych cech. W prezentowanym artykule są opisane aplikacje tworzące system do rejestrowania i przesłuchiwania zarejestrowanych fragmentów programu radiowego. Opisane jest działanie aplikacji serwera rejestrującej audycje oraz wybrane algorytmy aplikacji klienta dotyczące wyszukiwania odpowiednich plików dźwiękowych niezbędnych do odtwarzania wybranych fragmentów audycji radiowych. (abstrakt oryginalny)
Prof. Walery Pisarek, przewodniczący jury Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego DYKTANDO, powiedział w jednym z wywiadów, że to wydarzenie mające początek w radiu stanowi pewien paradoks. "Radio może się bawić w poprawność wymowy, a nie pisania (...), to tak jak gdyby gazety prowadziły konkurs poprawnej wymowy". Wybitny polski językoznawca, który poświęcił wiele lat swojego życia temu ortograficznemu przedsięwzięciu, był przekonany, że indywidualność jego Autorki sprawiła, iż "nie całkiem stosowny środek komunikowania nie przeszkodził imprezie w odniesieniu sukcesu". Natomiast sama Twórczyni nie miała wątpliwości, że radio to znakomite miejsce dla dyktanda. W rozdziale przedstawiono je jako narzędzie komunikacji od pierwszych lat swojego istnienia dające asumpt do działania ludziom, którzy realizowali rzeczy niezwykłe. Ich dzieła stanowiły nie tylko o rozwoju tego medium masowej komunikacji, lecz pełniły także funkcję integrującą, kulturotwórczą i prospołeczną. W historii Radia Katowice nie brak przykładów, nazwisk osób, dla których to, co niemożliwe, stawało się wyzwaniem i tym samym było możliwe i wykonalne. Krystyna Bochenek należała do takich osobowości, a DYKTANDO jest jednym z najważniejszych jej radiowych dzieł. (abstrakt oryginalny)
22 czerwca 1941 roku III Rzesza zaatakowała ZSRS. Niekorzystny dla Armii Czerwonej obrót zmagań militarnych na froncie wschodnim spowodował, że działające w państwie sowieckim od 1919 roku struktury Międzynarodówki Komunistycznej (MK) zostały przeniesione w październiku 1941 roku z Moskwy do Ufy1 i Kujbyszewa, przy czym niektóre z nich nadal pozostały w stolicy ZSRS. Po agresji Niemiec na Związek Sowiecki zaistniała potrzeba prowadzenia intensywnej pracy propagandowej. (fragment tekstu)
Nawet pobieżna charakterystyka radiofonii katolickiej w Polsce uzmysławia bogactwo i różnorodność tego zjawiska. Programy katolickie w języku polskim nadawane są na wszystkich zakresach częstotliwości, przez stacje o zasięgu transkontynentalnym, ogólnokrajowym, regionalnym, lokalnym i środowiskowym, przez nadawców publicznych, społecznych i prywatnych. Radio katolickie bywa finansowane z abonamentu, dobrowolnych składek albo działa na zasadach komercyjnych; ma charakter amatorski, półprofesjonalny albo profesjonalny, a pod względem programowym można w odniesieniu do niego wyróżnić całe spektrum fonnatów, od radia modlitewnego aż po dynamiczne radio rozrywkowe. Reasumując: stan polskiego radia katolickiego na początku XXI wieku jest zadowalający i istnieją szanse na dalszy jego rozwój. (fragment tekstu)
Jeszcze pięć lat temu w Lublinie nadawało swoje programy kilka samodzielnych, lokalnych i regionalnych stacji radiowych. Dziś, oprócz publicznego Radia Lublin, na lubelskim rynku mediów elektronicznych istnieją tylko dwie lokalne rozgłośnie radiowe: Radio Puls, które należy do spółki Multico, oraz uniwersyteckie Radio Centrum. Pozostałe stacje należą do dużych sieci. Katolickie Radio Lublin do Radia Plus, a Rytm podpisał porozumienie programowe z warszawską Eską, funkcjonując na rynku pod nazwą Radio Eska-Lublin. Z Lublina nadaje swój program także publiczna Telewizja Lublin. Z kolei w Chełmie istnieje lokalna rozgłośnia radiowa Radio BON TON, a w Zamościu Radio FAN FM i Katolickie Radio Zamość. Radio Lublin, jako samodzielna rozgłośnia, funkcjonuje od 1994 roku i specjalizuje się w reportażu społecznym, sprawach wsi i kultury. Organizuje festyny, będące coroczną pozycją w kalendarzu kulturalnym regionu. W ich ramach występował m.in. Kabaret OTTO i zespół Boney M. Jako rozgłośnia publiczna Radio Lublin współorganizuje i promuje festiwale, wystawy, koncerty, seminaria, a także wydawnictwa. Na antenie systematycznie ukazują się audycje poświęcone tematyce kulturalnej: "Miniatury muzyki poważnej", "Godzina muzyki i myśli", "5 minut z książką", "Okienko literackie", "Spotkania z muzami", "Informator kulturalny". (fragment tekstu)
