Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 41

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Communication in a group
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Artykuł ma na celu zwrócenie uwagi na różne kategorie problemów oraz możliwość nieschematycznego podejście do nich i wypracowania twórczych rozstrzygnięć. Opisane zostały następujące techniki twórczego rozwiązywania problemów: technika pytań, test zdań niedokończonych, burza mózgów, kruszenie obiektu, technika analogicznego problemu, techniki kombinatoryczne, morfologia pola problemowego oraz karta kołowa.
2
75%
Metodyka Scrum jest jednym z podejść jakie można wyróżnić w zwinnym zarządzaniu projektami Agile. Można stwierdzić, że Scrum jest rodzajem iteracyjnej pracy zespołowej. Ponadto warto dodać, że Scrum stanowi opis zbioru spotkań, narzędzi oraz ról, które w połączeniu ze sobą pomagają zespołom pracowniczym uporządkować pracę i nią zarządzać. W niniejszym opracowaniu podano istotę pracy w zespołach opartych o metodykę Scrum, dokonano analizy pracy w zespole opartym o metodykę Scrum w przedsiębiorstwie X, a także zaproponowano usprawnienia funkcjonowania zespołu scrumowego w badanym przedsiębiorstwie. (abstrakt oryginalny)
Podczas sesji AC/DC można się spotkać z różnymi rodzajami zadań. Są to zadania realizowane wspólnie w mniejszych lub większych zespołach, zadania wymagające interakcji z asesorem wcielającym się w określoną rolę w tym zadaniu (podwładny, klient, współpracownik) lub pisemne zadania indywidualne, rozwiązywane samodzielnie. Jednym z najczęściej stosowanych są zadania zespołowe - dyskusja grupowa z rolami lub bez ról. W jakich sytuacjach je stosować, czym charakteryzuje się dobrze przygotowane zadanie tego typu, jaka jest różnica pomiędzy dyskusją z rolami a dyskusją bez ról? (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Efektywność procesu komunikacji w zespole Scrumowym
75%
W artykule przedstawiono główne czynniki wpływające na kształtowanie procesu efektywnej komunikacji. Autor porównuje techniki komunikacji wykorzystywane w Metodyce Scrum z cechami efektywnej komunikacji przedstawianymi w literaturze. Celem artykułu jest odnalezienie sposobów wzmagających efektywność komunikacji według Metodyki Scrum. (abstrakt oryginalny)
Celem referatu jest zaprezentowanie kluczowych tendencji w zakresie zarządzania projektami. Jest on poświęcony zagadnieniom często podnoszonym przez teoretyków i praktyków zarządzania, a związanym ze znaczeniem metodyki zarządzania, z projektami, komunikacją w ramach zespołu projektowego, kooperacyjnymi formami zarządzania przedsięwzięciami oraz z coraz szerzej opisywanym zarządzaniem portfelem projektów. (fragm. tekstu)
W pracy omówiono problem perswazji i manipulacji jako formy wpływu społecznego. W pierwszej części opracowania przedstawiono, co odróżnia perswazję od manipulacji, zarówno pod względem ich podobieństwa i różnic. Zjawisko perswazji jest właściwe, we współpracy, a manipulacja jest bardziej odpowiednia w działaniach konkurencyjnych. W drugiej części omówiono typologię perswazji i techniki manipulacji.
