Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 77

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Communication policy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
W artykule przedstawiono syntetyczną diagnozę stanu istniejącego wskazując m.in. na problemy związane z niedostosowaniem szerokości ciągów pieszych do natężeń ruchu oraz potrzeb poszczególnych grup użytkowników, złym stanem technicznym infrastruktury, występowaniem przeszkód utrudniających ruch pieszych, występowaniem barier, słabością węzłów przesiadkowych czy niską estetyką. Wskazano silne i słabe strony organizacji ruchu pieszego w miastach. Zaproponowano zasady budowania współczesnej polityki miejskiej w odniesieniu do ruchu pieszego (strategii dla ruchu pieszego) ze wskazaniem podstawowych zasad organizacji ruchu pieszego, celów polityki pieszej (celu nadrzędnego i celów szczegółowych). Omówiono zestaw działań tworzących podstawę polityki rozwoju ruchu pieszego, oraz narzędzia służące kształtowaniu infrastruktury dla ruchu pieszego do stosowana na trzech poziomach szczegółowości: obszaru (rozwiązania w skali obszaru miasta/dzielnicy), ulicy (rozwiązania w skali poszczególnych ulic i placów), detalu (poszczególnych elementów przestrzeni ulicy). (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano problemy komunikacyjne miasta z dwóch punktów widzenia: użytkowników oraz zarządców dróg. Ze względu na przeciążenie układu drogowego i rosnące zatłoczenie ulic następuje konflikt interesów pomiędzy wymienionymi grupami. Przedstawione oczekiwania, potrzeby i problemy są nadzorowane i koordynowane przez zarządców dróg, stawianych przed niełatwym zadaniem pogodzenia celów polityki komunikacyjnej z ograniczeniami finansowymi, prawnymi i organizacyjnymi. W pracy podjęto kilka kluczowych dla Kielc kwestii komunikacyjnych w dwóch kategoriach: ruchu tranzytowego i ruchu w centrum miasta. Przedstawiono propozycje i sugestie rozwiązania problemów komunikacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Z inicjatywy dr hab. Alicji Jaskierni i dr. Michała Głowackiego z Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, przy współudziale Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w dniu 17 października 2014 r. zostało zorganizowane w Uniwersytecie Warszawskim jednodniowe seminarium. Poświęcono je tematycznie niezwykle istotnemu i aktualnemu problemowi dotyczącemu procesowi demokratyzacji polityki medialnej w europejskiej przestrzeni publicznej. Temat seminarium został bardzo trafnie zaproponowany przez organizatorów seminarium, bowiem od pewnego czasu można zaobserwować proces tworzenia się nowej ekologii mediów, który wyraża się w odchodzeniu od mediów masowych w kierunku mediów interaktywnych. Równolegle do tego zjawiska obserwuje się proces przekształcania się wzorów zachowań odbiorców mediów: od pasywnych konsumentów w kierunku aktywnych użytkowników mediów. Nabiera on coraz wyrazistszego, spersonalizowanego charakteru, zwiększa indywidualizację w zakresie odbioru i prowadzi do powstawania w coraz szerszym wymiarze nowej kategorii odbiorców określanych jako prosumenci.(fragment tekstu)
4
Content available remote Analysis of Electronic Road Toll Systems in Selected EU Countries
75%
The purpose of this article is to analyse electronic tolling solutions that are currently available in selected EU countries. In the first stage it presents the EU legislation concerning electronic toll collection (ETC) systems. Next, the paper focuses on the technical aspects of the key technologies that are currently used. The summary contains examples of different toll systems in each European Member States, which are placed in the context of their cost and relative strengths. (original abstract)
5
75%
Celem artykułu jest dokonanie analizy warunków stosowania i osiąganych efektów polityki forward guidance, pozwalającej sformułować wnioski dotyczące możliwości wykorzystania forward guidance w przyszłości. Opracowanie składa się z trzech części. W pierwszej przedstawiono zadania, jakie wypełniała polityka komunikacyjna, a przede wszystkim forward guidance, przed wybuchem kryzysu. W części drugiej omówiono przykłady zastosowania polityki forward guidance w warunkach zaburzeń na rynkach finansowych oraz osiągnięte skutki przedstawionych działań. W końcowej części sformułowano wnioski dotyczące możliwości wykorzystania polityki forward guidance w przyszłości. (fragment tekstu)
W ramach systemu SKUT (Statystyczna Kontrola Usługi Transportowej), służącego do oceny jakości komunikacji zbiorowej, wdrożonego w Krakowie w 1996 roku, badano wskaźniki punktualności oraz odchyłki czasów rozkładowych odjazdów z przystanków od czasów rzeczywistych. W artykule przedstawiono zasady badania wskaźników w danej serii pomiarowej oraz wyniki średnie po pięciu seriach przeprowadzonych w ciągu roku.
Artykuł poświęcony jest badaniom wykonanym w 1995 roku dla Przemyśla, dotyczącym ruchu w komunikacji zbiorowej. W ramach tych badań w wybranych przekrojach sieci komunikacyjnych rejestrowano punktualność odjazdów autobusów. W wyniku tych badań określono wskaźniki uciążliwości niepunktualności, stopnia punktualności oraz odchyłki czasów rzeczywistych od rozkładowych.
