Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 138

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Communication company-client
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
1
Content available remote Visual merchandising jako efektywny sposób przyciągania klientów
100%
Visual merchandising jest szczególnym sposobem komunikacji przedsiębiorstwa z klientem. Ta nowa forma promocji zwiększa rozpoznawalność danego sklepu, pomaga budować jego wyjątkowy wizerunek, a także wpływa na wzrost sprzedaży. Badania wykazały, że należy w nim widzieć skuteczny sposób przyciągania klienta do sklepu, budowania właściwej atmosfery przestrzeni handlowej, eksponowania atrakcyjności oferty sprzedażowej oraz inspirowania do zakupu. W artykule wskazano również na kierunki rozwoju visual merchandisingu, aby lepiej wykorzystać jego potencjał możliwości jako instrumentu marketingowego.
2
Content available remote Skuteczność reklamacji w ocenie konsumenckiej
100%
Obecnie organizacje zwracają coraz większą uwagę na swoich klientów, identyfikują ich i analizują poziom zadowolenia z otrzymywanych wyrobów i usług. Prowadzą politykę lojalnościową w celu pozyskania i utrzymania klientów, a także badają ich satysfakcję i analizują pojawiające się reklamacje. Reklamacje są sposobem komunikacji klienta z przedsiębiorstwem w celu powiadomienia go o niewłaściwym poziomie jakościowym wyrobów lub usług. Konsument w trakcie użytkowania produktu dokonuje konsumenckiej oceny jakości, a w przypadku niezadowolenia z produktu może go reklamować, co ma także zagwarantowane prawnie. W artykule przedstawiono wyniki badań ankietowych dotyczących reklamacji produktów, w tym usług, przez klientów. Z badań wynika, że usługi są reklamowane rzadziej niż wyroby, co prawdopodobnie związane jest z tym, że usługa jest produktem złożonym, nie zawsze prawidłowo opisanym. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote IT Solutions for the Customer Contact Center
75%
Celem artykułu jest zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych wykorzystywanych w procesie komunikacji pomiędzy klientem a firmą. Wykazano, że w dzisiejszych czasach firma musi szukać systemu komputerowego, który nie tylko obsługuje komunikację z klientem poprzez dowolny kanał, ale także dba o wszystkie procesy zachodzące wewnątrz firmy, inicjujące interakcję klient-firma. (oryginalny abstrakt)
4
Content available remote Koncepcja procesu współpracy przedsiębiorstwa z kluczowym klientem
75%
W artykule podjęto temat procesu współpracy między przedsiębiorstwem i jego kluczowym klientem. Przedstawiono koncepcję procesu współpracy, który ma umożliwiać współdziałanie zgodne z zasadą wygrany-wygrany. Proces współpracy jest częścią systemu określonego jako system korporacji. Opisano czynniki decydujące o doborze klientów, z którymi proces może być realizowany. Wskazano orientację i etapy procesu oraz korzyści uzyskane w jego wyniku. Celem opracowania jest przedstawienie koncepcji procesu, który zapewni podmiotom rynkowym wysoką jakość współpracy i skuteczną realizację planów. (abstrakt oryginalny)
This article aims to present selected CRM areas focused on people, their knowledge of CRM, communication with customers and activities in process of CRM in the Czech SMEs. Customer relationship management is not possible without these elements. 736 respondents were addressed. Awareness of CRM increases, the level of contact is changing in favour of a complete evaluation and creation of databases, which favors communication. Differentiated is carrying out tasks to ensure the CRM process. Some activities are carried out regularly, some occasionally. But there are many activities that SMEs do not carry out at all. SMEs prefer personal contact with customers over electronic. The latest research results are, if possible, compared with results from 2005, 2010, or 2012. Hypotheses testing confirmed the relationship between the SME size and CRM awareness in companies, customer contact levels and methods of customer contact. Growing CRM awareness and introducing CRM processes into the business system can make a significant contribution to improving the SME market position. (original abstract)