7
75%
W artykule przedstawiono metodę podejmowania decyzji grupowej. Decyzja grupowa jest wtedy, gdy grupa osób o odmiennych preferencjach ma podjąć wspólną decyzję. Proces wyboru decyzji grupowej modeluje się za pomocą zadania optymalizacji wielokryterialnej. Zadanie to rozwiązuje się metodą punktu odniesienia. Jest to technika interaktywna, w której każda z osób z grupy określa swoje wymagania w postaci punktu odniesienia, który wyraża pożądane wartości dla jej funkcji oceny. Na podstawie podanych punktów odniesienia konstruowana jest skalarna funkcja osiągnięcia. Maksymalizacja tej funkcji generuje rozwiązanie zadania wielokryterialnego, które jest prezentowane każdej osobie z grupy do akceptacji lub jako podstawa do modyfikacji punktów odniesienia.(abstrakt oryginalny)
Oprogramowanie oparte na mechanizmach Wiki coraz częściej znajduje zastosowanie w różnego rodzaju firmach, których działalność polega na realizacji projektów. Pełne wykorzystanie potencjału oprogramowania Wiki i sprawienie, aby było ono na co dzień wykorzystywane przez wszystkich pracowników wymaga jednak odpowiedniej organizacji procesu komunikacji i współpracy pracowników z wykorzystaniem Wiki oraz właściwego wdrożenia. Celem niniejszego artykułu jest wyszczególnienie i opis najważniejszych aspektów związanych z organizacją procesu komunikacji w zespole projektowym i wdrażaniem oprogramowania Wiki w organizacji. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Specyfika procesu komunikacji w zespole wirtualnym
75%
Zmiany zachodzące w otoczeniu współczesnych przedsiębiorstw wymuszają na nich konieczność zmian w dotychczasowym sposobie pracy zespołowej, przyczyniając się do coraz powszechniejszego wykorzystania zespołów wirtualnych. Jednym z głównych czynników skutecznej pracy tych zespołów jest komunikacja, której zadaniem jest zapewnienie zdalnego dostępu do informacji każdemu członkowi zespołu czy zapewnienie szybkiej wymiany informacji między członkami zespołu. Komunikowanie się za pomocą narzędzi teleinformatycznych - charakterystyczne dla zespołów wirtualnych różni się od tradycyjnych form komunikacji. Różnice te dotyczą m.in. zmiany formy kanału informacyjnego oraz ilości przekazywanych informacji, większej pośredniości komunikacji, czy większej anonimowości uczestników aktów komunikacji. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono problematykę praworządności w znaczeniu szerszym i węższym, odnosząc się do koncepcji moralności prawa L.L. Fullera. Postawiono także kwestię związku między formalnymi wymogami praworządności a zasadą podtrzymywania oraz pogłębiania komunikacji między ludźmi. (abstrakt oryginalny)
Artykuł zajmuje się prezentacją metody, która umożliwia stosowanie bieżącej "neutralnej" informatyki dla rozwiązywania problemów zarządzania. Po prezentacji istoty metody, opisane zostały niezbędne dla jej zastosowania etapy procedury.
Artykuł zawiera przegląd metod interwencyjnych dużych grup (LGI). Są to metody wprowadzania i wspierania zmian z udziałem wszystkich osób, których te zmiany dotyczą. Metoda typu Open Space ma na celu przede wszystkim przedyskutowanie problemów i podejmowanie grupowych decyzji. Metody Future Search i Real Time Strategic Change należą do metod mających na celu grupowe kreowanie przyszłości i planowanie strategii organizacji. Metoda Appreciative Inquiry stosowana jest w celu zaplanowania i wprowadzania zmian przeważnie o charakterze przełomowym.
Czy naprawdę trzeba przejść milę w czyichś butach, żeby móc zrozumieć jego punkt widzenia i decyzje, jakie podejmuje? Może wystarczy na chwilę założyć jego kapelusz? Teoria myślowych kapeluszy de Bono, choć sprawiająca wrażenie zabawki, to prosty i skuteczny sposób na zwiększenie efektywności komunikacji i optymalizację podejmowania decyzji grupowych.(abstrakt oryginalny)
Przyjmując perspektywę prakseologiczno-systemową, podjęto próbę oceny sprawności komunikowania w różnych formach zachowań społecznych (autoprezentacja, prezentacja, interakcje w grupie, interakcje międzygrupowe). W pierwszej części pracy skoncentrowano się na wyjaśnieniu pojęcia "sprawność działań" w świetle wskazań literaturowych. Następnie określono kluczowe wyniki procesu komunikowania wypływające z jego istoty i główne kryteria oceny sprawności komunikowania odniesione do podmiotów różnych relacji interpersonalnych. W końcowej części pracy scharakteryzowano postacie oceny sprawności komunikowania, opierając się na ogólnym modelu zachowań w organizacji. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote The Conditions of Working in a Successful Virtual Team
63%
Virtual teams are becoming ubiquitous in contemporary organizations. Many managers stress their positive influence on organizational flexibility, cost saving, better allocation of resources, and increase of innovations. There are also many challenges coming from the geographic dispersion of team members and electronic, indirect communication between them. Managing this kind of team is much more complicated than the traditional one and requires specific knowledge. This article examines differences between traditional and virtual teams and what these differences mean for management. (original abstract)
16
Content available remote Komunikacja w zespole a efektywność procesów innowacyjnych
63%
