Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Banking relationships
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Bank Światowy, oficjalnie zwany Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju, jest wielostronną instytucją działającą, jak nazwa wskazuje, na rzecz rozwoju krajów członkowskich. Po raz pierwszy Polska przystąpiła do MBOiR 26 marca 1946 roku, stając się jednym z jego członków-założycieli. (fragment tekstu)
Kredytowanie konsorcjalne to wspólne udzielenie kredytu (dokonanie transakcji kredytowej) prze kilka banków, na zasadniczo jednolitych warunkach. Banki zawiązują konsorcjum kredytowe w celu zorganizowania współpracy w zakresie wspólnie udzielanego finansowania. W artykule przybliżono zagadnienie zasady proporcjonalnego podziału i redystrybucji wierzytelności kredytowych.
W artykule przedstawiono wybrane dane empiryczne dotyczące sektora bankowości spółdzielczej, koncentrując się na sytuacji w Niemczech. Dokonano również porównań z innymi grupami bankowymi. Ponadto przytoczono teoretyczne argumenty na temat roli banków spółdzielczych w nowoczesnym świecie finansów. Wskazano na istnienie kilku specyficznych cech, które umocniły rolę banków spółdzielczych w ostatnich latach. W pracy starano się także wytłumaczyć, dlaczego model biznesowy banków spółdzielczych nadal działa.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono możliwości współpracy instytucji finansowych. Przybliżono działalność Europejskiego Stowarzyszenia ds. Zarządzania Finansowego i Marketingu (European Financial Management and Marketing Association - EFMA).
Czego kraje Europy Środkowej i Wschodniej mogą się wzajemnie uczyć? Doświadczenie pokazuje, że istnieje wspólna ścieżka wzrostu rynków bankowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Z tego względu grupy bankowe obecne w tym regionie powinny wykorzystywać doświadczenie zebrane na różnych rynkach regionu, w różnych fazach ich rozwoju, w celu efektywniejszego zarządzania poszczególnymi bankami córkami w obrębie grupy.
6
Content available remote Polskie realia współpracy banków z ubezpieczycielami
63%
Artykuł dotyczy wybranych zagadnień współpracy banków z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Opisano główne zalety oraz stopień rozwoju tego typu powiązań w wybranych krajach Europy. Następnie przedstawiono najważniejsze problemy związane z bancassurance w Polsce, obrazując je na konkretnych przykładach liczbowych. Na zakończenie omówiono rekomendację U wydaną przez KNF oraz jej potencjalny wpływ na rynek bancassurance.(abstrakt oryginalny)
Banki coraz chętniej nawiązują współpracę nie tylko z zakładami ubezpieczeń, ale także z towarzystwami funduszy inwestycyjnych i firmami świadczącymi usługi assistance. Z analiz przeprowadzonych przez Fundację na rzecz Kredytu Hipotecznego wynika, że w najbliższych latach możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu na kredyty hipoteczne wysokości 10-15 proc. w skali roku. Na koniec 2006 roku dostępność kredytów wzrosła w porównaniu z IV kwartałem 2005 roku o 20 proc. i wyniosła 301 tys. złotych przy oprocentowaniu 5,7 proc. i trzydziestoletnim okresie kredytowania.
Artykuł dotyczy problematyki współdziałania banków detalicznych z sieciami handlowymi w kształtowaniu wartości dla klientów docelowych. Aktywność taką widać bardzo wyraźnie przy wydawaniu kart płatniczych lub kredytowych, które pełnią też funkcję lojalnościową. Określa się je jako karty partnerskie lub co-brand. Współpracę można też dostrzec przy organizowaniu przez banki dystrybucji wielokanałowej - tworzenie małych oddziałów zlokalizowanych w supermarketach (tzw. McBanking).(abstrakt oryginalny)
W pierwszej części rozdziału skoncentrowano się na przybliżeniu pola badawczego związanego z identyfikacją obszarów rywalizacji i współdziałania banków z innymi podmiotami rynkowymi w procesie kształtowania i komunikowania wartości dla klientów. Druga część poświęcona jest podstawom metodycznym, z uwzględnieniem istoty paradygmatu, jego rodzajom oraz skutkom, jakie powoduje przyjęcie danej odmiany dla metodyki badań. W tej części podjęto też kwestie kompozycji metod ilościowych i jakościowych w badaniach oraz dokonano krótkiej charakterystyki badań jakościowych. Przedstawiono także założenia doboru obiektów do badań oraz główne założenia badawcze i ramowe zagadnienia, które planuje się zawrzeć w kwestionariuszu wywiadu. (fragm. tekstu)
W styczniu 1991 roku odbyło się Zgromadzenie Założycielskie Związku Banków Polskich. Autor artykułu przypomina i omawia wydarzenia związane z początkami tej instytucji.
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie na podstawie dotychczasowych doświadczeń banków działających w Polsce kluczowych warunków osiągnięcia sukcesu, które powinny spełniać banki na rynku usług dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, oraz określenie efektywnego modelu współpracy z klientami na podstawie wyników badań ankietowych przeprowadzonych w 2007 r. przez GFK Polonia Sp. z o.o. wśród 1000 małych i średnich podmiotów gospodarczych. (fragment tekstu)
12
Content available remote Sektor fin-tech - zagrożenie czy szansa dla banków?
