Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 204

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Business communication
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
1
Content available remote Różnice kulturowe jako determinanta komunikacji w biznesie międzynarodowym
100%
Jednym z przejawów postępującej globalizacji jest coraz częstsze operowanie przedsiębiorstw na międzynarodowych rynkach. Wśród wielu aspektów, które towarzyszą wtedy firmom jest zróżnicowanie kulturowe. W artykule poruszono problematykę wpływu kultury na komunikację w biznesie międzynarodowym. Wskazano na różnorodne potrzeby kulturowe nabywców oraz na istotne różnice, które mają wpływ m.in. na prowadzenie negocjacji na globalnym rynku.(abstrakt oryginalny)
Każda oficjalna i nieoficjalna rozmowa, której celem jest przekonanie kogoś do swoich racji, wymaga umiejętności przemawiania, by efekt takiej rozmowy nie był dziełem przypadku. To samo dotyczy negocjacji, nie tylko biznesowych, motywowania, delegowania, rekrutacji, prowadzenia zebrań. Umiejętność wystąpień publicznych jest jednym z elementów budowania marki osobistej. (fragment tekstu)
3
Content available remote Emocje w interakcjach biznesowych - przyszłość marketingu
100%
Próbą odpowiedzi marketingu na wyzwania stawiane przez dynamicznie zachodzące społeczno-gospodarcze zmiany na współczesnych rynkach jest budowanie wartości dla klienta bazującej na doświadczeniu. W koncepcji tej, zwanej marketingiem doświadczeń, konstytutywną rolę stanowią emocje, co wiąże się z koniecznością zrozumienia psychologicznych podstaw emocji i związanych z nimi ludzkich reakcji.(abstrakt oryginalny)
Z perspektywy XXI wieku najważniejszym osiągnięciem wieku XX może okazać się eliminacja problemu odległości w relacjach społeczno-ekonomicznych. Dziś właściwie wszędzie jest blisko, zmniejszyły się dystanse między ludźmi, między producentami, między źródłami popytu i podaży. Przestrzeń ekonomiczna w biznesie wyraźnie zmienia swoje wymiary.
Umiejętność interpretowania przekazów niewerbalnych to bezcenne narzędzia profesjonalnego sprzedawcy. Oprócz odczytywania takich sygnałów podczas sprzedaży pomocne jest również umiejętne wykorzystanie własnych czynności fizycznych, gestów i pozycji ciała. Sygnały te przekazują zasadniczo trzy rodzaje wiadomości: akceptację, ostrzeżenie lub brak zgody.
6
Content available remote Komunikacja w wybranych kulturach biznesowych
75%
Komunikacja to porozumiewanie się, które polega na słownym lub bezsłownym przekazywaniu informacji. Kształtuje ona relacje między ludźmi. Brak umiejętno- ści porozumiewania się może prowadzić do izolacji, rozczarowań czy samotności człowieka. Komunikacja odbywa się między nadawcą, źródłem komunikatu - osobą posiadającą informację i cel jej przekazu innej osobie oraz odbiorcę - osobę odbierającą komunikat [Dana 1993, s. 13]. Jest to proces, w którym ludzie dążą do dzielenia się znaczeniami za pośrednictwem symbolicznych komunikatów (przekazów). Jeśli przekaz nie dotrze do odbiorcy tzn. będzie dla niego niezrozumiały, można stwierdzić, że komunikowanie nie nastąpiło [Ibidem, s. 15](fragment tekstu)
Znajomość i stosowanie niuansów etykiety (zbiór zasad podpowiadających, jak zachować się w określonej sytuacji) jest oznaką klasy biznesmena i w dużej mierze wpływa na jego sukces zawodowy. Przedstawiono savoir-vivre efektywnych kontaktów biznesowych.