W artykule omówiono wskaźnik komfortu jazdy, będący elementem wdrożonego w 1996 roku w Krakowie Systemu Oceny Usługi Transportowej (SKUT). Przedstawiono sposób obliczania wskaźnika oraz wyniki uzyskane podczas badań ruchu pojazdów komunikacji zbiorowej w Krakowie w ciągu 10 miesięcy 1996 roku.
W artykule omówiono zagadnienia dotyczące zakresu przedmiotowego, sposobu kontroli oraz oceny przewozów i przewoźników wykonywanych przez gminę Katowice jako ustawowego realizatora zadania własnego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego na swoim terenie.
W artykule omówiono koncepcję systemu oceny jakości komunikacji tramwajowej i autobusowej w Krakowie w oparciu o wskaźniki punktualności, regularności i komfortu. Podstawą do opracowania koncepcji były wyniki i doświadczenia dwuletnich badań wskaźników (1994-1995).
W artykule omówiono dwa kierunki kontroli komunikacji (przewozów i sprzedaży) w oparciu o doświadczenia Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP. Jeden z nich to kontrola realizacji umów, zawieranych przez zarząd z przewoźnikami. Drugi kierunek, to kontrola dotycząca sprzedaży usług, a zwłaszcza kontrola dystrybucji biletów i kontrola biletowa.
Przedstawiono ocenę funkcjonowania komunikacji zbiorowej w odniesieniu do pomocniczych dzielnic Krakowa. Obiektywne oceny wyrażono średnim czasem podróży oraz wskaźnikiem przesiadkowości, które to wartości zostały uzyskane z symulacji komputerowej przepływu pasażerów w sieci komunikacji zbiorowej Krakowa. Oceny subiektywne wyrażali radni dzielnic pomocniczych i obejmowały zbiór 10 kryteriów. Analiza statystyczna wykazała brak korelacji pomiędzy ocenami obiektywnymi i subiektywnymi. Przedstawiono możliwe przyczyny zaistnienia takiej sytuacji.
W ramach systemu SKUT (Statystyczna Kontrola Usługi Transportowej) wprowadzonego w 1996 roku w Krakowie, służącego do oceny jakości komunikacji zbiorowej, badano wskaźniki regularności bedące miarą strat czasu pasażerów w wyniku braku regularności ruchu pojazdów. Przedstawiono zasady badania wskaźników w danej serii pomiarowej oraz wyniki średnie po pięciu seriach przeprowadzonych w ciągu roku.
W artykule przedstawiono zasady realizacji organizacji przewozów i rozkładu jazdy w Poznaniu. Omówiono system funkcjonowania kontroli i oceny jakości ich realizacji, koszty i korzyści, oraz osiągane standardy. Dokonano krytycznej oceny systemu oraz przedstawiono postulowane kierunki jego zmian.
W artykule omówiono systemy lokalizacji pojazdów na sieci komunikacji zbiorowej, widząc w nich narzędzie niezależnej od służb nadzoru ruchu przewoźnika kontroli ruchu przez merytoryczne komórki Gminy. Zwrócono uwagę na fakt, iz system monitoringu ma sens jedynie w przypadku oddzielenia w strukturze zarządzania komunikacją zbiorową funkcji sterującej (zarząd komunikacji) od funkcji wykonawczej (przewoźnik).
Artykuł przedstawia propozycje z zakresu oceny komunikacji miejskiej z wykorzystaniem szerszego spektrum odpowiedzialności i metod oddziaływania na otoczenie. Przedstawiono założenia do modelu obsługi komunikacyjnej w miastach, który jako wzorzec powinien stanowić kryterium oceny stanu komunikacji miejskiej i jej rozwoju, odpowiadającego wymaganiom przyszłości. Propozycje modelowe zostały opracowane na podstawie doświadczeń niemieckich i stanowią część badań nad funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w Radomiu.
W artykule przedstawiono uwarunkowania związane ze zleceniem, sterowaniem, kontrolą realizacji i zapłatą za usługi wykonywane na rzecz pasażerów komunikacji miejskiej w warunkach istnienia statutowego podziału obowiązków na organizatora przewozów i podmioty je wykonujące.
Wskaźniki cząstkowe dotyczą punktualności, regularności oraz komfortu jazdy. Przedstawiono powiązanie wartości wskaźników z oceną punktową. Wskaźniki bardziej syntetyczne ujmują średnioważony czas podróży wyrażajacy jej globalną uciążliwość. Pełny wskaźnik syntetyczny będący przeciętnym ekwiwalentnym czas podróży oprócz jej fizycznych składników uwzględnia warunki w jakich się one realizują, a ponadto bierze pod uwagę system taryfowy, skargi pasażerów oraz skutki wypadków w komunikacji zbiorowej. Podano powiązanie wartości wskaźnika z oceną werbalną oraz przykładowe wyniki obliczeń dla czterech miast.
W artykule podjęto próbę określenia kryteriów i mierników, umoźliwiających ocenę komunikacji miejskiej. Przedstawiono również aktualne problemy dotyczące celów działania, zadań oraz oceny transportu publicznego w Niemczech.
Autor przedstawił krótką historię powstawania, otwartego we wrześniu 1996 roku, parkingu Centrum, zlokalizowanego na płycie nad peronami Dworca Głównego w Krakowie oraz zwrócił uwagę na rolę tego parkingu w obsłudze parkingowej miasta.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.