Prezentowany artykuł koncentruje się na zagadnieniach roli radia do powszechnego odbioru w międzywojennej Polsce - czyli, według ówczesnego nazewnictwa zaczerpniętego wprost z języka angielskiego, broadcastingu. W kręgach zaangażowanych w sprawy rozwoju rodzimej radiofonii w pierwszej połowie lat dwudziestych krystalizowały się dwa podstawowe modelowe ujęcia funkcjonowania radia dla mas. Społeczny ruch radiofilów promował koncepcję radia jako instytucji ideowej, służebnej wobec państwa i obywateli. Kręgi biznesowe natomiast traktowały radio jako przedsięwzięcie głównie komercyjne, mimo że nie wyrzekały się misji społecznej. Z obu nurtów wyłonili się liderzy, którzy odegrali ważną rolę w rywalizacji o koncesję radiową. Zygmunt Chamiec, założyciel Towarzystwa Polskie Radio, oparł się w tym celu przede wszystkim na wpływowych osobach ze sfer przemysłowych i politycznych. Stanisław Odyniec zmobilizował zaś społeczny ruch pasjonatów radia, amatorów i profesjonalistów branży radiotechnicznej i dziedzin pokrewnych. To środowisko z sukcesem współtworzyło eksperymentalne radio uruchomione przez Polskie Towarzystwo Radiotechniczne, zapisując się tym samym w historii jako pionierzy polskiego broadcastingu.(abstrakt oryginalny)
Odmienność stylu radiowej pracy charakteryzuje podział dziennikarzy na: reporterów, sprawozdawców, komentatorów, serwisantów, prezenterów itd. Wyraża się ona również w rozgraniczeniu na reportażystów i reporterów. Stacja radiowa jest interesującym przykładem redakcji rozumianej jako jednostka, która stwarza warunki do przygotowywania materiałów do publikacji. Jednak powstają w niej nie tylko programy informacyjne i publicystyczne, ale także formy o charakterze artystycznym, utwory nowatorskie i dźwiękowe narracje. Intencją autorki jest wskazanie złożoności pracy zespołu dziennikarzy radiowych i wymagań, jakie stwarza nieodzowna w budowaniu przekazu radiowego technologia. (abstrakt oryginalny)
Wychodząca w latach 1985-1989 "Solidarność Radia i Telewizji" jest tworem na pograniczu prasy i mediów elektronicznych. Z jednej strony mamy do czynienia z dokumentem drukowanym, z drugiej jednak, co nietypowe, redakcja i autorzy związani byli wcześniej niemal wyłącznie ze słowem mówionym - wszyscy kiedyś pracowali w Komitecie do Spraw Radia i Telewizji. Pracowali, ponieważ po wprowadzeniu stanu wojennego zostali pozbawieni stanowisk i wyrzuceni z pracy z wilczym biletem, który uniemożliwiał im podjęcie zawodu w następnych latach. Duch dziennikarstwa ich jednak nie opuszczał. Wielu zaczęło publikować w wychodzących w kraju podziemnych pismach, inni zakładali je na własną rękę. Tak było w wypadku redakcji "Solidarności Radia i Telewizji". Analiza treści pisma przynosi czytelnikowi subiektywny przegląd wydarzeń końca epoki PRL. W artykułach starano się także dawać odpór propagandowym działaniom radia i telewizji drugiej połowy lat 80. Nie brakowało także przepełnionych goryczą wspomnień. Autorzy nie ukrywali, że weryfikacja dziennikarzy w stanie wojennym była dla nich traumatycznym przeżyciem. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Tradycyjne media (prasa, radio, telewizja) jako źródła wiedzy rolniczej
51%
Celem opracowania jest ocena roli mediów tradycyjnych (prasy, radia i telewizji) w przekazywaniu wiedzy rolniczej. Współczesne media scharakteryzowano na tle historii ich rozwoju na ziemiach polskich od końca XIX w. Na podstawie badań własnych i zebranych opracowań przedstawiono zakres i tematykę czasopism oraz audycji radiowych i telewizyjnych funkcjonujących na rynku w latach 2010-2012.(abstrakt oryginalny)
W Polsce autonomiczne audycje w pełni tworzone przez marki to jeszcze przestrzeń niezagospodarowana. Jednakże pierwszą jaskółką zmiany w tym obszarze jest intensywnie rosnąca popularność podcastów. W roku 2019 Polska uplasowała się na szóstym miejscu w kategorii najszybciej rozwijających się rynków podcastowych na świecie. Największe marki w kraju wciąż jednak nie współpracują komercyjnie z autorami podcastów. Tymczasem element ten stanowić może atrakcyjne narzędzie employer brandingowe, świadomie budujące pozycję danej marki. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.