Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 204

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bankowość wirtualna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Omówiono zalety bankowości elektronicznej i możliwości jej rozwoju. Podkreślono, iż błędem bylaby całkowita eliminacja tradycyjnych placówek bankowych.
Podjęto próbę wyjaśnienia zagadnienia: w czym w stosunku do Internetu leży wartość placówki bankowej, iż banki, które podjęły próbę konkurowania wyłącznie wirtualnego nie okazały się atrakcyjną alternatywą dla klientów. Podkreślono, że stacjonarne bankowe punkty obsługi mają przed sobą optymistyczną przyszłość.
Autor stawia pytanie, czy zastępowanie pracowników banków coraz nowocześniejszą elektroniką ma jakiś głębszy sens? Wskazuje takie zalety bankowości elektronicznej jak: wyrównanie szans między małymi i dużymi bankami, obniżenie kosztów, zmniejszenie odległości między bankiem i klientem, zwiększenie przewagi marketingowej.
Rozwój technologii informatycznych uznawany jest za jedną z najważniejszych sił decydujących o kształcie współczesnych systemów bankowych. W artykule przeanalizowano szwedzki system bankowy. Podstawowy przedmiot badania stanowiły: czynniki determinujące rozwój bankowości elektronicznej w Szwecji, kierunki adaptacji rozwiązań teleinformatycznych w funkcjonowaniu banków oraz ich konsekwencje dla szwedzkiego sektora bankowego.
W oparciu o analizę SWOT wskazano szanse i zagrożenia, mocne i słabe strony bankowości elektronicznej. Rozpatrzono je na dwóch płaszczyznach: pierwsza dotyczy klientów (indywidualnych i instytucjonalnych), druga - uwzględnia proces elektronizacji usług bankowych z punktu widzenia samego banku.
6
Content available remote Świadomość ryzyka wśród użytkowników bankowości mobilnej
100%
Podstawą niniejszego opracowania były badania pierwotne, przeprowadzone wśród uczestników studiów stacjonarnych, będących użytkownikami bankowości mobilnej. Badanie zostało przeprowadzone w okresie kwiecień-maj 2017 roku. Próba dobierana była celowo - uczestnicy musieli posiadać konto w banku oraz korzystać z aplikacji bankowości mobilnej. Do zebrania danych pierwotnych wykorzystano metodę zbierania informacji w ilościowych badaniach rynku - CAWI, czyli wywiadu przeprowadzonego poprzez wysłanie do respondentów kwestionariusza ankiety drogą internetową, który mieli wypełnić on-line. Kwestionariusz ankiety został również przeprowadzony w formie audytoryjnej, która polegała na zebraniu w określonym miejscu (z dostępem do Internetu) i czasie respondentów objętych pomiarem. Wpłynęło to na dużo wyższy poziom realizacji oraz pozwoliło uniknąć trudności związanych z wysyłaniem kwestionariuszy ankiety [Komor i in. 2015, ss. 483-495]. Do analizy zakwalifikowano 203 kwestionariusze ankiet. W analizie zjawisk posłużono się metodami matematycznymi, a do prezentacji wyników użyto form graficznych w postaci tabel oraz wykresów. Wyniki badań zostały przedstawione przy wykorzystaniu wskaźników procentowych.(fragment tekstu)
Zasadniczym celem niniejszego artykułu jest przedstawienie analizy porównawczej usług banków wirtualnych z punktu widzenia klienta. W odróżnieniu od dotychczas prezentowanych porównań skoncentrowano się tym razem na analizie wybranych kryteriów funkcjonalnych usług bankowości wirtualnej oraz na ich kosztach w wybranym momencie czasowym, pomijając kryteria organizacyjne, psychologiczne czy technologiczne. Charakter rozpatrywanych czynników umożliwił przedstawienie wyników - tym razem w postaci wartościowej, nie zaś punktowej, ponieważ nie było konieczności sprowadzania różnych rodzajów kryteriów do porównywalności. Oparto się na danych ze stron internetowych wybranych banków z grudnia 2003 r., traktując niejako przedstawione obliczenia jako przykładowe. Podczas dalszych badań będą one sukcesywnie uaktualniane. Brano pod uwagę podstawowe, najczęściej używane usługi bankowości elektronicznej z trzech banków: m-Banku, Inteligo i Volkswagen Bank direct. Uzyskane wyniki należy więc traktować jako wstępne do szerszej analizy, która będzie obejmować także pozostałe formy usług bankowości elektronicznej w innych bankach: konto elektroniczne oraz oddział elektroniczny. (fragment tekstu)
Przeważającą odpowiedzialność za bezpieczeństwo transakcji i rachunków wirtualnych bierze jego użytkownik poprzez przestrzeganie podstawowych zasad nieujawniania swoich danych.
Czy systemy bankowości internetowej dające dostęp do rachunku są rzeczywiście całkowicie bezpieczne? W jakim stopniu klienci są narażeni na ataki typu phishing czy kradzież haseł przy wykorzystaniu oprogramowania szpiegującego? Od kogo i od czego zależy poziom bezpieczeństwa używanego systemu?
