Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Audyt logistyczny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule zaprezentowano wyniki badań które zaowocowały opracowaniem koncepcji modelu audytu logistycznego w przedsiębiorstwach rolnych. (abstrakt oryginalny)
Audyt procesów logistycznych to ważny element współczesnego zarządzania przedsiębiorstwami międzynarodowymi. To mechanizm weryfikujący jakość realizowanych procesów w przedsiębiorstwie. Audyt jest swoistego rodzaju potwierdzeniem wymagań, jakie oczekują partnerzy biznesowi i które należy spełnić, aby móc nawiązać współpracę biznesową. Artykuł posiada charakter teoretyczno-empiryczny i stanowi wprowadzenie do przedstawionej problematyki, wymagającej dalszych pogłębionych badań. Artykuł to studium przypadku analizujący audyt logistyczny, który został przeprowadzony w przedsiębiorstwie branży motoryzacyjnej. (abstrakt oryginalny)
Postępująca integracja przedsiębiorstw w łańcuchach dostaw oraz rozwój systemów informatycznych wspomagających zarządzanie tym łańcuchem determinują poszukiwanie nowych, opartych na naukowych podstawach, metod oceny systemu logistycznego przedsiębiorstw funkcjonujących w tak zdefiniowanych realiach. Nowatorskie i oryginalne rozwiązania zawarte w metodyce Audit 9 A stanowić mogą dopełnienie powszechnie stosowanych w praktyce metod oceny ekonomicznej i logistycznej przedsiębiorstwa. Wieloaspektowa i wielokryterialna ocena przedsiębiorstwa, połączona z przekrojową analizą uzyskanych informacji, pozwala na przeprowadzenie procesu wnioskowania opartego na mierzalnych cechach i weryfikowalnych miernikach, co wsparte badaniem rachunku kosztów logistycznych jest istotnym elementem wyróżniającym proponowaną metodykę audytu logistycznego. Celem niniejszego opracowania jest próba holistycznego przedstawienia głównych założeń proponowanej metodyki Auditu 9A, powstałej na bazie wieloletnich doświadczeń w przeprowadzaniu audytów przedsiębiorstw zorientowanych logistycznie. Rozważania zamyka przedstawienie case study z audytu przeprowadzonego proponowaną metodą 9A z uwzględnieniem oceny jego przydatności.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Mapa ryzyka jako narzędzie analityczne wspomagające zarządzanie ryzykiem
75%
Przedmiotem publikacji jest budowa mapy ryzyka w oparciu o audyt logistyczny i rejestr ryzyka. Opisana została procedura stworzenia mapy ryzyka na podstawie przykładowego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Metoda badań opierała się na obserwacji i współpracy z przedsiębiorstwem oraz wywiadu z pracownikami oraz dyrekcją spółki. Uzyskane dane umożliwiają przeprowadzenie analizy ryzyka oraz efektywne zarządzanie ryzykiem. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Rola audytu w usprawnianiu systemu logistycznego przedsiębiorstwa
75%
W artykule przedstawiono rozważania dotyczące audytu logistycznego, który coraz częściej wykorzystywany jest jako instrument umożliwiający doskonalenie systemu logistycznego, poprzez wskazanie przyczyn powstawania zakłóceń i ustalenie kierunków usprawnień systemu. Wyniki audytu logistycznego stanowią źródło poprawy w zakresie redukcji kosztów i poprawy poziomu obsługi logistycznej. W artykule zaprezentowano pojęcie i istotę audytu logistycznego, a także wskazano na możliwe obszary jego zastosowania. Podsumowanie stanowi propozycja procedury audytu logistycznego dla przedsiębiorstwa przemysłowego.(abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano przykład audytu logistycznego, pochodzący z własnej praktyki autora. Audyt wykonywany był w ramach studium przedprojektowego intensyfikacji systemu logistycznego firmy i dotyczył centrum dystrybucyjnego w branży elektronicznej. Identyfikacja, analiza i ocena dokonana w ramach audytu koncentrowała się na sprawdzeniu możliwości wzrostu potencjału magazynowego, mierzonego pojemnością i dobowym przepływem ładunków przez centrum.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Logistic's Strategy of the Corporation
75%
