Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Classification of the company's capital
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W literaturze z zakresu finansów przedsiębiorstwa można odnaleźć różne klasyfikacje i charakterystyki kapitału. Niniejszy artykuł ma na celu wskazanie i opisanie nowych elementów występujących w typologii kapitału, których pojawienie się jest związane z pogłębionym opisem cech kapitału, a także z innowacjami finansowymi. Omówiono następujące rodzaje kapitału: kapitał bezpośredni i pośredni oraz kapitał warunkowy. Badania nad klasyfikacją oraz właściwościami kapitału wpisują się w zarówno w nurt dyskusji teoretycznej, jak i w praktykę gospodarczą poprzez umożliwienie podejmowania lepszych decyzji finansowych, obejmujących wybór źródeł kapitału oraz kształtowanie jego struktury. (oryginalne streszczenie)
Połączenia spółek od zawsze związane były z rynkiem kapitałowym i uczestniczą w nim udziałowcy, który nie zawsze posiadają większościowy wpływ na politykę w tych przedsięwzięciach. Artykuł przedstawia zmiany w zakresie prezentacji i pomiaru kapitałów mniejszości w międzynarodowym prawie bilansowym. Tematyka połączenia jednostek gospodarczych została już dwukrotnie zmieniona przez MSSF 3 "Połączenia jednostek" oraz MSR 27"Jednostkowe i skonsolidowane sprawozdanie finansowe". Ten zmieniony standard wprowadził nowy sposób ujęcia kapitałów zwanych jako udziały niesprawujące kontroli. Obecnie mają one wpływ na ustalaną wartość firmy. Zaproponowano odmienny sposób ujmowaniem różnic powstałych w wyniku transakcji z udziałami niesprawującymi kontroli. (abstrakt oryginalny)
Ogólnym celem pracy jest podkreślenie finansowej istoty kapitału przez wskazanie na jego definicje i strukturę oraz uwypuklenie jako kategorii finansowej. Jest to spowodowane tematem eseju, z którego wynika, że kapitał jest kategorią finansową, a to wynika zarówno z teorii finansów przedsiębiorstw jak i alokacji kapitału przez przedsiębiorstwa. W pierwszym rozdziale poczyniono uwagi teoretyczno-metodologiczne. Zaprezentowano w nim definicje kapitału, które pozwoliły na określenie pojęcia kapitał na tle istoty kategorii finansowych. Drugi rozdział poświęcono strukturze kapitału w celu ukazania jego wnętrza. Wychodząc od teorii struktury kapitału, wskazano na jego znaczenie w kształtowaniu wartości firmy. Na tym tle strukturę kapitału odniesiono do podatkowych rozwiązań systemowych. Metodologiczne koncepcje z obszaru filozofii nauki, które pozwoliły na uzasadnienie poprawności teorii finansowej kapitału, zaprezentowano w trzecim rozdziale rozprawy. Prace zamykają wnioski końcowe, w których na podstawie przeprowadzonych badań literatury udowodniono tezę rozprawy, że o istocie kapitału decyduje jego finansowy charakter. Przedstawiona struktura rozprawy miała dwa wyznaczniki: po pierwsze -prawidłową i konsekwentną realizację podstawowego celu rozprawy, oraz po drugie - przyjętą w teorii ekonomii procedurę metodologiczną, postulującą uzupełnienie abstrakcji o stopniową konkretyzację i weryfikację. (fragment tekstu)
Autor dokonał inwentaryzacji i systematyki podstawowych pojęć związanych z kapitałem przedsiębiorstwa, oraz prezentacji kryteriów, zasad i ważniejszych jego przekrojów klasyfikacyjnych.
5
67%
W artykule zaprezentowano wykorzystanie systemu Jednorodnych Grup Pacjentów w zarządzaniu kosztami szpitala oraz dokonano charakterystyki tych kosztów. System ten oparty jest na sprawdzonych międzynarodowych klasyfikacjach chorób i procedur medycznych. Stanowi on nowoczesne rozwiązanie umożliwiające zachowanie stabilności wymiany finansowej pomiędzy stacjonarnymi podmiotami leczniczymi - szpitalami a Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). (abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu jest pojęcie kapitału; definicje, klasyfikacja według różnych kryteriów oraz funkcje. Autor omawia najczęściej spotykany podział kapitału na: kapitał własny i obcy; rzeczowy i finansowy; trwały i obrotowy; stały i zmienny; kapitał handlowy, bankowy i przemysłowy. Przytacza również różne funkcje kapitału, wyróżnione w literaturze przedmiotu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.