Prezentacja dla bardzo ważnego klienta, spotkanie z zarządem, wystąpienie na konferencji branżowej, przemowa motywacyjna do członków zespołu, poprowadzenie szkolenia produktowego dla kluczowego klienta, prezentacja sprzedażowa, zaprezentowanie swoich pomysłów osobom decyzyjnym czy nawet wypowiedź dla telewizji. Jest wiele okazji, w których oczekuje się od pracownika, że będzie występował przed publicznością, mniejszą lub większą, znaną lub całkowicie dla siebie obcą. Jak poradzić sobie z tremą w takich sytuacjach? (fragment tekstu)
Współczesna technologia zapewnia wiele możliwości komunikowania się organizacji z jej klientami, co pozwala rozwijać komunikację wielokanałową, która w przeciwieństwie do komunikacji jednokanałowej, wykorzystującej jedno medium w celu przekazania komunikatu odbiorcy, angażuje jednocześnie kilka rodzajów mediów. Ten rodzaj komunikacji stał się popularny wśród tych podmiotów gospodarczych (i innych), których zasoby pozwalają na posługiwanie się więcej niż jednym środkiem komunikacji. Stąd jego popularność zwłaszcza wśród stosunkowo dużych podmiotów zlokalizowanych w przodujących technologicznie krajach. Jednak wykorzystywanie tej metody może okazać się trudne i nie zapewniać oczekiwanych rezultatów. Dzieje się tak wtedy, gdy podmiot korzystający z tej metody docierania do klientów nie dysponuje odpowiednią wiedzą dotyczącą skutków oddziaływania różnych kombinacji przekazów z wykorzystaniem kilku źródeł komunikacji, i to w odniesieniu do konkretnych warunków rynkowych, w których funkcjonuje nadawca komunikatów ich odbiorcy. Taki stan występuje często, gdyż pozyskanie potrzebnej wiedzy zapewniającej skuteczne wykorzystywanie komunikacji wielokanałowej jest kłopotliwe i często kosztowne, a więc wcale nie jest łatwo dostępne dla każdej organizacji, która chciałaby skorzystać z tej metody. Artykuł przedstawia jedno z przeprowadzonych w ostatnim czasie badań w USA (rynek motoryzacyjny) dotyczące możliwości i ograniczeń wielokanałowej komunikacji w budowaniu relacji z klientami. Autor spróbował na jego przykładzie wykazać, jak niepewne może być korzystanie z tej metody komunikacji i na co należy zwracać uwagę, by można ją było wykorzystywać z pożądanym skutkiem. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Social media jako narzędzie komunikacji przedsiębiorstwa z klientami
75%
Nowe technologie - opierające się na informacjach, wykorzystujące informacje i tworzące te informacje - stanowią bardzo charakterystyczny element współczesnego, dynamicznie rozwijającego się rynku. Dokonujące się pod ich wpływem zmiany nie są właściwością jednej grupy produktów czy klientów. Mają charakter powszechny i wszechobecny [Frąckiewicz 2006, s. 7]. Celem artykułu było przedstawienie mediów społecznościowych jako nowoczesnego narzędzia wykorzystywanego w kreacji wizerunku przedsiębiorstwa. Poddano analizie wybrane media społecznościowe. Jednym z istotniejszych zagadnień było określenie powodów korzystania z SM oraz umieszczania za ich pomocą wypowiedzi dotyczących marek. W opracowaniu wykorzystano dostępne raporty oraz wyniki badań własnych. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Źródła sukcesu e-biznesu w komunikacji z klientem
75%
Sukces organizacji może być określany na wielu płaszczyznach Celem artykułu jest prześledzenie "klasycznych" miar sukcesu organizacji w ujęciu chronologicznym oraz przedłożenie koncepcji źródeł osiągnięcia sukcesu na płaszczyźnie komunikacyjnej ich zidentyfikowanie i zanalizowanie. Obszar badań został ograniczony do organizacji działających w przestrzeni wirtualnej oraz do kontaktów komunikacyjnych przedsiębiorstwa z e-klientami. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano wyniki badania, którego głównym celem było dokonanie analizy rynku usług taksówkarskich w Łodzi. Zwrócono szczególną uwagę na poziom wiedzy o wymaganiach klienta. Dodatkowym celem była identyfikacja wymagań klientów wobec dostawców usług taksówkarskich. Dokonano porównania wymagań z wyobrażeniami, co pozwoliło ocenić jakość oferowanych usług.
Według autorki czymś naturalnym jest chęć przekonania do siebie wszystkich i pozycjonowania produktu lub usługi jako „dobry dla każdego” lub „każdy znajdzie coś dla siebie”, ale właśnie ograniczenie liczby odbiorców, jej zawężanie, daje najlepsze rezultaty. Autorka przytacza przykłady segmentacji klientów według podziałów geograficznych, demograficznych, psychograficznych i behawioralnych.
Wyjaśniono zagadnienie marketing 1:1 oraz opisano jego pozycję w stosunku do innych metod marketingowych. Omówiono także proces dialogu z klientem.