In the article there is characterised logistic strategy as a part of organisotial strategy. Logistic strategy has their own specifications however it must be helpful to interprate the vision and strategy of company. (original abstract)
W artykule zaprezentowano wybrane zagadnienia audytu ze szczególnym uwzględnieniem procesów przemieszczania. Część pierwsza artykułu została poświęcona teoretycznym podstawom audytu. W części drugiej przedstawiono w sposób bardzo szczegółowy przebieg wewnętrznego audytu systemu logistycznego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Przedstawiono także możliwe skutki zidentyfikowanych nieprawidłowości oraz propozycje udoskonaleń analizowanych procesów. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono wyniki badań weryfikujących ocenę potrzeby zastosowania koncepcji audytu logistycznego dla przedsiębiorstw rolnych. Określono istotę koncepcji zarządzania logistycznego ze względu na specyfik produkcji rolnej. Przedstawiono rodzaje i stan stosowania rozwiązań logistycznych oraz wskazano na potrzebę stosowania koncepcji audytu logistycznego w tego typu przedsiębiorstwach.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Audyt wybranych obszarów logistyki przedsiębiorstwa produkcyjnego
63%
W artykule przedstawiono zagadnienia audytu wybranych obszarów logistyki przedsiębiorstwa produkcyjnego. Część pierwsza zawiera teoretyczne podstawy audytu logistycznego, w szczególności audytu wewnętrznego i zewnętrznego. W części drugiej przedstawiono przebieg audytu logistycznego przedsiębiorstwa produkcyjnego prowadzonego przez autorów niniejszego artykułu na zapotrzebowanie właściciela przedsiębiorstwa. Celem niniejszego artykułu jest analiza zasad prowadzenia audytu wybranych procesów logistycznych na przykładzie przedsiębiorstwa produkcyjnego. Aby osiągnąć założony cel badawczy, zastosowano metodę case study. Z przeprowadzonego badania wynika, jak istotnym dla usprawniania efektywności działania przedsiębiorstwa jest trafne zidentyfikowanie "wąskich gardeł" i słabości funkcjonowania przedsiębiorstwa w zakresie komunikacji i precyzyjnego określenia obszarów odpowiedzialności oraz uprawnień pracowników i działów odpowiadających bezpośrednio za realizację zamówień klientów. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Budowa rejestru ryzyka z wykorzystaniem audytu logistycznego
63%
Artykuł przedstawia schemat budowy audytu logistycznego oraz bazującego na nim rejestru ryzyka. Umożliwia to organizacji identyfikację sytuacji niebezpiecznych związanych z procesami logistycznymi. Istotną kwestią podczas przeprowadzania audytu logistycznego jest wybór odpowiedniego czasu oraz terminu. Podmiot gospodarczy uzyska wiarygodniejsze wyniki, jeżeli audyt będzie przeprowadzany cyklicznie, w różnych porach roku. Rejestr ryzyka, zrealizowany na podstawie wyników uzyskanych z audytu logistycznego, ukazuje wyczerpujący obraz rzeczywistości oraz definiuje zagrożenia. (fragment tekstu)
12
Content available remote Audyt procesu logistycznego w firmie Stora Enso Poland S.A.
63%
Celem artykułu jest przedstawienie audytu procesu logistycznego na przykładzie przedsiębiorstwa. Na podstawie analizy wybranego do tego celu przedsiębiorstwa Stora Enso zostaną omówione następujące zagadnienia: 1. Krótki opis firmy, schemat organizacyjny, główne produkty, rodzaj produkcji, rynki, klienci. 2. Schemat systemu logistycznego. 3. Opis szczegółowy wybranego procesu logistycznego - lista operacji, wymagania jakościowe dotyczące operacji. 4. Obszar audytu wybranego procesu logistycznego - termin i przebieg audytu, skład zespołu audytorów. 5. Pytania audytowe. (fragment tekstu)
Celem audytingu logistycznego jest rozpoznanie przyczyn nieprawidłowości występujących w działalności logistycznej przedsiębiorstwa oraz wskazanie sposobów ich likwidacji. Metoda ta polega na analizie systemu logistycznego firmy oraz jej otoczenia w celu zidentyfikowania słabości logistyki i wskazania sposobów jej racjonalizacji w badanej jednostce.