63%
Postępująca globalizacja oraz dominacja nowoczesnych technologii powodują modyfikacje na wielu obecnych rynkach towarów oraz świadczonych usług. Banki podkreślają ideę równych szans dla wszystkich uczestników rynku, jednak powstaje pytanie czy stanowią wystarczająco elastyczne i konkurencyjne cenowo podmioty? Okazuje się bowiem, iż tradycyjna bankowość nie stanowi zagrożenia dla sektora Fin-Tech, nastawionego na współpracę w zakresie ożywienia sektora finansowego, dostosowującego swoje usługi do oczekiwań klientów. Wykazano, iż firmy Fin-Tech powinny poddać swoje firmy regulacjom sektora finansowego, co sprawi, iż wykreowane zostaną równe reguły gry wszystkich podmiotów oferujących podobne usługi oraz zapobiegnie arbitrażowi regulacyjnemu.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie korzyści dla Narodowego Banku Polskiego wynikających z realizacji porozumienia bliźniaczego z Bankiem Francji oraz Bankiem Włoch w ramach projektu NBP-Phare 2000 " Dostosownie Narodowego Banku Polskiego do funkcjonowania w ramach Europejskiego Systemu Banków Centralnych". Informacje te poprzedzono krótkim omówieniem procesu przygotowywania projektu w NBP, a następnie syntetycznym omówieniem istoty porozumienia bliźniaczego, jego komponentów oraz zasad zarządzania projektem współpracy bliźniaczej.
Zmieniające się regulacje zachęcają europejskie banki do inwestowania w bankowość detaliczną poza granicami macierzystego kraju. Siłę napędową transgranicznych usług bankowości detalicznej w obrębie Unii Europejskiej stanowi wzrost popytu w skali europejskiej i rozwój sieci bankowych oraz coraz większa ekspansja banków krajowych na inne rynki unijne.
W opracowaniu określono kierunki współpracy banków spółdzielczych, funkcjonujących w ramach dawnego Zrzeszenia Mazowieckiego Banku Regionalnego SA (MR Bank SA)8 w opiniach zarządzających tymi bankami. Badania z wykorzystaniem kwestionariusza wywiadu przeprowadzono z prezesami banków spółdzielczych, należących do byłego Zrzeszenia MR Bank SA. Na koniec 2009 r. w zrzeszeniu funkcjonowało 77 banków. Zgodę na przeprowadzenie wywiadu z zarządzającymi uzyskano w 40 bankach spółdzielczych. Opinie pogrupowano według kryterium uczestnictwa lub nie w konsolidacji oraz wartości kapitału własnego. Wszystkie banki uporządkowano według kryterium wartości kapitału własnego na trzy grupy: I grupa (25%) - podmioty o najniższym kapitale własnym, II grupa (50%) - środkowy kwartyl, odpowiadający przeciętnej wartości tego kapitału, i III grupa (25%) - banki spółdzielcze o najwyższym kapitale własnym. (fragment tekstu)
Omówiono istotę pojęcia bancassurance, cele, zalety i ryzyko wynikające ze stosowania bancassurance. Przedstawiono przykłady aliansów międzysektorowych oraz rozwój bancassurance w Europie Zachodniej, USA i w Polsce.
W ramach VIII edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców tradycyjnie przeprowadzone zostało badanie dotyczące postrzegania przez przedsiębiorców oferty banków dla sektora MSP oraz oceny relacji banki – przedsiębiorcy. Badanie to pozwala stwierdzić, jak mali i średni przedsiębiorcy postrzegają zmiany w działalności banków ich strategie dla swojego segmentu rynku. Ankietowe badania opinii klientów banków należących do sektora małych i średnich przedsiębiorstw składało się z 2 części: badania opinii klientów, którzy w przeważającej mierze preferują osobiste kontakty z bankiem oraz badania opinii klientów korzystających przede wszystkim z bankowości elektronicznej. Przedsiębiorcom zadano 20 pytań dotyczących wielu kwestii współpracy z bankiem, m. in.: oceny jakości obsługi bankowej, konkurencyjności cenowej, jakości procedury kredytowej i promocji banku w segmencie MSP. Arykuł streszcza wyniki przeprowadzonego badania.
Tekst wystąpienia wygłoszonego na 10th International Association of Deposit Insurers (IADI) Annual General Meeting and Annual Conference, Warsaw 17-21 October 2011. Autor przedstawia problem infrastruktury regulacyjnej i instrumentów sanacji instytucji kredytowych.
19
Content available remote Kilka uwag na temat konsorcjum bankowego
63%
W artykule przedstawiono najważniejsze uwagi dotyczące konsorcjum bankowego, które stanowi przykład na ciekawe powiązanie banków w celu udzielenia wspólnego kredytu. Niewątpliwie taka forma połączenia sił dwóch lub większej ilości banków może wpłynąć na zwiększenie ich efektywności w świadczeniu usług, co prowadzi do lepszego zaspokajania potrzeb klientów. (abstrakt oryginalny)
Autorzy artykułu poddali analizie ewolucję i skalę współpracy kapitałowej banków i zakładów ubezpieczeń w Polsce w latach 1990-2005. Okazuje się, że dominowały mniejszościowe udziały kapitałowe, głównie banków w zakładach ubezpieczeń, a w dalszej kolejności spółki joint venture oraz spółki (strategie) de novo. Ponadto od 1998 r. wyraźnie maleje kapitał bankowy zaangażowany w zakładach ubezpieczeń oraz zmniejszyła się liczba banków i zakładów ubezpieczeń współpracujących kapitałowo. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.