Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Below-the-Line (BTL)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Do komunikacji bezpośredniej, czyli powszechnie zwanego Belowe-the-line (BTL) zaliczamy cały szereg narzędzi. W przypadku marketingu bezpośredniego, by mógł być efektywny, zawsze zacząć trzeba od właściwego ich doboru. Wyróżniono dwie sztandardowe kategorie: promocję konsumencką i przesyłkę bezpośrednią, oraz elementy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas przygotowywania tych narzędzi.
Idealnym narzędziem modelowania postaw i nakłaniania do określonych działań jest konkurs. Szansę na zwiększenie sprzedaży w krótkim okresie dają szczególnie konkursy organizowane w sieci.
Niniejszy artykuł poświęcony jest prezentacji wyników dwu eksploracyjnych badań dotyczących reakcji konsumentów indywidualnych wobec wybranych form komunikacji marketingowej, tzn. klubów klienta, kart stałego klienta, programów punktowych, degustacji, próbek i konkursów promocyjnych (określanych mianem działań BTL). Przedmiotem pomiaru stały się także następujące czynniki mogące determinować aktywność konsumentów w tym zakresie: powody zachęcające i zniechęcające do uczestnictwa, subiektywna percepcja powodów organizowania akcji BTL przez firmy (tzw. atrybucje) oraz psychologiczne i demograficzne cechy konsumentów. Wyniki wskazują, iż zaangażowaniu w działania BTL sprzyjają: przekonanie o potencjalnych korzyściach ekonomicznych i psychologicznych, przeświadczenie, iż firmy dbają o klientów oraz - różne dla każdego z działań - charakterystyki psychologiczno-demograficzne konsumentów. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono, jak przebiega praktyczne wdrożenie programu below-the-line (BTL). Jako przykład wybrano wdrożenie innowacyjnego programu produktu firmy Unilever/Bestfood Polska. Wyróżniono, jakie wykorzystano narzędzia.
Przedstawiono jeden ze sposobów planowania programów below-the-line (BTL). Wyróżniono nastepujące etapy: określenie celów programu, zdefiniowanie docelowego audytorium, ustalenie budżetu promocyjnego, określenie zestawu narzędzi promocyjnych i sposobu oceny efektów programu.
W artykule omówiono wnioski z badania mającego analizować znajomość i wykorzystanie narzędzi BTL (programów lojalnościowych, konkursów, loterii, programów motywacyjnych, próbek, eventów itp.) wśród polskich przedsiębiorstw. Okazuje się, że coraz więcej polskich firm dostrzega korzyści wynikające z działań marketingu bezpośredniego, inwestując w akcje skierowane do konsumentów, jak i partnerów biznesowych.
Marzeniem każdej firmy są lojalni, zamożni i często korzystający z jej usług czy produktów klienci. A jak do nich dotrzeć z ofertą i jak wybrać tych, do których warto ją skierować? To zagadnienie z dziedziny zarządzania bazami danych. Jedną z ciekawych metod, która pozwala na rozróżnienie klientów znajdujących się w bazie jest metoda RFM [Recency (termin ostatniego zamówienia), Frequency (częstość), Monetary (wartość zamówień)]. Metoda ta jest bardzo przydatnym narzędziem w realizacji efektywnych działań mailingowych, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużą bazą i wysokim kosztem przygotowania i wysyłki oferty.
Analiza strategii konkurencji na jednym z ciekawszych rynków polskiej sceny marketingowej - mowa o sektorze usług marketingowych BTL.
