Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 42

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bazy danych klientów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Badanie zachowań konsumentów jest złożonym zagadnieniem z dziedziny marketingu. Podstawowa trudność wynika z faktu, że zachowanie konsumenta jest wypadkową wielu czynników, które dla celów badawczych winny być zidentyfikowane z odpowiednią dokładnością. W artykule dokonano przeglądu i porównania wybranych metod zbierania danych w kontekście ich przydatności do badania zachowań konsumentów. (abstrakt oryginalny)
Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to projekt, którego celem jest umożliwienie gromadzenia w jednym miejscu danych na temat stanu zdrowia pacjenta. Projekt ten zakłada rejestrację w centralnej bazie danych wszystkich danych związanych ze stanem zdrowia obywateli Polski. Będą tutaj rejestrowane dane na temat skierowań, recept, zaświadczeń, zaleceń, historia zdrowia i choroby, badania diagnostyczne poszczególnych użytkowników systemu.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono koncepcję lokalizacji nowego centrum logistycznego w Polsce. Celem opracowania jest propozycja procedury lokalizacji obiektu, jakim ma być multimodalne centrum logistyczne. Analizie poddano potencjalną lokalną bazę klientów usług dystrybucyjnych, główne kierunki transportowe, poziom infrastruktury transportowej i istniejące centra logistyczne. Dodatkowo w celu doprecyzowania lokalizacji obiektu proponuje się zmodyfikowane zastosowanie modelu grawitacji handlu Reilly'ego.(abstrakt oryginalny)
4
84%
Celem artykułu jest przedstawienie znaczenia komputerowych baz danych jako strategicznego zasobu w procesie implementacji koncepcji zarządzania relacjami z klientem w przedsiębiorstwach branży turystycznej. Zaprezentowano również wyniki badań ankietowych dotyczących oceny stopnia wykorzystania baz danych w praktyce funkcjonowania biur podróży w Polsce.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Clienting w działalności marketingowej współczesnych przedsiębiorstw
84%
W artykule przedstawiono istotę i założenia clientingu jako nowej doktryny sprzedażowej, która uzupełnia i wzbogaca marketing. Jest wyzwaniem dla współczesnych przedsiębiorstw, ale jest też dla nich szansą, zwłaszcza w nowych warunkach rynkowych. Podstawą clientingu jest baza danych o klientach, gruntowna wiedza na temat ich decyzji, zachowań, postaw, cech osobowościowych i charakterologicznych, nowe reguły postępowania oraz budowanie sieci łączności z klientami. Klienci są dla przedsiębiorstw kapitałem, wartością, czynnikiem sukcesu bądź porażki. Kluczem do sukcesu współczesnych przedsiębiorstw jest poznanie przyczyn ucieczek klientów i spadku ich lojalności.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono takie zagadnienia jak: budowanie relacji z e-klientem, zarządzanie wiedzą o e-kliencie oraz możliwości i wykorzystanie systemu eCRM. Zwrócono uwagę, iż system eCRM umożliwia poznanie każdego klienta i wykorzystanie tej wiedzy we wszystkich kontaktach z nim. Powinno to także prowadzić do nawiązania bliskich relacji z klientem, czyli stworzenia atmosfery zrozumienia i zaufania.
Artykuł podejmuje problematykę pozyskiwania klientów zgodnie z ideą Lead Managment Process. Lead stanowi dane o preferencjach nabywczych wraz z danymi teleadresowymi klienta zainteresowanego zakupem danego produktu czy usługi. Tego typu dane gromadzą działy marketingowe i handlowe przedsiębiorstwa. Tym niemniej w dobie ekspansji Internetu w zastosowaniach komercyjnych także wirtualna przestrzeń może stanowić i w rzeczywistości stanowi platformę pozyskiwania leadów. Celem artykułu jest identyfikacja i analiza czynników warunkujących skuteczność procesu pozyskiwania klientów metodą lead na bazie analizy studium przypadku przedsiębiorstwa Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. W wyniku podjętych badań określono czynniki składające się na przekształcenie klienta zainteresowanego w klienta rzeczywistego.(abstrakt oryginalny)
W artykule zanalizowano infrastrukturę systemu e-commerce. W pierwszym kroku autorzy zaprezentowali funkcjonalny rozkład tego systemu. W drugim przedstawili zwięzłą informację o każdej z funkcji.