W artykule zwrócono uwagę na zakup przez bank PKO BP internetowego banku Inteligo. W ten sposób PKO BP udowodnił, że jest gotów do walki z konkurencją w najmłodszym segmencie bankowości internetowej. Zamieszczono dane dotyczące banków wirtualnych w Polsce (IV 2002 r.) oraz prognozy liczby kont bankowych do 2005 r.
Celem niniejszego opracowania jest zdiagnozowanie różnic w poziomie korzystania z usług bankowości internetowej na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych w okresie lipiec-wrzesień 2013 wśród mieszkańców wybranych miejscowości w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz zaprezentowanie ich z uwzględnieniem poziomu rozwoju gospodarczego tych państw. Opracowanie pozwoliło określić wykorzystywanie usług, jak również stopień przystosowania klientów do nowości/ rozwoju technologicznego, który jest wprowadzany do standardu ofert bankowych. Opracowanie pozwoliło również na udowodnienie hipotezy, że zarówno wiek mieszkańców miejscowości, jak i poziom rozwoju danego państwa ma wpływ na rozpowszechnianie się bankowości internetowej. (abstrakt oryginalny)
Zasadniczym celem niniejszego artykułu jest identyfikacja najlepszych witryn internetowych banków z elektronicznym dostępem do konta z punktu widzenia klienta indywidualnego. Po krótkim wprowadzeniu określono najpierw założenia prowadzonych badań. Następnie przedstawiono różnorodne analizy rozpatrywanego zagadnienia i zaprezentowano wnioski z nich wynikające.(abstrakt oryginalny)
Główne powody z jakich banki interesują się strategią wielokanałowości, to zdobywanie nowych i zwiększanie wygody dotychczasowych klientów oraz redukcja kosztów operacyjnych. W artykule omówiono bankowość oddziałową i scharakteryzowano rodzaje oddziałów bankowych (kawiarenki internetowe, wielofunkcyjne kioski multimedialne). Na koniec przedstawiono elektroniczne kanały dystrybucji usług bankowych, takie jak komputer osobisty, telefon stacjonarny i komórkowy.
Przedmiotem rozważań w artykule był system Minibank24, jako przykład jednego z nowoczesnych systemów home-bankingu, oferowanych przez banki działające w Polsce. Usługa Minibank24, to jeden z nowych produktów Banku Zachodniego WBK S.A., lidera w dziedzinie bankowości elektronicznej.
W artykule poruszono temat bezpieczeństwa w bankowości internetowej. Jest ono współtworzone przez bank i jego klientów. Nawet najsprawniej chroniony system nie ustrzeże się przed działaniami oszustów, jeżeli sami użytkownicy nie będą przestrzegali podstawowych zasad postępowania.
Obsługa komunikatów płatniczych i informacyjnych systemu SORBNET2. Autor wyjaśnia na czym polega użycie komunikatów i jaki jest ich cel.
W artykule omówiono wyniki badań przeprowadzonych w 2005 r. w Australii na temat akceptacji bankowości internetowej. Respondenci wskazywali na takie utrudnienia w korzystaniu z bankowości internetowej jak brak dostępu do internetu i umiejętności posługiwania się nim, brak zaufania do tej formy bankowości, niewystarczająca pomoc udzielana przez pracowników banków, brak kluczowych informacji na stronach internetowych.
Dr Lesław Filar, który jest skarbnikiem Miasta Krakowa, przeprowadza dysputę na temat wprowadzenia "wirtualnego rachunku skonsolidowanego" w Stołecznym Królewskim Mieście Krakowie wprowadzonego o 3 lata wcześniej niż w Mieście Stołecznym Warszawa.
Wincor Nixdorf oprócz klasycznej oferty sprzedaży bankomatów, wsparcia serwisowego i doradztwa opracowuje dla banków strategie w zakresie samoobsługi. Początkowo banki zachłysnęły się wizją bankowości wyłącznie wirtualnej i kontaktami internetowymi, teraz coraz większego znaczenia nabiera tworzenie otwartych i przyjaznych klientowi punktów obsługi przy zachowywaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa. (abstrakt oryginalny)
Banki są zadowolone z samoobsługi swoich klientów. Obsługa maszyn jesl tańsza niż obsługa w oddziałach, więc koszty inwestycji w urządzenia umożliwiające samoobsługę zwracają się szybko. Trzecim z wielkich graczy na polskim rynku bankomatów jest Diebold. Jego oferta na ten rok również jest oparta na nowościach. Bankoma Opteva 520 z procesorem Pentium, ciekłokrystalicznym wyświetlaczem o przekątnej 15,1" do prezentowania grafiki i reklam, który wydaje nie tylko gotówkę, ale jest również przystosowany do wydawania na przykład kuponów i biletów. Z tej maszyny można też zlecać przelewy i sprawdzać saldo na rachunku. Warto też wiedzieć, że jest to bankomat umożliwiający prowadzenie akcji marketingowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.