Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 53

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Badania reklamowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Firmy reklamy zewnętrznej nie porozumiały się w sprawie standardu badań wartościujących tablice reklamowe. W przyszłym roku natomiast mają pojawić się na rynku co najmniej trzy produkty badawcze. Nie poprawi to wizerunku środowiska firm reprezentujących medium jakim jest plakat reklamowy.
Celem artykułu jest ukazanie zmian zachodzących na rynku reklamowym w dobie rozwoju alternatywnych ich form. Autorka na podstawie raportów dotyczących popularności reklam zaprezentowała sytuację na rynku reklamowym. Wyniki analiz pokazują, że tradycyjne formy reklamy nadal mają szanse rozwoju, choć część z nich będzie musiała dostosować się do potrzeb społeczności sieciowej.(abstrakt autora)
Przedstawiony artykuł jest wstępem teoretycznym do analizowanego problemu efektywności reklamy porównawczej. Komparatywny przekaz reklamowy przedstawiony został z dwóch perspektyw, psychologicznej i prawnej. Kwestie prawne scharakteryzowane zostały odrębnie dla regulacji europejskiej i amerykańskiej ze względu na odmienność przepisów w obu tych porządkach prawnych. Duży nacisk został położony na problemy związane z różnicami w oddziaływaniu reklamy porównawczej i reklamy konwencjonalnej w aspekcie psychologicznym i marketingowym. Kwestie te omówione zostały poprzez analizę przeprowadzonych ostatnio wyników badań. Chociaż naukowe rozważania dotyczące reklamy porównawczej ciągle jeszcze pozostaje domeną Amerykanów, to jednak coraz częściej w Europie reklama porównawcza staje się ważnym obiektem eksperymentów naukowych i ciekawym tematem analiz. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest analiza porównawcza skali wykorzystania sloganów reklamowych w serwisie Demotywatory pomiędzy rokiem 2010 a 2016. Dla potrzeb tego porównania przeprowadzone zostały analizy treści poszczególnych demotywatorów umieszczonych na stronie głównej serwisu w terminach 1-31.01.2010 oraz 1-30.04.2016. Analiza porównawcza ma na celu próbę uchwycenia zmian o charakterze ilościowym, a przede wszystkim jakościowym w wirusowym potencjale sloganów reklamowych wykorzystywanych w ramach komunikacji na portalach UGC oraz identyfikację możliwego wpływu czynników wewnętrznych i zewnętrznych odpowiedzialnych za tego typu przemiany. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia praktyczne kwestie związane z oddziaływaniem reklamy porównawczej na konsumenta. Przedmiotem przeprowadzonego eksperymentu była telewizyjna reklama porównawcza, w której reklamowana marka porównuje się z dobrze znaną konsumentom marką konkurencyjną. Analiza wyników przeprowadzonych badań doprowadziła do bardzo interesujących wniosków. Zauważono, że w oddziaływaniu reklamy porównawczej pojawia się pewna sprzeczność. Sprzeczność ta występuje pomiędzy postrzeganym wizerunkiem marki, a zachowaniem się konsumentów. Komunikat porównawczy na poziomie poznawczo-afektywnym nie tylko nie jest skuteczny dla reklamowanej marki, ale może nawet wzmacniać sympatię wobec konkurenta. Jednak na poziomie behawioralnym reklama porównawcza może jednak skutecznie pełnić swoją rolę deprecjacyjną. Ogólny wniosek z przeprowadzonych badań pozostaje absolutnie bezsporny - z reklamą porównawczą należy postępować bardzo ostrożnie. Może się bowiem okazać, iż zamiast zdyskredytować konkurenta, zrobimy mu darmową kampanię reklamową. (abstrakt oryginalny)
Autorzy artykułu omówili płytki i głęboki model przetwrzania komunikatorów reklamowych. Opisali wyniki eksperymentu,który miał dowieść, czy zapamiętanie reklam telewizyjnych oraz zawartych w nich informacji produktowych zależy od trybu przetwarzania informacji: płytkiego v. głębokiego. Okazało się, że płytki poziom przetwarzania informacji rzeczywiście obniża stopień zapamiętania reklam. Tryb przetwarzania informacji wydaje się nie mieć wpływu na ocenę atrakcyjności reklam oraz na to, czy sądzimy, że dana reklama bęzie się wyróżniać na tle innych.
Porównywana jest efektywność dwóch typów komunikatu reklamowego, klasycznej reklamy zewnętrznej oraz reklamy typu 'guerilla'. Krótki, treściwy, podany w nietypowej formie komunikat typu 'guerilla' prowadzi do wytworzenia takiej samej chęci posiadania produktu reklamowanej marki co przekaz tradycyjny. Ponadto, jest on lepiej widoczny i dokładniej zapamiętywany niż przekaz typu 'billboard'. Dyskutowane są implikacje teoretyczne i praktyczne. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę zestawienia wybranych kryteriów analizy różnych elementów kreacji reklamowej jako podstawy wielokierunkowych badań w tym zakresie. Celem jest zarysowanie pola badawczego, którego zasadniczą warstwą byłaby identyfikacja i typologia apeli i egzekucji reklamowych na rynku polskim oraz rozpoznanie niektórych efektów komunikacyjnych wybranych elementów kreacji reklamowej w warunkach tego rynku.
