Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 105

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bankomaty
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
The fi rst decade of the 21st century saw a dynamic development in ATM networks. This was refl ected in the growth of the number of ATMs and number of withdrawals. However, in the beginning of the second decade, a slowdown in the dynamic development of this part of the banking system has been observed in Poland. The signifi cant reduction of interchange (which is the main source of revenue for ATM network deployers) and growing availability of cashless payments tempered a further intensive development of these networks. Over the next 3 years, this regression was refl ected in the declining number of withdrawals from ATMs and the insignifi cant growth of the number of ATMs. Therefore, ATM owners are forced to search for new solutions that could guarantee more profi ts. One way is the suitable choice of locations for new ATMs and removal of ATMs from non-profi table locations. In this paper, the authors have attempted to indicate the locations with the largest number of withdrawals on the basis of the number of withdrawals from the ATMs of the one of the largest ATM network deployers. The ATMs with the largest number of withdrawals are sources of the largest profi ts due to interchange. The authors have also indicated those locations where ATMs can be a source of losses.(original abstract)
W sezonie letnim wzrasta zapotrzebowanie na gotówkę i to nie dlatego, że wakacje są drogie, lecz dlatego, że spędzając urlop w polskich kurortach nie można liczyć na sprawny i zawsze pełny bankomat.
W artykule przedstawiono historię funkcjonowania bankomatów od końca lat 80., kiedy to pojawił się pierwszy bankomat Wetzela. Obecnie w Polsce (wg danych NBP) jest zainstalowanych 8263 bankomaty.
Województwo mazowieckie jest niemal trzykrotnie bardziej nasycone bankomatami niż województwo łódzkie. Z czego o wynika? I czy rzeczywiście można wypłacić pieniądze z bankomatu we wszystkich, nawet małych miastach? Pierwszy wakacyjny numer „Gazety Bankowej” to jednocześnie pierwszy numer, w którym zaczynamy omawiać pokrycie kraju siecią bankomatów. Na pierwszy ogień poszły województwa mazowieckie i łódzkie – równie ważne gospodarczo, a jednak dostęp do gotówki po godzinach pracy banku jest znacznie łatwiejszy w Mazowieckiem. (abstrakt oryginalny)
Pod względem liczby bankomatów województwo opolskie wypada gorzej niż marnie w odniesieniu do dolnośląskiego. Dolnośląskie z Wrocławiem na czele cieszy się z ponad 1000 bankomatów zlokalizowanych w 117 miastach i miasteczkach. Opolskie natomiast dysponuje niespełna 300 maszynami w 52 miastach i miasteczkach. (abstrakt oryginalny)
Bankomat NCR SelfServ28 sprawia, że oddział bankowy jest tam, gdzie potrzebuje go klient. Autorka przekonuje o zaletach używania bankomatów i wpłatomatów NCR.
Gotówka wciąż króluje i nie wydaje się, żeby miało się to zmienić. Autor mówi o znaczeniu gotówki, opisuje pracochłonność procesów gotówkowych. Przekonuje o zaletach zamkniętego obrotu gotówkowego.
Samoobsługa – słowo, które robi karierę dzięki nowym technologiom. Branża finansowa znowu jako jedna z pierwszych wykorzystała technologie do zaproponowania swoim klientom, aby obsługiwali się sami. Swobodnie poruszamy się już po stronach internetowych banków sprawdzając stan rachunków, dokonując przelewu gotówki na rachunek wierzyciela. Bez konieczności wchodzenia do banku, posługując się plastikową kartą możemy wziąć pieniądze z bankomatu, albo posługując się tą samą kartą zapłacić za zakupy. Samoobsługa to określenie, które w sferze materialnej w Polsce kojarzy się chyba najbardziej z bankomatami wypłacającymi na nasze żądanie gotówkę. (abstrakt oryginalny)
Autor przekonuje o funkcjonalności bankomatów przeznaczonych do samoobsługowych wpłat i wypłat gotówkowych. Prezentuje Wincor Nixdorf jako pioniera technologicznych rozwiązań dla bankowości.