Celem artykułu było przedstawienie procesu modelowania bazy metod i modeli systemu zarządzania kontaktami z klientem (CRM). Przedstawiono koncepcję systemu CRM. Ponadto podjęto próbę modelowania bazy metod i modeli systemu. Wykorzystanie tych modeli wspomaga proces podejmowania decyzji na wszystkich szczeblach zarządzania. Wykazano, iż informacje uzyskane dzięki zastosowaniu systemu CRM są bardziej efektywnie wykorzystywane w procesie obsługi klienta. (abstrakt oryginalny)
E-mail marketing to nie spamowanie, a największym aktywem w odniesieniu do klienta powinna być baza danych. Dlatego należy ją szanować i aktualizować. Budując taką bazę, gromadząc e-maile w modelu double opt-in prostujemy drogę do zdobycia subskrybenta. Druga, nie mniej istotna metoda polega na mierzeniu i analizowaniu zachowań naszych odbiorców. (fragment tekstu)
Funkcjonowanie komercyjnej witryny internetowej powinno polegać nie tylko na prezentacji ogólnych i statycznych informacji. Odpowiednie wykorzystywanie możliwości Internetu powinno prowadzić do stworzenia spersonalizowanej witryny, dostosowującej zarówno swój wygląd, jak przede wszystkim prezentowane informacje do osób aktualnie przeglądających witrynę. Stworzenie takiego serwisu informacyjnego musi bazować na pozyskiwaniu danych o użytkowniku. Ograniczanie się jedynie do danych jawnie podawanych przez użytkownika nie umożliwia poznania jego w miarę pełnej charakterystyki. 0 wiele bardziej wartościowe, jak i bardzie wiarygodne są dane pozyskiwane w sposób niejawny, ale zawsze zgodny z obowiązującym prawem.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono problemy związane z marketingiem baz danych dostępnych w Internecie. Autor przedstawia podstawowe pojęcia związane z strategią wykorzystywania informacji marketingowej w tym zakresie oraz rolę klienckich baz danych (customer databases) w zarządzaniu informacją.
Customer Intelligence to sztuka marketingowa, dzięki której firma może poznać motywy postępowania klientów i je wyjaśniać, a przez to wpływać na podejmowane przez nich decyzje. Zrozumienie zachowań oznacza możliwość zastosowania najbardziej odpowiednich strategii i praktyk marketingowych. Nawet najlepsza strategia nie sprawdzi się w działaniu, jeśli będzie oderwana od uwarunkowań organizacyjnych, oparta na niepotwierdzonych założeniach i pozbawiona mechanizmów kontrolnych (wskaźników i celów). Customer Intelligence pozwala uzyskać obraz relacji z klientami w postaci kokpitów menedżerskich, zawierających alerty, analizy i raporty, dzięki czemu menedżerowie mogą monitorować stan kluczowych wskaźników, analizować wydajność procesów i podejmować świadome działania operacyjne skierowane w stronę najbardziej wartościowych klientów. (fragment tekstu)
Marketing prowadzony na podstawie danych przynosi wymierne efekty, co najlepiej widać po rosnącej potędze Google'a i Facebooka. Ich siła tkwi w rozwijaniu narzędzi zbierania i przetwarzania informacji. Sukces biznesowy i technologiczne innowacje największych dostawców rozwiązań informatycznych to silna inspiracja także dla powstających co roku tysięcy startupów. (fragment tekstu)
Inteligencja marketingowa to ogólna kompetencja do zdobywania i wykorzystania rozmaitych informacji celem optymalizowania pracy działu marketingu. Inteligencja cyfrowa zaś odnosi się do wiedzy w formie elektronicznej oraz do elektronicznych kanałów i marketingowych narzędzi. Z kolei inteligencja kliencka wskazuje, że klienci są obszarem, z którego można pozyskiwać wiele danych i dla którego polepszenia (w aspekcie relacji z konsumentami) dane te można wykorzystać. (fragment tekstu)