Według autorki od lat do obiegowej wiedzy każdego konsumenta należy przekonanie o tym, że reklamy, delikatnie rzecz ujmując, ubarwiają rzeczywistość i reklamowane produkty. I chociaż większość z nas podchodzi do treści przekazywanych w reklamach z mniejszym lub większym dystansem, to cały czas ulegamy ich wpływom. Autorka zauważa, że jesteśmy również świadomi tego, iż reklamy niektórych kategorii produktowych są łatwiejsze do „ubarwienia" niż innych i chodzi tu faktycznie o obiektywne treści merytoryczne, a więc sprawa jest poważna. Autorka powołuje się na badania, w których zadane zostało respondentom pytanie o to, jakie reklamy uznają za najmniej uczciwe. Wyniki badania przeprowadzonego na próbie 399 respondentów wykazały, że konsumenci za najmniej uczciwe uważają reklamy banków, zaś za najbardziej wiarygodne - reklamy samochodów.
Badanie związków między reklamą a działalnością przedsiębiorstwa jest w istocie badaniem komunikacji rynkowej. Może być także - w przypadku naszego kraju - jednym z wyznaczników procesu przechodzenia od gospodarki planowej (socjalistycznej) do gospodarki rynkowej (wolnokonkurencyjnej). Należy zauważyć, iż każde działanie jest efektem określonych postaw, zasobu wiedzy, sposobu myślenia tych, którzy owe działania wykonują. Zatem badanie postaw polskich przedsiębiorców wobec reklamy jest także próbą odpowiedzi na pytanie, jak zmienia się mentalność osób decydujących o kierunkach polskiej działalności gospodarczej. Autor artykułu przeprowadził badania dotyczące relacji: przedsiębiorcy-reklama. Realizowano je wśród przedsiębiorców prowadzonych działalność gospodarczą, wyłonionych metodą losową, drugą zaś grupę stanowiły osoby należące do organizacji i stowarzyszeń gospodarczych (izby gospodarcze czy BCC). (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono przyczyny malejącej skuteczności tradycyjnych form reklamy, omówiono również postawy potencjalnych nabywców wobec reklamy internetowej oraz znaczenie zasobów intelektualnych w kreowaniu nowatorskich pomysłów reklamowych.
In this paper we show results of a survey aiming to study the attitudes of young Poles towards sexual appeals and ethical issues in advertising on the example of American Apparel. A strong majority thought that the use of sex appeals was provocative and distasteful. The negative feelings about a sexually provocative advertisement of American Apparel were not compatible with the respondents' opinion about the ad. There were some notable gender differences. More women than men thought of the ad as distasteful and immoral. More women were indifferent to shockvertising, while more men were rather negative. Women thought more often than men that ethical problems in advertising should be solved using legislation and that ethical problems in advertising are culture bound. (original abstract)
W prezentowanym badaniu sprawdzano wpływ bodźców seksualnych w reklamie prasowej na zapamiętanie i rozpoznanie marki. Podobne badania przeprowadzano dotąd w krajach zachodnich, niniejsze badanie, z pewnymi modyfikacjami procedury przeprowadzono na próbie polskiej. Wyniki wskazują na to, że im większy jest stopień nagości modelki występującej w reklamie tym lepiej jest pamiętana marka. (abstrakt oryginalny)
We wstępie opracowania zidentyfikowano działalność reklamową, zaprezentowano istotę technologii informacyjnej i systemu informacji działalności reklamowej. W dalszej części omówiono przesłanki wykorzystania systemu, jego funkcje i zadania, oraz przedstawiono wymagania jakie powinien spełniać. W zakończeniu zaprezentowano strukturę systemu i dokładnie opisano główne jego elementy.
W artykule omówiono szeroki zakres badania skuteczności reklamy oraz bogaty wybór narzędzi badawczych. Scharakteryzowano pojęcie skuteczności i efektywności reklamy oraz zaprezentowano metodologię analizy porównawczej w płaszczyźnie geograficznej, czasowej i konkurencyjnej. Szerokie podejście do badania skuteczności przekłada się na podzielenie oceny wg faz: pretestingu, badań w trakcie kampanii i posttestingu.
Znalezienie tzw. twardej zależności pomiędzy nastawieniem wobec marki, kształtowanym przez reklamę postrzeganiem jej wizerunku i chęcią zakupu, a w końcu samym kupowaniem – było, i jak na razie pozostaje, niespełnionym snem marketerów. Nie istnieje żaden prosty przyczynowo-skutkowy związek pomiędzy tym, w jaki sposób ludzie odbierają reklamy (podczas badań pretestowych często nieukończone!), co mówią na ich temat i co zrobią później przy półce. Jak dotychczas nie udało się wypracować potwierdzonego modelu badania oraz sensownej analizy wielości przykładowych zależności i istniejących pomiędzy nimi powiązań. (fragm. tekstu)
Autor powołuje się na opinię praktyków marketingu pisząc, że konsumenci kupują produkty, które stanowią rozszerzenie ich osobowości. Motywuje to do badań i poszukiwań związków pomiędzy osobowością konsumenta a jego zachowaniami. Zdaniem autora, wszystko wskazuje na to, że można coraz lepiej rozumieć i wykorzystywać te zależności w praktyce marketingowej. W artykule jest mowa m, in. O badaniach psychograficznych, w których poza pomiarem profilu osobowości zbiera się wiele innych informacji na temat konsumentów, na przykład: postawy i poglądy, hierarchia wartości, preferencje dotyczące korzystania z mediów (telewizja, radio, prasa), aktywności w czasie wolnym, zachowania konsumenckie.
W krajach o dynamicznie rozwijającej się gospodarce rynkowej zauważa się wzrastającą rolę marketingu bezpośredniego. Artykuł analizuje ten problem na gruncie polskim.
Artykuł omawia ostatni etap działań promocyjnych - kontrolę i badanie skuteczności i efektywności promocji - jednego z najważniejszych w polityce promocji banku.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.