Przeprowadzone badania dowiodły istnienia zależności między odbywającymi się w bankach procesami dyfuzji innowacji a wyposażeniem technicznym banku i wielkością inwestycji na informatykę i telekomunikację. Znajomość istniejących w tym względzie relacji pozwala kształtować posiadane zasoby w taki sposób, aby możliwe było upowszechnienie wdrażanych idei na odpowiednim poziomie i we właściwym tempie. Dzięki temu podejmowany wysiłek innowacyjny może przynieść spodziewane efekty ekonomiczne. Zauważyć należy, że istniejące relacje mają charakter sprzężeniowy, co oznacza, że procesy dyfuzji kształtują w pewnym stopniu stan zasobów technicznych banku a przez to wpływają na podejmowane decyzje inwestycyjne. (fragment tekstu)
Pierwszy bankomat na świecie uruchomił w 1967 roku Barclays Bank w Londynie. W Polsce taka maszyna została zainstalowana w latach 80. w Warszawie przez Bank Polska Kasa Opieki SA (dziś Pekao SA). Tego czterdziestolatka zna już chyba każdy mieszkaniec miasta. Postęp technologiczny pozwala na coraz powszechniejsze zastępowanie człowieka w pracy, a więc pracownika banku zastąpiło urządzenie. Bankomat pozwala dziś między innymi sprawdzić saldo na rachunku bankowym, doładować telefon komórkowy, zlecić przelew. Wystarczy być posiadaczem plastikowej karty z paskiem magnetycznym lub mikroprocesorem, aby po potwierdzeniu swojej tożsamości przez podanie składającego się z czterech znaków hasła dostać do ręki żądaną kwotę wypłaconą w gotówce – to już wiemy wszyscy. (abstrakt oryginalny)
Wincor Nixdorf oprócz klasycznej oferty sprzedaży bankomatów, wsparcia serwisowego i doradztwa opracowuje dla banków strategie w zakresie samoobsługi. Początkowo banki zachłysnęły się wizją bankowości wyłącznie wirtualnej i kontaktami internetowymi, teraz coraz większego znaczenia nabiera tworzenie otwartych i przyjaznych klientowi punktów obsługi przy zachowywaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa. (abstrakt oryginalny)
Banki są zadowolone z samoobsługi swoich klientów. Obsługa maszyn jesl tańsza niż obsługa w oddziałach, więc koszty inwestycji w urządzenia umożliwiające samoobsługę zwracają się szybko. Trzecim z wielkich graczy na polskim rynku bankomatów jest Diebold. Jego oferta na ten rok również jest oparta na nowościach. Bankoma Opteva 520 z procesorem Pentium, ciekłokrystalicznym wyświetlaczem o przekątnej 15,1" do prezentowania grafiki i reklam, który wydaje nie tylko gotówkę, ale jest również przystosowany do wydawania na przykład kuponów i biletów. Z tej maszyny można też zlecać przelewy i sprawdzać saldo na rachunku. Warto też wiedzieć, że jest to bankomat umożliwiający prowadzenie akcji marketingowych. (abstrakt oryginalny)
Nowa seria bankomatów NCR SellServ to kolejne pokolenie urządzeń ze zwiększoną funkcjonalnością i dostępnością dla użytkowników dzięki technologii "samonaprawiania się" i zmniejszonym negatywnym oddziaływaniem na środowisko. (abstrakt oryginalny)
Działania na rzecz włączenia finansowego mają na celu zapewnienie wszystkim podmiotom funkcjonującym w gospodarce dostępu do odpowiednich usług finansowych i możliwości ich efektywnego wykorzystania. Zwiększenie włączenia finansowego stało się poważnym problemem zarówno dla krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Istnieje wiele wskaźników włączenia finansowego, z których najbardziej podstawowym jest posiadanie konta w instytucji finansowej. Niniejszy artykuł ma na celu ocenę wpływu wskaźników włączenia finansowego na rozwój gospodarczy. Wyniki badań pokazują, że istnieją korelacje między dużą liczbą oddziałów banków, bankomatów, kredytu krajowego w sektorze prywatnym a wzrostem tempa rozwoju gospodarki. Rozwój ten umożliwi wzrost poziomu życia ludności. W artykule przedstawiono także zalecenia dla rządów krajów rozwijających się służące zwiększeniu włączenia finansowego. (abstrakt oryginalny)
Zachodnia część Polski to królestwo Banku Zachodniego WBK i banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej. I widać to również po ilości bankomatów działających zarówno w większych, jak i mniejszych miastach. Tam, gdzie znajduje się tylko jeden bankomat (głównie niewielkie miasta) będzie to najprawdopodobniej bankomat banku spółdzielczego zrzeszonego w Spółdzielczej Grupie Bankowej (SGB). (abstrakt oryginalny)
Zwrócono uwagę na problem kosztów związanych z dowożeniem pieniędzy do bankomatów i innych urządzeń samoobsługowych przetwarzających wartości pieniężne. Koszty te można obniżyć przy właściwym zaplanowaniu i monitoringu cash processingu. Do tego celu służą systemy analizy cash processingu.
Pierwszego kwietnia 2010 roku zostały radykalnie obniżone opłaty za transakcje bankomatowe. Opłata ta, tzw. Interchange Fee, jest uiszczana przez bank wydawcę karty na rzecz właściciela bankomatu, z którego jest dokonywana wypłata gotówki. W artykule omówiono możliwe skutki tej obniżki.
Na rynku działa obecnie kilkanaście bankowych oraz niezależnych sieci bankomatowych. Każda z nich obejmuje od kilku do ponad dwóch tysięcy urządzeń. Autor analizuje, jak optymalnie i najtaniej można je wykorzystać.
Biometria jest szansą na przełom w bankowości elektronicznej. Jej ogromnymi zaletami są wygoda oraz niema stuprocentowe bezpieczeństwo przeprowadzanych operacji. W artykule szczególną uwagę zwrócono na zastosowanie biometrii w bankomatach.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.