Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Banking operations
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Zwrócono uwagę na problem korzystania przez niektóre banki (PKO BP, Citibank, PBK i Millenium) z usług firm zewnętrznych przy druku wyciągów z kont. Stoi to w sprzeczności z artykułem 104 Prawa bankowego, który mówi o tajemnicy bankowej.
Outsourcing, rozumiany jako usługi realizowane przez firmy zewnętrzne, należy do kluczowych decyzji strategicznych banku. Przedstawiono przyczyny korzystania z tego rozwiązania oraz przykłady zastosowań. Liczba firm korzystających z outsourcingu zwiększa się o 20-30 procent rocznie. Przedstawiono jak kształtuje się rynek usług outsourcingowych.
The main results of a sample survey undertaken among retail customers of Estonian foreign owned commercial banks are presented and analysed. The main aims of the survey were: (1) to identify the characteristics of most important bank choice and bank-customer contacts; (2) to evaluate the range and quality of bank services and bank activities, (3) to evaluate value creation in the process of bank-customer relationships. The survey results lead to some conclusions about the necessity of changes in banks' behaviour towards quality-directed and relations-improvement activities for maintaining and improving banks' position in a very competitive international market. (original abstract)
Czy bank ma prawo pobierać prowizje z tytułu wykonywanych czynności bankowych oraz opłaty za wykonywanie innych czynności? Prawo bankowe ściśle określa warunki pobierania takich opłat. W artykule można zapoznać się z wyrokiem Sądu Antymonopolowego z 2002 roku, który krótko przedstawia autorka.
Głównym celem pracy jest identyfikacja i analiza najważniejszych uwarunkowań determinujących charakter oraz zakres transferu technologii w bankach komercyjnych w Polsce na tle sytuacji w wysokorozwiniętych krajach świata. Konsekwencją jest próba sformułowania propozycji dotyczących możliwości usuwania barier oraz kierunków zmian w zakresie kształtowania procesów transferu technologii w bankach. Podjęte badania w szczególności miały posłużyć sześciu celom cząstkowym. Diagnoza poziomu innowacyjności banków komercyjnych w Polsce na tle zmian technologicznych występujących w wysokorozwiniętych krajach świata. Określenie specyficznych uwarunkowań działalności bankowej jako pola badań zjawisk transferu technologii. Identyfikacja sposobu przebiegu i zakresu procesów transferu technologii w bankach komercyjnych. Określenie i uwzględnienie odmienności uwarunkowań (wewnętrznych i zewnętrznych) procesów absorpcji i dyfuzji nowych technologii występujących w bankach komercyjnych w Polsce na tle krajów wysokorozwiniętych. Ocena przebiegu oraz wpływu procesów transferu technologii na organizację i działalność banków komercyjnych w Polsce. Propozycje zmian w kształtowaniu procesów transferu technologii w bankach komercyjnych, uwzględniające integrację rozwiązań występujących na rynkach rozwiniętych ze specyfiką rynku polskiego. (fragment tekstu)
Omówiono różne aspekty stosowania outsourcingu w działalności bankowej. Dostrzeżono potrzebę przygotowania regulacji, która określiłaby dopuszczalny zakres wykorzystywania przez banki usług zewnętrznych oraz określiła warunki, na jakich tego typu przedsięwzięcia mogłyby być przez banki realizowane.
W niniejszym artykule skupiono się na procesowym podejściu do funkcjonowania banków, oraz na różnych próbach automatyzacji procesów, ale bez rozpatrywania tego w kontekście konkretnej koncepcji takiej jak TQM, BPM (Business Process Management) czy BPR (Business Process Rendering). (fragment tekstu)
Opracowanie poświęcone jest obecnemu kształtowi solidarnej odpowiedzialności inwestora za zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy robót budowlanych. Autor wskazuje okoliczności, które uzasadniają zmiany w istniejącym modelu wspomnianej instytucji, a następnie przedstawia i omawia przesłanki, od których spełnienia zależy powstanie odpowiedzialności inwestora. Przedmiotem prowadzonej analizy jest również zakres długu obciążającego inwestora powstałego wskutek jego zgody na wykonywanie przez podwykonawcę oznaczonych robót. (abstrakt oryginalny)
Zobowiązanie do opracowania nowego prawa bankowego, wynikające z uchwały sejmu z 28 maja 1992 r., zaowocowało powołaniem w NBP komisji do przygotowania projektu tej ustawy. Propozycje rozwiązań instytucjonalnych są podyktowane koniecznością dostosowania reguł działania polskich banków do zasad przyjętych w Unii Europejskiej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.