8
Content available remote Cloud computing jako nowy model współpracy IT z biznesem
75%
Głównym celem niniejszego opracowania jest dokonanie charakterystyki cloud computing (przetwarzania w chmurze) pod kątem wykorzystania tego podejścia w biznesie. W artykule przytoczono wybrane definicje terminu cloud computing i scharakteryzowano tego typu rozwiązania. W dalszej kolejności omówiono funkcjonalności wybranych usług CC. Uzyskane wyniki badań mogą okazać się pomocne w usprawnieniu wykorzystania tego typu rozwiązań w biznesie. (abstrakt oryginalny)
W najbliższych dziesięciu latach w Unii Europejskiej ma powstać 20 mln nowych miejsc pracy, a przeciętny roczny wzrost PKB ma wynieść 3 procent Taki cel wyznaczyły sobie kraje członkowskie UE. Środkiem do osiągnięcia tego celu ma być Internet, a ściślej przystosowanie gospodarki do pełnego wykorzystania go jako narzędzia biznesu, podobnie jak to się dzieje w USA.
Nie ma wątpliwości, że przyszłością biznesu jest Internet. Transakcje będą bowiem coraz częściej zawierane drogą elektroniczną. Na razie jednak podstawowym narzędziem korzystania z Internetu jest komputer podłączony poprzez modem do sieci telefonicznej.
The development of the organization of business meetings is influenced by many conditions, such as demographic, political, economic, social (including psychological) and cultural conditions. All the business tourism forms function in the area of the business meetings market. The market of business meetings organization is influenced by the environment in which a given enterprise or institution functions. The creation of an appropriate environment and of suitable conditions for business meetings organization positively affects the region's socio-economic development.(original abstract)
Rola identyfikacji wizualnej w systemie promocji firm i instytucji aktywnych na współczesnych rynkach stale wzrasta. Identyfikacja wizualna staje się także istotnym instrumentem marketingu relacji. Dzięki podatności na modyfikacje system identyfikacji wizualnej może szybko reagować na zmiany otoczenia i wnętrza firmy, przyczyniając się tym samym do budowania przewagi konkurencyjnej. (fragment tekstu)
14
Content available remote A Blog as an Effective Communication Tool in E-business
75%
W pierwszym etapie rozwoju blogosfery blogi tworzyły przede wszystkim osoby prywatne oraz przedstawiciele mediów, świata rozrywki, polityki i sportu. Obecnie blogowanie podlega postępującemu procesowi komercjalizacji, co oznacza, że firmy coraz częściej decydują się na tworzenie projektów o charakterze akwizycyjnym, wizerunkowym czy doradczym, opartych na komunikacji blogowej. Możliwości ich wykorzystania są dziś ogromne. Blogi stają się uniwersalnym narzędziem, pozwalającym osiągać różne cele biznesowe. W porównaniu do firmowych stron internetowych cechuje je prostota i niskie koszty zakładania i prowadzenia. Celem artykułu jest przedstawienie specyfiki bloga jako skutecznego narzędzia komunikacji w e-biznesie oraz efektów jego stosowania alternatywnie lub komplementarnie ze stroną internetową.(abstrakt oryginalny)
Po dwóch sprawnie przeprowadzonych edycjach online w 2020 i 2021 r. BledCom wrócił w postaci hybrydowej: część uczestników przyjechała do Słowenii, inni pojawili się zdalnie. Od niemal 30 lat konferencja odbywająca się w alpejskim kurorcie Bled jest jednym z najważniejszych wydarzeń w światowej nauce public relations. BledCom zainicjowali w 1994 r. dr Dejan Verčič z Uniwersytetu w Lublanie (do dzisiaj szef komitetu organizacyjnego), Danny Moss z Manchester Metropolitan University i Toby McManus z Bournemouth University. BledCom powstał - jak piszą organizatorzy - w odpowiedzi na potrzebę stworzenia globalnego forum dla akademików i praktyków, którzy chcieli badać szybko rozwijające się dziedziny międzynarodowego public relations i pokrewne obszary, takie jak komunikowanie korporacyjne i marketingowe, public relations i public affairs, komunikowanie strategiczne, komunikacja kryzysowa, zarządzanie relacjami i reputacją. Obecnie komitet organizacyjny tworzą prof. Dejan Verčič (Uniwersytet w Lublanie), prof. Ana Tkalac Verčič (Uniwersytet w Zagrzebiu) i prof. Krishnamurthy Sriramesh (University of Colorado). W tegorocznej edycji BledCom uczestniczyło łącznie 115 badaczy z 28 krajów: od Austrii i Australii przez Belgię, Czechy, Chiny, Chorwację, Grecję, Finlandię, Hiszpanię, Hong Kong, Izrael, Kanadę, Kuwejt, Niemcy, Niderlandy, Polskę, Portugalię, Republikę Południowej Afryki, Słowenię, Stany Zjednoczone, Tajwan, Turcję, Węgry, Włochy i Wielką Brytanię po Zjednoczone Emiraty Arabskie i Ukrainę. W BledCom tradycyjnie bierze udział wielu czołowych badaczy i badaczek światowego public relations, czego wyrazem jest określenie "Davos komunikowania i public relations". (fragment tekstu)
