Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 52

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Computer market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Artykuł analizuje rynek informatyczny w Polsce. Podaje tabelaryczne zestawienie najdynamiczniejszych firm komputerowych wg. źródła: badanie Działu Analiz Business Press, firmy zostały podzielone na trzy grupy w zależności od przychodów uzyskanych w 1998 r.
JTT Computer jest obecnie największym w Polsce przedsiębiorstwem komputerowym. O jego rozwoju mówi prezes Tomasz Czechowicz.
Artykuł analizuje obecny stan rynku komputerowego w Polsce w związku z wprowadzeniem do sprzedaży iMaca, największą innowację od czasu wprowadzenia pierwszego Macintosha.
Pakiet biurowy to zestaw programów komputerowych służących do edycji tekstu, obliczeń księgowych, obsługi baz danych, w których korzysta się w typowym biurze – sprzedawanych jako jeden zintegrowany produkt. Pakiety biurowe zostały stworzone z myślą o pracy w biurze, ale są także powszechnie stosowane w komputerach domowych i taki standardowy zestaw zawiera zawsze: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i programy do prezentacji. Jako rozwiązania dodatkowe zawierają one również programy do amatorskiego tworzenia stron internetowych, programy do obsługi, łączenia i scalania plików pochodzących z różnych programów, a także elektroniczne kalendarze i organizery. (abstrakt oryginalny)
ComputerLand jest jednym z wiodących w Polsce integratorów systemów informatycznych, którego dotychczasowy profil działalności obejmował dostawy sprzętu komputerowego, oprogramowania, wykonawstwo lokalnych sieci wraz z serwisem. Obecnie ComputerLand zbudował grupę kapitałową podzieloną na działy zajmujące się m.in. oprogramowaniem przemysłowym, bankowo-finansowym, szkoleniami, itd.
Obecnie program Intel Inside jest jednym z największych na świecie przedsięwzięć marketingowych. Do współpracy zaangażowano około 1500 producentów komputerów. Intel Inside stanowi jedną z najbardziej wartościowych marek na świecie. Artykuł podaje dane finansowe Intel Corporation w 1998 r. w mld USD.
Firma Apple znana jest ze swoich oryginalnych i ciekawych rozwiązań, jednakże ze względu na brak kompatybilności oprogramowania i formatów plików z komputerami PC segment rynku rodziny Macintosh był stosunkowo niewielki. Artykuł skupia się na analizie przyczyn i skutków innowacyjnej decyzji, związanej ze zmianą typu procesora w komputerach Mac, która zaowocowała zwiększeniem popularności tych komputerów.(abstrakt oryginalny)
Autor przedstawia osobę Paula Otelliniego oraz jego zadania jako pierwszego prezesa i dyrektora operacyjnego Intel Corporation, który nie ma wykształcenia inżynierskiego.
Amerykański gigant Intel Corporation zaprezentował nowy, bardzo szybki procesor Pentium II 333 MHz - pierwszy produkowany w zaawansowanej technologii 0,25 mikrometra, umożliwiającej obniżenie kosztów wytwarzania.
Artykuł przedstawia firmę Logotec Engineering SA produkującą oprogramowanie komputerowe. Spółka w 1996 roku przekształciła się w spółkę akcyjną, w której właściciel Jerzy Dryndos ma 69 procent udziałów, RFI ma 26 procent zaś 5 procent należy do załogi
Autor namawia na kupno monitorów ciekłokrystalicznych, które staniały tak bardzo, że nie ma co myśleć o zakupie modelu z kineskopem. W przeciwieństwie do monitorów z kineskopem, gdzie o rozdzielczości decyduje zastosowane oprogramowanie, w monitorach ciekłokrystalicznych rozdzielczość jest ustawiona fabrycznie. Oznacza to, że wszytskie monitory pokażą taki sam obraz niezależnei od wielkości.
12
Content available remote Procesy kształtowania się przemysłu komputerowego Brazylii
75%
Celem artykułu jest przedstawienie historii rozwoju przemysłu komputerowego w Brazylii ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań instytucjonalno-prawnych wpływających na jego rozwój. Uwaga została zwrócona przede wszystkim na przekształcenia dokonujące się w tym sektorze po 1991 r. Największy nacisk położono na analizę zmian w przestrzennym rozmieszczeniu zakładów przemysłu komputerowego w Brazylii w latach 1995-2006.(fragment tekstu)
Autorzy skoncentrowali się na oprogramowaniu "open source" (OSS -Open Source Software), tj. oprogramowaniu darmowym oferowanym na polskim rynku przez największe firmy komputerowe. W Polsce rynek oprogramowania użytkowego i systemów operacyjnych jest zmonopolizowany przez jedną firmę - Microsoft. Dlaczego tak się dzieje i jakie jest stanowisko rządu i instytucji pararządowych wobec zaistniałej sytuacji? - na te pytania próbują odpowiedzieć autorzy artykułu. Do artykułu dołączona jest obszerna bibliografia, zawierająca adresy internetowe.