Portale społecznościowe są obecnie powszechnie wykorzystywane w strategii komunikacji przedsiębiorstw. Nie wszystkie jednak firmy potrafią wykorzystać to narzędzie w sposób efektywny, koncentrując się przede wszystkim na ilości fanów i/lub liczbie umieszczanych przez nich komentarzy. Zmiany w zachowaniach klientów i dynamiczny rozwój technologii IT sprawiają że portale społecznościowe powinny być wykorzystywane w znacznie szerszym zakresie do budowania wzajemnych relacji pomiędzy firmą/marką a jej klientami. (abstrakt oryginalny)
W ciągu ostatnich kilku lat popularność serwisów społecznościowych gwałtownie rośnie. Wielu komentatorów wskazuje, że obecność w serwisach społecznościowych jest kluczowym czynnikiem sukcesu skutecznej komunikacji marketingowej przedsiębiorstw. Celem artykułu jest przedstawienie zakresu wykorzystania serwisów tego typu przez przedsiębiorstwa na świecie i w Polsce, wskazanie zalet i ewentualnych problemów związanych z ich wykorzystaniem do komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest eksploracja przekonań i postaw młodych osób wobec wykorzystania blogów firmowych jako narzędzia komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwem a klientami oraz źródła informacji o produktach i/lub firmie. W pierwszej części artykułu w oparciu o analizę źródeł wtórnych zaprezentowano historię powstania współczesnych blogów, omówiono ich klasyfikację, wskazano na potencjał blogosfery jako wirtualnej społeczności, a także omówiono liczne korzyści wynikające z prowadzenie bloga korporacyjnego. W drugiej części opracowania zaprezentowano wyniki badań pierwotnych, przeprowadzonych wśród przedstawicieli młodych osób (w wieku 15-24 lat), których celem było poznanie ich postaw względem wykorzystanie blogów korporacyjnych w komunikacji marketingowej. (abstrakt oryginalny)
The aim of this paper is to present new scientific results concerning social media in relation to the SME segment. The empirical research based on a sample of 1,520 respondents from the business sector of the V4 countries provided interesting findings. The role of social media is largely underestimated by the SMEs and such enterprises have untapped capacity for using social media in their management. Additionally, the SMEs insufficiently utilize the opportunity for a more flexible response to market development through social media. Another important finding is that the SMEs do not usually have a clear strategy on how to use social media. Also, organizations in the SME segment do not sufficiently appreciate the contribution of social media to the growth of financial performance. The research confirmed the existence of significant differences in the attitudes of respondents in individual V4 countries. Further findings indicate that the attitudes of SMEs are changing in the context of the new macroeconomic situation. While the use of social media in the favourable phase of the economic cycle was relatively low, their role increased significantly during the COVID-19 pandemic. (original abstract)
Istotnym źródłem kształtowania przewagi konkurencyjnej są relacje przedsiębiorstwa z klientami. Dlatego też przedsiębiorstwa powinny dążyć do zarządzania wartością relacji z nabywcami, co z kolei wymaga wprowadzenia zmian organizacyjnych zarówno o charakterze kulturowym, jak i strukturalnym, a kierowanie tymi przeobrażeniami jest zadaniem menedżerów zmian. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Doświadczenie jako propozycja wartości dla klienta
63%
W opracowaniu przedstawiono marketingową koncepcję doświadczenia jako sposób na wyróżnienie oferty przedsiębiorstwa na nasyconym rynku. Zgodnie z tą koncepcją: 1. Doświadczenie jest pochodną wszystkich kontaktów klienta z organizacją. 2. Na doświadczenie składają się działania przedsiębiorstwa (jak również ich zaniechanie), oddziałujące na zmysły, emocje i intelekt klientów i wynikająca z nich percepcja. 3. Doświadczenie kształtowane jest w wyniku konfrontacji wymienionych elementów z oczekiwaniami klientów. 4. Szczególnie cenne dla przedsiębiorstwa jest stworzenie takiego doświadczenia, które zapadnie w pamięci klienta. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Determinanty skutecznej komunikacji w modelu biznesowym B2C
63%
Współczesna działalność handlowa upowszechnia się w Internecie. Przedsiębiorstwa, które chcą rozwijać swoją działalność handlową na rynku krajowym, jak i zagranicznym, powinny podążać za nowymi rozwiązaniami informacyjno-komunikacyjnymi i odpowiednio je dostosować do specyfiki swojej branży. Przybiera zatem na znaczeniu wypracowanie modelu skutecznej komunikacji zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i z jego otoczeniem. Celem niniejszego artykułu jest określenie determinantów skutecznej komunikacji przedsiębiorstwa z klientami. Ponadto wskazano najbardziej efektywne kanały komunikacji. W celu ustalenia hierarchii ważności determinantów sprawnej komunikacji przeprowadzono badanie ankietowe w wybranych firmach z branży meblowej. (abstrakt oryginalny)
W przypadku ubezpieczeń na życie w komunikacji pomiędzy towarzystwem a ubezpieczającym ogromną rolę odgrywa komunikacja indywidualna, która odbywa się tu poprzez pośrednika ubezpieczeniowego. Jak pokazują liczne badania, komunikacja masowa np. poprzez reklamę w mniejszym stopniu wpływa na podejmowane decyzje przez tę grupę klientów. Poniżej zaprezentowana analiza jest próbą odpowiedzi na pytanie jakie znaczenie ma komunikacja pomiędzy ubezpieczonym/ubezpieczającym a ubezpieczycielem dla trwałości umowy ubezpieczeniowej i budowania lojalności klientów zakładu ubezpieczeń. Analiza została przeprowadzona w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych na próbie 334 osób ubezpieczonych na życie mieszkających w województwie świętokrzyskim. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.