Wiele firm zwraca szczególną uwagę na komunikację, uznając ją za najważniejszy czynnik prawidłowego funkcjonowania. W Skanska CDE postanowiono położyć nacisk szczególnie na informację zwrotną. Tradycyjnie rozumiana komunikacja często bywa jednostronna: pracodawca komunikuje coś pracownikowi. W Skanska zaś ważne jest, aby komunikacja przebiegała obustronnie. Z całą pewnością możliwość swobodnego i odważnego komunikowania przełożonym przez pracowników informacji zwrotnej sprzyja budowaniu zespołowości i otwartości, które odgrywają niezwykle istotną rolę w kulturze korporacyjnej tej firmy. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Problemy współpracy nauki i biznesu
75%
Wskaźnik innowacyjności polskiej gospodarki należy do jednych z najniższych w Europie. Badania wykazują, że jednym z powodów jest niski poziom współpracy między nauką a biznesem. Problemy współpracy sektora nauki z sektorem przedsiębiorstw wynikają w dużej mierze z różnic w kulturze organizacyjnej obu środowisk. Oba środowiska różni od siebie postrzeganie problemów biznesowych, forma komunikacji, podejście do rozwiązywania spornych kwestii, stosunek do ograniczeń czasowych i finansowych, czy nawet sposób budowania relacji interpersonalnych. Zmiana tego stanu rzeczy wymaga czasu i cierpliwości, wypracowania metod budowania współpracy i uczenia się od siebie. W artykule przeprowadzono diagnozę wybranych przyczyn niezadowalającego poziomu współpracy między nauką a biznesem oraz zaproponowano rekomendacje dotyczące metod zmiany tej sytuacji. Tezy • Główny problem w budowaniu współpracy między środowiskiem nauki a środowiskiem biznesu wynika z dużych różnic w kulturach organizacyjnych obu środowisk. • Kluczowe przyczyny wiążą się z zagadnieniem różnic w komunikacji i budowaniu relacji. • Zmiana sytuacji wymaga również zmian w przepisach prawa, które powinny faworyzować projekty realizowane w partnerstwie nauki i biznesu. Kluczowe są jednak działania wpływające na zmianę postawy i mentalności środowiska naukowego.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy znaczenia Cyfrowych Prezentacji Biznesowych (CPB) w nauce i edukacji w kontekście współczesnej komunikacji biznesowej, zdominowanej przez podejście cyfrowe, nie tylko w sferze analizy, ale także wizualizacji informacji. W erze, kiedy coraz częściej korzystamy z narzędzi informatycznych (programów i aplikacji) i cenimy krótkie, ale interesujące treści cyfrowe, prezentacje stały się istotne zarówno dla biznesu, jak i nauki. Wykorzystując różne metody i techniki, CPB umożliwia prezentację skomplikowanych pomysłów w prosty sposób. Zwykle trwa ona od 3 do 10 minut i koncentruje się na istocie koncepcji nowego rozwiązania i jego biznesowej aplikacji. Głównym celem artykułu jest przegląd oraz propozycja nowych narzędzi, które umożliwiają studentom praktyczną prezentację swoich pomysłów związanych z różnymi przedmiotami, takimi jak Przedsiębiorczość, Logistyka, Marketing itd. Artykuł pokazuje również pewne trendy w komunikacji, gdzie znajomość podstawowych wartości i zasad CPB wpływa na sposób, w jaki obecnie prezentujemy nowe idee na forum dyskusyjnym w biznesie.(abstrakt oryginalny)
Purpose: The aim of this paper is to (1) discuss current topics related to organizational communication with reference to legitimacy problems described within the institutional theory framework and to (2) show how the proposed solutions may be important with regard to research on communication processes in organizations and for theorists dealing with foundational assumptions for organization studies. As for reaching the core point of processes under investigation in the paper researchers make use of metaphors leading to rising concerns over the appropriate lens used to understand reality, the discussion in the paper is conducted in the light of more abstract considerations over the paradox of agency and assumptions related to epistemological and ontological stances of institutionalists or critical researchers. Design/methodology/approach: The theoretical scope