Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 38

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Call options
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Wycena potęgowej asymetrycznej opcji kupna
100%
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z potęgowymi asymetrycznymi opcjami kupna: model wyceny, wpływ wybranych czynników: parametru potęgi, terminu wygaśnięcia, bieżącej ceny instrumentu bazowego, ceny wykonania oraz zmienności na cenę rozpatrywanych opcji. Ilustrację empiryczną przeprowadzono na podstawie symulacji wyceny walutowych opcji kupna wystawionych na EUR/PLN. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Współczynnik Theta opcji barierowych
100%
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z opcjami barierowymi: charakterystykę instrumentu, wpływ wybranych czynników na wartość współczynnika theta. Ilustracja empiryczna zawarta w artykule jest przeprowadzona na podstawie symulacji wyceny opcji barierowych i opcji zwykłych wystawionych na EUR/PLN.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Analiza wrażliwości ceny azjatyckiej opcji kupna
75%
Opcje azjatyckie należą do klasy opcji, których wartość zależy od średniej ceny instrumentu bazowego. W artykule przedstawiono zagadnienia związane z opcjami azjatyckimi: charakterystykę instrumentu, funkcje wypłaty, model wyceny, wpływ wybranych czynników na cenę i wartość greckich współczynników oraz analizę porównawczą ceny i wartości greckich współczynników azjatyckiej i zwykłej opcji kupna. Ilustracja empiryczna, zawarta w artykule, przedstawiona jest na podstawie symulacji wyceny opcji wystawionych na EUR/PLN. (abstrakt oryginalny)
Mimo częstych nowelizacji standardów rachunkowości w poszczególnych krajach, a także standardów międzynarodowych nie została jednoznacznie uregulowana kwestia rachunkowości syntetycznych instrumentów finansowych. Przedstawiono koncepcję teoretyczną budowania instrumentów syntetycznych na podstawie zasady parytetu opcji kupna i opcji sprzedaży. Omówiono również strategię spread motyla zbudowaną na podstawie rzeczywistych i syntetycznych instrumentów finansowych, a także wycenę tej strategii według ceny nabycia i wartości rynkowej.
6
Content available remote Wycena europejskiej opcji kupna - model ciągły
75%
Celem tego artykułu jest ukazanie praktycznego wykorzystania metody martyngałowej dla procesów ciągłych do wyceny europejskiej opcji kupna wystawionej na akcję bez praw do dywidendy. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę nieco bliższego przedstawienia niełatwej metody wyceny instrumentów pochodnych z zastosowaniem stochastycznych równań różniczkowych cząstkowych. Zwrócono uwagę na możliwość wykorzystania programów komputerowych do wyznaczania transformaty Laplace'a i transformaty odwrotnej do niej. Ponadto do wyceny europejskiej opcji kupna wprowadzono wzory pokazujące warunek ciągłości transformaty Laplace'a i jej pochodnej w punkcie X=CW - cena wykonania opcji, co ma też wpływ na zakres stosowalności wzoru Blacka-Scholesa. (fragment tekstu)
8
Content available remote Analiza wpływu czasu wygaśnięcia na ryzyko korytarzowych opcji kupna
75%
W artykule przedstawiono własności korytarzowej opcji kupna: funkcję wypłaty, model wyceny, wpływ ceny instrumentu bazowego i czasu wygaśnięcia na kształtowanie się ceny opcji i wartości współczynników delta, gamma, vega, theta i rho. Celem opracowania jest zaprezentowanie wpływu terminu wygaśnięcia na kształtowanie się ryzyka ceny korytarzowych opcji kupna. Ilustrację empiryczną przedstawiono na bazie symulacji wyceny korytarzowych opcji walutowych wystawionych na EUR/PLN. (fragment tekstu)