Lwia część pracy marketerów oraz marketingowego budżetu marnuje się w wyniku niskiej konwersji. Z rozmaitych statystyk i opracowań wyłania się następujący obraz. Do sprzedawców trafia zaledwie 25% leadów, które według pożądanych grup odbiorców pod kątem np. demograficznym lub behawioralnym są skwalifikowane i gotowe do zamknięcia. Czyli istnieje kanał kontaktu z klientem, który przejawia otwartą gotowość do zakupu. Tymczasem połowa (50%) leadów jest co prawda poprawnie skwalifikowanych, lecz nie są one gotowe do zamknięcia. A ok. 25% leadów marnuje się, gdyż sprzedaż w ogóle się nimi nie zajęła. (abstrakt autora)
Współczesne działy marketingu zarządzają lawiną informacji pochodzących z działalności operacyjnej, insightów konsumenckich, kampanii mediowych, modeli ekonomicznych, analityki, webanalityki, ścieżek atrybucji i wielu innych. Wszystkie te dane są skrupulatnie zbierane i na bieżąco magazynowane. Praktyka wskazuje jednak, że są one najczęściej zapisywane w niekompatybilnych formatach, a systemy do których trafiają, nie dają się łatwo połączyć i są skomplikowane w użytkowaniu. Tym samym blisko do stwierdzenia, iż marketing masowy niekoniecznie musi się sprawdzać. Widać to choćby w personalizacji, automatyzacji czy omnichannelu. Nieodzowna staje się zatem marketingowa inteligencja. (fragment tekstu)
Badacze danych stają się łakomym kąskiem dla wielu firm, ponieważ wiedzą, jak powinno się korzystać z danych, aby wycisnąć z nich wszystkie biznesowe soki. W roku 2008, gdy świat po raz pierwszy usłyszał o terminie "data scientist", wśród użytkowników portalu LinkedIn nie było ani jednej osoby o takim profilu zawodowym. Dzisiaj profesję badacza danych uznaje się za najważniejszą w dekadzie. (fragment tekstu)
Branża informatyczna głębokich technologii, niewidocznych nawet dla menedżerów i specjalistów działów biznesowych, nieustannie dostarcza wskazówek przydatnych w skutecznym marketingu. A uprawianie digital marketingu oznacza zdobywanie wiedzy w konkretnych obszarach. Pierwszy to korzystanie z cyfrowych mediów i narzędzi. Drugi obszar to technologia. Sukces w cyfrowym marketingu bierze się z cyfrowego myślenia, cyfrowych zasad postępowania, budowania komunikatów itp. Jednak brak nachalności także należy do tych zasad. (abstrakt autora)
Szybkość przekazywania informacji oraz coraz powszechniejszy dostęp do Internetu sprawia, iż poczta elektroniczna staje jednym z bardziej skutecznych mediów reklamowych. E-mail jest doskonałym medium do komunikacji z klientami. Jest szybki, efektywny i przede wszystkim niedrogi, ale prowadzony niezgodnie z obowiązującym prawem lub zasadami e-mail marketingu może przysporzyć firmie więcej problemów niż korzyści. Coraz więcej podmiotów prowadzących działalność e-biznesową w postaci sklepu internetowego, wirtualnego biura podróży lub chociażby serwisu informacyjnego chciałaby powiększyć grono potencjalnych klientów. Aby tego dokonać, trzeba przede wszystkim posiadać profesjonalnie przygotowany serwis internetowy, który w znacznej mierze wpłynie na poprawę wizerunku firmy. Następnie należy zbierać dane o swoich klientach, ich preferencjach oraz zainteresowaniach. W dalszej kolejności warto wdrożyć system do rozsyłania masowej korespondencji e-mail, czyli oprogramowanie do mass mailingu, a potem systematycznie przeprowadzać efektywne kampanie e-mailingowe skierowane do tych użytkowników, których potrzeby są zbieżne z ofertą firmy. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.