Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 115

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Budowanie zaufania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Zewsząd jesteśmy bombardowani apelami o budowę większego zaufania. Powinniśmy sobie bardziej ufać. Zaufanie ma być receptą na wiele bolączek współczesnego życia społecznego i polityki, ale także biznesu. Czy nie ulegamy jednak zbytnio takiemu założeniu? (fragment tekstu)
2
Content available remote Methodological Aspects of Intra-Organizational Trust Management
100%
Trust management in a company is a relatively new concept in management studies, yet it is attracting increasing attention. So far, interest in trust in the context of commercial organizations has focused mainly on its importance in the relations with external stakeholders in the company, especially customers and shareholders. However, still new empirical evidence and theoretical reasons suggest that building a relationship based on trust within the organization is equally important to the greater efficiency of the companies, their innovation, flexibility and resilience to crises. The article presents the essence of the concept of trust in the context of relations within the organization and its importance for the company's success and development. Furthermore, it discusses the building process (evolution) of trust. The aim of the article is to identify possible methods and tools for building trust within the organization. This has been achieved through the analysis of specialist literature, as well as collection and systematization of the proposed means of building intra-organizational trust. (original abstract)
Zaufanie w biznesie to pojęcie istotne w wielu przenikających się wymiarach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. Można ufać kontrahentom, wzbudzać zaufanie u klientów, żywić ufność do swoich współpracowników czy wreszcie ufać swoim własnym kompetencjom. Jak więc zadbać o to zaufanie na każdym poziomie: współpracowników, klientów i kontrahentów? Co robić, by je rozwijać, wzmacniać i nie utracić? Jak odbudować mocno kulejące na rynku zaufanie do branży finansowej? (fragment tekstu)
Zaufanie staje się coraz ważniejszym tematem w prowadzeniu biznesu. Wynika to nie tylko z coraz większej świadomości roli czynników psychologicznych, odgrywających istotną rolę w biznesie, lecz także wyników badań w tym zakresie, które nie przedstawiają się zbyt optymistycznie. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest identyfikacja działań, które są podejmowane w celu budowania zaufania organizacyjnego w powiązaniu z ideą zarządzania różnorodnością w firmie Intel. Jako metody badania zastosowano: analizę treści dostępnej literatury, desk research, studium przypadku, a także wykorzystano elementy metody netnografii, w tym analizę treści strony internetowej analizowanej firmy, portalu społecznościowego Intela oraz analizę ofert pracy firmy dostępnych w Internecie. (fragment tekstu)
Problematyka przywództwa znajduje się w centrum uwagi zarówno nauki, jak i praktyki zarządzania. W literaturze przedmiotu pojawia się wiele opracowań omawiających różne jego aspekty. Jednym z relatywnie nowych zagadnień przyciągających uwagę badaczy w ostatnich latach jest kwestia pozytywnego przywództwa. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie koncepcji pozytywnego przywództwa oraz diagnoza przejawów tego przywództwa w organizacjach w Polsce wraz z ich empiryczną egzemplifikacją.(abstrakt oryginalny)
Handel elektroniczny jest w ostatnich latach jednym z najszybciej rozwijających się działów gospodarki w skali globalnej. Fakt ten warunkują nie tylko środki techniczne, zapewniające łatwe komunikowanie się podmiotów za pośrednictwem Internetu i sprawną realizację transakcji, ale także istnienie właściwych relacji na linii klient-sprzedawca, gdzie zasadnicze znaczenie ma wzajemne zaufanie stron. (fragment tekstu)