Celem niniejszego opracowania jest analiza wpływu komunikacji na efektywność i skuteczność procesów innowacyjnych. Badania własne przeprowadzone zostały na populacji firm MŚP w Małopolsce w latach 2008 -2010, w związku z audytami technologicznymi prowadzonymi przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. Analizując firmy poszukiwano odpowiedzi na szereg pytań. Skupiono uwagę na analizie sytuacji w obszarze trzech problemów badawczych: jak komunikowane są w firmie plany działań w zakresie zmian, rozwoju lub wdrażania innowacji, czy firma, która osiąga znaczące sukcesy w zakresie wdrażania innowacji ma lidera, potrafiącego wokół siebie skupić twórczych pracowników, czy sposób zorganizowania komunikacji wewnątrz firmy wpływa na efektywność wdrażania procesów innowacyjnych. Autorka, obserwując uwarunkowania procesów innowacyjnych w Polsce, a szczególnie w Małopolsce w odniesieniu do firm należących do MŚP, podjęła się próby analizy oddziaływania komunikacji w zespole projektowym na osiągane wyniki. Badania prowadzone były zarówno w zespołach kilkuosobowych, jak również w liczniejszych, realizujących bardziej złożone zadania. (fragment tekstu)
Znaczna część współczesnych przedsiębiorstw opiera swoją działalność na projektach, co przekłada się na ich zainteresowanie skutecznymi metodami, praktykami i narzędziami zarządzania projektami. Wśród wielu krytycznych czynników sukcesu projektu, publikowanych w różnych raportach i publikacjach naukowych, zarządzanie komunikacją jest wymieniane bardzo często. Ale mimo iż procesy komunikacyjno-dokumentacyjne uważane są za niezbędne dla powodzenia projektu i są częścią metodologii zarządzania projektami stosowanych przez wiele organizacji, są często pomijane lub niewłaściwie zarządzane. Głównym celem artykułu jest zdefiniowanie wzorców zarządzania komunikacją projektową, mogących zapewnić wsparcie kierownikom projektów i zespołom w skutecznym zarządzaniu komunikacją i dokumentacją w projektach. Jedenaście wzorców zarządzania komunikacją zdefiniowanych w niniejszym opracowaniu oparto na podejściu kontekst-problem-rozwiązanie i podzielono na cztery kategorie, odnoszące się do różnych aspektów komunikacji - informacyjną, strategiczną, emocjonalną i praktyczną. Zestaw wzorców zarządzania komunikacją może być zastosowany w praktyce zarówno w celu rozwiązywania napotykanych problemów komunikacyjnych lub dokumentacyjnych, jak również ich unikania. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano dostępne obecnie narzędzia komunikacji, współpracy i wymiany plików (uwzględniając ich zalety, wady i obszary stosowania), które mogą być wykorzystywane przez studentów do komunikacji i przy realizacji projektów zespołowych, oraz przedstawiono wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród studentów informatyki i zarządzania, wskazujące narzędzia faktycznie wykorzystywane przez nich do wyżej wymienionych celów, czynniki decydujące o ich wyborze oraz wymagania wykładowców w tym zakresie.(abstrakt oryginalny)
Komunikacja i współpraca są procesami mającymi duży wpływ na przebieg i wyniki projektu. Mimo iż nie można w pełni ustrukturalizować wszystkich aspektów składających się na te procesy, dostępne są różnego rodzaju narzędzia, których właściwe użycie może zwiększyć efektywność, przejrzystość i wydajność procesów komunikacji i współpracy. Celem niniejszego referatu jest opis oraz wyszczególnienie cech i funkcjonalności różnych narzędzi oraz programów wspomagających komunikację i współpracę w zespołach projektowych. Przegląd ten ma pomóc w zrozumieniu, które cechy dostępnych programów i urządzeń mogą być wykorzystane do stworzenia modelu komunikacji w zespole projektowym, który zapewniłby efektywną wymianę informacji i wiedzy pomiędzy członkami zespołu projektowego i wspomagałby proces komunikacji. (abstrakt oryginalny)
20
63%
Purpose: As the organization grows, attention begins to be paid to the growing potential and role of communication. Communication, which so far played mainly the role of providing information in the course of the current rapid evolution, is beginning to be noticeable in every aspect of business operations. Currently, managers must be aware that communication affects the entire organization, while it is their role to influence communication in order to obtain the best benefits. The purpose of this article is to present comments or problems that were noticed by the authors of the reviewed articles during the communication process. Design/methodology/approach: This review is based on studies conducted in case to understand communication problems, published between 2017 and 2022. Findings: The analysis highlight that the communication problems in organizations are increasingly encountered and, what is most important, almost always very easy to solve. Practical implications: In the case that almost all the publications discussed are focused on the most common problems in enterprises, it can be assumed that with a high probability such problems will appear or have already appeared in every organization. Thanks to this review, as well as a deeper analysis of the aforementioned literature, readers of this article can very quickly identify similar communication problems in their environment and its exemplary solution. Originality/value: This review emphasizes that communication should be considered on many levels since it affects both people and organizations in different respects. In addition, in this research work, it can be indicated that communication allows us to better understand human needs and act on them appropriately.(original abstract)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.