Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 44

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Capital privatisation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Jeszcze kilka lat temu część luminarzy polskiego rynku kapitałowego chciała widzieć w warszawskiej GPW przyszłe, regionalne centrum kapitałowe. Ze względu na swój rozmiar giełda ta nie ma jednak szans na uczestnictwo w procesach integracyjnych zachodzących w gronie największych giełd europejskich. Zagrożeniem dla giełdy warszawskiej stało się powołanie w Wiedniu wydzielonego parkietu, na którym miałyby być notowane akcje spółek środkowo- i wschodnioeuropejskich.
Lista spółek prywatyzowanych kapitałowo przez Ministerstwo Przekształceń Własnościowych.
Polscy inwestorzy cierpią na brak kapitału. Dlatego ich "wyścig" z inwestorami zagranicznymi rzadko kończy się sukcesem. Twierdzą, że to wina polityki rządu, nie wspierającej rodzimego kapitału, nastawionej na osiąganie jak największych dochodów z prywatyzacji.
Lista transferowa, sporządzona przez Departament Współpracy z Zagranicą na podstawie informacji przedłożonych przez Departament Prywatyzacji Kapitałowej MPW, w celu zapoznania ewentualnych inwestorów z podstawowymi danymi na temat polskich spółek prywatyzowanych drogą kapitałową lub w drodze oferty publicznej.
Restrukturyzacja, prywatyzacja i modernizacja dużych przedsiębiorstw spożywczych zaczęła przynosić efekty w postaci szybkiego odzyskiwania przez nie zdolności ekspansji rynkowej.
Autorka scharakteryzowała krótko przekształcenia własnościowe w Polsce w latach 1990-1994 i przedstawiła proces prywatyzacji w 1995 roku, a także prognozy na rok 1996.
Zaprezentowano analizę efektów prywatyzacji drogą kapitałową 23 przedsiębiorstw - w 1994 roku i w pierwszym półroczu 1995 roku. Zastosowano głównie metodę wywiadu otwartego połączonego z ankietowym zbieraniem danych ilościowych, a także analizę formularzy statystycznych F-01 i F-02. Omówiono następujące problemy: systuację finansową, dostosowania produktowe i rynkowe, zmiany organizacyjne i zatrudnienie, system płac, system zarządzania, strukturę własności i stosunki społeczne.
Celem artykułu jest omówienie dwóch rodzajów prywatyzacji kapitałowej przedsiębiorstw państwowych; indywidualnej i grupowej. Autorka szczególną uwagę poświęciła przedstawieniu grupowej prywatyzacji kapitałowej za pośrednictwem Narodowych Funduszy Inwestycyjnych i zaprezentowaniu programu NFI.
Celem artykułu jest próba rozpoznania skali własności zagranicznej w rolnictwie i w przemyśle. Przyjęto metodę badawczą, która obejmuje: analizę rozmiarów bezpośrednich inwestycji zagranicznych, badanie udziału spółek z kapitałem zagranicznym w nakładach inwestycyjnych oraz struktury tych spółek (ze względu na ich pochodzenie).
Prywatyzacja jest procesem transformacji własności państwowej we własność niepaństwowych osób prawnych lub fizycznych. Autorzy charakteryzują prywatyzację masową, kapitałową oraz bezpośrednią do i po 22.10.1996 roku.
W artykule omówiono przekształcenia własnościowe stan na 30.09.1995 oraz realizację przekształceń własnościowych w 1995 r.
Artykuł prezentuje portret polskiego kapitalisty angażującego się w prywatyzację przedsiębiorstw państwowych.
Polska "prywatyzacyjna" dzieli się na "A" i "B". Czy są szanse żeby to zmienić?
Przedmiotem analizy jest problematyka konkurencyjności polskich przedsiębiorstw, zaprezentowana na podstawie wyników badań przeprowadzonych w 59 podmiotach gospodarczych. Analizy empiryczne mają wymiar jakościowy i stanowią część monitoringu przedsiębiorstw, prowadzonego od kilku lat przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.
Warunkiem koniecznym uzdrowienia polskiej gospodarki jest masowe przekształcenie stosunków własnościowych, polegające głównie na prywatyzacji. Zdaniem autora przeważającą formą prywatyzacji powinna być prywatyzacja kapitałowa, gdzie głównymi udziałowcami powinni być pracownicy prywatyzowanych przedsiębiorstw, a kapitał zachodni może nabywać do 10 procent akcji.
Analizę procesu przekształceń własnościowych można wykonywać wg różnych przekrojów. Przedmiotem opracowania jest analiza przestrzenna prywatyzacji wykonana dla województwa krakowskiego.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.