This paper investigates how an organization tries to restore trust after an organizational-level scandal by examining the trust repair process. The study adopts a qualitative research approach to analyze the case of the scandal at Temple University's Fox School of Business concerning the submission of false data to the ranking body. This paper shows the importance of trust between education institutions and the society and how it is difficult to rebuild it after violation. While dealing with trust rebuilding at the organizational level, we should consider not only the prior reputation of the organization, but also appropriate timing of trust repair mechanisms and number of actors involved in the trust failure situation. This paper also presents the trust rebuilding actions in a novel institutional setting, that is, in case of the business school. (original abstract)
9
Content available remote Budowanie zaufania w handlu elektronicznym
100%
Budowanie zaufania w handlu elektronicznym jest w obecnych czasach głównym problemem wielu przedsiębiorców. Na rozwój handlu elektronicznego ogromny wpływ ma globalizacja oraz liberalizacja handlu. Stąd wszelkie ograniczenia z nim związane powinny zostać jak najszybciej wyeliminowane. Prócz wielu zalet, jakie posiada ta nowa forma handlu, istnieją również jej wady, które w znacznym stopniu stanowią duże ograniczenie dla wielu użytkowników sieci. Do najważniejszych zaliczyć należy brak zaufania do e-handlu, które wynika z braku lub niewłaściwego systemu zabezpieczeń. Bezpieczeństwo w sieci jest najważniejszym priorytetem dla zdecydowanej większości osób. Udzielenie gwarancji odnośnie do bezpieczeństwa danej witryny nie tylko w czasie dokonywania zakupów i płatności, ale także w jakimkolwiek udostępnianiu danych osobowych sprawi, że zaufanie klientów do firmy wzrośnie. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem rozważań w niniejszym opracowaniu jest zaufanie klienta i jego wpływ na kreowanie wartości dostarczanych przez przedsiębiorstwa handlowe nabywcom materiałów budowlanych.. Badania wykazały, że relacje partnerskie pomiędzy klientami i przedsiębiorstwami w procesie współtworzenia wartości muszą być budowane na zaangażowaniu stron. Dowiedziono, iż zaufanie w turbulentnym otoczeniu jest ważnym czynnikiem wpływającym na sukces rynkowy sieci DIY. (abstrakt oryginalny)
Zaufanie to jedno z najbardziej użytecznych pojęć eksplanacyjnych w naukach o organizacji. Artykuł prezentuje i wyjaśnia stan współczesnej debaty psychologicznej na temat zaufania, poddaje weryfikacji Integracyjny Model Zaufania Organizacyjnego w naturalnym kontekście organizacyjnym, sugeruje postrzeganą odpowiedzialność jako dodatkowy warunek zaufania oraz analizuje możliwy wpływ, jaki zaufanie do menedżerów ma na zaangażowanie i poziom wykonania pracowników. Wyniki przedstawione w artykule sugerują, że pośród wszystkich antecedensów zaufania, postrzegana życzliwość i integralność moralna menedżerów wpływa najmocniej na zaufanie do nich, podczas gdy ich postrzegany poziom umiejętności wpływa najbardziej na zaangażowanie pracowników. W artykule zaproponowane zostaje wprowadzenie rozróżnienia między dwoma aspektami zaufania do menedżerów: ogólnodomenowym oraz domenospecyficznym. (abstrakt oryginalny)
Rola zaufania w relacjach biznesowych jest bezsprzeczna. Badania prowadzone nad tym zjawiskiem dotyczyły zróżnicowanych aspektów. Jednak ze względu na złożoność samego pojęcia, jak i wykorzystanych w badaniach zróżnicowanych podstaw teoretycznych, trudno jest uchwycić zjawisko zaufania jak i jego istotę. Zainteresowanie tematem zaufania w marketingu i zarządzaniu ponownie rośnie, o czym świadczy liczba badań i publikacji skupiających się roli zaufania w marketingu B2B w czołowych czasopismach naukowych. Artykuł ma charakter teoretyczny i bazuje na przeglądzie literatury dotyczącej zaufania ze szczególnym uwzględnieniem zaufania w relacjach biznesowych. Celem artykułu jest przybliżenie pojęcia zaufania, jego wymiarów i dynamiki wraz ze wskazaniem wyzwań badawczych w powyższych obszarach. (abstrakt oryginalny)
