Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Cheque
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł omawia czek jako formę instrumentu rozliczeniowego w świetle obowiązujących przepisów prawnych.
W artykule omówiono podstawowe informacje o czekach w ogólności oraz poszczególne rodzaje czeków (czeki imienne, czeki na zlecenie, czeki na okaziciela, czeki miejscowe, czeki zamiejscowe, czeki gotówkowe, czeki zakreślone, czeki rozrachunkowe, czeki potwierdzone, czeki gwarantowane, czeki podróżnicze, euroczeki).
Banki zachodnie weszły już na polski rynek finansowy, a ich udział i znaczenie systematycznie wzrastają. Zdaniem autora warunkiem konkurencyjności polskich banków jest zapewnienie klientowi szybkiej, sprawnej i wszechstronnej obsługi przy oferowaniu bogatej palety produktów bankowych. Artykuł poświęcony jest omówieniu różnego typu usług, które powinny znaleźć się w ofercie polskich banków.
Przystąpienie do Europejskiej Unii Monetarnej wymaga spełnienia przez dany kraj warunków ustalonych w Traktacie z Maastricht. Polska, będąc członkiem Unii nie będzie musiała przed przystąpieniem do Europejskiej Unii Monetarnej rezygnować z posługiwania się złotym, a euro może traktować jako walutę zagraniczną.
Opisano prawne zabezpieczenie wierzytelności w obrocie gospodarczym oraz przedstawiono genezę powstania weksla i czeku. Scharakteryzowano obrót wekslowy i obrót czekowy jako formy zabezpieczeń wierzytelności.
Transakcjom przeprowadzanym w handlu zagranicznym oprócz ryzyka handlowego towarzyszy ryzyko nieotrzymania zapłaty za dostarczony towar. System bankowy wypracował wiele form zapłaty w transakcjach na rynku międzynarodowym, których celem jest zmniejszenie, a nawet wyeliminowanie ryzyka związanego z dokonywaniem rozliczeń dewizowych pomiędzy importerem a eksporterem. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia światowy rynek płatności - głównie elektronicznych. Autor zastanawia się nad konsekwencjami rozwoju tego sektora usług finansowych zarówno dla banków, jak i dla konsumentów.
Do Pekao SA postanowiono dołączyć banki, które dysponują rozbudowaną siecią w południowo-wschodniej i północno-zachodniej Polsce. Są to: Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi, Bank Depozytowo-Kredytowy w Lublinie i Pomorski Bank Kredytowy w Szczecinie. W ciągu kilkunastu miesięcy zorganizowano system wzajemnego honorowania czeków, gwarantowania płynności finansowej, wspólną politykę stóp procentowych i produktów dla klientów indywidualnych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.