W pracy przedstawiono sposoby wykorzystania opcji w celu zabezpieczenia akcji. Pokazano, jak można zabezpieczyć posiadane akcje i krótką sprzedaż akcji. Rozpatruje się trzy przypadki zabezpieczenia posiadanych akcji, polegające na nabyciu opcji sprzedaży w cenie, po cenie i nie w cenie. W przypadku krótkiej sprzedaży akcji rozważa się jej zabezpieczenie polegające na zakupie opcji kupna nie w cenie i po cenie. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie i wykorzystanie wnioskowania bayesowkiego do wyceny europejskiej opcji kupna z wykorzystaniem modelu CSV. Zmienność definiowana jako miara niepewności co do przyszłych zmian badanego instrumentu finansowego, utożsamiana z warunkowym (względem całej przeszłości) odchyleniem standardowym stóp zmian w danej chwili, jest istotnym czynnikiem wpływającym na cenę opcji. W prezentowanym artykule zmienność ta jest modelowana za pomocą procesu zmienności stochastycznej z korelacją (ang. Correlated Stochastic Volatility Process), gdzie jest ona "odrębnym" procesem stochastycznym, który może być skorelowany z procesem cen. Proces CSV jest prostym uogólnieniem podstawowego procesu SV (ang. Basic Stochastic Volatility Process), w którym zakłada się, że zmienne losowe w równaniu dla obserwacji oraz w równaniu definiującym zmienne ukryte (wariancję warunkową) są niezależne o rozkładzie normalnym. W przypadku procesu CSV założenie o niezależności tych zmiennych losowych jest uchylone, co w szczególności pozwala modelować "efekt dźwigni". (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z potęgowymi opcjami kupna: rodzaje, funkcje wypłaty oraz model wyceny. Zbadano wpływ wykładnika potęgi, ceny instrumentu bazowego oraz terminu wygaśnięcia na kształtowanie się wartości współczynników delta i gamma asymetrycznych potęgowych opcji kupna. Analiza empiryczna przeprowadzona jest na podstawie symulacji wyceny potęgowych asymetrycznych opcji wystawionych na EUR/PLN. (fragment tekstu)
Celem pracy jest próba odpowiedzi na pytanie, jak duże jest ryzyko inwestycji pieniędzy w opcje na akcje. Miarą tego ryzyka będzie funkcja określająca prawdopodobieństwo zdarzenia, że opcja kupna zostanie zrealizowana.Głównym problemem przy tego typu zagadnieniach jest prawidłowe oszacowanie przyszłej ceny instrumentu bazowego. Śledząc wysokość stóp zwrotu z instrumentu bazowego można prognozować ich rozkład, lecz nigdy nie będziemy mieć pewności, że ich zachowanie nie zmieni się w czasie, szczególnie, gdy termin wygaśnięcia opcji jest odległy. W związku z tym interesujące jest to, czy można znaleźć jakieś elementy wspólne dla dowolnego rozkładu cen instrumentu bazowego, które sprawią, że będzie można określić prawdopodobieństwo realizacji opcji w każdym przypadku. (fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawiono własności opcji kupna z odstępem, które należą do klasy opcji pojedynczych charakteryzujących się nieciągłością funkcji dochodu z opcji. W zarządzaniu ryzykiem istotne znaczenie ma analiza wartości greckich współczynników, które są miarami wrażliwości stosowanymi przy pomiarze ryzyka cen opcji. Współczynniki te określają wpływ zmiany czynnika ryzyka na cenę opcji. Dokonano także analizy wpływu parametru odstępu, ceny instrumentu bazowego i terminu wygaśnięcia na cenę oraz wartość współczynników delta, gamma i vega opcji kupna z odstępem. Ilustracja empiryczna przeprowadzona jest na podstawie symulacji wyceny opcji kupna wystawionych na EUR/PLN. (fragment tekstu)
14
Content available remote Wpływ czasu wygaśnięcia na własność opcji kupna o uwarunkowanej premii
75%
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z opcją kupna o uwarunkowanej premii: charakterystykę instrumentu, funkcję wypłaty, model wyceny oraz analizę wpływu czasu wygaśnięcia na własności opcji. Ilustracja empiryczna zawarta w artykule przeprowadzona jest na podstawie symulacji wyceny opcji wystawionych na EUR/PLN. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Sensitivity Model Analysis of the Floating-strike Lookback Call Option Pricing