Jedną z przeszkód w zakresie wykorzystania eksperymentów z wieloma zmiennymi (czynnikowych i frakcyjnych) w badaniach marketingowych może być luka w wiedzy na temat zasad tworzenia i możliwości aplikacji tych metod badawczych. W związku z tym przygotowano referat, który zawiera rozważania na temat reguł projektowania eksperymentów frakcyjnych, a w szczególności schematu Plackett-Burman wraz z przykładami jego zastosowań w badaniach determinantów skuteczności komunikacji marketingowej BTL (below-the-line). (abstrakt oryginalny)
Komunikacja samplingową stwarza możliwość wypróbowania produktu, sprawdzenia jego smaku, koloru, konsystencji, zapachu czy nawet sposobu działania. Autorka w tym miejscu jednak podkreśla, iż zdecydowanie nie chodzi o zwykle rozdanie próbek. Trzeba rozdać je skutecznie, czyli dotrzeć do założonej, odpowiedniej grupy docelowej wykorzystując jak najlepsze dostępne kanały komunikacji samplingowej. Autorka twierdzi, że w życiu rynkowym każdego produktu, z rynku FMCG, jest kilka idealnych momentów na przeprowadzenie akcji samplingowej. Tego typu akcja jest najbardziej użyteczna wtedy, gdy rozszerzamy ofertę marki o nowe produkty lub została zmieniona receptura produktu - zwłaszcza w wyniku oczekiwań konsumentów. Bardzo dobrym momentem na wykorzystanie komunikacji samplingowej jest wprowadzanie na rynek nowego produktu, zwłaszcza w sytuacji, kiedy czynimy to w kategorii, w ramach której istnieje silna konkurencja rynkowa lub też, kiedy tworzymy nową kategorię.
Działania Below The Line stanowią bardzo skuteczną formę promocji. Mimo, iż znajdują one swoich przeciwników, liczba firm decydujących się na ich stosowanie rośnie z roku na rok. W artykule zdefiniowano pojęcie działań Below the line, opisano ich rozwój oraz instrumenty w nich wykorzystywane. Przedstawiono również proces budowania lojalności klienta oraz scharakteryzowano dwa instrumenty działań BTL: kluby konsumenckie i wydarzenia marketingowe (marketing events).
W sytuacji zmieniających się warunków rynku, preferencji konsumentów i rozwoju nowych form komunikacji rynkowej producenci poszukują najlepszych sposobów dotarcia do świadomości konsumentów. Celem opracowania jest charakterystyka postaw konsumentów wobec wybranych działań promocyjnych w świetle badań syndykatowych TGI przeprowadzonych w latach 2003-2009. Badania obejmują takie formy promocji jak: obniżki cen, konkursy i loterie, listy adresowe, programy (kluby dla stałych klientów), ulotki, gazetki oraz reklama zewnętrzna. Wyniki badań wskazują na duże znaczenie promocji BTL na zachowania konsumentów i stanowią podstawę wielowymiarowej oceny postaw konsumentów wobec działań promocyjnych wyrażonej w postaci segmentacji konsumentów wobec tych działań. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono klika zasad, jakie warto przyjąć jako kodeks marketingowego poruszania się w branży farmaceutycznej, które decydują o sukcesie na tak konkurencyjnym rynku.
W Polsce call centers, czyli telefoniczne centra informacyjne służą przede wszystkim do uzyskiwania i przekazywania informacji. Badania rynku telemarketingowego wykazują, że w 1998 r. z numerami infolinii Polacy byli połączeni przez ok. 40 mln min., o 17 mln dłużej niż w poprzednim. Jest to bardzo ważne narządzie marketingowe służące do kształtowania wizerunku firmy. Na jej efektywność w równym stopniu wpływają jakość technologii i czynnik ludzki.
Autor formułuje nową definicję below-the-line jako zbiór metod i narzędzi marketingowych, które łącząc metodologię statystyczną i ekonometryczną z tradycyjnymi narzędziami komunikacyjnymi (zasady formułowania przekazu), pozwalając na skuteczne kształtowanie postaw konsumentów zarówno w wymiarze racjonalnym, jak i emocjonalnym. Agencje zajmującą się BTL-em można łatwo wyodrębnić opierając się na kryterium stopnia mierzalności efektów ich działań. Tym, co naprawdę jest interesujące w działaniach BTL, są liczby. Nie ma innych narzędzi marketingowych, które w tak bezpośredni i łatwy sposób pozwalają śledzić związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy nakładami na kampanię a jej efektami. Dalszy rozwój BTL-u będzie związany z dwiema tendencjami: integracją kanałów komunikacji oraz z wykorzystywaniem nowoczesnych technik obliczeniowych i komunikacyjnych dla zwiększenia efektywności doboru grup celowych i kształtowania komunikatu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.