Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Cele promocji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autorzy przedstawiają rekomendacje mające zwiększyć efektywność planowanych promocji cenowych. Według nich, dzięki zastosowaniu się do zbioru zasad firmy są w stanie ograniczyć lub wyeliminować te promocje, które nie przynosiły znaczących przyrostów sprzedaży lub zysku. Zdaniem autorów wsparcie omawianych zasad odpowiednią kombinacją zasobów w organizacji przełoży się w efekcie na widoczny wzrost efektywności akcji promocyjnych. I nawet jeśli firmy uznają, że mimo potencjalnych strat decydują się, aby przeprowadzić promocje, podejmą one decyzję z pełną świadomością i wyposażone w pełen zasób wiedzy.
Augmented Reality to tylko dwa słowa, które mają tysiące zastosowań. Ważne, aby wybierać te najlepsze - te, które pomogą realizować cele marki. (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano wyniki badań potrzeb informacyjnych zwiedzających imprezy targowe oraz uwarunkowania ich zaspokajania na przykładzie uczestników targów KOMPOZYT-EXPO 2018 i FASTENER POLAND. Wyniki badań zostały poprzedzone przeglądem literatury charakteryzującej zachowania zwiedzających imprezy targowe. Badania przeprowadzono w czasie trwania wymienionych imprez z wykorzystaniem ankiety bezpośredniej. Na podstawie 98 przypadków zakwalifikowanych do analizy ustalono m.in., że zwiedzający poszukują w trakcie targów przede wszystkim informacji o nowościach w danej branży, jej aktualnej sytuacji oraz informacji o charakterze edukacyjnym. Prócz tego ponad połowa badanych deklaruje, że nie przygotowuje się do udziału w targach w żaden specyficzny sposób, a planując kolejność zwiedzania kierują się przede wszystkim zaproszeniami od wystawców (ponad 54%). Podsumowując swoja obecność na targach ponad 30% badanych nie wykorzystuje szczególnych wskaźników oceny. Opisane badania, ze względu na niewielką liczebność próby, mają charakter pilotażowy i odnoszą się do wąskiej branży reprezentowanej przez respondentów, dlatego wymagają weryfikacji na większej grupie badanych oraz przedstawicielach innych branż. (abstrakt oryginalny)
Komunikacja wideo w marketingu jest modna i skuteczna, ale pod warunkiem, że mamy wyraźnie określony biznesowy cel. Niestety, często się o tym zapomina i tworzy sztukę dla sztuki. Na skuteczność tego typu komunikacji niebagatelny wpływ ma też dystrybucja. To właśnie dlatego marki coraz częściej decydują się na stworzenie dla tego celu własnej platformy. Dzięki temu zyskują pełną kontrolę nad serwisem, mogą budować własną społeczność i z łatwością zarządzać np. kampaniami leadowymi. (abstrakt autora)
Przedmiotem artykułu jest analiza wrażliwości konsumenta na różne techniki promocji sprzedaży. Autorka wyodrębniła zmienne wyjaśniające wrażliwość na promocję sprzedaży i przedstawiła je w powiązaniu z indywidualnymi cechami konsumentów.
Promocja turystyczna, ze względu na cechy produktu turystycznego i jego rynku, jest obok kształtowania produktu, najważniejszym elementem strategii jego sprzedaży. Autorka zajmuje się jednym z ważniejszych problemów w kształtowaniu promocji turystycznej tj. określeniem podstawowych założeń efektywnych rozwiązań istytucjonalnych. Omówiono przesłanki promocji turystycznej Polski, jej cele i czynniki warunkujące skuteczność, cechy obszaru jako produktu turystycznego i podmioty turystycznej promocji Polski.
Klienci postrzegają firmy w kategorii tanie/drogie w oparciu o niepełne i często błędne dane dotyczące cen. Świadomi tego przedsiębiorcy, bez wywoływania wojen cenowych i rezygnowania z osiąganej marży, są w stanie skłaniać kolejnych klientów do kupowania ich towarów lub usług. Dobrze bowiem przygotowane, wdrożone oraz komunikowane działania promocyjne są jednym z najsilniejszych sposobów na stymulowanie klientów do zakupu oraz budowania wizerunku placówki handlowej z niskimi cenami. (abstrakt autora)
Celem opracowania była analiza wykorzystania innowacyjnych form komunikacji marketingowej w promocji kategorii produktu. Przedstawiono pojęcia związane w promocją towarową (w tym z reklamą kategorii produktu), a także przedstawiono przegląd innowacyjnych form promocji. Zaprezentowano również przykłady wykorzystania innowacyjnych form promocji towarowej. Poniższe rozważania prowadzą do wniosku, że innowacyjne formy komunikacji marketingowej są często i skutecznie wykorzystywane w promocji towarowej ze względu na jej specyficzny charakter, a przede wszystkim cele społeczne oraz związane ze zmianą postaw konsumentów.(abstrakt oryginalny)