63%
The article presents the issues connected with the floating-strike lookback options: the types of the options were characterized, the pricing model was described and the influence of selected factors on the pricing of the analysed lookback options was shown. The empirical research covered in the article deals with the impact of volatility, minimum of the underlying asset price, and time of expiration on the pricing of the lookback call options. The study of the prices was carried out on the examples of the lookback and standard options pricing on EUR as well as the influence of the selected factors on the price of the analysed options was examined. On the basis of the performed simulations the comparative analysis of the prices for the standard and lookback options was demonstrated.(fragment of text)
Przedsiębiorstwa eksportujące swoje towary lub usługi posiadają tzw. długą pozycję walutową, która oznacza nadwyżkę należności w obcej walucie nad zobowiązaniami. Sytuacja taka stwarza ryzyko wzrostu kursu waluty krajowej (złotego), gdyż w takim przypadku firma straci na różnicach kursowych. Aby zabezpieczyć się przed taką ewentualnością może wykorzystać opcje walutowe, zarówno standardowe, jak i egzotyczne. Opcje walutowe jako instrument zabezpieczający służą do redukowania ekspozycji na straty, dając jednocześnie możliwość zysku w razie korzystnego ruchu kursów.Instrumenty te można porównać do polisy ubezpieczeniowej. Wtedy premia płacona za nabycie tego instrumentu to składka ubezpieczająca od ponoszonego przez ubezpieczonego ryzyka. (fragment tekstu)
Autor przedstawia charakterystykę struktury i sposobu funkcjonowania obligacji indeksowanych. Dokonał też porównania opłacalności dwu konkurencyjnych względem nich narzędzi: obligacji prostej i certyfikatu indeksowego. Porównanie to wskazało na element przewagi obligacji indeksowej, będącej hybrydą obligacji prostej o relatywnie niskim kuponie odsetkowym i dwóch opcji finansowych, których połączenie tworzy systematyczną strategię bull call spread. Z kolei wycena obligacji indeksowej jest możliwa poprzez duplikację struktury płatności tych instrumentów. (fragment tekstu)
18
Content available remote Rodzaje i własności pojedynczych opcji kupna
63%
Szybsze tempo handlu i globalizacja transakcji finansowych wywołują zmienność warunków rynkowych, co z kolei powoduje wzrost ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej. W związku z powyższym, zarządzanie ryzykiem ma kluczowe znaczenie dla zarządzania wartością przedsiębiorstwa. W zarządzaniu ryzykiem opcje są atrakcyjnym instrumentem finansowym. W artykule przedstawiono zagadnienia związane z rodzajami opcji pojedynczych (binarne, o uwarunkowanej premii, z luką) oraz opisano współczynnik delta opcji pojedynczych.
Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie wyników empirycznych analizy ograniczeń i właściwości cen opcji wynikających ze stosowania arbitrażu. W szczególności zwrócono uwagę na odchylenia od właściwych relacji cenowych opcji kupna oraz opcji sprzedaży, a także wzajemnych relacji cen tych opcji. Analizie zostały poddane europejskiej opcji kupna i sprzedaży opiewające na indeks WIG20, będące przedmiotem obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 22 września 2003 r. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie profilu ryzyka wystawcy opcji zakupu (opcja call) dla różnych wariantów zabezpieczenia pozycji. Dodatkowo przeprowadzono analizę zapotrzebowania na kapitał ryzyka dla każdego z wyżej wymienionych wariantów oraz ocenę rentowności kontraktu z zastosowaniem pomiaru wyników skorygowanego o ryzyko RAPM (ang. Risk Adjusted Performance Measurement).(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.