of the paper covers selected streams of research of institutional theory focused on communication processes, however, some further attention is paid to e.g. possibilities for the critical institutional analysis to emerging. In order to achieve the goals of the paper theoretical analysis is conducted based on selected papers important regarding how institutional theory can develop in the field of communication research. Findings: Considering the phenomena of legitimacy building based on appropriate communication with external and internal evaluators as a challenging task whose effect may depend on actors' agency opens interesting perspectives from which those relations may be analyzed. Nevertheless, it is also emphasized that each time when attempting to answer posed questions by referring to theories that may turn out not to be the best choice for this task, the researches need to maintain aware that those trials can potentially introduce primarily further ambiguity in arguments instead of clarifications. Thus, conclusions allow for recognition of main ontological and epistemological assumptions lying behind propositions that should be considered when building new ones related to communication. Hence, it becomes possible to outline hints as to when it may be especially possible for successful communication to occur. Originality/value: The paper addresses the problems related mainly to the communicative stream of research within the institutional theory framework by focusing on the conditions of the appropriateness of using metaphors as a source of inspiration for the advancement of theoretical reasoning. Because of the growing level of sophistication of how processes of communication are described, it is worth doing to indicate not only assumptions behind new propositions but also to delineate boundaries within which those propositions are to be built. (original abstract)
Purpose: Due to the increasing importance attached to how corporations attempt to build their legitimacies, it is not to be avoided to gain insight whether strategies they can implement can be assessed as being fair from the point of view of stakeholders. Because the way in which organizations communicate with stakeholders can be considered as being one of the sources of corporate legitimacy special attention should be paid to the level of sincerity and fairness in messages send to stakeholders by corporations. When analyzing the process of communication from this point of view symbols and symbolic management may become relevant factors. The paper determines circumstances under which corporations can use or resign from using impression management techniques, which is believed to be related to how they perceive both sources of their power over stakeholder (be it legitimacy or other established way of rendering stakeholders' judgment about those corporations) and the level of uncertainty related to their operations carried out within given sectoral environment. Design/methodology/approach: The work is based on literature studies and critical review of hitherto established ways of analyzing symbolic management and its possible impact on how corporations take part in communication process aimed at legitimacy building. Findings: Research propositions have been built based on analysis that reveals how organizational failures in carrying out activities related to indicated types of legitimacy are expected to impact on the probability of making use of impression management techniques. Research limitations/implications: Limited number of types of legitimacy has been taken into account. Practical implications: Because impression management techniques may lead companies to problems with building relationships with stakeholders, companies need to take care of when they could be more inclined to use those techniques. Then in spite of greater probability that those techniques may be implemented, companies may decide on more sincere communication. Originality/value: The approaches to problems related to impression management techniques should allow for showing that in addition to phenomena like legitimacy or reputation, those related to stigmatization and disapproval appear to be significant when analyzing corporate communication. The communication when being symbolic not necessarily should be disregarded.(original abstract)
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.