W artykule przedstawiono wyniki badań, które miały na celu określenie roli audytu logistycznego w działalności przedsiębiorstw rolnych. Zaprezentowano również koncepcję modelu takiego audytu. Zaproponowana koncepcja poparta na istotnym znaczeniem audytu logistycznego potwierdziła konieczność stworzenia w przyszłości praktycznej metodyki zastosowania audytu logistycznego w przedsiębiorstwach rolnych. (abstrakt oryginalny)
15
63%
Celem artykułu jest uporządkowanie i upowszechnienie wiedzy dotyczącej przygotowania i realizacji procesu audytu logistyki w przedsiębiorstwie handlu detalicznego wielkopowierzchniowego (PHD/W), co ma zapewnić wymierny efekt wszystkim stronom zainteresowanym w postaci racjonalizacji i zwiększonej efektywności podejmowanych działań w zakresie kontroli procesów logistycznych. Podejmowane działania zmierzają do udzielenia odpowiedzi na pytanie: jak przebiega procedura audytu logistyki w badanych przedsiębiorstwach? Powyższe pytanie, stanowiące istotę problemu badawczego, można rozbić na pytania szczegółowe odnoszące się do celu realizacji procedury, jej etapów i zadań, metody przeprowadzenia, kryteriów oceny, stosowanych dokumentów oraz osób odpowiedzialnych i wykonawców. Realizacja przyjętego tematu i celu artykułu odbywa się poprzez: ustalenie aktualnego stanu wiedzy w zakresie przeprowadzenia audytu operacyjnego; identyfikację i charakterystykę systemu logistycznego PHD/W; charakterystykę procedury audytu logistyki w PHD/W. Zastosowane metody badawcze to krytyczny przegląd literatury przedmiotu oraz obserwacja bezpośrednia. (fragment tekstu)
Zasadniczym celem audytu logistycznego jest merytoryczne wspieranie podejmowanych decyzji. W przeciwieństwie do innych instrumentów logistycznych, posiadających również funkcję wsparcia decyzyjnego, audyt logistyczny przejmuje dodatkowo zadania analizy diagnostycznej, która może dotyczyć zarówno całego łańcucha dostaw, jak i określonych ogniw dla indywidualnych przypadków.
W artykule wykazano, iż istnieją w łańcuchach dostaw warunki do kreowania i kumulowania jakości. Zaprezentowano ogólną charakterystykę łańcucha dostaw. Omówiono zwiększenie płynności i rolę zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw. Przedstawiono inicjatywy zwiększania bezpieczeństwa międzynarodowych logistycznych łańcuchów dostaw, wdrażanie systemów jakości, zmiany w normie ISO 9001:2008 oraz audit logistyczny.
Artykuł przedstawia wyniki audytu podsystemu zamówień przeprowadzonego w przedsiębiorstwie usługowym. Podsystem zarządzania zamówieniami stanowi podstawowe narzędzie, za pomocą którego nabywca i sprzedawca przekazują sobie informacje związane z poszczególnymi zamówieniami. Efektywne zarządzanie zamówieniami jest kluczem do sprawności operacyjnej firmy i usatysfakcjonowania klientów. Do oceny podsystemu zamówień w firmie zastosowano m.in. pogłębiony wywiad indywidualny z pracownikami działu logistyki i zakupów, a także wykorzystano studia dokumentacji oraz testy aplikacji systemu logistycznego. (abstrakt oryginalny)
Celem referatu jest prezentacja działań badanych firm rodzinnych w obszarze podnoszenia pozycji konkurencyjnej oraz wskazanie metod, które mogą okazać się przydatne dla rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych w sektorze MSP. (fragment tekstu)
Rola audytu w czasach kryzysu staje się kluczowa dla wiarygodności i reputacji firmy. Narzędzie audytu może też odegrać istotną rolę w wypracowywaniu pozycji umożliwiającej organizacji szybkie przezwyciężenie skutków kryzysu i poprawę wyników. Celem niniejszego opracowania jest wskazanie, iż przedmiotem audytu mogą być różne sfery działalności organizacji. Audyt powinien być traktowany jako funkcja przedsiębiorstwa wspierająca zarządzanie informacjami i podejmowanie decyzji. Niniejsze opracowanie charakteryzuje pojęcie audytu jako instrumentu, który może przyczynić się do lepszego funkcjonowania podmiotów gospodarczych i bardziej efektywnego sprawowania nadzoru korporacyjnego. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.