Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Booliean algebra
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Układy hamulcowe współczesnych pojazdów samochodowych są systemami technicznymi o rozbudowanej strukturze konstrukcyjnej i funkcjonalnej. Układy te muszą charakteryzować się podstawowym wymaganiem jakim jest szczelność tego systemu. Badanie szczelności rozproszonej konstrukcyjnie zamkniętej przestrzeni roboczej (a taką konstrukcją jest układ hamulcowy pojazdu samochodowego) jest poważnym wyzwaniem dla diagnostyki stanu technicznego tego systemu. W naturalny sposób ujawnia się potrzeba optymalizacji (strukturalizacji) procesu diagnozowania, a w szczególności jego szczelności. Autorzy w niniejszym artykule prezentują podejście do tego zagadnienia w świetle algebry Boole 'a. Podejście to przedstawiono na przykładzie dwuobwodowego, samochodowego hydraulicznego układu hamulcowego, posiadającego obwód hamowania kół przednich i tylnych. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszej pracy jest skonstruowanie naturalnego rozszerzenia ciała zbiorów mierzalnych tak, aby każda skończenie addytywna miara miała własność ciągłości. (fragment tekstu)
Algebra Boole'a jest jednym z podstawowych pojęć współczesnej matematyki. Występuje w logice, teorii miary, rachunku prawdopodobieństwa, statystyce oraz w wielu innych gałęziach wiedzy teoretycznej i zastosowań. Można je wprowadzić na wiele równoważnych sposobów. Ciekawa jest zależność między układami poszczególnych aksjomatów. Przeanalizowanie tych zagadnień jest celem niniejszego artykułu. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest prezentacja jakościowej analizy porównawczej (Qualitative Comparative Analysis - QCA), metody autorstwa C. Ragina (2000, 1994, 1987), jako koncepcji metodologicznej w naukach o zarządzaniu, stanowiącej pomost pomiędzy badaniami ilościowymi i jakościowymi. W opracowaniu potencjał QCA do badania koncepcji przyczynowości, zwłaszcza dla średniej wielkości próby badawczej, został zilustrowany przytoczonymi przykładami jej zastosowania w naukach o zarządzaniu. Ponadto w artykule przedstawiono proces przeprowadzenia procedury analitycznej zgodnej z QCA na przykładzie badań własnych autora nad konfiguracjami organizacyjnymi uniwersyteckich firm odpryskowych. Ten kierunek badań sugeruje możliwość wykorzystania QCA do badania typologii konfiguracji organizacyjnych.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.