13
100%
Eksperci zanotowali w ostatnim czasie spadek zaufania m.in. do banków, jak i ubezpieczycieli z powodu kolejnej fazy spowolnienia gospodarczego. Współcześnie pozyskanie oraz utrzymanie klienta wymaga zastosowania zróżnicowanych narzędzi. Szczególnie istotne jest budowanie pozytywnego wizerunku, a także dobrej reputacji w świadomości konsumentów firmy. Nie ma wątpliwości, że takie działania przynoszą przedsiębiorstwu korzyści, pozwalając uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku i jednocześnie obniżyć poziom ryzyka bankowego. Nadrzędnym celem opracowania jest zaprezentowanie elementów, które składają się na budowanie pozytywnego wizerunku oraz dobrej reputacji banków. Dodatkowo zostanie postawione pytanie o ekonomiczną opłacalność i wpływ na zmniejszenie ryzyka w bankowości społecznej odpowiedzialności biznesu. (abstrakt oryginalny)
Dobre imię firmy to jej cena i wartość na rynku, długoterminowa stabilność na rynku, dobry odbiór publiczny i duma, wyższa lojalność i motywacja pracowników. W dłuższej perspektywie ważny atut związany jest z aspektem ekonomicznym i jakością. Dziś jednak uznajemy, że dobre imię należy budować i utrzymywać nie tylko za pomocą instrumentów ekonomicznych, ale także przez kulturę korporacyjną i poprzez działania wobec udziałowców, obywateli lub pracowników. Dobre imię jest ściśle związane z wiarygodnością, którą rozumiemy jako formę pozytywnej refleksji na temat funkcjonowania firm i instytucji, jako zjawisko niematerialne z istotną treścią moralną. Eksperci z etyki stosowanej mogą pomóc w tej dziedzinie i nauczać. Mogą świadczyć usługi eksperckie za pomocą etyki i porad etycznych. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Tożsamość korporacyjna - ujęcie teoretyczne i praktyczne
100%
Celem artykułu jest próba ukazania istoty pojęcia "tożsamość korporacyjna" oraz przedstawienie praktycznych aspektów jej budowania. W artykule podkreślono, iż definiowanie pojęcia "tożsamość korporacyjna" jest wieloznaczne i nieprecyzyjne. Wskazano również, iż w literaturze przedmiotu wskazuje się, iż na tożsamość przedsiębiorstwa składa się jego tożsamość wizualna ujawniana przez symbolizm oraz jego kultura korporacyjna i sposób komunikacji z otoczeniem. Zaprezentowano również złożony i wielopoziomowy proces budowania tożsamości korporacyjnej, na który składają się między innymi: procesy nazewnicze, wybór kompozycji kolorystycznych, projektowanie znaku marki, czy też dobór sloganów firmowych. Zaakcentowano również, iż proces budowania tożsamości korporacyjnej wymaga świadomego i spójnego opracowania wyróżniających atrybutów, takich jak: misja, wizja, przekonania, umiejętności, zachowania oraz ciągłego poszukiwania równowagi między komunikowaniem jej rozwoju i aspiracjami firmy oraz dokonaniami i tradycją wzbudzającymi zaufanie klientów. (abstrakt oryginalny)
Model gospodarki współdzielenia staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Jest to związane z bardziej efektywnym wykorzystaniem zasobów poprzez dzielenie się, pożyczanie i wymianę dóbr ekonomicznych wśród nieznanych osób, a tym samym jest w punkcie zmiany zachowań konsumentów w kierunku "dzielenia zamiast posiadania". Celem niniejszego artykułu jest próba określenia, jakie mechanizmy budowania zaufania występują na platformach oferujących usługi współdzielenia. Badania empiryczne zostały przeprowadzone w celu zbadania mechanizmów, które funkcjonują. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Zarządzanie organizacją przez zaufanie
100%
