Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bilans pro forma
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
"Aktywa jednostek gospodarczych zaangażowanych w działalność ekologiczną mogą być wyrażane za pomocą wartości finansowych, podobnie jak pozostałe aktywa ujmowane w sprawozdaniu finansowym." W pracy podjęto próbę charakterystyki aktywów zaangażowanych w ochronę środowiska oraz skonstruowano tzw. bilans pro forma w tym zakresie.
Niniejsza praca stanowi identyfikację potencjału informacyjnego sprawozdawczości finansowej pro forma na potrzeby controllingu. Poczynając od wyszczególnienia sprawozdawczych potrzeb informacyjnych controllingu, przez wskazanie zdolności informacyjnych sprawozdawczości finansowej na potrzeby controllingu, określa ona zakres informacji w sprawozdaniu finansowym pro forma możliwy do wykorzystania przez controlling.(abstrakt oryginalny)
Opracowanie dotyczy dwóch podejść do szacowania zapotrzebowania spółki na dodatkowe źródła finansowania zewnętrznego w ujęciu planowania finansowego. Artykuł kładzie nacisk na porównanie obu podejść. W pierwszej części zaprezentowano tradycyjną metodę opartą na sporządzaniu sprawozdania finansowego pro forma. Przedstawiono podstawowe etapy tego podejścia z uwzględnieniem analizy wskaźnikowej. W drugiej części opracowania wyjaśniono podejście uproszczone, oparte na syntetycznej formule, która zakłada, że dodatkowe środki stanowią wielkość rezydualną pozostałą po pokryciu przyrostu aktywów przez wzrost zobowiązań krótkoterminowych i zysków zatrzymanych. Na zakończenie wyjaśniono i porównano oba podejścia za pomocą krótkiego studium przypadku a także poddano dyskusji podstawowe zalety i wady obu metod.(abstrakt oryginalny)
W niniejszej pracy przedstawiono problemy metodologiczne sporządzania pro forma trzech podstawowych sprawozdań finansowych, to jest rachunku zysków i strat, bilansu oraz rachunku przepływów pieniężnych. Dla większej przejrzystości technikę i metody sporządzania tych sprawozdań zweryfikowano na umownym przykładzie dla pięcioletniego okres prognozy. (fragm. tekstu)
Autorka omówiła metodę wyceny przedsiębiorstwa według wartości księgowej aktywów netto, zwracając szczególną uwagę na jej wady. Postuluje aby przed jej wykorzystaniem weryfikowane były przez biegłych rewidentów sprawozdania finansowe, co dawałoby gwarancję ich rzetelności.
Celem artykułu jest przedstawienie istoty, konstrukcji i walorów informacyjnych sprawozdań finansowych pro forma oraz wskazanie możliwości ich wykorzystania w zarządzaniu jednostką gospodarczą. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono zagadnienie wyboru jednego projektu z zestawu projektów inwestycyjnych wybierając metodę wartości bieżącej netto (NPV).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.