Największym rynkiem zbytu na artykuły biurowe wśród krajów Unii Europejskiej są Niemcy. Przypada na nie ponad 20 procent całkowitej sprzedaży komputerów w UE oraz 25 procent oprogramowania i usług komputerowych. Tylko na rynku artykułów papierniczych udział Niemiec nie przekracza 20 procent Do potentatów w tej dziedzinie należy też Wielka Brytania, Austria, Włochy oraz Hiszpania.
Produkcja komputerów osobistych, zwłaszcza laptopów, nie należy do najbardziej opłacalnych branż. Wyjątek stanowią dwie firmy: Microft i Intel. Silna konkurencja, niskie marże, ryzyko wynikające z koncentracji produkcji powodują, że szefowie firm działających w tej branży wciąż zadają sobie pytanie, skąd wziąść pieniądze. Prezentowany raport jest próbą odpowiedzi na to pytanie. A cechą charakterystyczną tego sektora są długie łańcuchy dostaw i koncentracja produkcji w Azji.
16
Content available remote Relational Components of Business Model Canvas - the Case of Video Game Developers
63%
Uwzględniając rosnące znaczenie podejścia relacyjnego, w artykule omówiono relacyjne komponenty modeli biznesu. Przyjęty przedmiot rozważań uzasadniają luki w wiedzy na temat struktury modeli biznesu, zwłaszcza struktury modeli biznesu zorientowanych nie tylko na tworzenie, ale również współtworzenie wartości. Kontekstem prowadzonych rozważań jest branża gier komputerowych i wideo, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Wyniki badań wskazują, że twórcy gier w przyjmowanych modelach biznesu kładą nacisk na dwa komponenty relacyjne: relacje z klientami (bezpośrednie i pośrednie) oraz kluczowych partnerów (platformy, przez które gry są sprzedawane lub udostępniane, twórcy gier oraz wydawcy gier). Dodatkowo w świetle przeprowadzonych półstrukturyzowanych wywiadów zidentyfikowano dwa komponenty modeli biznesu, które nie mają charakteru bezpośrednio relacyjnego, ale uwzględniają relacyjne aspekty, tj. kluczowe aktywności i kluczowe zasoby.(abstrakt oryginalny)
Filtr na ekranie komputera jest stosowany od dawna. Filtry wcześniej chroniły oczy, współczesne chronią również informacje. Wzrost popularności komputerów spowodował wiele nowych zagrożeń dla zdrowia. Badania pozwoliły na określenie granic dopuszczalnych zagroże związanych z pracą przy monitorach, takich jak na przykład minimalne natężenie światła w pomieszczeniu, w którym są komputery. Innym problemem jest ochrona informacji, które wyświatlane są na ekranie komputerowego monitora – aby nie mogły korzystać z nich osoby do tego nieuprawnione. Artykuł omawia nowe zastosowania filtrów komputerowych wyświetlaczy.
Autor pisze, że z powodu ludzkiej niechęci do zmian wyzwanie, przed jakim stanęła w 2002 roku marka Apple, nie było łatwe. Jej celem było przekonanie użytkowników pecetów, żeby porzucili swoje komputery, z którymi oswajali się przez lata, i zaczęli korzystać z zupełnie im nieznanych Maków. Przekonanie użytkowników konkurencji, żeby zaczęli korzystać z usług lub produktów oferowanych przez firmę, jest jednym z najtrudniejszych zadań, przed jakim staje każda marka. Okazuje się, że bardzo niechętnie dokonujemy zmian, kiedy przyzwyczaimy się już do korzystania z jednej marki lub produktu. Dzieje się tak również wtedy, kiedy ma on wady, których istnienia jesteśmy w pełni świadomi. Siła przyzwyczajenia jest jednak tak wielka, że większość z nas raczej zgodzi się na znane i oswojone już zło, zamiast podjąć ryzyko i spróbować czegoś nowego.
Pomimo kolejnego roku dynamicznego wzrostu w branży informatycznej, polski rynek informatyczny rozwija się zbyt wolno w stosunku do potrzeb krajowych. W Polsce na technologie informatyczne wydaje się rocznie tylko ok. 1,1 procent PKB. Jeżeli w niedalekiej przyszłości w kraju nie nastąpi znaczący wzrost wydatków na technologie informatyczne, nie uda się już zmniejszyć przepaści cywilizacyjnej dzielącej nasz kraj od państw wysoko rozwiniętych.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.