Zaufanie jest ściśle związane z podstawową zasadą wiarygodności człowieka i organizacji. Wiarygodność jest niezbędna, aby podtrzymać zaufanie w relacjach międzyludzkich czy pomiędzy organizacjami. Co oznacza w XXI wieku budowanie zaufania w relacjach? (...) Analiza kilku przykładów wyników badań prowadzonych przez rożne instytucje badawcze potwierdza tezę, że brak zaufania powoduje obniżenie sprawności działania i ogromne koszty dla ludzi i organizacji. (fragment tekstu)
18
Content available remote Interakcja na żywo z odbiorcą jako sposób budowania relacji
100%
Wraz z rozwojem nowych technologii powstają na rynku nowe narzędzia komunikacji. Budowanie relacji z klientami w takim otoczeniu staje się coraz trudniejsze. Marketingowcy muszą być na bieżąco z nowinkami technicznymi w narzędziach komunikacji, aby dostosowywać je do grup swoich klientów, a przez to być bardziej konkurencyjnym niż inne firmy. Periscope i Meerkat są narzędziami komunikacji, które przed kilkoma miesiącami pojawiły się na rynku i zyskują na popularności wśród konsumentów. Stanowią część mediów społecznościowych w ramach livestreamingu, czyli nadawania na żywo wybranych przez siebie wydarzeń. W artykule przytoczono także wyniki badań dotyczących popularności mediów społecznościowych na świecie i w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Przedmiotem niniejszej analizy są instrumenty umacniania bezpieczeństwa polityczno-wojskowego zwane środkami budowania zaufania (confidence-building measures, CBM) stosowane poza obszarem euroatlantyckim w procesach pokojowych. Panuje zgodność, poparta doświadczeniem europejskim, że CBM mają szansę odnieść sukces, gdy zainteresowane strony (państwa, alianse, rebelianci, grupy zbrojne i in.) są gotowe, szczególnie dzięki wspólnemu zrozumieniu problemu i politycznej woli jego rozwiązania, zainwestować politycznie w zmianę status quo bądź przełamanie impasu w sytuacji kryzysowej. Napięcia i brak zaufania praktycznie uniemożliwiają umacnianie bezpieczeństwa i skazują w większości wypadków takie próby na ograniczone powodzenie bądź fiasko. Walorem CBM jest ich charakterystyczna cecha: są one działaniem o niskim koszcie polityczno--wojskowym w porównaniu z pokrewnymi przedsięwzięciami (na przykład rozbrojeniowymi). Paradoksem jest to, że brakuje uzgodnionej definicji CBM, a różne metodologie i kryteria analizy prowadzą do rozmaitych koncepcji i propozycji w poszczególnych kontekstach i środowiskach bezpieczeństwa. Typologie wojskowych CBM różnią się, jednak elementy najczęściej wymieniane i włączane w porozumienia to: wymiana i notyfikacja informacji na temat aktywności wojskowej, jej obserwacja, nakładanie ograniczeń, ocena informacji i jej weryfikacja, komunikowanie się zainteresowanych stron (przez mechanizmy implementacyjne i/lub instytucje), a także posunięcia (zobowiązania) deklaratywne (jedno-, dwu- lub wielostronne). (fragment tekstu)
20
Content available remote Lojalność klientów na rynku usług ubezpieczeniowych
84%
Zakłady ubezpieczeń realizują obecnie zadania związane z budowaniem zaufania, kreowaniem wizerunku oraz nadaniem niematerialnym usługom ubezpieczeniowym cech wyróżniających, co wiąże się ze zwróceniem uwagi bardziej na opakowanie usługi niż na samą usługę. Na opakowanie usługi ubezpieczeniowej składają się ludzie, wygląd placówek, dostępność usług ubezpieczeniowych, elastyczność w obsłudze klienta. Dla zakładów ubezpieczeniowych istotna staje się wiedza w zakresie nie tylko praktyki marketingowej, ale również wiedza na temat zachowań klientów czy też czynników wpływających na ich lojalność. W artykule zostały omówione metody badania lojalności klientów na rynku usług ubezpieczeniowych. Natomiast na podstawie wyników badania ankietowego przedstawiono czynniki wpływające na zadowolenie klienta, które mogą wpłynąć na jego lojalność. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.