Promocja jest to oddziaływanie na odbiorców produktów przedsiębiorstwa, polegające na przekazywaniu im informacji, które mają w odpowiednim stopniu zwiększać ich wiedzę na temat przedsiębiorstwa i jego oferty rynkowej. Celem owego oddziaływania jest stworzenie dla firmy preferencji na rynku, a zatem istotą promocji jest takie komunikowanie się przedsiębiorstwa z otoczeniem, które w efekcie ma spowodować zwiększenie popytu. Promocja jest formą społecznej komunikacji w bardzo ważnej dziedzinie zaspokajania potrzeb nabywców. Jest ona sposobem komunikowania się z potencjalnymi nabywcami towarów i usług w celu sterowania postawami i zachowaniami rynkowymi. Poprzez promocję przedsiębiorstwo może informować rynek o swojej ofercie i warunkach jej nabycia, a poprzez kreowanie potrzeb może dopasowywać podaż do popytu. Dzięki promocji możliwe jest oddziaływanie na odbiorców produktów danej firmy, które polega przede wszystkim na przekazywaniu im informacji. Promocja - od łacińskich wyrazów promotio, promovere, oznaczających poparcie, wspieranie - jest marketingowym oddziaływaniem na obecnych i potencjalnych nabywców, polegającym na dostarczaniu informacji, argumentacji i obietnic oraz zachęt, skłaniających do kupowania oferowanych produktów, a także tworzących przychylną opinię o przedsiębiorstwach przemysłowych, usługowych i handlowych. Zadaniem promocji jest zarówno przezwyciężanie oporów i uprzedzeń nabywców, które zmniejszają lub hamują popyt na towary i usługi, jak też kreowanie popytu na nowe produkty, budzące i zaspokajające nowe potrzeby. (fragment tekstu)
Zakupowy sukces klienta polega na tym, że poprzez wykonanie określonej czynności z użyciem produktu/marki rozwiązuje problem, z którym się boryka. Ten sukces dobrze jest zdefiniować metodą SMART, a sposób jego osiągnięcia poprzez mapy strategii. Te ostatnie służą do uporządkowania, zrozumienia i zaplanowania prawidłowych działań w tym zakresie. Używając mapy strategii, można dojść do interesujących i inspirujących wniosków dotyczących person oraz generalnie marketingu. (abstrakt autora)
W rozmaitych branżach istnieje i działa szereg marketerów, którzy nie potrafią określić, po co w ogóle chcą zrobić kampanię reklamową. Nie potrafią też wyznaczyć jej celów ilościowych. Tymczasem wyznaczanie konkretnych celów sprawia, że nie tylko wszyscy zaangażowani w kampanię wiedzą, jaki kierunek działań mają obrać, ale przyjęcie takich rozwiązań pozwala na sprawne raportowanie i określanie efektywności kampanii reklamowej. Także niektóre agencje konkurencyjne skuszone łatwym budżetem przytakują niekiedy szkodliwym praktykom i rozpoczynają działania doradcze nieprzynoszące marce żadnej wartości dodanej. (fragment tekstu)
Wybudzenie klienta z letargu to trudne marketingowe zadanie, przed którym jego umysł broni się w miarę skutecznie, bo chce oszczędzić sobie wysiłku przy banalnych czynnościach, jakimi bez wątpienia są decyzje zakupowe. Dlatego tak ważną rolę, patrząc z perspektywy walki konkurencyjnej jest inicjowanie działań, które będą w stanie wyrwać konsumenta z tej błogiej nieświadomości decyzyjnej i otworzyć jego oczy i uszy na nowy komunikat. (abstrakt autora)
Spółka z branży badania rynku postanowiła przeprowadzić akcję promocyjną wśród dotychczasowych panelistów i nagradzać ich w zamian za doprowadzenie do rejestracji nowej osoby w panelu oraz wypełnienie przez taką osobę odpowiedniej ankiety. Spółka jako płatnik wynagrodzenia dla rekomendujących chciała zastosować zwolnienie z opodatkowania podatkiem PIT przewidziane dla sprzedaży premiowej z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT. Fiskus nie zgodził się ze spółką w sprawie takiej interpretacji i niestety trzeba przyznać mu rację. (fragment tekstu)
Jak sprawić, by marketingowe cele zostały przez załogę firmy dobrze zrozumiane i podzielane? Nadto by dawały jej poczucie harmonii i uwalniały energię pracowników? Przede wszystkim należy odejść od rutyny i w nieszablonowy sposób wytyczyć cele dla całej organizacji. A cele te powinny być konkretne, mierzalne oraz w zasięgu możliwości marketerów. Z pomocą może tu przyjść jeden z nowatorskich systemów. Jest nim OKR, czyli Objectives and Key Results, z powodzeniem służący do pomiarów efektywności działań. (abstrakt autora)
Wśród profesjonalnych biegaczy możemy wyróżnić szybkich sprinterów rywalizujących na dystansie 100 m i wytrzymałych maratończyków, którzy potrafią przebiec kilkadziesiąt kilometrów. Tymczasem marketer w czasach dzisiejszych powinien umieć tworzyć strategię siły wzrostu marki, skutecznie na obu dystansach marketingowych. Perspektywiczne myślenie i świadomość celów firmy i marki jest bowiem dziś podstawą dojrzałych organizacji. (fragment tekstu)
U 30% marketerów budżet na kampanię w mediach ustalany jest uznaniowo przez zarząd. Jednakże 18.5% z nich w ogóle nie wie, w jaki sposób jest ustalany. Nic przeto dziwnego, iż wyniki później nie są satysfakcjonujące. Wpływ na taki a nie inny rezultat mają też problemy ze zdefiniowaniem kampanii, jej docelowej grupy oraz oderwanie strategii komunikacyjnej, w tym także mediowej od strategii biznesowej firmy. Niebagatelną rolę w poprawie tej sytuacji odgrywa trafnie sformułowany cel kampanii. (abstrakt autora)
Z badań, które przeprowadziła firma Litmus wynika, że co najmniej 30% marketerów odpowiedzialnych za e-mail marketing ma nieprawidłowo ustawione priorytety. Wielu z nich, rzecz jasna pragnie poprawić swoje wyniki, ale działania zbyt zachowawcze czy rutynowe nie sprzyjają temu. Błędy w personalizacji, a niekiedy jej brak, wadliwie sformułowane cele i zadania są na ogół główną przyczyną braku powodzenia. Do tego nieodzowna jest odpowiednia grupa fachowców, która idee przekuje w czyn. Są to inwestycje, które zawsze się zwracają. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.